דרוש מידע התנהלות בשידוכים עם בחור/ה עם בעיה רפואית

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
המלצה שלי לא להסתיר!!!!!
תחסכו כ"כ הרבה כאבי לב מכל הצדדים.
נחשפתי לאחרונה לבחור יקר ומדהים עם בעיה קלה שבעצת רב החליט לספר רק בפגישה שלישית
מה שקרה זה שהיה בחורה שהגיע לפגישה שלישית על מנת לסגור בבית כבר התארגנו ההורים לוורט והנה הבחור מספר את הסוד , כמובן הבחורה הרימה טלפון להורים שכעסו ממש ובצדק על העיתוי והצורה בה זה נעשה, כמובן שלא היה באותו יום וורט ולא בכלל.
הבחורה התארסה זמן קצר אחר כך.
אבל הבחור נשבר מזה ממש, כל הסיטואציה היתה כ"כ מביכה וגררה כ"כ הרבה כעס שהוא עצמו לא מוכן לעבור את זה שוב ודורש מההורים לספר כבר בשלב ההצעה.

בקיצור תחשבו טוב טוב על הרעיון של לספר רק אחרי כמה פגישות
זאת בעיה מאוד מורכבת ואין לה תשובה חד משמעית.
מי שנתקל בדילמה כזאת בקרובים אליו מבין את עומק ומורכבות הדילמה מכמה וכמה בחינות.
ישנם בעיות שנכון לא לגלות [כן, לא לגלות לפני החתונה בכלל!], זאת שאלה לאדם גדול ממש.
ידוע לי אישית על כמה מקרים ששאלו לגדולי הדור ממש [שנפטרו כבר] שכולם נרעדים לשמע שמם, והם הורו לא לגלות בכלל.
גדולי הדור אלו כשבאה שאלה זאת תחת ידם התייחסו לשאלה זאת כ'דיני נפשות' בכובד ראש ובסוף הכריעו לא לומר.
ישנם בעיות שאכן נכון לגלות בפגישה שלישית.
זה ממש לא פשוט לומר חייבים לגלות הכל מראש.
אלו דיני נפשות ורק אנשים גדולים יכולים להכריע בזה.

עד מתי

משתמש מקצוען
מי שנתקל בדילמה כזאת בקרובים אליו מבין את עומק ומורכבות הדילמה מכמה וכמה בחינות.
ישנם בעיות שנכון לא לגלות [כן לא לגלות לפני החתונה בכלל!], זאת שאלה לאדם גדול ממש.
ידוע לי אישית על כמה מקרים ששאלו לגדולי הדור ממש [שנפטרו כבר] שכולם נרעדים לשמע שמם, והם הורו לא לגלות בכלל.
גדולי הדור אלו כשבאה שאלה זאת תחת ידם התייחסו לשאלה זאת כ'דיני נפשות' בכובד ראש ובסוף הכריעו לא לומר.
לא מאחלת לך להיות מהצד שמגלה אחרי החתונה או רק בפגישה שלישית שהסתירו מימך מידע רפואי של חתן/כלה שלך

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לא מאחלת לך להיות מהצד שמגלה אחרי החתונה או רק בפגישה שלישית שהסתירו מימך מידע רפואי של חתן/כלה שלך
אכן ממש לא הייתי רוצה לגלות כזאת הפתעה אפילו משהו קטן.
אמרתי שהתייחסות של גדולי ישראל היתה בכובד ראש וברצינות ובמקרים שהכרתי הם הורו לא לגלות.
אכן זהו דיון מאוד מורכב ודיני נפשות ממש.
מצד אחד אף אחד לא רוצה לגלות מידע רפואי שהוסתר ממנו ומצד שני לפעמים הגילוי יכול לגרום לאדם שלא ימצא שידוך מתאים כולם 'יברחו ממנו' ויאמרו כנראה הבעיה הרבה יותר חמורה ממש שהוא מגלה.
אלו דיני נפשות לכאן ולכאן
ולא נכון להיות 'יפה נפש' ולומר 'לגלות הכל'.
תשאלו רב או דיין חשוב ויש לו 'כתפיים רחבות' ומבין בתורה בהלכה תקבעו פגישה מראש בצורה המאפשרת לשאול שאלה בצורה נורמלית ולא תוך כדי תור שכולם שומעים.
ההתייחסות לזה היא כמו 'היתר עגונה' לא נאמר לעגונה 'ראוי להחמיר'.
אלו מהשאלות שאוי לי מיצרי ואוי לי מיוצרי.

ארמון חול

משתמש פעיל
ישנם בעיות שנכון לא לגלות [כן, לא לגלות לפני החתונה בכלל!], זאת שאלה לאדם גדול ממש.
מה למשל??
אחרי החתונה ברור שלא, זאת רמאות!!!
לצערנו בדור שלנו שידוכים זה עסק ולא היכרות!!
לא חושבת שבעייתי לומר בפגישה שלישית!! אחרי שמכירים דברים נשמעים קצת אחרת.

:)&&:)&&:)

משתמש פעיל
תשאלו רב, אבל קשה לי להאמין שרב כלשהוא ימליץ לספר זאת.
לא נכון לספר כל דבר!
אני חושב שזה לא חכם לא לספר
אחרי זה כשהבן זוג יגלה, יהיה לו מאד קשה להעביר על זה ולא לכעוס, ולא יודע להיכן זה יגיע.
אנשים רוצים להתחתן עם מי שיהיה להם איתם טוב רגשית, ולא עם מישהו שרק יש לו וי על כל מיני סטנדרטים.

חילזון קטן

משתמש פעיל
אני חושב שזה לא חכם לא לספר
אחרי זה כשהבן זוג יגלה, יהיה לו מאד קשה להעביר על זה ולא לכעוס, ולא יודע להיכן זה יגיע.
אנשים רוצים להתחתן עם מי שיהיה להם איתם טוב רגשית, ולא עם מישהו שרק יש לו וי על כל מיני סטנדרטים.
יש כזה דבר לא לספר??? ויש להם זוגיות נורמלית????
מעולם לא שמעתי על דבר כזה

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
כאחת שהיתה במקום הזה (לא המסתיר, הצד השני)
והבחור קיבל מהרב שטיינמן זצ"ל את ההוראה לספר רק בפגישה שלישית
ממש, אבל ממש לא כעסתי.
למרות שזה טירטר אותי, ושהשידוך אכן ירד (לאחר שיקול דעת מעמיק, וממש לא כלאחר יד)
רק ריחמתי על הבנ"א שהעביר שלוש פגישות במתח ממה יקרה כשיספר
ועל שידוכים שאולי נופלים לו כל פעם אחרי שמספר.

אבל לכעוס???
על מה???
על זה ששאל את גדול הדור וזו התשובה (המאוד הגיונית) שקיבל?
על זה שהוא רוצה שיראו אותו ורק אז יוסיפו לנתונים גם את הבעיה שלו?

נראה לי שהכועסים הם איכשהו אותם אנשים שבטוחים שמגיע משהו מושלם שאין כמוהו, אז הם נפגעים מעצם הרעיון שמישהו העז להסתיר מהם שהוא לא מושלם.

מי שלא מרגיש מושלם, ולא חושב שמגיעה לו שלמות, וסומך על גדו"י ודעתם יותר מאשר על דעתו החשובה- לא אמור להיפגע ולא לכעוס.

עד מתי

משתמש מקצוען
ממש, אבל ממש לא כעסתי.

אבל לכעוס???
על מה???

נראה לי שהכועסים הם איכשהו אותם אנשים שבטוחים שמגיע משהו מושלם שאין כמוהו, אז הם נפגעים מעצם הרעיון שמישהו העז להסתיר מהם שהוא לא מושלם.

מי שלא מרגיש מושלם, ולא חושב שמגיעה לו שלמות, וסומך על גדו"י ודעתם יותר מאשר על דעתו החשובה- לא אמור להיפגע ולא לכעוס.
כנראה שאתם חריגים
רוב האנשים כן כועסים על השדכן / המשודך שלא סיפרו קודם

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי שאפשר להתייעץ עם הרב זילברשטיין על זה.
הוא מבין בעניינים רפואיים ועוזר בענייני שידוכים רפואיים
אין לי מספר טלפון שבו אפשר להשיג את הרב

קיטי

משתמש רשום
בלת"ק
אפשר לפנות לעזר מציון,
יש להן מחלקה שמטפלת בזה.

יצחק77

משתמש מקצוען
ממש, אבל ממש לא כעסתי.

אבל לכעוס???
על מה???

יש הבדל גדול בין להגיד בפגישה שלישית ללא להגיד בכלל שזו כבר ממש הונאה
לגבי ריטלין אני הייתי מרגיש מרומה אם לא היו מספרים לי משום שזה משנה את האישיות,
דהיינו מספרים לכם על בחור שמרביץ שטייגען 18 שעות ואתם מרגישים שמצאתם בן עליה ומתברר שהבחור על סטרואידים ולא מסוגל לשבת חצי שעה ללמוד בלי זה זה "צווי דינים"

:)&&:)&&:)

משתמש פעיל
דהיינו מספרים לכם על בחור שמרביץ שטייגען 18 שעות ואתם מרגישים שמצאתם בן עליה ומתברר שהבחור על סטרואידים ולא מסוגל לשבת חצי שעה ללמוד בלי זה זה "צווי דינים"
לא הצלחתי להבין מה הקשר בין זה שלבחור יש בעיה רפואית שמצריכה אותו לקחת ריטלין, לבין מידת ההערכה שלו כבן עליה.
בשטייגעניסט יש שני בחינות. א. יכולת. ב. בחירה.
תסכים איתי שהמעלה שהוא בחר בזה יש לו. רק חסר לו היכולת. ואותה הוא משיג על ידי לקיחת דבר חיצוני. אז למעשה לא היבנתי מדוע הוא פחות שטיגיניסט ובן עליה מאותו אחד שלא צריך ריטלין אבל לומד חצי ממנו. ולמען האמת הייתי מגדיר אותו כיותר מתמיד ממנו. כי למעשה הוא בחר להגיע למטרה הזו, והשיג אותה. והשני, לא.
אז אני ההייתי מגדיר שזה אינו משנה את ה"אישיות", אלא משנה את המציאות הרפואית של אותו אדם.
ולמען הסר ספק, אני בעד לומר כל דבר שאינו שגרתי. פשוט אחרי זה מגלים ומתאכזבים ויכול לצאת מזה דברים ממש לא טובים, אז זה לא חכם. וכמו"כ זה גם לא הגון. אז זה לא צודק, ולא חכם.

מצליחה

משתמש מקצוען
אנחנו שאלנו רב ואמר לנו לא לדבר בכלל על הענין של ריטלין.
זה לא רלוונטי.
ואכן כך היה.
הזוג מאושר עד מאה ועשרים!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אנחנו שאלנו רב ואמר לנו לא לדבר בכלל על הענין של ריטלין.
זה לא רלוונטי.
ואכן כך היה.
הזוג מאושר עד מאה ועשרים!
האם הזוג מאושר, ומה התהליך שהם עברו בשביל זה, רק אלוקים יודע
יש להבדיל בין שאלה הלכתית בשל החובה לומר בשל "מקח טעות", לבין "איך אפשר להתחתן עם מישהו שעבדו עליו", יש יותר מידי סיפורים שאך ורק עצם ההרגשה שעשו לו "תרגיל" גרם לנתק ריחוק וחוסר אמון ודירדר את היחסים עד לסיומם

יצחק77

משתמש מקצוען
לא הצלחתי להבין מה הקשר בין זה שלבחור יש בעיה רפואית שמצריכה אותו לקחת ריטלין, לבין מידת ההערכה שלו כבן עליה.
בשטייגעניסט יש שני בחינות. א. יכולת. ב. בחירה.
תסכים איתי שהמעלה שהוא בחר בזה יש לו. רק חסר לו היכולת. ואותה הוא משיג על ידי לקיחת דבר חיצוני. אז למעשה לא היבנתי מדוע הוא פחות שטיגיניסט ובן עליה מאותו אחד שלא צריך ריטלין אבל לומד חצי ממנו. ולמען האמת הייתי מגדיר אותו כיותר מתמיד ממנו. כי למעשה הוא בחר להגיע למטרה הזו, והשיג אותה. והשני, לא.
אז אני ההייתי מגדיר שזה אינו משנה את ה"אישיות", אלא משנה את המציאות הרפואית של אותו אדם.
ולמען הסר ספק, אני בעד לומר כל דבר שאינו שגרתי. פשוט אחרי זה מגלים ומתאכזבים ויכול לצאת מזה דברים ממש לא טובים, אז זה לא חכם. וכמו"כ זה גם לא הגון. אז זה לא צודק, ולא חכם.
המונח הלמדני צווי דינים כפשוטו הוא, מדובר בשני הגדרות שונות
לא התכוונתי לומר ח"ו שמי שקשה לו ולוקח ריטלין ומצליח ע"י זה ללמוד וודאי ששכרו הרבה מאד והוא חשוב ביותר מזה שהולך לו בקלות,
עדיין זה "צווי דינים " בינו לבין בחור שנאבק ומצליח להגיע לפסגות ללא תרופות
ובוודאי אותו אחד שנותן דירה ללמדן של הישיבה ומגלה אחרי זה שלוקח ריטלין מסתמא ירגיש מרומה
מה גם שריטלין זה ממש לא סתם תרופה קלה יש לזה תופעות לוואי והשפעות כמובן שזה לא המקום לפתוח דיון בעד ונגד ריטלין כבר דשו בזה רבות בפורום

חילזון קטן

משתמש פעיל
מה ההבדל בין ריטלין לכל טיפול תרופתי אחר?????
ריטלין הייתי משייכת לרקע הנפשי- טיפול תרופתי , מאזן- קבוע
ואני לא מדברת על מי שלקח ריטלין בילדותו, שהסיבה לכך הייתה , ילד תוסס שרצו ממנו שקט תעשייתי
אלא לבחור מבוגר שלוקח ריטלין על בסיס יומיומי, - מראה על האישיות שלו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה