קורונה התפתחות נדירה של נגיף הקורונה, הפוגעת דווקא בבני נוער

פרפר

משתמש מקצוען
כתוב רק בישראל
בדיווח שהתפרסם לראשונה ב'חדשות 12' הסביר ברבש, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות ובית החולים איכילוב, כי "ווירוס הקורונה מלמד אותנו כל פעם שיעור חדש, והפעם אלו מקרים שאירעו בשבועיים-שלושה האחרונים, שגילו תופעה מאוד נדירה, ממנה נפגעו כבר עשרות ילדים בארה"ב ובאירופה; 38 בניו יורק לבדה".

נינה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שמעתי את פרו' ברבש אומר את זה בקולו. לפני כשבועיים שמעתי מקרובים באמריקה שיש שם עשרות מקרים כאלה. ה"י.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נשמע פייק
בימים כאלה קל מאוד להפיץ פייקים ולזרוע פאניקה.

הבדיקות הסרולוגיות עדיין לא אושרו בישראל, אז איך נמצא בדמם של הילדים הנ"ל נוגדנים?!

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
דר' אפי כתב על זה כבר לפני כמה שבועות
כאן תקראו את הכתבה האחרונה בעניין ,

mum

משתמש מקצוען
אני קראתי בהמודיע שה NHS באנגליה (ארגון הבריאות הממלכתי) דיווח על כך וכן ציין כי לא ברור ההקשר לקורונה.
זה היה כבר לפני כשבועיים לפחות אם לא יותר.

זהבית87

משתמש מקצוען
זה מתפרץ כמה שבועות אחרי הקורונה, ולכן עכשו זה מתחיל לצוץ.
לא הייתי מזלזלת בכלל אלא נזהרת מאד על הילדים שלי.
יש לזה תסמינים כמו מחלת הילדים "קוואסאקי" וזה יכול להידרדר מהר ולפגוע בלב נזק בלתי הפיך!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני קראתי בהמודיע שה NHS באנגליה (ארגון הבריאות הממלכתי) דיווח על כך וכן ציין כי לא ברור ההקשר לקורונה.
זה היה כבר לפני כשבועיים לפחות אם לא יותר.
נכון, גם אני קראתי את זה בסביבות אותה תקופה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה מתפרץ כמה שבועות אחרי הקורונה, ולכן עכשו זה מתחיל לצוץ.
לא הייתי מזלזלת בכלל אלא נזהרת מאד על הילדים שלי.
יש לזה תסמינים כמו מחלת הילדים "קוואסאקי" וזה יכול להידרדר מהר ולפגוע בלב נזק בלתי הפיך!
זה גורם לי לחשוב פעמיים על שליחה ללימודים :(

shakshuka

משתמש סופר מקצוען
מה זה הגדרת הסינדרום כקשור לקורונה?
היה לילד קורונה או לא?
למה לא שמענו שנפטר ילד שהיה חיובי לקורונה?
לוקחים מטוש מכל מי שנכנס לבי"ח, לא?
אם לא, איך יודעים שלמנוח היתה קורונה?
זו התשובה-
חלק מהילדים יוצאים שלילי לקורונה בבדיקת המטושים הרגילה, "אבל כשבודקים להם את הדם, מוצאים נוגדנים המורים שהם נחשפו קודם לכן לווירוס הקורונה".
נשמע שכשהגיעו לבי"ח יצאו שליליים לקורונה בבדיקת מטושים.
רק לאחר בדיקה סרולוגית מצאו נוגדנים שמורים על היחשפות לנגיף, וכך הם יכולים לקשר את התסמונת הנוכחית לתוצאות מאוחרות של הנגיף, שכבר לא פעיל בגופם.

מאירוב

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואולי יגלו שכמעט כל הילדים כבר מחוסנים לקורונה, בלי קשר לבעיה הזו, והראיה שכמות הילדים הנדבקים נמוכה משמעותית..
שבוע הבא נגלה, עם פתיחת הסקרים הסרולוגיים בבני ברק.

תסמינים של מחלת קווסאקי: חום, פריחה, דלקת עיניים, אודם בלוע ובחלל הפה, נפיחות של כפות הידיים והרגליים ובלוטות לימפה מוגדלות בצוואר.
תסמינים נוספים אצל חלק מהילדים האלו: כאבי בטן עזים.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה