התייעצות לגבי לימודי אתרים

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
רציתי להתייעץ איתכם, אם אפשר...
אני מעצבת שרוצה להכנס לעולם הדיגיטל, עם מוח ימין אבל גם שמאל לא רע ;)
אין לי כמעט בכלל ידע בעולם הדיגיטל.
מיוז יכול להספיק בתור התחלה? או שעדיף ללמוד בנייה ועיצוב אתרים מהבסיס ממש, כמו שצריך?
ברור לי שיש הבדל ומגבלות במיוז לעומת עולם הוורדפרס וחבריו, אני פשוט מפחדת שבנייה "אמיתית" תהיה לי כבדה מדי ובסוף אתייאש וזהו...

תודה מראש!

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כדי ללמוד ולדעת מיוז - צריך להשקיע שעות בלמידה ותרגול.
אז אם מיוז לא התחנה הסופית שלך, נראה לי שחבל להשקיע, למעט אם יש לך שפע במוצר שנקרא "זמן"...

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
השיקול הוא כספי בעיקר, ולכן נראה לי שכדאי להתחיל במיוז כדי לבדוק אם זה 'הולך' ובמידה שיש הצלחה להשקיע וללמוד בצורה מושלמת.

נעמי.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
לפני הכל אני רוצה שתשאלי את עצמך, למה את רוצה להיכנס לעולם הדיגיטל?
(סתם, זה הטרנד. שמעתי שמרוויחים שם הרבה[ואגב, זה לא מדויק]. משעמם לי כבר ממה שאני עושה, רוצה להתחדש. התחום והאינטרקטיביות נשמע מסקרן. לקוחות מבקשים ממני אתרים. וכו' וכו')

לאחר מכן תשאלי את עצמך שאלה נוספת,
מה אני מעוניינת לעשות בעיצוב לדיגיטל?
(רק לעצב, לעצב ולבנות, רק לבנות, דברים קלילים כמו דפי נחיתה, רק לאפיין, לאפיין ולעצב וכו' וכו')

אחרי שיהיו לך תשובות לשאלות האלה, יהיה לך הרבה יותר ברור לאן מועדות פניך.

לענ"ד, (ודעתי לא אויביקטיבית לגמרי, כי לא התנסיתי בהם) מיוז או לא מיוז, וויקס או לא וויקס,
אם מעניין אותך דיגיטל לכי ללמוד אפיון בסיסי ועיצוב ממשקים, למה להיות תלותית במערכת זאת או אחרת? תביני את עקרונות הדיגיטל, האפליקציות, תוסיפי מידע בסיסי ב html+css וצאי לדרך אח"כ עם כל מערכת שזאת לא תהיה.
זה הבסיס בעיני, אח"כ תמיד אפשר להשלים את הידע בכלים הטכניים.

אם תרצי, תוכלי לצלצל אלי, אשמח לדבר איתך :)

נעמי.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
אגב, עוד משהו בקטנה ;)

נפגשתי עם לא מעט מעצבים/ות שעברו איזהשהוא מסלול 'זריז' של בניית אתרים
בכל מיני כלים ואופנים.

הודיעו חגיגית לכולם שהם בונים אתרים, ואחרי מעט זמן החליטו ש'זה לא בשבילי'

שיטת ה'תעשה קורס קצר ותתחיל להרוויח פי 5' לא עובדת פה!

הסיבה היא פשוטה.
הם הקימו אתר פורטפוליו לא רע לעצמם, עוד בלוג יפהפה לחבר, עוד אתר תדמית לבנדוד
ואז, שהפרויקטים התחילו להיות אמיתיים, עם דרישות ספציפיות, הם גילו כמה המערכת מוגבלת.
כמה אין באפשרותם לתת מענה טוב לצרכים מדויקים (כמו: תעשה לי מבצע באתר חנות שלמוצר השלישי יש 20% הנחה)

חוסר האונים של המעצבים האלה הוא גדול, ולכן אחוז הנשירה והתסכול הוא גדול.

לכן, אני שוב מסכמת, תפסיקו לבנות את עצמכם על כלים ספציפיים. תלמדו את היסוד ואז תמשיכו הלאה.

זה סתם הגיג שיושב אצלי בראש, יש מצב שאני טועה :)

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואי ,נעמי, איזו תשובה חכמה ומפורטת. כל מילה פנינה!
זאת בדיוק התשובה שחיפשתי. אבדוק את זה עם עצמי ובהחלט נשתמע :)
תודה לכולם.

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קודם כל, אני מאוד בעד לעבור לעולם של הדיגיטל.
כן. מרוויחים שם הרבה, ובטח יותר מהפרינט.
מה גם שסוג העבודה עובר מפרויקטים קטנים של קטלוג, פרסום, מיתוג וכו' לפרויקטים גדולים שכוללים תהליך עבודה מסודר ובד"כ לא לחוצים מהיום למחר...
גם אני בעד מה שנעמי אומרת, תלמדי אפיון ועיצוב מהבסיס, יש לזה ביקוש בשוק. אני התחלתי עם זה בהמשך למדתי html/css . כיום אני גם מקודדת את הפרויקטים שאני מעצבת. כמובן שבהמשך כלים כמו וורדפס וכו יכולים לעזור לך לקחת פרויקטים מא'-ת' למרות שאני למשל לא עושה את זה בכלל.

הרבה הצלחה

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אני חושבת שנעמי צודקת. תתחילי מקורס אפיון וחווית משתמש, תמשיכי לעיצוב ואז תראי אם בא לך להתקדם לחלק התכנותי יותר.
יש חברות מעולות ללימוד אפיון וחווית משתמש וגם פה כדאי להזהר ולברר טוב טוב איפה לומדים וממי.

יש הרבה שמבטיחים שתצאי אם ידע ואת יוצאת בלי כלום.
אלה קורסים לא זולים ולכן חשוב מאד לעשות שיקול נכון לגבי המסלול.

בהצלחה רבה רבה

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תודה רבה על כל העצות המועילות!
בהחלט עשיתם לי סדר בראש.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נחלק את הנושא ל-2:
מה המקצוע היותר קשור אליך- העיצוב או התכנות כלומר שפת הקוד.

במידה והעיצוב תשקיעו בעיצוב מעל ומעבר ובשביל שיהיה לכם עוד אופציה לתוספת מהלקוח שלא צריך יותר מאתר תדמית אלא רק אתר שידעו מה הוא מי הוא וכו' וכן ליצור קשר בדיוק בשביל זה יש את המיוז.

אך אם שפתח הקוד מעניינת אתכם תשקיעו בקוד ולא בעיצוב.
כלומר תלמדו בנית אתרים, אפיון משתמש , עיצוב אתרים וכד'.
רק במקומות רציניים. ולא ע"י תוכנה כמו מיוז שלא מתאימה לרוב הלקוחות...

אז שיהיה לכולם הצלחה...

נ.ב. מהניסיון שלי- את שפת הקוד המעצבים לא כ"כ אוהבים.
וללמוד מיוז מי שאוהב עיצוב חבל לו לא ללמוד.
תוכנה כיפית ומעניינת.
ומאד עיצובים.
ודרך אגב לפעמים הרבה יותר קלה מפרינט ומקבלים עליה כסף יותר הרבה...

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
תודה לכולם על המידע
גם אני מעצבת ששוקלת להרחיב תחומים

מישהו יודע אלו מקומות לימוד מומלצים? ואלו קורסים כדאי לקחת?

טליה_

משתמש חדש
היום הגישה לתחום בניית האתרים השתנתה. היום מעצב גרפי צריך לדעת לעשות גם עבודה לדיגיטל.
זאת הסיבה אגב שאדובי גם מנגישים יותר ויותר את העולם הזה למעצבים גרפיים שאינם רוצים להתעסק עם קוד, ולכן בנו עבורם את המיוז שנותנת אפשרות ליצור אתרים קלים, דפי נחיתה, אתרי פרוטפוליו ועוד.

גם אני הייתי בהתלבטות, במיוחד שלא רציתי ממש להיכנס, כמו שכתבת לבניה אמיתית.
מיוז לבד לדעתי לא מספיק בשביל להיכנס לעולם הדיגיטל באופן מושלם, אם ממש רוצים להיכנס לתחום.

לדעתי אני הולכת על הקורס שיש לפרוג מפרינט לדיגיטל - מבררת עכשיו עליו - אני חושבת שהוא יכול לתת מענה בדיוק לצורך הזה של להיכנס לתחום בלי חובה של הקטע הכבד של בניה ותיכנות.

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
גם אני מבררת עליו עכשיו ולכן פתחתי את האשכול.
מבירור שטחי שעשיתי מיוז לא עונה על הרבה צרכים שמתעוררים ותלויה יחסית חזק בתמיכה ושרת של אדובי. (אם אני טועה, אשמח שתתקנו אותי).

סתם ככה, למדתי בעבר (כמגמה) את שפת הפסקל, התחברתי מאד להגיון שבה- אבל, מה לעשות, לא הייתי טובה בה.
מה זה אומר? לא יודעת, אולי היום זה השתנה. השאלה אם לקחת צ'אנס. אני מתעניינת בתחום בעיקר כדי לא להשאר מאחור וכדי להציע כישורים נוספים ללקוחותי ומעסיקי.
ההרגשה היא באמת שמי שלא עושה גם וגם הוא "פאסה" ולא מספיק אטרקטיבי.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
לדעת לעצב לדיגיטל זו חובה! העולם צועד לשם.
ללמוד קוד זה כבר ענין של העדפה, לדעתי, אם רוצים להתמקצע בתחום של הקוד אז כמעט לא שייך לשלב גם דיגיטל וגם פרינט כי זה טווח רחב מידי של מיומנויות, בנוסף תחום הדיגיטל דורש לימוד והתחדשות תמידיים כי הוא מאד דינמי ומשתנה מהר.
אני באופן אישי למדתי קוד אבל בפועל אני משתמשת בידע שלי רק כדי לעצב ואני עובדת בשיתוף פעולה עם בוני אתרים.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עני עכשיו בבנית אתר במיוז.
יש פעמים שאני עםמתכנתת כדי שתשלח לי קודים ואם יש בעיה שתסביר לי איך בדיוק לכתוב שם בשפת הקוד... (טוב זה רק בגלל שזה משפחה אבל סתם ככה מתכנתים יבקשו על הכל מחיר מלא מלא מלא) ואז שמה במיקום של הקוד למיוז.
המיוז ממש לא נותן מענה להכל.

אך צריך לדעת שצריך להתמקצע במשהו ספציפי רציני ורק אחרי שיודעים אותו 100% אפשר לפתוח עוד אפיק נוסף.
כדי לא לאכלס את המוח בכ"כ הרבה חומר שכל אחד מתחום שונה.
בסוף מכל דבר ידעו קצת...

אז לפני שפותחים עיניים לעוד מקומות תמשיכו להתמקצע במקצוע שלכם עד הסוף

Rocket Studio

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
כמו עדן אני גם בדעה שחובה היום לדעת לעצב לדיגיטל
לגבי הקוד, ידע בתחום הוא יתרון גדול וניתן כבר לראות שבמודעות דרושים למעצבים בציבור הכללי זה מופיע כחלק מהדרישות או לפחות כיתרון.
אחת הסיבות לכך היא שכשמעצבים לווב חייבים לקחת בחשבון את היישומיות של העיצוב מבחינת הבניה. לא חכמה לעשות עיצוב מפוצץ ואח״כ לגלות שהפיתוח יהיה לא ישים או מורכב ויקר בהתאם.
ידע בקוד יעזור לך גם לתקשר יותר טוב עם המפתח
ההמלצה שלי היא ללמוד עיצוב אתרים באופן יסודי ולקבל לפחות ידע בסיסי ב html ו css

אשמח לשמוע אם יש חולקים

zipi m

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
אני הייתי שמחה לשמוע מכאלה שלמדו מיוז.
למי התוכנה מיועדת לכלאה שיודעות עיצוב ועל הדרך כבר בונות אתר.
או לכאלה שרוצות להיות בונות אתרים?

אשמח לכל תשובה בעניין

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נעמי, תמנה ועדן
הצדק אתכן

ועוד משהו שאני אומרת לכל מי שמתייעצת איתי
תחום הדיגיטל (ולא רק) דורש המון המון השקעה, מעבר לנדרש
התחום הזה, בעיקר, דורש המון למידה עצמית והתקדמות מתמדת, ימים ולילות.
צריך לבא עם כל הכח להשקיע. רק כך מצליחים ובע"ה מרוויחים.

בהצלחה לכולם

חיים דיקמן

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
יאללה, בואו נעשה סדר

תחום העיצוב ובניית האתרים עבר שינוי מאד גדול בשנתיים האחרונות
עד לפני כשנתיים, לבנות אתר ואפילו אתר פשוט היה צורך ללכת לאדם שלמד Html ו Css במשך מינימום עשרות שעות
ואם רצית לבנות אתר דינמי עם מערכת ניהול אפילו פשוט ביותר היית צריך ללמוד עוד עשרות שעות וורדפרס.
וכמובן גם הקורס הזה לא נתן מענה בכלל לפיתוח של אתרים מורכבים הדורשים תכנות מורכב יותר

כך הדרך המקובלת שהיתה כך לימדו בכל המכללות וכו'.
וכך למדו תמנה וכל מי שמייעצת כאן להשקיע בלימוד מסוג זה.

סגנון הלימוד והעבודה יצרה בעיתיות מסויימת בכל מוסדות הלימוד בקבוצות אלו, היות והפונים ללימודים אלו היו בעיקר מעצבים גרפיים שמטבע הדברים רצו להרחיב את סל השרותים ללקוחתיהם ובכלל זה לעצב גם לסביבה הדיגיטלית.
האתרים שמעצבים גרפיים רוצים לספק ללקוחותיהם הם אתרים פשוטים, אתרי תדמית, אתרי פרוטפוליו, דפי נחיתה, ועוד, ובשביל זה הם נאלצו ללמוד לכתוב HTML CSS, הבעיה היתה שאנשים כאלו מגיעים מסביבת עבודה שונה, ומחשיבה שונה, ולהרבה מהם היה קשה מאד המעבר מעבודה ידידותית בתוכנת עיצוב לכתיבת קודים... זה ראש אחר כידוע

וזאת למודעי, כי רוב האתרים הקיימים באינטרנט הינם תדמיתיים, של חברות וגופים, והמיעוט זה אתרים מתוכנתים, חנויות, וכו'.

בשנתיים האחרונות הנגשת בניית האתרים למעצבים הולכת ונהית הרבה יותר רחבה, אם זה על ידי מערכות כמו WIX ואחרות, ואם על ידי תוכנה חדשה ויחודית בשם MUSE שחברת אדובי בנתה במיוחד עבור מעצבים גרפיים הרוצים לבנות אתר בקלות מבלי להתעסק עם קוד...

במוסדות לימוד מתקדמים (פרוג :)) הבינו את המהלך וחילקו את קורס בניית האתרים המיתולוגי ל 2 קורסים שונים ונפרדים.

1. קורס למעצבים גרפים, שנותן מענה למעצבים שיכולים לבנות אתרים תדמיתיים, אתרי גלריות ופרוטפלוי, ואת רוב סוגי האתרים הפשוטים. הקורס קצר ומשתלם - לוקחים מעצבים ומלמדים אותם ליצור בפשטות בכלים שהם כבר מכירים ובסביבת העבודה של אדובי, אתרים מעולים. מטבע הדברים הקורס המדובר הרבה יותר קצר מפעם, ולכן יותר זול בהרבה.

2. קורס למפתחי הייטק, שנותן מענה לאנשים שרוצים לפתח אתרים גדולים - חנויות, פורומים, בלוגים, אפליקציות. זה לא מיועד למעצבים אלא למתכנתים.

זה נכון שזה כואב לראות את אלו שלמדו את הקורסים הארוכים והמייגעים של HTML בשביל לבנות אתר תדמיתי סטטי מביטים בתדהמה על מה שקורה.
מטבע הדברים תמיד יגידו שזה לא מספיק מקצועי כמו לכתוב קוד.

רוב לקוחות המעצבים מבקשים אתר תדמית רגיל ופשוט, מקסימום עם אפשרות ניהול של הוספת תוכן מידי פעם , וזה מספיק ועוד איך.
את הלקוח לא מעניין אם עשית לו את האתר ב HTML או במיוז, הוא רוצה אתר שעובד, נראה טוב ועושה את העבודה עבורו.

אגב, לאחרונה נפתח גם כאן בפרוג, פורום למשתמשי מיוז, זה דבר שנכנס כעת חזק בכל העולם.

הנה קצת אתרים שנעשו במיוז, (אספתי כעת מאתר מפרוג, רובם או כולם תלמידי קורס מיוז)

http://lechemvchalav-breadandmilk.businesscatalyst.com/index.html
http://madlic.businesscatalyst.com/
http://bracha.businesscatalyst.com/index.html
http://kartisbikur.businesscatalyst.com/index.html
http://www.beitharahitdesign.com/#
http://www.t-omec.com/

למעוניינים, אשמח לתת עוד מידע או מענה בנוגע ללימודי התחום גם באופן אישי.

בהצלחה רבה
חיים

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י חיים דיקמן;2133488:
י
במוסדות לימוד מתקדמים (פרוג :)) הבינו את המהלך וחילקו את קורס בניית האתרים המיתולוגי ל 2 קורסים שונים ונפרדים.

...
2. קורס למפתחי הייטק, שנותן מענה לאנשים שרוצים לפתח אתרים גדולים - חנויות, פורומים, בלוגים, אפליקציות. זה לא מיועד למעצבים אלא למתכנתים.

זה קורס שישנו בפרוג?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה