התייעצות השקעה -התייעצות

פריליT

משתמש פעיל
יש לי סכום כסף בצד, בערך 50 אש"ח
כרגע הוא שוכב בפקדונות, וראיתי פעמים רבות בפורום שזה האופציה הכי לא מומלצת
אני רוצה להשקיע אותו, בכמה שפחות סיכון
לא לטווח ארוך (שנה-שנתיים, עם אופציה להוסיף כסף בהמשך)
ניסיתי קצת לקרוא על השקעות שוק ההון וכו' אבל אני ממש לא מבינה בזה,
אני מאד אשמח למידע, למסקנות מה נכון\רווחי לעשות בכזה סכום

כל מידע יעזור לי ויקדם אותי.
ואני בטוחה שיעזור לאנשים נוספים שיש ברשותם לפעמים סכומים, אבל בגלל חוסר במידע, או בישה לנתונים לא עושים עם זה כלום

ש.ר

משתמש פעיל

ואני בטוחה שיעזור לאנשים נוספים שיש ברשותם לפעמים סכומים, אבל בגלל חוסר במידע, או בישה לנתונים לא עושים עם זה כלום
לא לקחת שום סיכון רק להפקידו בגמ"ח מבוסס כגון קופרמן שערי חסד או סלונים

בבושקה...

משתמש פעיל
.
בכל בנק יש ייעוץ השקעות תבקשי אגרות חוב של המדינה
שנחשב לסולידי ונזיל
מה שבטוח שאם הם לא בטוח אז גם הכסף שלך לא בטוח
אא'כ זה דולרים

robi

משתמש צעיר
לטווח של שנה שנתיים, פיקדון הוא הדבר הנכון לעשות.
שוק ההון דורש טווח ארוך ויכולת לסבול סיכון, על נדל"ן כמובן שאין מה לדבר בטווח כזה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

@מקצועי בלבד הנה לך אשכול ייעודי להשקעות...
קודם כל אני לא יועצת השקעות, אלא קצת מבינה בתחום,
במקרה שלכם, 50,000 ש"ח זה לא ממש הרבה, ולשנה שנתיים זה טווח קצר, השאלה היא אם את באמת תהיי חייבת את זה עוד שנה או שנתיים, או שזה לא ממש שנה שנתיים, וגם מה הכוונה להוסיף עוד כסף? מתי? כמה?
בכל אופן לפני שנכנסים ממש להשקעות, אתם צריכים להבין כמה אתם מסכימים להסתכן?

כתבת-
שזה שני דברים שסותרים אחד את השני, גם להשקיע, וגם בכמה שפחות סיכון.
אין דבר כזה השקעה ללא סיכון,
והכי פחות מסוכן, זה לשים את הכסף בכספת בבנק, ולעשות על זה ביטוח,
בהשקעה תמיד יש סיכונים,
יש השקעות יותר מסוכנות, ויש שפחות, ובדר"כ התשואה היא בהתאם לגודל הסיכון.
בקיצור, אתם צריכים להיות קודם כל סגורים על עצמכם איזה סיכונים אתם כן מסכימים לקחת על עצמכם,
ובסכום כזה אני הייתי שוקלת כמה סוגי השקעות, כמובן בכל תחום צריך לבדוק שיש היתר עיסקא טוב, ואין בעיות הלכתיות אחרות.
ההמלצות הבאות הם על קצה המזלג, אבל כל דבר שתחליטו, תלמדו טוב את הנושא, מה הסיכונים מה הסיכויים, ואיך לא עושים כמו אחרים שהשקיעו בזה והפסידו, מה הם עשו לא נכון?
ועכשיו להמלצות,
א: לעשות תיק השקעות קטן, שמורכב רובו מאגרות חוב של המדינה, ושל חברות גדולות, ועוד קצת מניות שנחשבות בטוחות.
ב: יש משהו שנקרא הלוואות חברתיות, שזה חברות שמלוות כסף לכל מיני אנשים, והכסף שאתם שמים שם, מחולק לאלפי לווים, ולכן הסיכון הוא מאד קטן.
ג: השקעה דרך חברת השקעות אמינה, ופה הדגש הוא, על אמינה ורצינית, ולא איזה אדם, או בעל צ'יינג', או חבר מהשטיבל, שמבין קצת בעסקים, ופה המיקוד צריך להיות, שהם באמת אמינים, ומה הבטוחות שהם נותנים לכם, וכמובן שבחברות כאלו, בדרך כלל יש כמה סוגי השקעות, וצריך למצוא השקעה שעונה לנתונים שלכם, [סכום ההשקעה, טווח ההשקעה, וכמה סיכון יש בהשקעה]
וברור שגם על חברה מאד אמינה לא סומכים בעיניים עצומות, אלא בודקים טוב טוב מהי ההשקעה, מה הסיכונים שיש בה, ומה הסיכויים שיש בה,
המלצה שלי, אם הציעו לכם הצעה שאתם לא מספיק רגועים בה, אז אל תשקיעו שם, ואפי' אם רק אחד מבני הזוג לא מרגיש בטוח בזה.

אני לא יועצת ולא ממליצה! רק משתפת את הצבור במחשבותיי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד
מה עם המניה של טסלה?
אין לי מושג מה זה.
וכשאני דיברתי על מניות הכלל הוא סל מניות, ולא מניות של חברה מסוימת, מה שמאד מאד מקטין את הסיכון.
איזה סל מניות?
אפשר את המניות של מדד תל אביב, ואפשר של מדדים אחרים.

robi

משתמש צעיר
א: לעשות תיק השקעות קטן, שמורכב רובו מאגרות חוב של המדינה, ושל חברות גדולות,
אגרות חוב לטווח ארוך סבלות מסיכון עליית הריבית, אג"ח לטווח קצר זה רעיון טוב, אבל אני לא בטוח שהתשואה גבוהה בריבית על פיקדונות בנקאיים.
אולי טווח בינוני כלשהו, לא מכיר את השוק הזה.
ב: יש משהו שנקרא הלוואות חברתיות, שזה חברות שמלוות כסף לכל מיני אנשים, והכסף שאתם שמים שם, מחולק לאלפי לווים, ולכן הסיכון הוא מאד קטן.
יש כזה דבר עם היתר עסקה?
ג: השקעה דרך חברת השקעות אמינה, ופה הדגש הוא, על אמינה ורצינית,
בסופו של דבר גם חברות רציניות משקיעות באותם מסלולים, או מניות או אג"ח או הלוואות, חברות כאלו יכולות לחסוך כאב ראש (תמורת אחוזים ניכרים מהרווח) אבל הם לא נותנות מסלול השקעה חדש.
איזה סל מניות?
אפשר את המניות של מדד תל אביב, ואפשר של מדדים אחרים
טבעם של מדדי המניות שפעם בכמה שנים הם חובים קריסה.
הנפילות האחרונות שזכורות לנו היטב היו בועת הייטק בשנת 2001, וכמובן בשנת 2007-8,
חשוב להבין שזה לא אירוע חד פעמי, זהו טיבעה של הבורסה, נפילה נוספת תבוא ללא ספק השאלה היא רק האם זה יקרה עוד שנה, עוד חמש שנים או עוד עשר שנים (או יותר).
ומדובר על מחיקה של קרוב ל 50% מההשקעה. במצב של פות"ש, כשהיא אומרת שהיא לא מבינה בשוק ההון, ואין לה אפשרות להשאיר את הכסף לטווח ארוך (לפחות 10 שנים), אין מה לחשוב בכלל על השקעה במניות.
אם מדובר על להשקיע 10% מהכסף במניות והשאר באג"ח לטווח קצר - זה כבר משהו אחר.

תמי שלזינגר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
D I G I T A L
להשקיע את הכסף בגמ"ח (אבל מבוסס ואמין!)
הכי פחות סיכונים...
והרווח לעולם הבא....
תמיד תוכלו להוסיף או למשוך כשתרצו.
בהצלחה!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בשביל הכסף שלך אל תשקיעי במניות ולא בשום סיכון אחר.

אג"ח בסביבת הריבית של היום זה בערך כמו להשקיע במזומן.
הייתי מחפשת פק"מ צמוד למדד , או עם כמה אחוזי ריבית
בבנק ירושלים אני יודעת שיש הצעות די טובות, ולפעמים בבנקים אחרים .
יש שרשור איפשהו בסולידית על פקמים טובים בבנקים עם תחנות יציאה של כל שנה, אם זה חשוב לך אני אחפש.

אגב , גמח זה מעולה והקרן קיימת לעולם הבא. כלכלית זה כמו מזומן - להיצמד למדד, תשואה של -2% בשנה צפויה..

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם מדובר על להשקיע 10% מהכסף במניות והשאר באג"ח לטווח קצר - זה כבר משהו אחר.
זה בדיוק מה שכתבתי, ולא רק אגרות חוב לטווח קצר, אלא תיק מגוון
א: לעשות תיק השקעות קטן, שמורכב רובו מאגרות חוב של המדינה, ושל חברות גדולות, ועוד קצת מניות שנחשבות בטוחות.
וודאי וודאי לא לעשות תיק רק של מניות לטווח כזה, כי זה באמת סיכון גבוה.

אגרות חוב לטווח ארוך סבלות מסיכון עליית הריבית, אג"ח לטווח קצר זה רעיון טוב, אבל אני לא בטוח שהתשואה גבוהה בריבית על פיקדונות בנקאיים.
אולי טווח בינוני כלשהו, לא מכיר את השוק הזה.
שוב, עושים תיק שיש בו מגוון של אגרות חוב, מכל הטווחים,
והחשש שבשנה שנתיים הקרובות, הריבית תעלה בצורה רצינית מידי, זה נראה לי חשש מאד רחוק.
ובפיקדונות בנקאיים לטווח כזה, הכי הרבה אפשר לקבל 0.5% לשנה, שזה ממש כלום.

בסופו של דבר גם חברות רציניות משקיעות באותם מסלולים, או מניות או אג"ח או הלוואות, חברות כאלו יכולות לחסוך כאב ראש (תמורת אחוזים ניכרים מהרווח) אבל הם לא נותנות מסלול השקעה חדש.
למה אתה חושב שחברות השקעה משקיעות רק בשוק ההון?
יש מגוון מאד רחב של חברות השקעה, שמשקיעות בכל התחומים, החל משוק ההון, עובר בנדל"ן על כל סוגיו, סטארטפים כאלו ואחרים, ועוד ועוד.
ויש משהו מוצלח בחברה טובה ואמינה, שהם עושים את העבודה, וכמובן יש בהם מספר מומחים שבודקים את ההשקעה, בנוסף לבדיקה שאתם עושים.
נ.ב. כל ההצעות שהצעתי, נראים לי סולידיים מאד.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נ.ב. כל ההצעות שהצעתי, נראים לי סולידיים מאד.
להשקיע במניות (לא משנה כרגע האחוז )לשנתיים זה סולידי????? אין יותר מסוכן מזה.
גם שקל לא הייתי שמה במניה לשנה . אלא אם כן הייתי רוצה לתרום אותו לחברה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
להשקיע במניות (לא משנה כרגע האחוז )לשנתיים זה סולידי????? אין יותר מסוכן מזה.
גם שקל לא הייתי שמה במניה לשנה . אלא אם כן הייתי רוצה לתרום אותו לחברה.
כשעושים תיק השקעות,
עושים אותו מגוון,
ובמקרה הזה, שזה לטווח של שנה שנתיים,
אז הגיוון לדעתי צריך להיות,
90/95% באגרות חוב מכל מיני סוגים וטווחים, כשהרוב זה של המדינה,
ועוד 5/10% בסל מניות, כגון לדוגמה תעודת סל של תל אביב 135,
נכון שיש סיכון מסוים בתיק כזה, שבחלק המניות, קצת יפסידו בכזה טווח, אבל הסיכון פה הוא רק על חלק קטן מהכסף, וגם אם כל שוק המניות יחווה קריסה, זה לא הפסד של כל הכסף הזה, אלא רק בשיעור הירידה, [במקרה הרע] וזה נקרא שהסיכון הוא מאד מגודר, ומאידך מגדיל את הסיכויים לרווחים יותר גדולים.
ובעיקרון, כיוון שאני מציעה לשים הכי הרבה 10% בסל המניות, שזה אומר 5000 ש"ח,
ובמקרה קיצון שיהיה קריסה בבורסה, מקסימום אפשר להשאיר את הכסף במניות עד שהמניות יחזרו לעלות, שאין כמעט שום סיכוי שזה לא יקרה.
ולמי שזה נראה עדיין סיכון גדול מידי, בבקשה גם אפשר לשים בכספת בבנק, שאז הסיכון הוא יותר קטן.

robi

משתמש צעיר
יש מגוון מאד רחב של חברות השקעה, שמשקיעות בכל התחומים, החל משוק ההון, עובר בנדל"ן על כל סוגיו, סטארטפים כאלו ואחרים, ועוד ועוד.
נדמה לי שזה רק בסכומים גבוהים, אבל אולי אני לא יודע.
זה בדיוק מה שכתבתי, ולא רק אגרות חוב לטווח קצר, אלא תיק מגוון
אני מסכים.
אבל, מדובר על 50K יש גבול כמה אפשר לגוון בסכום כזה (יוצר הרבה עמלות, וסתם כאב ראש) אפשר לקנות 2-3 ניירות, אבל לגוון עם מניות, אג"ח קצר, אג"ח ארוך, הלוואות וכו' נשמע לי לא ישים.

ועוד משהו, פות"ש הצהירה שאיננה מבינה בשוק ההון, בשביל תיק מגוון היא תצטרך הרבה מאוד למידה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל, מדובר על 50K יש גבול כמה אפשר לגוון בסכום כזה (יוצר הרבה עמלות, וסתם כאב ראש) אפשר לקנות 2-3 ניירות, אבל לגוון עם מניות, אג"ח קצר, אג"ח ארוך, הלוואות וכו' נשמע לי לא ישים.
לגבי עמלות, אם אני לא טועה, זה הולך לפי אחוזים, ולכן מה זה משנה, אם זה אגרת חוב אחת, או 50 אגרות חוב ותעודת סל?
ועוד משהו, פות"ש הצהירה שאיננה מבינה בשוק ההון, בשביל תיק מגוון היא תצטרך הרבה מאוד למידה.
נכון שמצריך למידה ולא כ"כ ארוכה, אבל לקנות אגרת חוב מסוימת או 2, לדעתי, זה ממש לא אופציה.
ולמידה זה תמיד טוב, ויכול לעזור גם לפעמים הבאות.
ולמי שאין כוח, או זמן להשקיע בלימוד הנושא שבו הוא רוצה להשקיע, לפחות כמה שעות, המלצתי היא, שישאיר את הכסף בבנק, או לחלופין יעלה לגג הבניין אם הכסף, ויזרוק אותו.
ואני חושבת שזה ממש לא מסובך ללמוד את זה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

robi

משתמש צעיר
ולמי שאין כוח, או זמן להשקיע בלימוד הנושא שבו הוא רוצה להשקיע, לפחות כמה שעות, המלצתי היא, שישאיר את הכסף בבנק, או לחלופין יעלה לגג הבניין אם הכסף, ויזרוק אותו.
לא צריך להיסחף..
לשים כסף בבנק זה ממש לא לזרוק אותו. בבנק אפשר לקבל הצמדה למדד, שזה יפה. וכמה אחוזי תשואה את חושבת שישיא תיק השקעות מפוזר שרק 10% ממנו מושקע במניות?

האם את בטוחה שבשביל האחוזים הללו שווה הלמידה והסיכון, והחששות?
(אם כי אני חושב שתמיד הלמידה וההתנסות כדאיים, אם לא עכשיו אז בעתיד, אבל פות"ש לא ביקשה עצה אייך להתנסות בשוק ההון, היא ביקשה עצה להשקעה).

מלבד זאת, בשביל השקעה בשוק ההון, לא מספיק כמה שעות למידה, למרות שהמידע עצמו הוא אכן מועט, לוקח זמן לעכל אותו, לתפוס את המושגים החדשים, ואת שמות ניירות הערך (כדי שיהיה אפשר לתקשר עם הבנקאי בצורה סבירה) להבין מהו סיכון, ואייך אני באופן אישי אגיב לסיכון. לכל אדם סיבולת סיכון שונה, ולא כל אדם יושן בלילה שקט כשהוא יודע שהבוקר תיק ההשקעות שלו מחק 40% מערכו, גם אם מדובר בשווי נמוך יחסית.

אז שוב, אני מסכים איתך, הדבר הנכון לעשות הוא לפזר על פני 3 ניירות ערך, לדוגמה 45% אג"ח קצר, 45% אג"ח בינוני-ארוך, 10% מדד מניות.
מצד שני, זה לא יתן הרבה יותר מפק"מ. וזה כן ידרוש למידה וכאב ראש. יעשה כל אחד את שיקוליו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה