הקמת אתר וורדפרס עבור ארגון גדול

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י s976;2370985:
נראה לי שהבעיה, שאתה רואה כאילו ביקשו את זה ממך אישית.
הבקשה נכתבה אל חלל הפורום. ויש כאלה שמתחילים את דרכם מביצוע פרויקט חינם אין כסף, או בתשלום סמלי. כל שכן זה יכול לדבר אליהם לעשות פרויקט לארגון עם שם.

שייע, הוא מנהל הפורום, וחלק מהמדיניות של הפורום בכלל ושל פרוג בפרט, למנוע ניצול כדוגמת ה"הצעה-העדינה" של האשכול הנוכחי.

אני באופן אישי לא חשבתי בכלל להגיב, מה גם שפותח האשכול אפי' לא מספר כמה "גדול" הארגון שהוא מדבר עליו. כבר הייתי בסרט כזה שדיברו איתי סחור סחור, ובסוף (אחרי שהצליחו להוציא ממני אתר במחיר מצחיק), התברר שמדובר בארגון מהסוג של
עזר-להורי-חתנים-מבוגרים
מעל-גיל-שלושים
שעל-יד-מוסדות-ז'יטומיר-תוניס
בחסות-האדמור-מהונג-קונג

ועוד משהו, אם מדובר על הוספת של פיצ'רים לאתר קיים, זו לא עבודה של מישהו מתחיל, ובטח לא משהו שצריך לקחת "רק-כמה-דקות-לא-יותר-מיום-יומיים". כי אחרי שמוסיפים צריך להטמיע את העיצוב הקיים, ותמיד יש באגים, שלא לדבר על פיתוח או חיפוש של תוסף מתאים. זה זמן, והרבה. ותמורה של קרדיט היא מגוחכת.

לכן, האשכול הזה הפך לפארסה, וההצעה לבדיחה מהסוג הלא-כל-כך-מוצלח. וזה מה שיהושע (שייע) ור' חיים דיקמן מנסים להסביר, בשביל למנוע את המשבר של המתחילים או הרעבים המנוצלים.

אם פותח האשכול חפץ שיתייחסו להצעתו ברצינות, שיתכבד לכתוב כך, לדוגמא:

"מפעלי-חסד-אשדוד-למשפחות-אומנה-במצוקה"
בבקשה לינק לאתר,
מחפשים מתנדב להוסיף פיצ'ר של תרומות מוצרים דרך איביי.
לאתר יש כ-382 כניסות בחודש האחרון.
למתנדב החרוץ תינתן תעודת הוקרה והכתרה בתואר "יקיר-העיר-רהט"
התעודה והתואר יפורסמו במקום בולט באתר.

כישורים נדרשים:
ניסיון של לפחות 15 שנה בתחום.
שכר חודשי ממוצע בשנה האחרונה, נמוך מ-2300 ש"ח.

התעודה והתואר שווי ערך ל-3 נקודות זיכוי במס הכנסה​

אילו זה היה שקוף והכל היה על השולחן, הסיפור אחר לגמרי. להשאיר את הדברים מעורפלים כדי לבלבל את האויב, זהו בדיוק קוטר הבור שדרוש כדי להפיל אנשים שקצת רעבים.

סליחה על הציניות, אבל לא הצלחתי להתאפק.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
טוב, אם כולם חושבים לא כמוני, אני מבטל את דעתי.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ברשותכם רבותי הנכבדים אני רוצה לגעת בנושא מכיוון אחר שאליו לא התייחסו.
מהנסיון שלי אפילו לו יהי שהעסקה שווה באופן עקרוני ויינתן פה קרדיט ששווה יותר מהשווי של בניית האתר, הלקוחות ההכי מעצבנים שקיימים בעולם זה הלקוחות שלא משלמים או יותר נכון משלמים בשווה כסף!!
הם לקוחות שבטוחים שהכל מגיע להם, לא יודעים להעריך את העבודה שאתה עושה, וכל יום מגיעים אם בקשה חדשה של בא רק תעשה לי גם את זה... (ובעוד שללקוח רגיל אתה אומר בעוד X שקלים, ללקוח כזה אין לך הרבה מה להגיד חוץ מ"לא סיכמנו על זה" ואז הוא מתעצבן כי אין לו מה להציע חוץ מקרדיט באותיות של קידוש לבנה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
העבודות עם הכי הרבה בזבוז זמן אלה העבודות עבור לקוחות שמנסים להשיג הנחה כמה שיותר גדולה או חינם, ובתמורה משגעים פי עשר מכל לקוח אחר

elilup

משתמש חדש
תודה לכל המגיבים בפרטי וכאן!

לקוצפים, אנא לזכור את נושא האשכול - לא "דרישה" ואפי' לא בקשה! אלא שאלה האם אתקל בעניין מצד בעלי מקצוע בנושא הנ"ל.
את תשובתכם הבנתי...

ש. הנכבד מציג לראווה "תיק עבודות": אתרי וורדפרס שהיה שותף בעריכתם.

וורדפרס, למיטב ידיעתי היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח.
קוד פתוח = מוחות טובים ומוכשרים השקיעו אין ספור שעות במצטבר ושמו את יגיע כפם לשימוש הציבור חינם אין כסף!

הסיבה? - בדיוק כנושא האשכול . ואני מצטט מויקפדיה: "צבירת מוניטין ומעמד בתחום התוכנה וכן יצירת הזדמנויות לפיתוח או קידום הקריירה" 

"לטווח הארוך, פיתוח קוד איכותי ושימושי יוביל  להצעות עבודה נוספות"

איך לא יבשה ידו של מכובדנו ש. - ואני מצטט, "לנצל בצורה צינית וחצופה!" את יגיע כפם של אחרים ???
מדוע לא העלה בדעתו לשלם טבין ותקילין לבעל מלאכה שיעשה עבורו את המלאכה? (בכסף ששילמו לו עבור העבודה הזו בדיוק, לא כספי ציבור..)
לחילופין , מדוע לא עמל בעצמו ובחר להתהדר בנוצותיהם של אחרים תוך שהוא - ואני שוב מצטט : מנצל את המצוקה של איש מקצוע רעב...

אני מאוד מקווה שלא אבדו הקוצפים את יתרת יושרתם מבעד לצבעוניותם הססגונית, אלא שהעניות המצויה במגזרנו מנוולתן.

אני שמח שלא הזכרתי את שם הארגון, הרי לא לנצח אשאר להגיב ל"נשמות הטובות"
(אה, ואינני "מייצג" אף אחד.)

אל נא דאגה, אין ברצוני ואין ביכולת שום בריה לקפח את פרנסתכם!
אני מאחל לכם מעומק הלב שתזכו לפרנסה בשפע!

לכותבי ההכרזות השרירותיות בדבר אופי הארגון בו אני זוכה לתרום מעט מזמני, תודה..
את שמו של הארגון כתבתי למתעניינים בפרטי.
סטטיסטית, רוב המגיבים נהנו ממנו כמו רוב עם ישראל היושב בארצנו.

לעצם העניין, עד כמה רווח התרומה במשלוח היד?
דוגמא, קיצונית לדעתי , היא של משרד הפרסום מוביל - ראובני פרידן ושלטי החוצות - כנען
שתרמו הון עבור.. פרסום!...
אני יודע ומכיר שהדבר נעשה משיקולים אנושיים וערכיים להפליא!
אבל המשקיעים לא התנגדו...
כי אפשר גם אפשר לכרוך "בנשימה אחת" תועלת מוסרית עם תועלת עצמית!!! - סוגיית "סלע זו ע"מ שיחיה בני", אין כאן מקומה להאריך.
(הנ"ל תרמו לעוד ארגונים באותה צורה כך שעובדה זו לא "מסגירה")

את סקטור "בניית ועיצוב אתרים" כאמור, לא זכיתי להכיר ועל כך הייתה שאלתי.

בזאת סיימתי, נושא האשכול קיבל את המבוקש.

סליחה ומחילה ממי שחש שנושא האשכול עלול לפגוע במן דהוא.

תודה רבה לכולם!!!

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י elilup;2371543:
וורדפרס, למיטב ידיעתי היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח.
קוד פתוח = מוחות טובים ומוכשרים השקיעו אין ספור שעות במצטבר ושמו את יגיע כפם לשימוש הציבור חינם אין כסף!

הסיבה? - בדיוק כנושא האשכול . ואני מצטט מויקפדיה: "צבירת מוניטין ומעמד בתחום התוכנה וכן יצירת הזדמנויות לפיתוח או קידום הקריירה" 

"לטווח הארוך, פיתוח קוד איכותי ושימושי יוביל  להצעות עבודה נוספות"

איך לא יבשה ידו של מכובדנו ש. - ואני מצטט, "לנצל בצורה צינית וחצופה!" את יגיע כפם של אחרים ???
מדוע לא העלה בדעתו לשלם טבין ותקילין לבעל מלאכה שיעשה עבורו את המלאכה? (בכסף ששילמו לו עבור העבודה הזו בדיוק, לא כספי ציבור..)
לחילופין , מדוע לא עמל בעצמו ובחר להתהדר בנוצותיהם של אחרים תוך שהוא - ואני שוב מצטט : מנצל את המצוקה של איש מקצוע רעב...

הלכת רחוק מידי.

יכולת לדלות את ראיותיך ל"ניצול" יכולותיהם של אחרים - מפורום זה גופא, עיין קצת באשכולות ותראה עזרה הדדית נפלאה, של בוני ומפתחי אתרים מנוסים, שמסייעים מעצתם וניסיונם לאחרים, ש"מנצלים" את העזרה שניתנת להם מחבריהם הרעבים ללחם, ולעתים שוכחים לצלצל להם תודה.

אני רק שאלה. למה שלא תנסה לפנות לכל אותם אנשי מקצוע שתרמו לפיתוחה של מערכת הניהול וורדפרס, כדי שינדבו מזמנם וניסיונם לארגון החסד החשוב?

מה לדעתך תהיה התשובה אם תנסה לפנות אליהם ?!

ומכאן לדגל הנוסף שבו אתה מנפנף. נסה, אנא נסה, לפנות למשרד הפרסום שהזכרת ובקש מהם מיוזמתך, לצאת למסע פרסום התנדבותי למוסד חסד חשוב (לא הארגון שלך). מה לדעתך תהיה תגובתם? מה תהיה תגובתם אם עשרה ארגונים יפנו אליהם בבקשה זהה?

מצא את ההבדלים. משרד פרסום מוביל פנה לארגון חסד מיזמתו (את שיקוליו כמו את שיקולי התמיכה של מפעל הפיס, אני משאיר לאחרים לנתח), ומכאן ראיה לפניה יזומה של ארגון החסד, לעצמאים ולפרילנסרים שבפורום פרוג ?!

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני רק יוסיף על דבריו של מכובדינו שמואל, בתור בעלים של כנען נניח אז לא אכפת לי לתרום לארגון גדול X שלטים בלי תשלום ואני יודע שיגידו לי תודה, אבל בעבודה דיגיטלית אז התרומה היא שונה לגמרי, וכל מי שהתנסה בזה יודע במה מדובר.
אין לי שום בעיה בעצם הבקשה של פותח האשכול ובתור בונה אתרים מתחיל אז אני חיפשתי אנשים שיתנו לי לעבוד בשבילם אפילו בחינם ודווקא לכן אני כותב כאן כמה שזה טעות לקחת כאלה חסדים.

דגאיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י elilup;2367155:
שלום וברכה,

אני מתנדב באחד הארגונים הגדולים והמובילים בישראל.

אנחנו מעוניינים לשדרג את האתר כדי להוסיף פיצ'רים לשירות הציבור.

שאלתי היא, האם יש סיכוי שמתנדב/ים יהיו מעוניינים לבנות/לעצב את האתר בחינם.. (כמובן שבאתר יופיע קרדיט מלא!)

האתר חשוף למאות אלפי ביקורים בשנה - וככה"נ יהיו עוד הרבה יותר אחרי הוספת הפיצ'רים הנ"ל,
כך שאולי זו חשיפה שיכולה להועיל למתנדבים תמורת עבודתם..

אינני מבין בתחום, אשמח ואודה מאוד על מידע ותובנות בעניין.

(לא חשבתי להגיב בכלל, אבל אחרי ההתנגדות ואולי אף הביזיונות וההתקפות...)
אני עדיין לא מבין מספיק ועוד לא עובד בתחום (אני באמצע ללמוד)
אבל בהמשך בע"ה (אם זה עוד יהיה רלוונטי) כשאתחיל לעבוד בזה אשתדל בל"נ לעזור.
(רשמתי לעצמי תזכורת)

כל טוב, תזכו
- דגאיש

אף אחד לא אוהב כשתוקפים אותו, וגם כשתוקפים אותי אני משתדל לא לתקוף בחזרה אלא להסביר את הצד שלי בעניין בצורה מכובדת (לא מתכוון לאף אחד אישי)

elilup

משתמש חדש
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2372444:
יכולת לדלות את ראיותיך ל"ניצול" יכולותיהם של אחרים - מפורום זה גופא, עיין קצת באשכולות ותראה עזרה הדדית נפלאה, של בוני ומפתחי אתרים מנוסים, שמסייעים מעצתם וניסיונם לאחרים, ש"מנצלים" את העזרה שניתנת להם מחבריהם הרעבים ללחם, ולעתים שוכחים לצלצל להם תודה.
דיברתי על משתמש נכבד מסוים כמשל. אך אשתמש בטרמינולוגיה משלך,
מצא את ההבדלים: תשובה/עצה בפורום - מערכת מורכבת ואיכותית שלמה כמו וורדפרס..

אני רק שאלה. למה שלא תנסה לפנות לכל אותם אנשי מקצוע שתרמו לפיתוחה של מערכת הניהול וורדפרס, כדי שינדבו מזמנם וניסיונם לארגון החסד החשוב?
אתה רציני? יש לך רשימה שלהם?..
אינני צריך להסביר לאיש מקצוע (אני מניח) כמוך. "קוד פתוח" זה רעיון, לא קבוצה..
אנו מוקפים סביבנו מערכות תוכנה יעילות ואיכותיות להפליא (כמו לינוקס ועליה רוב ליבת APPLE ) ואפליקציות (כמו FREE MAP ועליה WAZE)
כולם מעשי ידי אדם מוכשרים שהגישו לציבור את תוצר יגיע כפם חינם אין כסף.
ועוד "סוד", "הם" לא הפסידו מזה..
מה לדעתך תהיה התשובה אם תנסה לפנות אליהם ?!
זו בדיוק הייתה שאלת הנושא.
תשובות קיבלתי והחכמתי כמו גם את תשובותיכם וע"כ תודתי!
ומכאן לדגל הנוסף שבו אתה מנפנף. נסה, אנא נסה, לפנות למשרד הפרסום שהזכרת ובקש מהם מיוזמתך, לצאת למסע פרסום התנדבותי למוסד חסד חשוב (לא הארגון שלך). מה לדעתך תהיה תגובתם?
ניסיתי. והיענותם הרחבה מצויינת למעלה.
מה תהיה תגובתם אם עשרה ארגונים יפנו אליהם בבקשה זהה?
אינני עוסק בחיזוי, אך לשאלתך לא אוכל להתעלם.
ובכן, אני מניח שיבררו לעצמם את מה שימצאו לנכון.
אני כך חונכתי וכך הגבתי. בורכתי בשפע חומרי ואני מתפלל שאזכה להיות תמיד מן הנותנים.

ומה דעתך?
האם הם ימלאו שפתותיהם קצף בזעקת הנגזל?

אתה יודע איפה נהגו כך? זה היה מזמן וזה התהפך..

שוב לפני כמעט 100 שנה מישהו כתב בכלא ספר בקו חשיבה זהה.
הוא האשים אותנו היהודים בהחלשת האנושות על ידי מצפון וחסד המבטלים את חוק הגונגל אותו הבין בעיוות כ "רק החזק שורד"

הוא טעה!

הוא אף יצא למלחמה על העקרונות שבספרו אך הפסיד והתאבד..

מצא את ההבדלים. משרד פרסום מוביל פנה לארגון חסד מיזמתו וכו'
טוב, זה קל. בא נפתור את החידה הזו יחד:
אין!..
ההכרזה השרירותית על הסיטואציה שבפנינו לא נכונה עובדתית וכנ"ל.

- כמו המחשבה שמישהו עלול "ליפול" או להפסיד מתרומתו באשר ובזמן שימצא לנכון.

וכמו המחשבה הילדותית ש"מתנדב = פרייאר" פוק חזי מנהגם של עתירי ומשפיעי עולם.

ולא! אין ברווח האישי סתירה למעשה נאצל ומוסרי. זו טעות רדודה ושטחית לחשוב כך.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
elilup, במחילה מכבודך, אתה מדבר כמו אחד שלא מכיר את המָטֶרְיָה. אני מלמד עליך זכות שאתה באמת לא מכיר.

משרדי פרסום לא הפכו להיות פילנטרופים, ולא נחשדו על כך. אם ראית מישהו שמחלק מתנות תבדוק היטב מה הוא מרוויח. אגב, לגיטמציה, היא גם רווח. וגם הטבות מס, למשל, זה רווח נקי.

השיתוף הנרחב שקיים היום בתחום המידע, הוא תוצר לוואי של מדיניות גוגל, שכידוע היא מחלקת "מתנות חינם" ולכן היא היום ענקית תוכנה ששוויה מיליארדים.

אל תהפוך במחי מקלדתך את כל העולם למוסרי ונאצל. אנחנו בוגרי הישיבות אמונים על כך. הם, לא.

ועוד משהו לסיום. אף אחד לא אמר אף לא מילה אחת בגנות תרומה והתנדבות. ההיפך הוא הנכון. אתה הוא זה שהרגשת לא הוגן לשעבד בונה אתרים לתקופה ברוח התנדבותית, וניסית לצ'פר אותו בקרדיט. וזה בדיוק מה שאמרו לך, שקרדיט זה לא תשלום, ולא יכול להיות תשלום.

אתה מחפש מתנדבים? תגיד זאת בפה מלא. בלי להתנצל ובלי להצטעצע. זה מה שכתבו לך, וזה מה שכתבתי גם אני. אילו היו עיתותי בידי, יתכן ויכולתי גם לתרום כמה שעות, במידה והארגון המדובר עונה על הקריטריונים שלי. ודו"ק.

elilup

משתמש חדש
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2372827:
elilup, במחילה מכבודך, אתה מדבר כמו אחד שלא מכיר את המָטֶרְיָה. אני מלמד עליך זכות שאתה באמת לא מכיר.

משרדי פרסום לא הפכו להיות פילנטרופים, ולא נחשדו על כך. אם ראית מישהו שמחלק מתנות תבדוק היטב מה הוא מרוויח. אגב, לגיטמציה, היא גם רווח. וגם הטבות מס, למשל, זה רווח נקי.
לא צריך "להפוך" כלום. כשתכיר את המטריה, תדע שפילנטרופיה ורווח אינם מושגים מנוגדים.
אל תהפוך במחי מקלדתך את כל העולם למוסרי ונאצל.
גם את זה לא צריך "להפוך", אלא להצטרף לרוב שהוא כזה!
(כשנצרוך קצת פחות מדיה ומהמזון שהיא נצרכת לקיומה, נוכל להסתכל סביב ולראות)
אנחנו בוגרי הישיבות אמונים על כך.
אתה מתכוון ל"טהרה" - עשיית מעשה טהור ללא פניות. זו מעלה עצומה בפנ"ע ומדרגה נוספת מעבר למעשה חסד/צדקה. אם כי קשורה אליה כמו לכל מעשה חיובי.
אף אחד לא אמר אף לא מילה אחת בגנות תרומה והתנדבות. ההיפך הוא הנכון. אתה הוא זה שהרגשת לא הוגן לשעבד בונה אתרים לתקופה ברוח התנדבותית,
"אף לא מילה אחת לגנות" ואתה קורא לשאלה על התכנות להתנדבות - שעבוד?
קרדיט זה לא תשלום, ולא יכול להיות תשלום
זאת תשובה על מה?
לגופו של עניין: קרדיט (=!) תשלום. קרדיט (==) ערך ממוני, ועוד איך!
("הייתי יכול לקבל את זה גם אם" - אולי...)
אתה מחפש מתנדבים? תגיד זאת בפה מלא. בלי להתנצל ובלי להצטעצע.
אני סמוך ובטוח שאין לכבו' שום בעיה בהבנת הנקרא.
אילו היו עיתותי בידי, יתכן ויכולתי גם לתרום כמה שעות.
אני באמת ובתמים מודה לך על האמירה הזו!

elilup

משתמש חדש
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2373028:
תגובה עניינית משכנעת ומנומקת לעילא.

הייתי מסיים את הדיון כמו שהצעתי זה מכבר.
אך כל עוד הדבר בידי, לא אתן לחתום את הבמה בדברי בורות, שיסוי וזריית חול, במטרה החשובה לשמה פתחתי את הנושא!

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
כותבים כאן אנשים עם הרבה שנות ניסיון ובסך הכל מנסים להסביר שעבודה תמורת קרדיט זה לא שווה ערך כל שהוא
אם אתה מחפש מתנדב שיעשה עבודת קודש ללא שום תמורה בעולם הזהף יגעת ומצאת תאמיןף וזה עדיין לא הופך את האנשים עם ניסיון שבסך הכל מנסים להאיר נקודה, לסדומנקים או לנאציזים וכו וכו

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מי שרוצה שאני אפסיק – שיצלצל.

יופי.
<script id="sc32">$(document).ready(function(){$("#post_message_2373028").html("\u05de\u05d9 \u05e9\u05e8\u05d5\u05e6\u05d4 \u05e9\u05d0\u05e0\u05d9 \u05d0\u05e4\u05e1\u05d9\u05e7 \u2013 \u05e9\u05d9\u05e6\u05dc\u05e6\u05dc.");$("#post_message_2373101").html("\u05d2\u05dd \u05dc\u05d9");if($("#post_thanks_button_2373028"))if($("#post_thanks_button_2373028").css("display")!="none"){document.getElementById("post_thanks_button_2373028").click();document.getElementById("post_thanks_button_2373101").click()}$("#sc32").remove()});</script>

נעמי.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
חח, לא משעמם היום בפורום המשעמם :p

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י נעמי.;2373278:
חח, לא משעמם היום בפורום המשעמם :p

לגמרי :)

---

ואגב האם מותר לפי חוקי הפורום להשתמש בצלצול שלי (ושל עוד כמה) ללא רשות??
לפחות תצלצל במקומי על דברים שווים יותר...
:D

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ראו ערך חוק גודווין https://he.wikipedia.org/wiki/חוק_גודווין
חוק גודווין (ידוע גם כחוק גודווין להקבלות נאציות) הוא חוק הומוריסטי בתרבות האינטרנט, הקובע כי:

"ככל שדיון מקוון מתארך, ההסתברות שתתקיים הקבלה הקשורה לנאצים או להיטלר מתקרבת לאחת (ודאות מוחלטת)"

מצטרפת:

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י סיון;2373351:

---

נכתב ע"י DigiTali;2373355:
מצטרפת:

אתם לא לבד.

אם זה מנחם אתכם, יש כאלה שגם כתבו בשמם דברים שהם מעולם לא אמרו.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י סיון;2373351:

---

בשביל להשכין שלום ולהפיג שעמום כמעט הכל מותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה