כללי הקשר בין עיצוב גרפי לעיצוב פנים

חיים נחמן

משתמש רשום
D I G I T A L
שלום לכולם.

האם לדעתכם קיים קשר בין עיצוב גרפי לעיצוב פנים?

כלומר, האם מי שיש לו רקע בעיצוב גרפי מתאים לו לעסוק בעיצוב פנים גם?

או לדוגמא, האם כמעצבים גרפיים יצא לכם לעצב פינות, בתים, חללים מסויימים מתוך אהבה לתחום העיצוב בצורה כללית?

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ברור שמדובר בשני מקצועות שונים לחלוטין.

אבל- המשותף הוא העיצוב.

או נכון יותר, הליך החשיבה.

מעצב גרפי שיודע למלא נכון חללים בדף, לתת את הגוונים הנכונים, ליצור את האוירה הנכונה, יש לו ראש של מעצב. וממילא, יתכן שיצליח גם בעיצוב פנים. כי הבסיס קיים.

מעצב גרפי שאינו מבין לנכון בכל הנ"ל, אינו מעצב. הוא אולי גרפיקאי ביצועיסט.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ברור שהמכנה המשותף הוא העיצוב,
אבל בכלל לא בהכרח שמי שיש לו חוש עיצוב יתאים לו עיצוב פנים,
צריך לזכור שעיצוב פנים, זה דבראשון לעצב בצורה הנכונה, ואח"כ לתת את הדמיון והיופי..

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אנחנו נכנסים בע"ה בקרוב לבית חדש, שאני עיצבתי.
אני בהחלט מרגישה שהידע מתחום העיצוב הגרפי סייע לי בבחירות הנכונות.
עם זאת, לא מן הנמנע שעשיתי טעויות שמעצב פנים מנוסה היה חוסך... אבל זה חלק מהעניין ומהכיף - לעצב לעצמך בעצמך. מקסימום, מהטעויות רק אני אסבול :).

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י גולד;901260:
ברור שהמכנה המשותף הוא העיצוב,
אבל בכלל לא בהכרח שמי שיש לו חוש עיצוב יתאים לו עיצוב פנים,
צריך לזכור שעיצוב פנים, זה דבראשון לעצב בצורה הנכונה, ואח"כ לתת את הדמיון והיופי..

כתבתי, אבל אולי לא מספיק הדגשתי: יתכן שיצליח גם בעיצוב פנים. יתכן, לא בהכרח.

גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י naamah;901347:
עם זאת, לא מן הנמנע שעשיתי טעויות שמעצב פנים מנוסה היה חוסך... אבל זה חלק מהעניין ומהכיף - לעצב לעצמך בעצמך. מקסימום, מהטעויות רק אני אסבול :).
אנחנו נוגעים בנקודת עיצוב היופי (לצורך הענין), שבאמת יש מכנה משותף
אבל מעצב פנים אמיתי, יעצב את הכיור מעל הצנרת בגלל ש..., ואת הידע הזה צריך ללמוד, והלימוד הזה, לא בהכרח קשור לעיצוב (מבחינת לעצב יפה וכד')

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י naamah;901347:
עיצבת לך בית? יאו, נשמע מעניין לגמרי. :cool:
אולי תשתפי, לאחר ה'ישוב טוב'?

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גולד;901453:
אנחנו נוגעים בנקודת עיצוב היופי (לצורך הענין), שבאמת יש מכנה משותף
אבל מעצב פנים אמיתי, יעצב את הכיור מעל הצנרת בגלל ש..., ואת הידע הזה צריך ללמוד, והלימוד הזה, לא בהכרח קשור לעיצוב (מבחינת לעצב יפה וכד')

ודאי.
לכן עיצבתי את הבית שלי, ואינני מעצבת בתים לאחרים בתשלום...
[אגב, השקעתי זמן לא מבוטל בלימוד דרך האינטרנט, גם של הנושאים הפרקטיים כגון מה שהזכרת. כמובן, איני מתיימרת להגיע לרמתו של מעצב פנים מקצועי. אך בביתי שלי, הרשיתי לעצמי]

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ותמיד לבחור;901463:
עיצבת לך בית? יאו, נשמע מעניין לגמרי. :cool:
אולי תשתפי, לאחר ה'ישוב טוב'?

ייתכן ש"עיצבתי בית" זה קצת מוגזם.
יותר נכון לומר שעשיתי בעיקר סטיילינג ו"הלבשת הבית" לבית.
השינויים בחלוקת החללים היו מינוריים מאוד (הבית נבחר בשל חלוקת החללים המקורית המוצלחת).

אברהמי גרינשטיין

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני בהחלט מצטרף למה שנעמה אומרת.
גם אני הקטן מאז היותי ילד הייתה לי גישה לציור וגרפיקה וכיום אני לומד ומתקדם בתחום הגרפיקה הממוחשבת (אמנם לצערי לא השקעתי ופיתחתי את זה בגיל צעיר יותר).
לפני כארבע שנים כששיפצנו את דירתנו אני תכננתי ועיצבתי את הבית ורק בגלל שלא היה לי ספיק ידע בפרקטיקה של תכנון אינסטלציה וכד' לקחנו גם אדריכלית-מעצבת פנים אני לא מתחרט על כך כי בפינישים היא הוסיפה המון אבל הגישה והבסיס של שנינו לא היה דומה אלא ממש אותו הדבר!
כך שבהחלט יתכן שיש השקה בין התחומים ומי שמצליח בזה יכול להצליח גם בזה!
הצלחות!

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
לדעתי בהחלט, כמעצבת, יש לי נגיעה בעוד תחומי העיצוב. מעיצוב הבית כמו שנעמה ציינה (שוב, יותר הלבשת הבית ועיצובו מאשר הזזת קירות כו' שפה באמת צריך להבין) עיצובי מתנות למשל, עיצובי שולחן.. כל אלה באים בעצם מנקודה משותפת של טעם טוב, אסטטיקה והבנה בעיצוב וביופי.

אפילו אוכל (ובמיוחד עוגות) אני אוהבת לעצב :)

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י naamah;901347:

ישוב טוב!

תקשורת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מענין שכולם פה חושבים שלעיצוב צריך טעם וגישה, ואילו לעיצוב פנים צריך ידע מקצועי...
כאילו שלדעת לעצב לפרינט, או לווב, או אריזות, או שלטים או מה שלא יהיה לא צריך ידע?!
ברור שצריך ללמוד כל תחום, ומי שיש לו משיכה לעיצוב יכול להגיע גם לתחום העיצוב הגרפי או לעיצוב הפנים
אבל יש גם את ההבדל ביניהם, ומישהו מעלי כבר הזכיר תפיסה מרחבית
הגישה לדו מימד או תלת מימד שונה, ולא כל אחד שיש לו כשרון עיצוב יש לו גם תפיסה תלת מימדית

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקשורת;902013:
מענין שכולם פה חושבים שלעיצוב צריך טעם וגישה, ואילו לעיצוב פנים צריך ידע מקצועי...
כאילו שלדעת לעצב לפרינט, או לווב, או אריזות, או שלטים או מה שלא יהיה לא צריך ידע?!
ברור שצריך ללמוד כל תחום, ומי שיש לו משיכה לעיצוב יכול להגיע גם לתחום העיצוב הגרפי או לעיצוב הפנים
אבל יש גם את ההבדל ביניהם, ומישהו מעלי כבר הזכיר תפיסה מרחבית
הגישה לדו מימד או תלת מימד שונה, ולא כל אחד שיש לו כשרון עיצוב יש לו גם תפיסה תלת מימדית

צריך ידע, בהחלט.
אבל שום בית לא ייחרב אם עיצבתי פלאייר אדום במקום ירוק.
בעיצוב פנים החלטות כאלה יכולות להיות הרבה יותר הרות גורל, ברמה הפיזית ממש - צנרת שתוכננה במיקום לא נכון וכד'.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לדעתי יש קשר הדוק,

עיצוב הוא מיקום נכון של הפרטים לצורך השגת המטרה,
בעיצוב גרפי - במישור,
בעיצוב פנים - במרחב.

יש הרבה מאד תובנות משותפות כמו מיקום החללים, אופי הצלעות והפינות ברהיטים/ אוביקטים.

אם כי למעצבי פנים יש הרבה פרקטיקה וידע בחומרים שנלמד ונצבר, אני חושבת שעבודה משותפת היא הכי טובה.

(אצלי הרבה דברים חשבתי לבד, ושלקחתי מעצבת לאמבטיה ולמרפסת שירות התייעצתי איתה בנוגע לרעיונות שלי ונהניתי לוודא שהם מצוינים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה