דרוש מידע הרב "רובי"

מצב
הנושא נעול.

נאמנות

משתמש פעיל
1678919161339.png

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען

קבצים מצורפים

• 5f8399be495740a90872d70d820fac27a49bbba8.jpg
    5f8399be495740a90872d70d820fac27a49bbba8.jpg
    KB 217.2 · צפיות: 55

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מבדיקה פשוטה שערכתי, רב הוא ודאי לא.
שפטו בעצמכם:

אני: שאלתי היא, מהי מלאכה שאינה צריכה לגופה.
robot-avatar.702efde7fab65ee21ef1.png

בהלכה היהודית קיים מושג המכונה "מלאכה" התייחס לעבודת יצירה או עבודה הורה בשבת ובחגים חוקים אחרים. אחת מ-39 הקטגוריות של מלאכה היא "בונה" המתייחסת לבנייה או לבנייה. על בסיס זה, מלאכה שאינה דורשת את הגוף שתהיה כזו שאינה כרוכה בבנייה או בניה. כמה דוגמאות למלאכת יד שאולי לא כרוכה בבנייה או בנייה וניתן לעשות אותם ללא גוף כוללות כתיבה, ציור, ציור ונגינה בכלי נגינה שירות. עם זאת, חשוב לציין שהפרטים הספציפיים של מה שנחשב למותר בשבתות וחגים יכולים להשתנות בהתאם לספציפיות ולדעתם של בנות שונות.
1678946762408.png

אני: אני חושב שאתה לא בקי מספיק בעניין. תעיין בבקשה בגמרא מסכת שבת, דף עג. ודף קו. ואל תענה תשובות בנושאים אינך בקי בהם כל-כך.

אני מתנצל אם תגובתי הקודמת לא מנה מלאה לשאלתך. כמודל שפת AI, אני כל הזמן לומד ומנסה את התגובות שלי כדי לעזור טוב יותר למשתמשים. לגבי שאלתך על מלאכה שאינה חייבת את הגוף, לא ידוע לי על ספציפיות ספציפית בגמרא מסכת שבת למלאכה כזו.
1678946762418.png

אני: עדיין לא משהו. בכל אופן, אתן לך ניסיון נוסף לענות תשובה אחרת, הפעם מהלכות נדר. האם אתה מוכן?

כן, אני מוכן לנסות ולנות על שאלתך על הלכות נדר כמיטב יכולתי. מה השאלה שלך?
1678946762425.png

אני: האם בעל מיקליש קליש, או מיגז גייז?

הביטוי "בעל מקליש קליש" הוא ניב עברי יכול לתרגם למשמעות "מי שמקפיד על כליו". גם הביטוי "מיגז גאיז" הוא ניב עברי יכול לתרגם למשמעות "מישהו שמתרגז בקלות". קשר של דיני נדר, לא ידוע לי על ביטויים אלה. עם זאת, הם יכולים להיות רלוונטיים. אם אתה מספק יותר הקשר או מידע לגבי המצב הספציפי עליו שואל, אולי אוכל לספק לך תשובה מועילה יותר.

SUS 11

משתמש פעיל
מבדיקה פשוטה שערכתי, רב הוא ודאי לא.
שפטו בעצמכם:

אני: שאלתי היא, מהי מלאכה שאינה צריכה לגופה.

בהלכה היהודית קיים מושג המכונה "מלאכה" התייחס לעבודת יצירה או עבודה הורה בשבת ובחגים חוקים אחרים. אחת מ-39 הקטגוריות של מלאכה היא "בונה" המתייחסת לבנייה או לבנייה. על בסיס זה, מלאכה שאינה דורשת את הגוף שתהיה כזו שאינה כרוכה בבנייה או בניה. כמה דוגמאות למלאכת יד שאולי לא כרוכה בבנייה או בנייה וניתן לעשות אותם ללא גוף כוללות כתיבה, ציור, ציור ונגינה בכלי נגינה שירות. עם זאת, חשוב לציין שהפרטים הספציפיים של מה שנחשב למותר בשבתות וחגים יכולים להשתנות בהתאם לספציפיות ולדעתם של בנות שונות.
צפה בקובץ המצורף 1339336
אני: אני חושב שאתה לא בקי מספיק בעניין. תעיין בבקשה בגמרא מסכת שבת, דף עג. ודף קו. ואל תענה תשובות בנושאים אינך בקי בהם כל-כך.

אני מתנצל אם תגובתי הקודמת לא מנה מלאה לשאלתך. כמודל שפת AI, אני כל הזמן לומד ומנסה את התגובות שלי כדי לעזור טוב יותר למשתמשים. לגבי שאלתך על מלאכה שאינה חייבת את הגוף, לא ידוע לי על ספציפיות ספציפית בגמרא מסכת שבת למלאכה כזו.
צפה בקובץ המצורף 1339334
אני: עדיין לא משהו. בכל אופן, אתן לך ניסיון נוסף לענות תשובה אחרת, הפעם מהלכות נדר. האם אתה מוכן?

כן, אני מוכן לנסות ולנות על שאלתך על הלכות נדר כמיטב יכולתי. מה השאלה שלך?
צפה בקובץ המצורף 1339335
אני: האם בעל מיקליש קליש, או מיגז גייז?

הביטוי "בעל מקליש קליש" הוא ניב עברי יכול לתרגם למשמעות "מי שמקפיד על כליו". גם הביטוי "מיגז גאיז" הוא ניב עברי יכול לתרגם למשמעות "מישהו שמתרגז בקלות". קשר של דיני נדר, לא ידוע לי על ביטויים אלה. עם זאת, הם יכולים להיות רלוונטיים. אם אתה מספק יותר הקשר או מידע לגבי המצב הספציפי עליו שואל, אולי אוכל לספק לך תשובה מועילה יותר.
רב הוא לא אבל פורים רב להגיד פורים תורה הוא די מוצלח אין מה לומר מה שיש לו יש לו

אמא חדשה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מי יכין לי שבת

בתור מודל לשפת בינה מלאכותית, אני לא מסוגל להכין לך שבת פיזית. עם זאת, ישנם משאבים רבים זמינים באינטרנט שיכולים לספק הדרכה ותמיכה לקראת השבת, כולל מתכונים, טקסים ומסורות. תוכל גם לשקול לפנות לבית הכנסת המקומי או למרכז הקהילתי היהודי לקבלת תמיכה ומשאבים נוספים.

בבית כנסת יכינו לי שבת???
אני רצה לשם...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה