דרוש מידע הקמת אתר הסברה חרדי

מצב
הנושא נעול.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אני לא מן הטוענים כמותם
אבל זה לא שאין להם טיעונים מבוססים
הם נסמכים על נתונים רשמיים
שלא קלים להפרכה
באוזניי שמעתי וויכוחים גדולים בין הצדדים ובכללם בניזרי הנ"ל, והוא לא בדיוק ענה ותירץ כדין וכדת
מה אני יגיד לך?
איפה שמעת תוויכוחים?
יש לך מקור?

M6255

משתמש פעיל
בוא נעשה סדר
  • החרדים משלמים הרבה פחות מס ישיר בעיקר בגלל משכורות נמוכות
  • בגלל שלחרדים יש יותר ילדים אז עלות ההשקעה של המדינה היא יותר גבוהה במשפחה חרדית יותר מחילונית
  • הצריכה של משפחה חילונית יותר גבוהה ממשפחה חרדית ולכן החילונים משלמים מעט יותר מע"מ
  • במדינת רווחה כמו ישראל אוכלוסיות עניות זוכות ליותר סבסוד
מאידך
  • ברור שיש מגמה של כניסה לשוק העבודה ויש כאלה שמתחילים לקבל משכורות יותר גבוהות
  • ברור שהחרדים בגלל חינוך איכותי חוסכים למדינה הוצאות של משטרה שב"ס
  • החרדים (לא כולם!) הם בטבעם צנועים ולא משתמשים רבות בשירותי המדינה בתחומים רבים כמו אחיהם החילונים
אני מבקש לא להיכנס לתקציבים שוליים

להלן יש איזה מסמך מסכם ששלח לי חבר (לא תורה מסיני אבל מאפשר לייצר דיון)
המסמך הוא סיכום של כמה פרסומים בנושא ובעיקר של לוח הכנסה והוצאה חודשית לתצרוכת למשקי בית יהודיים, לפי מידת דתיות של משק הבית, למ"ס
https://www.cbs.gov.il/he/publications/doclib/2020/1802_households_2018/t13.pdf

תשלום מיסים חרדי מול חילוני
1672396067456.png

כמה משפחה חילונית מקבלת מול חרדית :
1672396137318.png

כמה אזרח רגיל מקבל מהמדינה בנושאים הכבדים ללא חינוך שהינה הוצאה כבדה נוספת :
הנתונים הם מתקציב המדינה לשנת 2018

1672396204114.png

הערות חשובה:
תקציב חינוך הינו השקעה גדולה נוספת של המדינה במשק בית חדרי לאור מספר הנפשות ובוודאי לאור הרפורמה המתוכננת

נערך לאחרונה ב:

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
יש נתונים עוד יותר ברורים שמראים בדיוק רב את ההפרש העצום ביננו לבין החילונים
כשאמצע הביא לכאן

הלומד מפרוג

משתמש פעיל
אין לאף חילוני בעיה שתלמד את "יסודות האומה", כל זמן שתלמד גם ליב"ה.
מעניין, הם לומדים את זה,הכל
לא התעלמתי. התשובה היא חד משמעית כן.
אשמח למקור
אי העברת תקציבים הוא לא כפייה. האם היית רוצה שמוכר יוכל להחליט שהוא לא מוכר לך כי אתה חרדי?
לא, זה כי אני חרדי.
אבל לא שזה מגיע מטעמי דת, ולא מדבר על למוכר אלא לא להדפיס מודעות תעובה.
לא הבנתי מה הטענה שלך מכמה חברות גמפ"א.
שמעתי באופן אישי מחרדי שהצליח להגיע לצמרת ההייטק, שאין שום אפלייה נגד חרדים, ומתייחסים לכל אחד אך ורק לפי רמתו המקצועית.
שטות בידיעה גמורה
אפשר להתחשב באורח חייהם, כל עוד זה לא כופה על ה-85% האחרים חוקים שהם לא מעוניינים בהם.
אוקי, אז זה תלוי אם אנחנו הרוב או לא?
כמו למשל?

ברור שיש כאלו שרוצים מדינה ששומרת על ערכי המסורת. כאן רצו להסביר לאלו שחשוב להם שתהיה מדינה מודרנית.
כמו שהם לא מסבירים ליאיך מדינה מודרנית מסתדרת אם רוחני, אני לא חייב להסביר
א. יש כאלו שבאמת בעד מדינה קפיטליסטית לגמרי.
ב. מדיניות רווחה היא דבר חשוב, כל עוד לא מנצלים אותה לרעת הכלכלה.

כבר היום יש מכללות חרדיות בהפרדה מלאה, וכל אחד מוזמן לפתוח בית עסק בהפרדה מלאה. אי אפשר להכריח את החילוני לעשות הפרדה בעסק הפרטי שלו. זו כפייה.
אין במימון תואר שני בהפרדה
א. בכל העולם מקובל ללמוד את יסודות האומה? אתה בטוח? בצרפת לומדים מבוקר עד ערב את יסודות האומה הצרפתית ולא לומדים אנגלית ומתמטיקה?
ב. החרדים מקבלים הרבה יותר ממה שמשלמים. זו מתמטיקה פשוטה. החרדים משלמים פחות מיסים ישירים, ומקבלים מתקציב הביטחון והבריאות שניתן לכולם בשווה. תקציב החינוך שאמנם הבנים מקבלים פחות אך זה חוזר בהמשך בכפל כפלים עם תקציב הישיבות והכוללים. תקציב הרוחה ניתן יותר לאוכלסית עניות, וחרדים עונים להגדרה הזו. כל שאר התקציבים הם זוטות ביחס לארבעת התקציבים הנ"ל.
מקור לזה שמקבלים יותר מששלמים.
לפי האומנה אברך לא צריך תקציב בטחון ע"פ התורה

הלומד מפרוג

משתמש פעיל
אנחנו לא יכולים במסגרת השקפתנו להתרים חילונים למטרה.

לא צריך לערב שיקולי דת בעסק הפרטי. גם בוועד הבית אתם מתקצבים יותר את השכן האברך על פני רעהו החילוני?

וחוץ מזה לדעתי אף חילוני אינו חושב על הדברים החשובים למדינה. אלא שהוא על כך שהוא אינו מוכן לממן אדם שיכול לדאוג לעצמו והוא אינו עושה זאת.
גם בועד בית שלך לקחת שטח ממשהו בגלל התורה או שזה רק במדינה
בועד בית שלך אתה משלם לפי הכנסה או לפי מ"ר?
בועד בית שלך אתה גם מחליט שיהיה תאורה בקומה אחד, ובקומה שניה לא, כי בקומה אחד משלם יותר (דירת 4 חדרים) וקומה 2 פחות (3 חדרים),

הלומד מפרוג

משתמש פעיל
זה יפה מאד לעזור ולהתחשב בצורה וולנטרית.
אי אפשר לכפות את זה על אף אחד.
אוקי איסור תואר שני בהפרדה?
תמונות פרוצות באזורים חרדים?
צפירה ביום השואה?

אתה רוצה להתערב על זה שעד 100 שנה מיום בשם ערכים הליברלים ושאתה מבין יהיה איסור שחיטה בארץ ישראל?
האם לפני 100 שנה הרבנים היו אומרים שבארץ ישראל יבחרו ביו"ר הכנסת רק כי הוא..... ואלפי יהודים ישמחו וירקדו על זה, ........
את צודקת.

ובאותו מידה אי אפשר לבא בטענות על ליברמן כשבמסגרת המשחק הדמוקרטי מחליט לפעול לפי השקפת עולמו ולהפסיק את תיקצוב המעונות לילדי אברכים, למשל.
מסכים, הטענות שלי על שימוש במריצות ומשפטים אחרי,
את/ה מדבר על הערכים של אחרי התקצוב.
חילוני ממוצע מדבר על 'מאיפה הכסף לתקציב הגיע'..

מי זה אותו גוף הנקרא 'מדינה', אלו קריטריונים "היא" קובעת??

הטענות הן לא על המשחק הדמוקרטי.
אלא למה החרדים מתנהגים ככה?
ואני מדבר אתך למה חילוני לא שומר שבת ומפסיד לנו את השפע,
לא מרגיש צורך להתנצל ויגיד לחילוני האומנה שלך שהכל בשליטתך והכל זה 1+1 והאומנה שלי שלא, וכל זמן שזה במסגרת המשחק הדמוקרטי
ברור הכל חוקי, אבל זכותם של חלק מהחילונים לבקר ולהתריע נגד מה שנראה בעיניהם לא מוצדק לא כל ביקורת הופכת את הדבר ללא חוקי
ולמה שאני אבקר את הקהילה... ואת ערבים והרוסים אתה תצמד לקיר ותסנן מילה גזען

עפולה

משתמש מקצוען
אירוע מענין:
כך כתב העיתונאי בן כספית

"החרדים הם האחים שלנו. מעורבותם בחיי המדינה הולכת וגוברת. הם לא יגידו את זה בקול רם. החרדים הם ציבור תוסס, סקרן, חכם, חם, יש לנו לא מעט ללמוד מהם. תרבות הגמ"ח והעזרה ההדדית, ההתנדבות בקהילה, כיבוד הורים. הבעיה היא שלצד כל זה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להמשיך את השותפות הזו. לא מבחינה כלכלית, לא מבחינה תרבותית".

"החרדים יישארו האחים שלנו", כותב הפרשן בטורו, "אבל לא נגור ביחד. כמו במשפחה: בשלב מסוים האחים עוזבים את הבית וכל אחד מקים לעצמו משפחה בנפרד. מגורים נפרדים, תקציבים נפרדים, אורח חיים נפרד, משפחה אחת. תהיה כאן מדינת ישראל ומדינת יהודה. כל מדינה תחויב לספק את המכסה שלה לכוח מגן גדול שיוקם במקום צה"ל. גם בכוח אדם, גם במימון. מעבר לזה, התקציבים יהיו נפרדים. כל אחד יחיה ממה שהוא מייצר. במדינה הליברלית תהיה תחבורה ציבורית בשבת ומקומות בילוי בשבת. במדינה הדתית לא. אנחנו לא נצטרך להשתתף באירועים שלהם אצלנו. זה לא יעכיר את היחסים בינינו, אולי להפך: זה אמור לשפר אותם".

בתגובה לדברים הודיע ח"כ יעקב אשר שהוא מבטל ראיון שנקבע לו לתכנית של בן כספית משום ש"״אי אפשר לנהל ראיון תרבותי עם מי שמנהל מסע דה לגיטמציה נגד הציבור החרדי רק בגלל שאנחנו הולכים עם נתניהו״.

ואני תוהה, מה הבעיה בדברים שהוא כתב? לפי כמה מהכותבים באשכול ההצעה שלו צריכה להילקח על ידינו בשתי ידים, נוכל לחיות בדיויק לפי אורח חיינו [הפרדה וכו'], לא נצטרך לממן את החילונים, ובא לציון גואל.
מה מפריע ליעקב אשר בדברים שלו?

אורי מלאכי

משתמש פעיל
הערות חשובה:
תקציב חינוך הינו השקעה גדולה נוספת של המדינה במשק בית חדרי לאור מספר הנפשות ובוודאי לאור הרפורמה המתוכננת
זה נכון שמספר הנפשות בציבור החרדי יותר גדול אבל הם מקבלים (בתקציב החינוך ) יותר נמוך פר ילד
נראה לי שבשנת 2018 החרדים היו 22% ממספר התלמידים והם קיבלו7% מהתקציב

112123

משתמש מקצוען
גם נכון וצריך לחלק בין תגובות מכלילות לבין תגובות שמציגות עובדות שאיתן צריך להתמודד
כל מי שטוען שהחרדים מקבלים יותר מאשר נותנים בירר את הנושא?
הוא בירר האם הוא שייך למגזר הנותן?
אני רואה גם אנשים קשיי יום שאפי' בי"ס יסודי לא סיימו ומסתכלים עלינו כאילו הם מממנים אותנו
ולכן לפני שבודקים אם יש כאן טענה ועד כמה היא נכונה צריך לבדוק את המקור שממנו מגיעות הטענות
האם המקור מגיע מאנשים שרוצים שהעולם יהיה טוב יותר
או מאנשים שרוצים להילחם בדרך חיים של ציבור מסוים
אם הייתי איש שמאל הייתי גורם להרבה יותר חרדים לצאת לעבוד או להתגייס מאשר אותם מסיתים
אבל זה לא המטרה של אותם שמאלנים
המטרה שלהם זה להציג אותנו כעגלה הריקה
להבריח את העם מהציבור החרדי

דרך אגב הם שונאים ומתעבים את המזרחיים באותה מידה אבל זה פשוט לא פוליטיקלי קורקט לבוז להם בריש גלי
כמו כן גם את המתנחלים הם מתעבים (אלו שמוסרים את נפשם להגנה על גבולות הארץ - בין אם מסכימים איתם או לא) ומי שזוכר בממשלת ביבי-לפיד זה האחרון אמר גמרנו לטפל בחרדים עכשיו נטפל במתנחלים
דוגמית קטנה ויפה לתוצאות של הסתה של שנה וחצי בימין - מי שלא חושב כמוני הוא בוט של השמאל
זה לא מה שחושבים או אומרים אלא איך שאומרים
אפשר לשמוע את רוח הדברים
בין השורות יש יותר תוכן מאשר בטקסט עצמו
ואין לי שום דבר נגדך ח"ו
וחוץ מזה אם אתה משווה בין "ההסתה של הימין" לזו של השמאל כנגד החרדים זה מראה על חוסר הגינות משווע
אנחנוהסתנו כנגד החילוני המצוי?????
אנחנו התרנו את דמו????

M6255

משתמש פעיל
זה נכון שמספר הנפשות בציבור החרדי יותר גדול אבל הם מקבלים (בתקציב החינוך ) יותר נמוך פר ילד
נראה לי שבשנת 2018 החרדים היו 22% ממספר התלמידים והם קיבלו7% מהתקציב
לכאורה זה הולך להשתנות כידוע
רוב הציבור החרדי (גנים, סמינרים לבנות חינוך עצמאי מעיין החינוך) יקבל בדיוק כמו בחינוך ממלכתי
ומוסדות מוכשר ופטור יקבלו 75 ו55 בהתאמה

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בוא נעשה סדר
  • החרדים משלמים הרבה פחות מס ישיר בעיקר בגלל משכורות נמוכות
  • בגלל שלחרדים יש יותר ילדים אז עלות ההשקעה של המדינה היא יותר גבוהה במשפחה חרדית יותר מחילונית
  • הצריכה של משפחה חילונית יותר גבוהה ממשפחה חרדית ולכן החילונים משלמים מעט יותר מע"מ
  • במדינת רווחה כמו ישראל אוכלוסיות עניות זוכות ליותר סבסוד
מאידך
  • ברור שיש מגמה של כניסה לשוק העבודה ויש כאלה שמתחילים לקבל משכורות יותר גבוהות
  • ברור שהחרדים בגלל חינוך איכותי חוסכים למדינה הוצאות של משטרה שב"ס
  • החרדים (לא כולם!) הם בטבעם צנועים ולא משתמשים רבות בשירותי המדינה בתחומים רבים כמו אחיהם החילונים
אני מבקש לא להיכנס לתקציבים שוליים

להלן יש איזה מסמך מסכם ששלח לי חבר (לא תורה מסיני אבל מאפשר לייצר דיון)
המסמך הוא סיכום של כמה פרסומים בנושא ובעיקר של לוח הכנסה והוצאה חודשית לתצרוכת למשקי בית יהודיים, לפי מידת דתיות של משק הבית, למ"ס
https://www.cbs.gov.il/he/publications/doclib/2020/1802_households_2018/t13.pdf

תשלום מיסים חרדי מול חילוני
צפה בקובץ המצורף 1277083

כמה משפחה חילונית מקבלת מול חרדית :
צפה בקובץ המצורף 1277084

כמה אזרח רגיל מקבל מהמדינה בנושאים הכבדים ללא חינוך שהינה הוצאה כבדה נוספת :
הנתונים הם מתקציב המדינה לשנת 2018

צפה בקובץ המצורף 1277085

הערות חשובה:
אתה בכוונה מחשב לפי משפחה ולא לפי נפש מתחילת חייה עד הסוף?
ידוע לך שזו דמגוגיה זולה?
גם התקציב ביטחון לא שוה בין האכלוסיות.
הציבור החרדי נמצא הרבה פחות בפשיעה ובבתי כלא.
למה מחשבים הכל בשוה.

M6255

משתמש פעיל
אתה בכוונה מחשב לפי משפחה ולא לפי נפש מתחילת חייה עד הסוף?
ידוע לך שזו דמגוגיה זולה?
תוציאו אותי מהסיפור ציטטתי את הסיכום של הנתונים של הלמ"ס ועוד כמה נתונים
אם יש שיטת חישוב אחרת אדרבה, תסבירו את ההיגיון

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תוציאו אותי מהסיפור ציטטתי את הסיכום של הנתונים של הלמ"ס ועוד כמה נתונים
אם יש שיטת חישוב אחרת אדרבה, תסבירו את ההיגיון
ההיגיון שכל נפש מתוקצבת בתחילת חייה כדי שבסוף תביא [או בגלל סיבות אחרות.]
אין שום סיבה הגיונית לחשב פר משפחה.

M6255

משתמש פעיל
ההיגיון שכל נפש מתוקצבת בתחילת חייה כדי שבסוף תביא [או בגלל סיבות אחרות.]
אין שום סיבה הגיונית לחשב פר משפחה.
בדיוק הפוך !! אם נחשב לפי נפש זה רק יפגע בציבור החרדי שמספר הנפשות לכל משפחה הוא גדול יותר, שאני מחשב לפי משפחה אני מחשב שהמדינה נותנת למשפחה של 4 כמו 10 למרות שנניח ביטוח בריאות מקבלים במשפחה של 10 הרבה יותר
לא הבנתי את ההיגיון שלכם

M6255

משתמש פעיל
הציבור החרדי נמצא הרבה פחות בפשיעה ובבתי כלא.
חבל שלא טרחתם לראות שכתבתי זאת
מאידך גיסא הציבור החרדי משתמש יותר בתח"צ או אפשר למצוא עוד דברים שהוא משתמש יותר (כמו שציינתי למשל בריאות שזה פר נפש) ומן הסתם יש דברים שחילונים צורכים יותר (כמו למשל נסועה רבה יותר בכבישים ועוד דברים)
המודל נותן הסתכלות כללית וכתבתי שהוא לא תורה מסיני

זמר

משתמש פעיל
אירוע מענין:
כך כתב העיתונאי בן כספית

"החרדים הם האחים שלנו. מעורבותם בחיי המדינה הולכת וגוברת. הם לא יגידו את זה בקול רם. החרדים הם ציבור תוסס, סקרן, חכם, חם, יש לנו לא מעט ללמוד מהם. תרבות הגמ"ח והעזרה ההדדית, ההתנדבות בקהילה, כיבוד הורים. הבעיה היא שלצד כל זה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להמשיך את השותפות הזו. לא מבחינה כלכלית, לא מבחינה תרבותית".

"החרדים יישארו האחים שלנו", כותב הפרשן בטורו, "אבל לא נגור ביחד. כמו במשפחה: בשלב מסוים האחים עוזבים את הבית וכל אחד מקים לעצמו משפחה בנפרד. מגורים נפרדים, תקציבים נפרדים, אורח חיים נפרד, משפחה אחת. תהיה כאן מדינת ישראל ומדינת יהודה. כל מדינה תחויב לספק את המכסה שלה לכוח מגן גדול שיוקם במקום צה"ל. גם בכוח אדם, גם במימון. מעבר לזה, התקציבים יהיו נפרדים. כל אחד יחיה ממה שהוא מייצר. במדינה הליברלית תהיה תחבורה ציבורית בשבת ומקומות בילוי בשבת. במדינה הדתית לא. אנחנו לא נצטרך להשתתף באירועים שלהם אצלנו. זה לא יעכיר את היחסים בינינו, אולי להפך: זה אמור לשפר אותם".

בתגובה לדברים הודיע ח"כ יעקב אשר שהוא מבטל ראיון שנקבע לו לתכנית של בן כספית משום ש"״אי אפשר לנהל ראיון תרבותי עם מי שמנהל מסע דה לגיטמציה נגד הציבור החרדי רק בגלל שאנחנו הולכים עם נתניהו״.

ואני תוהה, מה הבעיה בדברים שהוא כתב? לפי כמה מהכותבים באשכול ההצעה שלו צריכה להילקח על ידינו בשתי ידים, נוכל לחיות בדיויק לפי אורח חיינו [הפרדה וכו'], לא נצטרך לממן את החילונים, ובא לציון גואל.
אני בעד רק בשלב שאנחנו נהיה הרוב היום מעסיקים ברובם הם חילוניים ואין להם צורך להתאים את עצמם אלינו
אני כן בעד שהמדינה תעודד את ההפרדה הזאת כבר עכשיו
אבל אחרי שנים שבהם הכלכלה החרדית לא התפתחה בפני עצמה אי אפשר לעשות את זה ביום אחד
מה שברור שהוא התכוין להגיד אנחנו השפויים והמשוגעים ירדו לנו מהגב
בדיוק הפוך !! אם נחשב לפי נפש זה רק יפגע בציבור החרדי שמספר הנפשות לכל משפחה הוא גדול יותר, שאני מחשב לפי משפחה אני מחשב שהמדינה נותנת למשפחה של 4 כמו 10 למרות שנניח ביטוח ביראות מקבלים במשפחה של 10 הרבה יותר
לא הבנתי את ההיגיון שלכם
לנפש על פני כל ימי חייה בן אדם ממוצע עד 18 לא מכניס מאז לאט לאט הוא עולה בהכנסה עד גיל 60+ ואז מפסיק להכניס

נערך לאחרונה ב:

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק חלקי
(אשתי העבירה לי מעלון "שמורה" לעובדות חרדיות)

משפחה יהודית נמצאת אי שם באזור ארץ כנען, סכסוך פנימי בין האחים מסתיים בהשלכת אחד מהם לבור. איכשהו מתגלגלת למקום אורחת ישמעלים, קונה אותו, מוכרת אותו, מתגלגל לשר הראשי של מחוז מצרים, עומד בפני פיתויי אשת אדוניו, מושלך שוב לכלא ו.. ו.. מלא מלא התרחשויות … עד ש… עד שהוא נהפך להיות משנה למלך בארצות הברית של העידן ההוא…
למה הקב"ה שלח נציג 'משלנו' לכזאת עמדת כח והשפעה???

בואו נראה מה היה שינויי החוק של יוסף הצדיק מרגע שקיבל את המנדט:

הוא טיפל בחוקה.

שינה שורה קטנה בחוק שקובע שכהנים מתכלכלים על ידי העם,

וקבע שהעם היהודי כולו - בני יעקב - הם כולם כהנים לה'.

אופס… שינוי קטן כל כך ומשמעות גדולה כל כך.

מרגע זה ואילך,

כל בני יעקב, משרתי ה' ולומדי תורתו - מקבלים סל הטבות מפליג.

לא! לא מקצים עבורם עיר חרדית נפרדת,

אלא מעניקים להם מגורים חינם,

כלכלה מלאה,

פטור מגיוס לצבא המלך…

והכל בזכות? שהם כהנים לה'!

(ובמאמר מוסגר: אם משהו מרגיש 'אי נוחות' ותחושה של פרזיטיות, אז חשוב לציין מה שאומר הרשר"ה על הפסוק: "וישלחני אלוקים לפניכם… ולהחיות לכם לפליטה גדולה" - שכל ההצלחה הגדולה של מצרים קרתה בשביל התכלית של המחייה והרווחה שלכם… אז מי נושא את מי על גביו?...)

אז נראה שעכשיו זה ברור לנו למה ה' סובב את כל העולם והעמיד את יוסף שליט, אה…?

לא! זה עדיין לא ברור!!!!

למה צריך כזה בלאגן גדול,

מה, אי אפשר שישארו בארץ כנען בקרקע הישנה והמוגנת + כלכלה טבעית כבימים ימימה?

ועל זה התשובה היא: לא!

בני ישראל היו חייבים בתוכנית האלוקית לרדת לגלות.

הגאולה לא היתה קורית, לולי הגלות שקדמה לה…
אבל-

הקב"ה ברחמיו העצומים, ובהבטחתו לשרידותו של עמינו בכל מצב,

שלח את יוסף כדי לסייע ליורדים מצריימה לעבור את הגלות בשלום רוחני!!!

ועכשיו כבר ברור לנו למה צריך כזה 'סדר עולמי חדש'…

כדי לגרום לזה שבתוך הגלות, תקום טריטוריה נפרדת, מוגנת, שמורה ומובדלת,
כדי לאפשר להם תנאים מצמיחים לעליה רוחנית בשעת התהוות האומה,

כדי לגרום לכל זה - צריך לשלוח נציג חזק לראש הפירמידה!!!

וזה מה שהיה יוסף הצדיק.

יוסף הצדיק היה אותו אחד בעל יכולת ההנהגה מחד, ומאידך - חוסן פנימי אדיר! הוא ידע לעמוד מול הנסיונות הכי גדולים שיש. והוא בדיוק זה שיכול להוביל 'שבט בני יעקב' בדרכם לגלות.

הוא יודע איך אפשר לשרוד גלות,

והוא זה שסולל עבורם את הדרך לגלות.

ללא יוסף הצדיק שמתווה דרך, לא היה מוכן יעקב לרדת לשם, גם לא במחיר רעב בארץ…

וזה ממש מפורש בפסוק (בראשית, מ"ו, ג-ד)

ויאמר אנכי הקל אלקי אביך אל תירא מרדה מצרימה כי לגוי גדול אשימך שם, אנכי ארד עמך מצרימה ואנכי אעלך גם עלה ויוסף ישית ידו על עיניך

יעקב אבינו חושש מהירידה מצריימה, זה הפך 'השקפת החיים' שלו.

מה השקפת החיים שלו? זה גם כתוב בפסוק (דברים ל"ג, כ"ח):

"וישכן ישראל בטח בדד עין יעקב"

עין יעקב - ההשקפה של יעקב - היא 'וישכון בדד'

יעקב אבינו יודע שכדי לייצר "אומה בתוך האומות" חייבים לנהוג בשיטת ההתבדלות… חייבים להיות בבחינת "בדד". ויוסף, הוא זה שמימש את דרך החיים הזאת, הוא זה שהפסוק מעיד עליו שהוא "ישית ידו על עינך" דהיינו, ידאג שהשקפת עולמך תמומש…

ובשביל זה היה צריך דווקא אותו, את יוסף הצדיק, ודווקא בעמדת כח אדירה!!!

כי מתוך המקום שלו הוא דאג לכך שעם ישראל יגיע לטריטוריה נפרדת מהמצרים, ולפניות לעסק התורה.

(עלון "שמורה", פרשת ויגש)

112123

משתמש מקצוען
אירוע מענין:
כך כתב העיתונאי בן כספית

באמת צריך ללכת על פתרון שתי המדינות
ואני מתכוון לשתי מדינות לעם אחד
אבל אז נשאל את המסורתיים והדת"ל עם מי תרצו להשאר
איתנו או איתם
במדינה היהודית או בזו המופקרת
לי אין ספק לאן ילכו הרוב
רמז: תזכרו בבחירות האחרונות...
ודי עם הפטרונות הזו
אנחנו נסתדר יותר טוב כלכלית

ודרך אגב יהיה לנו פחות בעיות בטחוניות
כי לא יהיו שמאלנים שיבואו לצלם כל חייל שהוציא לשון לערבי שהציק לו
כי לא יהיה בית משפט רופס שמכשיל כל יוזמה שישראל תראה חזקה ותקיפה
כי יהיה אפשרות "לטפל" בכל מחבל כמו שמגיע לו
לא יהיה יותר גן עדן למחבלים בכלא
נחזיר את הפחד וההרתעה שהיה לערבים ב-67

יועצת נישואין

משתמש פעיל
אירוע מענין:
כך כתב העיתונאי בן כספית

אם זה באמת התממש הכל טוב ויפה
אבל מכיון שזה לא ממש הולך להיות

אז זה רק מגביר את הקיטוב והשנאה והדה לגיטימציה לציבור שאי אפשר לחיות איתו כלל וכלל
וזכות הקיום שלו הוא רק כשהוא לבד, אבל כשהוא מעורב איתנו אין לו זכות קיום

הרי הוא לא הציע לקהילות אחרות ולקבוצות אחרות לנהל את חייהם בנפרד ....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה