מידע שימושי הרצאה בנושא זכויות יוצרים

ניהול האתר

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום גולד
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
בשלישי הקרוב תתקיים הרצאה מיוחדת למנויים עם עו"ד אחז אגם שמתמחה בתחום (בילן לקוחותיו חברות גדולות כמו גטי אימג'ס, שאטרסטוק, AP, רויטרס ועוד גופים רבים)
יוצרים שמעוניינים להעביר שאלות בכל מה שנוגע לתחום זכויות יוצרים מוזמנים להעלותם באשכול זה
(להרשמה להרצאה)

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
אם מישהו לקח עבודה שיצרתי ושינה מספר דברים האם ניתן לתבוע על זכויות יוצרים?

גרפיks

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
האם מותר על פי דין תורה לתבוע 'קנסות' על זכויות יוצרים?

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אם מישהו השתמש בציור שציירתי שמוצג באתר שלי באיכות גבוהה להתרשמות- ועשה בה שימוש כלשהו בלי רשותי-
אני יכולה לתבוע?

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אם מישהו לקח ציור שלי, שינה אותו (הבסיס נשאר), אפשר לתבוע אותו על זכויות יוצרים?
האמת שזה לא קרה לי, אלא לאימי שתחי', ואותו אחד לא הצליח להדפיס בצורה טובה את מה שהוא רצה, כל פעם הייתה לו תקלה אחרת והמון הפסדים.
עד שאמא שלי שלחה את הכלה שלהם לדבר איתם (היא עבדה איתה), הם ממש התנצלו, מסכנים, אפילו לא קלטו מה הם עשו :( .
טוב, לא שהיא התכוונה או מתכוונת לתבוע אותם, אבל בכל זאת זה מעניין אותי

נעמי חדד

nd.design studio
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אם עשיתי עובדה בעבר עם פונטים שהורדתי חינם מהאינטרנט, שמסתבר שהם גופנים בתשלום.
האם אני יכולה לרכוש את הגופנים ולהשאיר את העובושת בתיק העבודות שלי.

(למרות שלכאורה תאריך היצירה של העבודה היה לפני רכישת הגופן)

תודה רבה!

bat 7

משתמש סופר מקצוען
מה זכויות היוצרים של כל מה ש"רץ ברשת" - סרטונים, שיתופים תמונות וכו'.
אלו דברים שאנשים מעלים ומשתפים. האם מותר להשתמש בהם או שזה לא חוקי?
תמונה שצילם אנונימי בתאילנד, סרטון ארגון בית שהסריטה אישה מטקסס,
או תמונה שצילם אדם ברחוב - שלט מעניין או פוליטיקאי והעלה לסטטוס שלו.
(לא מתכוונת לתמונות של סוכנויות צילום כמו פלאש 90, שאלו וודאי בתשלום).

וגם, מה זכויות היוצרים של תמונות וסרטונים בפינטרסט?

האם תהיה הקלטה להרצאה?
נושא קריטי וחשוב, תודה!

נערך לאחרונה ב:

פאר הפרי

מהמשתמשים המובילים!
שאלה דומה (הפוכה..) ממה שכתבו מעלה -
האם מותר לקחת תמונה עם זכוייות יוצרים ולשנות ממנה בציור?
ז"א שגרפיקאי נגיד עשה גרפיקה מסויימת, (או תמונה של צלם) ואני צריכה את היצירה בציור (ולא קובץ על מחשב) בפרט שזה למכירה?
האם מותר לי להעתיק אחד על אחד? או בשינויים?

פלדמן אסתי

E
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אם אני עיצבתי לוגו ללקוחה ועדיין לא ייצאתי אותו ,
וגילתי שיש כמה דומים לא אותו דבר -על אותו רעיון
אבל בעיצוב וצורה שונה כמובן בשם שונה זו בעיה של זכויות יוצרים?

רינה אליאסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איך אפשר לדעת למה יש זכיות יוצרים
וגם פעם למדנו שלפני שמורידים את התמונה יודעים ואם יש תמונה של קפה או משהו אני לא באמת זוכרת אשמח שיזכירו את זה שוב

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
*הזכויות של התמונות והאלמנטים המוטבעים בעבודה - הן של המעצב או של הלקוח? האם יכול לעשות בהם שימוש נוסף?
* אם עבודה (מודעה לדוגמא) עוברת למעצב אחר - האם המעצב השני רשאי להתבסס על קווי העיצוב של המעצב הראשון? האם הוא רשאי לעשות שימוש לצורך עבודה ספציפית זו בתמונות שמוטבעות בעבודה?
* האם מותר למעצב לקחת בסיס עיצוב שעיצב ללקוח אחד, ולהשתמש באותו סגנון עיצוב ללקוח אחר?
* תמונות שיש להן רישיון רק לצורך פרטי, מה ההגדרה של "צורך פרטי"? (עמותת חסד זה בסדר? לדוגמא)
* אם לקוח מבקש ממעצב לעשות שינוי קטן במודעה קיימת שמעצב אחר הכין (קובץ סגור PDF), האם על המעצב השני חלה חובה לוודא שהמעצב הראשון מסכים לכך? או אולי לחילופין ניתן להסיר את הקרדיט של היוצר?
תודה על ההזדמנות לשאול

רחלי ל.

רוחמה לובנשטיין
פרסום וקופי
קבלתי אישור מדוקטרנטית לכתוב כתבה לעיתון כשאני מסתמכת על המחקר שלה שהתפרסם בספר ( שנמכר בחנויות הספרים). לאחר כתיבת הכתבה, המבוססת על המחקר שלה, בשילוב ראיונות שערכתי, היא מסרבת לאשר לי את פרסום הכתבה, כי בגרסה הראשונית ששלחתי אליה לבדיקה לא נתתי לה את הקרדיט כדין. ( בתום לב, כפי שהסברתי לה, התקשרתי אליה כדי לשאול אותה באיזה תחום הדוקטורט בשביל כתיבת הקרדיט - והיא צעקה עלי שאני מנסה לגנוב את המחקר שלה ) שלחתי לה את הגרסה המתוקנת של הכתבה לאחר שהתייעצתי עם עורכת דין מתחום הקניין הרוחני - הכתבה כתובה בשפה שלי, ללא ציטוטים, ולפני הצגת הממצאים שלה ציינתי את שמה. בפתיחת הכתבה גם כתבתי שהכתבה מבוססת על מחקרה של... כבר שנתיים שהיא מסרבת לאשר את פרסום הכתבה. השקעתי שעות רבות בהכנת הכתבה, לא הייתי יוצאת להרפתקאה שכזו אילולי קבלתי את הסכמתה בכתב ואת הבטחתה לסייע בהכנת הכתבה. כיצד אוכל לפרסם את הכתבה מבלי שאסתכן בתביעה מצידה?

אמנות העימוד

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
שלום וברכה. ספרים של אחד מגדולי ה'ראשונים' יצאו לאור במהדורה מדעית (השוואה ע"פ עשרות כת"י). האם ניתן להשתמש בגוף הספר כדי להוציא לאור מהדורה אחרת (שונה), ללא אישור המו"ל. יודגש כי אין כוונה לעשות שימוש בהשוואות הכת"י אלא להשתמש רק בטקסט המרכזי (אם כי ייתכן שבמקומות בודדים יצוינו שינויים מסוימים).

shirsh

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה דינם של ספרים שפגו זכויות היוצרים שלהם, והוקלדו מחדש. האם יש זכויות יוצרים על ההקלדה?
האם זה שונה במקרה שההקלדה נעשתה מתוך סריקה או כתב יד קשה לפיענוח? מה הגבול?
במקרה שאין זכויות יוצרים על ההקלדה, במידה ונעשתה עבודה של פתיחת ראשי תיבות, ציון מקורות, או פיסוק. עבודות שאינן דורשות ידע מקצועי מיוחד, אלא היכרות עם ספרות תורנית. האם זה מחיל זכויות יוצרים על הטקסט?
במידה ולא, האם העתקת טקסטים כאלה ע"י גוף עסקי יכולה להיחשב "עשיית עושר ולא במשפט"?
כיצד העוסקים בתחום יכולים להגן על עצמם מפני העתקות?
כשיש זכויות על כתב יד (כגון כתב יד ישן ששייך לספריה מסויימת), האם יש איסור להקליד כתב יד זה?

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני יכולה לקחת ציור עם זכויות יוצרים בתור השראה ולהעתיק אותו?

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

1. איך בודקים לדוגמא שם של חנות אם הוא כבר רשום על שם מישהו ואם מסתבכים עם זכויות יוצרים בכך.
2. מה בקשר לקבצי שמע שלא יודעים מה המקור ואיך הם התגלגלו למחשב
מותר / אסור /בעיה?
3.האם מותר לחתוך לדוגמא פתיח של שיר קי'ים ולהשתמש בו למצגת וידיאו??

פאר הפרי

מהמשתמשים המובילים!
לקחתי מעצבת והיא רכשה עבורי פונט מסויים,
אם אני עושה מודעה חדשה מול גרפיקאית אחרת - היא אמורה מחדש לקנות את אותו פונט?

כנל לגבי רכישה של תמונה, אם אני רוכשת - אני יכולה לתת לכמה גרפיקאיות להשתמש בתמונה זו?

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
אם מישהו הקליט את המסך שלו בזמן ההרצאה של היום - האם יש זכויות יוצרים על ההקלטה? ;)
הייתי מעדיף לחסוך את השאלה ע"י שהאתר ינגישו הקלטה לכל מי שנאלץ להיעדר בשל יצירת עבודות-בעלי-זכויות-יוצרים...

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
מה דינו של חומר לימודי מתוך ספרים
האם מותר ללמד חומר שקראתי בספר (ספר בנושא ייחודי שקיים רק אחד בשפה העברית)
אציין שערכתי, שיניתי ואירגנתי דברים
והוספתי גם מתוך חומרים נוספים בנושא (שבאנגלית).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה