הרפתקאות דוד - לראשונה

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Yael;337447:
זו בדיוק הבעיה שבגללה התלבטתי לגבי הצבעים :eek:
לפני הדמות הזו הכנתי תיאור דומה של דמות אך עם צבעים של אדום וכחול - הוא נראה יותר כמו אלדין ולא מספיק טבעי.
אני בטוחה לגבי הזית רק לא יודעת איזה צבע מכנסיים יראה טוב איתו מבלי ללכת לגוונים החזקים כמו אדום וכתום שלא כל כך מתאים לבגדים טבעיים של פעם לפחות לפי מה שאני חקרתי.
לבגדים של פעם...
הם בדרך כלל הלכו עם גלימות, או גלימות על מכנסיים, לדעתי הצבעים שיתאימו הם צבעי אדמה על גווניה-חום, בייז', קרם וכד'...

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
גם אני חשבתי מיד על גווני החום. אפשר להחזיר משהו מן הגוונים של הזקן ושל צללי הפנים.

Yael

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אריאלה+;337262:
הייתי רוצה לראות את העניים האלה בציורים של בנות אם יש לך...אשמח אם תעלי לכאן.[/COLOR] :D[/COLOR]
אממ...לגבי איורים של בנות. פעם הייתי מציירת בנות הרבה, היום אני משתדלת שלא (מסיבות ידועות...) ובמיוחד פה, לא אוכל לפרסם. מה שכן, אני מאיירת ילדות קטנות, אבל זה כנראה לא יעזור לך, כי שם העיניים לא כל כך "מציאותיות".
בכל מקרה צירפתי פה בשבילך תקריב של הפנים ושל העיניים, מקווה שזה יעזור.

קבצים מצורפים

• Face_final.jpg
    KB 215.6 · צפיות: 14
  • Eyes.jpg
    KB 69.3 · צפיות: 13

הסתר_פנים

משתמש פעיל
מאוד יפה, אך הפנים בעלי מאפיינים נשיים בולטים, זה נראה כמו נערה עם זקן.

אריאלה+

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Yael;337513:
אממ...לגבי איורים של בנות. פעם הייתי מציירת בנות הרבה, היום אני משתדלת שלא (מסיבות ידועות...) ובמיוחד פה, לא אוכל לפרסם. מה שכן, אני מאיירת ילדות קטנות, אבל זה כנראה לא יעזור לך, כי שם העיניים לא כל כך "מציאותיות".
בכל מקרה צירפתי פה בשבילך תקריב של הפנים ושל העיניים, מקווה שזה יעזור.

תודה רבה על התשובה!! וכן זה עזר לי מאוד! עבודה יפיפיההההה!! ^_^
אני מבינה את כל מה שאמרת גם לי יש את ההסטוריה הזאת. גם אני מציירת אנימה :)
גם אני ציירתי פעם יותר מידי בנות מאשר בנים (וזה השפיע כשציירתי בנים ;))
וגם אני מציירת את העניים "המוגזמות" האלה. את יכולה לשאול אנשים מהפורום שמכירים את הציורים שלי
הנה דוגמא לציור שלי, אם בא לך לראות..קצת ישן אז אל תתייחסי לפרטים. שהייתי מתקנת עכשיו
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=23096

אבל אם אי פעם תציירי ילדה שנראה לך שתוכלי להעלות לכאן או לשלוח לי באישי אם אפשר אשמח מאוד מאוד לראות כי אני מחפשת ציירות כמוך מהמגזר שלנו בנרות!!!
תודה רבה!! :)

agav

משתמש צעיר
נכתב ע"י mig;337317:
על סמך מה, ועל איזו תאוריה את נשענת כשאת קובעת שהצבעים חייבים להיות משלימים?

ירוק זית מאד מתאים בתאור איש מדבריות בהיותו טבעי יותר ופחות סינטטי.
זו תיאוריה מקובלת מאוד באמנות - הבסיס לכל לימוד ציור/ גרפיקה שהוא, ואם תבחני ציורים של ציירים מפורסמים תראי ציות מוחלט לכללי הצבע. אלה לא סתם גחמות של תמהונים - השיטה נשענת על האנטומיה של העין ועל עובדות פיזיקליות טהורות. הצמדות לכללים לא עושה את הציור יותר מקובע אלא יותר הרמוני, זה הכל. מי שלא רוצה לא מכריחים אותו, את יודעת. בציורי ילדים נוטים לקחת קו ליברלי יותר - אבל ציירים טובים משתדלים שלפחות הצבעים השליטים בציור יהיו מתואמים. תסתכלי למשל בציורים המדהימים של גדי פולק - יש הצמדות מוחלטת לגלגל הצבעים, וזה לא פוגע כלל בצבעוניות של התמונות. קשה להבחין שהן כמעט דו-כרומטיות.
אגב, אין לי שום דבר נגד ירוק זית. גם בעיני הוא יפה מאוד. בס''ה ציינתי שהצבע המשלים שלו אינו כחול וגם לא כתום - הוא סגול.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
ב"ה אני מבינה בעניני צבעים,(תמיד ניתן להוסיף ידע)
ומוכרים לי הכללים,
עניין אותי על סמך מה חייבת בכזו נחרצות שחייבת להיות כאן השלמה.

כי ישנן שיטות נוספות להנגדות ועימותים מעבר לצבעי ההשלמה,

יתכן שהיא לא בדיוק עבדה עפ"י צבעים משלימים אבל בפרוש יש כאן הרמוניה של חם/קר.
והכובע בהחלט משלים לפנים והסביבה.
כך שהירוק זית הוא אומנם פקטור נוסף אבל לא בהכרח שחקן יחיד.

agav

משתמש צעיר
נכתב ע"י mig;337662:
ישנן שיטות נוספות להנגדות ועימותים מעבר לצבעי ההשלמה,

יתכן שהיא לא בדיוק עבדה עפ"י צבעים משלימים אבל בפרוש יש כאן הרמוניה של חם/קר.
אלו לא שיטות נוספות אלו מרכיבים נוספים.
ומכיון שבציור צבעוני המרכיב הכי בולט הוא הצבע, נותנים לו הרבה יותר משקל מעבר לטונאליות/ טמפרטורה/ יחס בין הצבעים וכו'

Yael

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י agav;337624:
זו תיאוריה מקובלת מאוד באמנות - הבסיס לכל לימוד ציור/ גרפיקה שהוא, ואם תבחני ציורים של ציירים מפורסמים תראי ציות מוחלט לכללי הצבע. אלה לא סתם גחמות של תמהונים - השיטה נשענת על האנטומיה של העין ועל עובדות פיזיקליות טהורות. הצמדות לכללים לא עושה את הציור יותר מקובע אלא יותר הרמוני, זה הכל. מי שלא רוצה לא מכריחים אותו, את יודעת. בציורי ילדים נוטים לקחת קו ליברלי יותר - אבל ציירים טובים משתדלים שלפחות הצבעים השליטים בציור יהיו מתואמים. תסתכלי למשל בציורים המדהימים של גדי פולק - יש הצמדות מוחלטת לגלגל הצבעים, וזה לא פוגע כלל בצבעוניות של התמונות. קשה להבחין שהן כמעט דו-כרומטיות.
אגב, אין לי שום דבר נגד ירוק זית. גם בעיני הוא יפה מאוד. בס''ה ציינתי שהצבע המשלים שלו אינו כחול וגם לא כתום - הוא סגול.

ראשית, רציתי להודות לך על שהעלת את עיניין הצבעים המשלימים כיוון שבהחלט זו הייתה הבעיה שלי ואני לומדת פה הרבה. העיניין הוא שפה הבעיה - תאורית הצבעים לא מתחברת עם האוירה שברצוני לשדר, ז"א- סגול למשל לא שייך לעניות דעתי כיוון שבתקופות קודמות הוא נחשב נדיר והשתמשו בו אנשים מהמעמד הגבוה ולא אנשים פשוטים :confused:

Yael

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אריאלה+;337548:
תודה רבה על התשובה!! וכן זה עזר לי מאוד! עבודה יפיפיההההה!! ^_^
אני מבינה את כל מה שאמרת גם לי יש את ההסטוריה הזאת. גם אני מציירת אנימה :)
גם אני ציירתי פעם יותר מידי בנות מאשר בנים (וזה השפיע כשציירתי בנים ;))
וגם אני מציירת את העניים "המוגזמות" האלה. את יכולה לשאול אנשים מהפורום שמכירים את הציורים שלי
הנה דוגמא לציור שלי, אם בא לך לראות..קצת ישן אז אל תתייחסי לפרטים. שהייתי מתקנת עכשיו
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=23096

אבל אם אי פעם תציירי ילדה שנראה לך שתוכלי להעלות לכאן או לשלוח לי באישי אם אפשר אשמח מאוד מאוד לראות כי אני מחפשת ציירות כמוך מהמגזר שלנו בנרות!!!
תודה רבה!! :)

הגבתי לך ;)
אשמח לשוחח איתך בפרטי, הסגנון שלך אכן מתאים לשלי :p

אריאלה+

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Yael;337700:
הגבתי לך ;)
אשמח לשוחח איתך בפרטי, הסגנון שלך אכן מתאים לשלי :p

:D תודה רבה!! אני שמחה שאהבת!! :eek:
הנה האימייל שלי:
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
אני אענה לך במייל על השאלה שכתבת על הציור שלי, במפורט אם תרצי....;)
גם לי יש שאלות אלייך...:p

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הלו,הלו... מה זה פה?
יעל ואריאלה יקרות,
תעלו לכאן, בבקשה, שאלות ותשובות שגם אנחנו נחכים לזיכוי הרבים...:):)

אריאלה+

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
סליחה אבל...

נכתב ע"י *לאה;337777:
הלו,הלו... מה זה פה?
יעל ואריאלה יקרות,

המורה לאה היקרה!!
את האחרונה כאן שצריכה לבקש תשובות!!
אם כבר אני זאת שצריכה לשאול אותך!
:D ;)

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
הדמות של דוד מקסימה למרות שגם אני חושב שיש בעיה קלה עם העיניים ובעיה יותר קשה עם העובי של הצוואר. הצוואר הזה מתאים לגבר שרירי ומוצק ולא לנער מתבגר.

הסגנון והניחוח מעולים ורומנטיים ואני מחכה בקוצר רוח לראות עוד.

לגבי ההערות של agav על הצבע, אני חולק. יש כמה דרכים ליצור הרמוניה בצבע. ורק אחת מהן היא צבעים משלימים. צבעים משלימים יוצרים ניגודים חזקים. לא תמיד זה מה שמתאים לציור.

שיטות אחרות יכולות ליצור הרמוניה מצויינת אבל רגועה יותר.
קישורים:
תאורית הצבע
http://www.colorschemedesigner.com/

*לאה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אריאלה+;337779:
המורה לאה היקרה!!
את האחרונה כאן שצריכה לבקש תשובות!!
אם כבר אני זאת שצריכה לשאול אותך!
:D ;)
אני מציירת בסגנון א-ח-ר ל-ג-מ-ר-י!
ואשמח להתנסות בסגנונות שונים, במיוחד בציור דמויות,
אנימה למשל זה ממש יפנית בשבילי,
מורה, מורה, אבל עדיין מכל מלמדי...:)

אליאורה

משתמש חדש
הציור והצביעה מהממים!! אבל הוא לא נראה כ"כ כמו "יהודי מקורי" כפי שאני מבינה זאת. הוא נראה כמו בחור צעיר ועדין, עם פנים נשיות במקצת ומראה של תמימות וטוהר. "עלם חמודות" בלשון ספרותית.

agav

משתמש צעיר
נכתב ע"י Shia;337804:
לגבי ההערות של agav על הצבע, אני חולק. יש כמה דרכים ליצור הרמוניה בצבע. ורק אחת מהן היא צבעים משלימים. צבעים משלימים יוצרים ניגודים חזקים. לא תמיד זה מה שמתאים לציור.

שיטות אחרות יכולות ליצור הרמוניה מצויינת אבל רגועה יותר.
צודק בהחלט. כשדיברתי על משלימים לא התכוונתי רק למקבילים אלא גם לשאר הוורסיות של השלמה (דרגה 2 ו-3) (אגב אני דוקא הצעתי את דרגה 2 שמאפשרת יותר טווח). השילוב היחיד שלא התיחסתי אליו הוא מה שבמאמר שהפנית אליו (על סכמת הצבע) מכונה אנלוגי. אם היו הצבעים בציור אנלוגיים לא הייתי אומרת מילה, אבל במקרה זה לא כך הדבר.
הערה קטנה - דווקא משום שהציור כ''כ איכותי, הערתי מה שהערתי. הרגשתי שחבל שלא יהיה מושלם. ככה מה אכפת לי?

Yael

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
רוב תודות לכולם!! :)
למדתי מכם המון, אנסה לשפר בל"נ בעז"ה לפי ההערות (שחיזקו מה שהרגשתי שלא מספיק טוב), תמיד חשוב לשמוע כמה שיותר דיעות כיוון שהאדם תמיד "מאוהב" במה שהוא יוצר ולא רואה את הפגמים, לפחות לא מיד.
בכל אופן- בקרוב אעלה אי"ה את סקיצות הדמות ואז סוף סוף אוכל להתחיל בסדרה (:
תבורכו :eek:

Yael

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י *לאה;337777:
הלו,הלו... מה זה פה?
יעל ואריאלה יקרות,

חחח....הספקתי לראות איורים שלך. האיור האמיתי עם הפרחים מדהים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה