מידע שימושי התארגנות להקמת קהילה בקרית מלאכי

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש עיר בשם קרית מלאכי שנמצאת בין העיר שפיר העתידית לבית שמש
עם מרחק סביר מביתר ירושלים מודיעין עילית בני ברק ואלעד
מחירי הדירות שם הם 3 חדרים בפחות ממיליון ש"ח
כרגע הבעיה היא שאין שם כרגע קהילה מפותחת (יש קהילה אבל לא מוסדות חינוך מרכזי קניות ותעסוקה)
יש אירגון שביקש לפרסם שהוא מארגן קבוצה של אנשים שיש להם דירות שם או שרוצים לקנות שם
(הם מוכנים לעזור גם בקניית הדירה)
להקים מוסדות לילדים ותעסוקה לנשים וכוללים ומרכזי קניות ואז לעבור
מי שרוצה ליצור קשר
כתובת המייל km147925836gmail.com

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
דווקא די הרבה זוצ"ים ליטאיים קנו שם בתקופה האחרונה. מבחינת המיקום זה באמת מצוין. הבעיה היא שהדירות ישנות מאד ועלולות לגרום לבעיות לא קטנות. כמו כן שוק השכירות שם גרוע (מעמד סוציואקונומי חלש). ולכן מי שרוצה להשכיר את הדירה ולא לעבור מיד עלול להיתקל בקשיים.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
קרית מלאכי לדעתי אחד המקומות הטובים להשקעה
בשנה האחרונה היתה שם עליה בממוצע של מאתים אלף ש''ח
ולדעת הרבה מתווכים העליה הולכת להיות חדה יותר(כמובן צריך לשים לב לאיזור וכ'ו)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
קרית מלאכי לדעתי אחד המקומות הטובים להשקעה
בשנה האחרונה היתה שם עליה בממוצע של מאתים אלף ש''ח
ולדעת הרבה מתווכים העליה הולכת להיות חדה יותר(כמובן צריך לשים לב לאיזור וכ'ו)
ממה שאני רואה, הציבור הליטאי מתנפל על חורבות ישנות במיליון ש"ח + בגלל הלחץ להיות בעל דירה.
הציבור החסידי לעומת זאת סבלני הרבה יותר, ולכן מצליח לזכות בדירות חדשות במחיר למשתכן.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
זה מעניין מה שאתה אומר...
אבל אל תשכח שמחיר למשתכן לוקח בסביבות חמש שנים עד שאתה מקבל את הדירה לעומת זאת אם קנית דירה יד 2 אתה מקבל מיד שכירות (ואל תשכח שהרוב לא זוכים...)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
זה מעניין מה שאתה אומר...
אבל אל תשכח שמחיר למשתכן לוקח בסביבות חמש שנים עד שאתה מקבל את הדירה לעומת זאת אם קנית דירה יד 2 אתה מקבל מיד שכירות (ואל תשכח שהרוב לא זוכים...)
גם אם זה לוקח חמש שנים, במקרים רבים זה עדיין הרבה יותר משתלם מדירות ישנות ודולפות בקריות/באר שבע, כי גם אם מקבלים שכירות (במקרה הטוב) יש בלי סוף הוצאות תיקונים, ובעיקר עלייה אפסית של מחיר הנכס, לעומת מי שזוכה בדירה חדשה בהנחה של מאות אלפי ש"ח.
בקשר לזה שהרוב לא זוכים, זה נכון אולי למי שאין לו סבלנות, אבל מי שמשתתף כמה שנים ונרשם להגרלות גם פחות אטרקטיביות, יש לו סיכויי זכיה גבוהים למדי.

Yael Mor

משתמש מקצוען
כרגע הבעיה היא שאין שם כרגע קהילה מפותחת (יש קהילה אבל לא מוסדות חינוך מרכזי קניות ותעסוקה)
יש אירגון שביקש לפרסם שהוא מארגן קבוצה של אנשים שיש להם דירות שם או שרוצים לקנות שם
מי שרוצה ליצור קשר
אז קודם כל יש מעון וגנים וחיידר כיתה א'.
יש מרכז קניות- ביג. ואשדוד במרחק של 15 דקות נסיעה למי שרוצה מרכז קניות חרדי.
אשמח לדעת איך רוצים לפתוח מוסדות ואז לעבור? המוסד יעמוד שומם ואז יתאכלס לאיטו? איפה הוא יהיה? יש מצוקה מבחינת המקום והמצב מורכב למדי.
מרכז תעסוקה- איך מקימים ומה זה כולל?
כוללים יש.
כדאי קצת להתעדכן מה קורה בשטח עכשיו, כי לגבי מוסדות חינוך הכל הולך בליווי צמוד של רב הקהילה.
פשוט קצת הצחיקה אותי הנימה שבה נכתבו הדברים- נקים מרכז חרדי כולל הכל ואז נאכלס בבת אחת. עוד לא ראיתי מקום שכך זה הולך.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
גם אם זה לוקח חמש שנים, במקרים רבים זה עדיין הרבה יותר משתלם מדירות ישנות ודולפות בקריות/באר שבע, כי גם אם מקבלים שכירות (במקרה הטוב) יש בלי סוף הוצאות תיקונים, ובעיקר עלייה אפסית של מחיר הנכס, לעומת מי שזוכה בדירה חדשה בהנחה של מאות אלפי ש"ח.
בקשר לזה שהרוב לא זוכים, זה נכון אולי למי שאין לו סבלנות, אבל מי שמשתתף כמה שנים ונרשם להגרלות גם פחות אטרקטיביות, יש לו סיכויי זכיה גבוהים למדי.
א' לא דיברתי דוקא על דירות דולפות
ב' היום במחיר למשתכן הדירות הטובות קרובות ל2 מיליון שזה לא בהישג יד של הרבה זוגות צעירים משא''כ דירות בסביבות המיליון זה כן בהישג יד

מי שרוצה ליצור קשר
יש קהילה (ליטאית) קיימת חיה ותוססת
המיקום של קרית מלאכי באמת מוצלח מאד (40 דק' לבני ברק ירושלים וקרית ספר 30 דק' לבית שמש 15 דקות לאשדוד קרית גת בית חלקיה ויסודות)
נשמע לי קצת מוזר שיש ארגון שרוצה לפתוח שם קהילה בלי שהוא בירר מספיק על המקום וגילה שיש כבר קהילה קיימת
אשמח לשמוע איזה ארגון זה
ואולי הם יעזרו לקהילה הקיימת כבר
להביא עוד אנשים למקום זה תמיד מבורך

אגב יש במקום גם קהילה ענקית של חב"ד ציבור ספרדי שמתגורר בכל רחבי העיר ויש את כל צרכי הדת בעיר (כשרויות, מקוואות, עירוב, נציגות חרדית בעירייה, רוב העיר דתי/מסורתי, וגם מוסדות לימוד בעיקר למשפחות צעירות יותר)

evi03

משתמש מקצוען
למה ויזניץ מרכז בזמנו לא בנו אז בזמנו את הפרוייקט שלהם?
בנו ומכרו
לא באו לגור
סתם מעניין
מה זה הפרוייקט המדובר?
הם פשוט קנו שטח והתכוונו לגור והתחרטו?
באמת עד היום אין להם איזה התארגנות לקהילה פרפרילית מסודרת..

ר' יהונתן

משתמש פעיל
מעניין לדעת כמה משפחות ליטאיות יש בקרית מלאכי?
וכן האם המקום כרגע בהתפתחות?
וכן מחירים של דירות במקום

ר. המוסד

משתמש מקצוען
בנו ומכרו
לא באו לגור
סתם מעניין
מה זה הפרוייקט המדובר?
הם פשוט קנו שטח והתכוונו לגור והתחרטו?
באמת עד היום אין להם איזה התארגנות לקהילה פרפרילית מסודרת..
סיפור מאד מעניין
לטובת העניין
מאד מסקרן לדעת מה הסיבה שבאמת אחרי שזה כבר היה בנוי הם לא הגיעו לגור???

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ממה שאני רואה, הציבור הליטאי מתנפל על חורבות ישנות במיליון ש"ח + בגלל הלחץ להיות בעל דירה.
הציבור החסידי לעומת זאת סבלני הרבה יותר, ולכן מצליח לזכות בדירות חדשות במחיר למשתכן.
אם העובדה הנ"ל נכונה, אז לדעתי זה מהעובדה
שרבים מהרוכשים בציבור הליטאי, קונים זאת לחתנים שלהם, כך שהם צריכים דירה מיידית (גם אם הזוג גר בתקופה הראשונה ליד ההורים).
בעוד שאצל הציבור החסידי מדובר בזו"צ עצמו שקונה, ומשכך הוא לא לחוץ במיוחד.

תתקנו אותי אם אני טועה.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אם העובדה הנ"ל נכונה, אז לדעתי זה מהעובדה
שרבים מהרוכשים בציבור הליטאי, קונים זאת לחתנים שלהם, כך שהם צריכים דירה מיידית (גם אם הזוג גר בתקופה הראשונה ליד ההורים).
בעוד שאצל הציבור החסידי מדובר בזו"צ עצמו שקונה, ומשכך הוא לא לחוץ במיוחד.

תתקנו אותי אם אני טועה.
זה גם נכון. אבל עיקר הנקודה לדעתי היא שאצל הציבור הליטאי יש לחץ חברתי עצום להיות בעל דירה. ניתן לומר שכיום רוב השיג ושיח בכוללים וכן בחתונות של חברים מהישיבה הוא סביב הנושא הנ"ל, ולכן רבים מהזוצי"ם מאבדים את הסבלנות להגרלות די מהר וקופצים למים, וכשאין כסף לקנות משהו נורמלי קונים בלית ברירה איזושהי חורבה מחולקת להשקעה - העיקר שיהיה נכס על שמם.
בנוסף לכך, מצוי למדי בציבור הליטאי שהורי החתן חוששים שהורי הכלה לא יעמדו בהתחבויותיהם המנופחות (עקב נישואי ילדים נוספים וכו') ולכן לוחצים מאד להוציא מהם את הכסף לדירה מיידית, לפעמים אפילו לפני החתונה, מה שגורם לכך שהליטאים קונים כל דבר שזז מהקריות ועד באר שבע, ובכך מאבדים את האפשרות להירשם להגרלות.
בציבור החסידי לעומת זאת, אין את שתי הבעיות הללו, ולכן מצוי מאד לראות זו"צ חסידי משתתף בהגרלות בסבלנות במשך תקופה ארוכה עד שהם זוכים.
כתושב בית שמש אני רואה בבירור שרוב גמור של הזוכים בהגרלות ברמה ד' וברמה ה' שייכים לציבור החסידי, והציבור הליטאי שזכה שם הוא ממש בגדר מיעוט.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
זה גם נכון. אבל עיקר הנקודה לדעתי היא שאצל הציבור הליטאי יש לחץ חברתי עצום להיות בעל דירה. ניתן לומר שכיום רוב השיג ושיח בכוללים וכן בחתונות של חברים מהישיבה הוא סביב הנושא הנ"ל, ולכן רבים מהזוצי"ם מאבדים את הסבלנות להגרלות די מהר וקופצים למים, וכשאין כסף לקנות משהו נורמלי קונים בלית ברירה איזושהי חורבה מחולקת להשקעה - העיקר שיהיה נכס על שמם.
בנוסף לכך, מצוי למדי בציבור הליטאי שהורי החתן חוששים שהורי הכלה לא יעמדו בהתחבויותיהם המנופחות (עקב נישואי ילדים נוספים וכו') ולכן לוחצים מאד להוציא מהם את הכסף לדירה מיידית, לפעמים אפילו לפני החתונה, מה שגורם לכך שהליטאים קונים כל דבר שזז מהקריות ועד באר שבע, ובכך מאבדים את האפשרות להירשם להגרלות.
בציבור החסידי לעומת זאת, אין את שתי הבעיות הללו, ולכן מצוי מאד לראות זו"צ חסידי משתתף בהגרלות בסבלנות במשך תקופה ארוכה עד שהם זוכים.
כתושב בית שמש אני רואה בבירור שרוב גמור של הזוכים בהגרלות ברמה ד' וברמה ה' שייכים לציבור החסידי, והציבור הליטאי שזכה שם הוא ממש בגדר מיעוט.
אמנם זה לא קשור לקרית מלאכי אבל אם העלית את הנושא אני יענה לך
מה שהרבה מהציבור הליטאי קונים דירות בפריפריה זה דבר שמאוד מקובל ומוכיח את עצמו ואני יסביר לך שגם אם נגיד שזוג בשעטו''מ זוכה במחיר למשתכן(וצריך לזכור שעל כל זוג שזכה יש 20-30 זוגות שלא זכו) הוא צריך לקחת על עצמו משכנתא בסביבות המיליון דבר שרוב הזוגות בציבור שלנו לא יכול לעמוד בזה לפחות לא בתקופה הראשונה בחיים וחוץ מזה שגם חלק מהזמן יש לשלם גם שכירות וגם חלק מהמשכנתא שזה מאוד קשה וצריך להבין שנכון במחיר למשתכן אפשר לקבל דירה בהנחה של חצי מיליון אבל עדיין המשכנתא מאוד יקרה
לכן הרבה זוגות צעירים בפרט בציבור הליטאי מעדיפים ללכת על מודל של לקנות דירה באיזור המיליון שכל חודש הם מקבלים ממנה שכירות(מה שאין במחיר למשתכן) וכן הם מרויחים רווח של עליית מחרי הדירות ולפעמים גם פינוי בינוי ואחרי כמה שנים שמתבססים או שהם מגיעים לגור שם או שהם מוכרים את הדירה ברוח נאה אבל לפחות הם לא שילמו כל חודש שכירות לפח וכן הרוויחו עליית מחירים
עכשיו מה יגידו לי אבל יש שוכרים לא עוגנים ותיקונים וכ''ו אז א' באמת צריך לעשות השתדלות ולבדוק טוב את מצב תחזוקת הדירה וכן לבדוק את מי הם השוכרים וב' אין מה לעשות ובכל דבר יש גם עגמת נפש וצריך להסתכל בהסתכלות רחבה ולראות את הרווחים ולא לראות רק איזה חודש חודשיים שיש עגמת נפש
ואני מכיר הרבה זוגות שעשו ועושים ככה ובדרך הזאת הם הגיעו לדירה משלהם שהם גרים בה

שמחות קטנות

משתמש רשום
עכשיו מה יגידו לי אבל יש שוכרים לא עוגנים ותיקונים וכ''ו אז א' באמת צריך לעשות השתדלות ולבדוק טוב את מצב תחזוקת הדירה וכן לבדוק את מי הם השוכרים וב' אין מה לעשות ובכל דבר יש גם עגמת נפש וצריך להסתכל בהסתכלות רחבה ולראות את הרווחים ולא לראות רק איזה חודש חודשיים שיש עגמת נפש
או פשוט לקנות דירה בפריפריה, שבמקרה הצורך אם נתקעים למשך תקופה בלי שוכרים וכדומה ניתן לגור בה.

סי 2

משתמש פעיל
זה לא רק במשתכן אלא גם בחופשי

פנרס

משתמש מקצוען
במחיר למשתכן (וצריך לזכור שעל כל זוג שזכה יש 20-30 זוגות שלא זכו) הוא צריך לקחת על עצמו משכנתא בסביבות המיליון
תלוי איפה. בפריפריה יש בהרבה פחות.
עוד מעט יהיה בע"ה גם בקרית גת (לא ידוע מה המחיר הלוואי שיהיה זול).
יש מקומות שמספיק בהן הון עצמי של 60 אלף.
בהגרלות מסוג זה (דימונה עכו קצרין וכיוב) גם אפשר להגיע ל100 אחוזי זכייה במצטבר בכמה הגרלות. אפשר גם לנסות לקבל בינתיים סיוע שכר דירה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה