נריה מגן

משתמש מקצוען
העניין הוא, שבדרך כלל ספר ראשון של מישהו מטבע הדברים - פחות טוב. עוד אין הרבה ניסיון. אמנם יש יוצאים מן הכלל.
לזה יש כמה פתרונות. מגירה, חברים, משפחה ופרוג... כותבים למגירה ולכל הרשימה הנ"ל, משתפשפים, מתייעצים עם מבינים ובסופו של דבר הולכים על זה ופורצים קדימה.
אני אישית עכשיו מפרסם לצוות ביקורת ספר איתו אני מתעתד לפרוץ לשוק (מקווה שזה אכן יהיה פריצה ולא קול ענות חלושה...), שומע עצות, ביקורות, מחמאות, הארות והערות ומתקדם הלאה... הצוות הוא גם מדגם מייצג של ציבור קוראים וגם -ובמיוחד- צוות של אנשים שמבינים בכתיבה ואומרים מה ואיך. ישנם מודלים רבים כיצד לייצר את הניסיון כך שהספר הראשון לא בדיוק יראה כמו ספר ראשון - החלש מביניהם הוא כתיבה מוקדמת במקומות אחרים. ואגב - אם הכתיבה היא עדיין ראשונית יחסית וכזו שלא יכולה מספיק 'לתפוס' - גם העורך לא יתפוס אותה.

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
.
אני אישית עכשיו מפרסם לצוות ביקורת ספר איתו אני מתעתד לפרוץ לשוק...
בהצלחה!
זה יהיה תחת השם נריה מגן? נראה לי שאני אשמח מאוד להגיד בהתלהבות "אני מכיר אותו, אני חבר בפורום שלו"...

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
חולק על כל מילה.
אני מכיר סופר וסופרות שערכו שינויים מפליגים בעולם הספרות, שברו כללים ושחטו פרות קדושות וכולנו משתוקקים לקרוא כל מילה שלהם
אני מכירה אחת כזאת- דבורי רנד (גולובנציץ). יש עוד מישהו שערך בשנים האחרונות שינויים מפליגים בעולם הספרות? כי אני מתאכזבת פעם אחר פעם מהנדושות שבכתיבה החרדית.
רק דבורי מניעה לי נימים חבויים בנפש, וגורמת ללב להאיץ פעימות- לא כן?
שאלתי אותה פעם אם קיבלה השראה מספר "חיצוני" כלשהו, כי היא היחידה שמצליחה לצאת מה"קופסה" המוכרת. אך לא, מסתבר שזו גאונות אינדיבידואלית שלה, שקיבלה במתנת שמיים ככל הנראה.
אשמח לשמוע על עוד סופרים/ סופרות שעשו את זה. הגיוני ש"התפספסו" לי כמה...

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
שיבולים שנותרו בשדה פורסם דווקא כסיפור בהמשכים

כתוב בתחילת הספר תודה למערכת על הבמה שניתנה לסיפור. אבל יתכן שהוא פורסם תחת שם אחר. אגב, גם הספר השני שלה על ענייני נערות וסמינרים פורסם שם.

נריה מגן

משתמש מקצוען
בהצלחה!
זה יהיה תחת השם נריה מגן? נראה לי שאני אשמח מאוד להגיד בהתלהבות "אני מכיר אותו, אני חבר בפורום שלו"...
שאלה קשה... מה שלא יהיה - אני אעדכן אתכם. לפחות יהיה מי שיקנה את הספר, - אם לא בגלל הספר לפחות מתוך רחמים עלי..
יש עוד מישהו שערך בשנים האחרונות שינויים מפליגים בעולם הספרות? כי אני מתאכזבת פעם אחר פעם מהנדושות שבכתיבה החרדית
מה עם מיה קינן? רותי קפלר? וישנם עוד... לא רבים אבל בהחלט קיימים. הבעיה היא בעיקר ההיצף ל השוק מופרים דרג ב' ו-ג', נדושים, לא מקוריים וחלקם גם אינם כותבים, בהגדרה הנרחבת למילה.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מקצועי ואליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
לא זה ולא זה.
קצת חסר מילות קישור ...
סך הכל אמרתי שאני רוצה להיות סופרת שתשנה את פני השוק.
משהו יחודי לי.:rolleyes:
כולנו מצטרפים לתקווה הכמוסה(?)

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
סך הכל אמרתי שאני רוצה להיות סופרת שתשנה את פני השוק.
אז שימי לב שלא תהיי זו שמשנה את פני השוק לכיוונים מיסתוריים...:rolleyes:
ותמיד כדאי לך לקרוא את מה שאת כותבת כאילו את - אני...;)
בהצלחה!

מרחבית

משתמש מקצוען
אני לא מחפשת דווקא ספרים עם איזו מקוריות מיוחדת. או שינויים מיוחדים במינם.
מחפשת ספר כתוב טוב, נוגע, מלמד דברים חדשים, בעיקר תובנות חדשות, או מביא אותם בצורה יותר מעניינת וקליטה. ספר שאני מרגישה שקבלתי ממנו משהו.
כי ספר אפילו שהוא מושך מאוד, לא יהיה מספיק שווה בעיניי, אם הוא לא הותיר לי משהו, אם היה בשבילי בזבוז זמן ותו לא.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני לא מחפשת דווקא ספרים עם איזו מקוריות מיוחדת. או שינויים מיוחדים במינם.
מחפשת ספר כתוב טוב, נוגע, מלמד דברים חדשים, בעיקר תובנות חדשות, או מביא אותם בצורה יותר מעניינת וקליטה. ספר שאני מרגישה שקבלתי ממנו משהו.
כי ספר אפילו שהוא מושך מאוד, לא יהיה מספיק שווה בעיניי, אם הוא לא הותיר לי משהו, אם היה בשבילי בזבוז זמן ותו לא.
זה הוגן לבקש שמות של ספרים/סופרים שעשו לך את זה?

מרחבית

משתמש מקצוען
זה הוגן לבקש שמות של ספרים/סופרים שעשו לך את זה?

בתור דוגמא אכתוב שאהבתי מאוד את הספרים של לאה פריד.
כגון 'אפשר לקרוא לך אמא', 'אבא חוזר' 'סיפור משפחתי' 'במשעול' ועוד.
הייתי שמחה אם גם כיום היא היתה מוציאה ספרים.
יש כמובן עוד הרבה סופרים וספרים. קראתי ואני קוראת המון.
אבל זה מה שעלה לי הראשון בראש. על אף שקראתי אותם מזמן.

נריה מגן

משתמש מקצוען
בתור דוגמא אכתוב שאהבתי מאוד את הספרים של לאה פריד.
כגון 'אפשר לקרוא לך אמא', 'אבא חוזר' 'סיפור משפחתי' 'במשעול' ועוד.
הייתי שמחה אם גם כיום היא היתה מוציאה ספרים.
היא מוציאה. לדוגמא ממש לפני כמה חודשים היא הוציאת את הספר 'תקוותה הגדולה של נאן' שהתפרסם בהמשכים בזרקור. זה סוג של המשך לסדרה הפופולארית של נאן = אבל בעוד הספרים הקודמים יועדו יותר לנערות הרי שזה האחרון מיועד גם לבוגרות.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מקצועי ואליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה