דרוש מידע התייעצות דחופה - איפה להתקין את המזגן בסלון?

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
הקיץ בפתח:cry: וב"ה אמורים להתקין את המזגן החדש בסלון.
כפי שניסיתי לשרטט כאן - כרגע הכי פרקטי להתקין את המזגן מעל הפתח של המסדרון (מזגן 3.5 כ"ס, אינווטר אם זה משנה).
הסלון הינו כ38 מ"ר. השאלה אם להתקין את המזגן בקו ישר עם פתח המסדרון (מה שלא דורש יותר מידי הכנות, אפשר לתפוס אותו על הצדדים של הפתח ולהניח פלטת גבס ליופי). או לעשות פתח מגבס קצת באלכסון כדי שהמזגן יהיה ממש לכיוון של השולחן והספה.
מה שידרוש הכנה מגבס וגם רעיון יצירתי איך לעשות את זה יפה (שלא יהיה משולש בקצה הפתח האלכסוני...)
דעתכם/ן חשובה לנו. היו ברוכים..
1652281291392.png
@ח.ח.ח.ח.ח.ש האם תוכלו לעזור?

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא מבינה בעיצוב פנים
אבל מנסיון יכולה להגיד לך שעדיף שהמזגן לא יהיה לכיוון השולחן והספה
בפרט בשבת - כשאי אפשר לכבות - אם יושבים מול המזגן זה יכול להציק
כשזה מול הסלון באופן כללי זה מקרר את כל הסלון בלי להיות ישירות על הפנים

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
השאלה אם זה לא יהיה בעוכרינו אם המזגן לא יספיק לקרר את כל החלל, ורק מה שמולו יתקרר/יתחמם כדבעי
(מדובר על חלל רציני של קרוב ל40 מטר עם פתח למסדרון ופתח למטבח)

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
מזגן טוב המותאם בכוחו לחלל החדר לא אמור למזג רק את מה שמולו.
(טעות נפוצה של אנשים שרוצים לקרר טוב ומאידך שלא יהיה מדי קר שבמקום להוריד את המעלות מגבירים את הפן ומה שקורה זה שאותם שמול המזגן משתגעים ומצטננים בעיקר מהרוח ולא מהקור ושאר הנוכחים בחדר המזגן לא מספיק להם. לדעתי כוונון הפוך של מעלות נמוכות וזריקת אויר חלשה תמזג את החדר בצורה אחידה יותר.)
עריכה: אני לא איש מקצוע הכל לענ"ד כמובן

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
גם אני לא איש מקצוע.....
....ועדיין נראה לי שעל הספה יהיה חם כשיושבים ליד היציאה לחצר אם המזגן בצד השני של הסלון.
אגב, 2 נקודות למחשבה, למה אי אפשר להתקין מעל הספה?
לפעמים כדאי וחסכוני לקנות 2 מזגנים 1.5-2 כ"ס וביום חול להדליק רק אחד מהם ורק בשבת שכולם נמצאים בסלון להרבה זמן או בימי שרב יש באמת צורך ששניהם יפעלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה