מידע שימושי הקהילה החרדית בצפת

שמחו

משתמש מקצוען
במגזין שעה טובה של השבוע יש כתבה שלמה על העיר צפת שנכבשת והופכת לעיר חרדית. לא ראיתי את הכתבה.

אבל מעניין באמת לדעת פרטים, מה גודל הקהילה החרדית כיום בצפת?
הבנתי שיש שם קהילה גדולה של ליטאים בני תורה, עם תלמוד תורה לא קטן, האם היא מתפתחת?
ובעיקר מה מחירי הדירות בשכונות המתחרדות? [לא בעיר העתיקה].

שמחו

משתמש מקצוען
נכתב ע"י סוכריות;n4968329:
במילה אחת-
אין על צפת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
כולם - חסידם, ליטאים.......
מדהים!!!!!!!!!!!!!!! ב"ה

תודה

אם אפשר כמה פרטים.
כמה משפחות חרדיות בסה"כ?
מוסדות חינוך?
מחירים?

כ2500 משפחות
מוסדות:
כוללים: הרב קפלן, הרב פייבלזון, ביאלה, צאנז, סורוצקין, יתד התשובה, יערפו טל, קוטאב ועוד.
לימודים:
חסידי:
ביאלה - חיידר
ברסלב- הכל חוץ מסמינר
צאנז - בנים בנות כרגע שנת גן (נפתח השנה)
טאכובר -חיידר
מוסדות בת עין (בערל פריד) - בנים בנות וסמינר על טהרת היידיש
נ נח נחמ נחמן מאומן - חיידר
ליטאים: ישיבת צפת שהיא בעצם הקהילה הליטאית ברובה הגדול - הכל כלול (חיידר, בי"ע
סמינר סניף של הסניף . (הרב קפלן)
מוסדות ספרדים:
לימודים: ת"ת פרחי כהונה ותיכון כנפי יונה (של מוסדות יתד התשובה ר' רפאל כהן)
ת"ת הרב דאנה
ת"ת אלקבץ
הרב זמיר: בי"ע וסמינר
זה בגדול.

שמחו

משתמש מקצוען
נכתב ע"י is4us1;n4968415:
כ2500 משפחות
מוסדות חסידים:
כוללים: הרב קפלן, הרב פייבלזון, ביאלה, צאנז, סורוצקין, יתד התשובה, יערפו טל, קוטאב ועוד.
.
זה כוללים חסידיים? מלבד ביאלה וצאנז, הרשימה לא נראית חסידית בכלל.

הערת אגב:
יצא לצפת סטיגמה כזו של אנשים לא כ"כ שגרתיים, קצת עם שגיונות. האם יש בזה משהו? או במילים אחרות, האם כל הננחים למיניהם והטיפוסים שהוזים בגלל אוירת המיסטיקה האופפת, לא משפיעה לרעה על הרכב האוכלוסיה?

עט הדר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמחו;n4968560:
יצא לצפת סטיגמה כזו של אנשים לא כ"כ שגרתיים, קצת עם שגיונות. האם יש בזה משהו? או במילים אחרות, האם כל הננחים למיניהם והטיפוסים שהוזים בגלל אוירת המיסטיקה האופפת, לא משפיעה לרעה על הרכב האוכלוסיה?
המצב היום שונה לחלוטין
הצפתים השורשיים מתלוננים שזה כבר לא זה...

הערה נכונה תיקנתי. אכן הכוללים זה כוללים ושאר הרשימה זה בתי חינוך. לגבי הנורמליות.. אני לא חושב שבירושלים או בב"ב בכל מיני שכונות מסוימות יש פחות משוגעים... מנסיון. אבל בכל מצב כבודו\ה מוזמנ\ת לבקר לראות ולהתרשם. לא בשבת אז יש הרבה תירות חוץ שאינה משקפת את המצב האמיתי בואו ביום ראשון ותראו בעצמכם. אדרבה מענין אותי התרשמותכם.

דג בבל

משתמש רשום
נכתב ע"י שמחו;n4965494:
במגזין שעה טובה של השבוע יש כתבה שלמה על העיר צפת שנכבשת והופכת לעיר חרדית. לא ראיתי את הכתבה.

אבל מעניין באמת לדעת פרטים, מה גודל הקהילה החרדית כיום בצפת?
הבנתי שיש שם קהילה גדולה של ליטאים בני תורה, עם תלמוד תורה לא קטן, האם היא מתפתחת?
ובעיקר מה מחירי הדירות בשכונות המתחרדות? [לא בעיר העתיקה].

אני מכיר בצפת הרבה חסידים וכולם בני תורה
התורה לא ניתנה רק לליטאים, וד"ל.

הבדיחה השחוקה אומרת ש...
בצפת גרים:
מי שהוא גרוש,
מי שאין לו גרוש,
ומי שלא שווה גרוש...

(וברצינות: אני לא רציתי לגור בצפת כי אני לא רוצה להיות צפתי, אבל, יש שם אכלה אנשים בעולם, למשל אני)

שלוימלה

משתמש חדש
נכתב ע"י פנס בערפל;n4969668:
קהילה מוכה, קטנה, עצובה, בודדה, עצובה, מיואשת, גלמודה, חסרת חיות, חסרת הכנסה, חסרת תקווה, ללא עתיד, ללא עבר, ללא הווה.

לא צריך סתם ללכלך ולהגזים...
בס"ה זה מאוד תלוי מי הטיפוס המתעניין
יש הרבה אנשים שיכולים מאוווד להנות שם
אני למשל הייתי מפסוט אבל אשתי פחות...
צפתי לשעבר

אני וביתי

משתמש מקצוען
קהילה מוכה, קטנה, עצובה, בודדה, עצובה, מיואשת, גלמודה, חסרת חיות, חסרת הכנסה, חסרת תקווה, ללא עתיד, ללא עבר, ללא הווה.

אתה אומר מידיעה?! דוקא בשנים האחרונות יש התפתחות גדולה בלי רעש וצילצולים הרבה משפחות מגיעות לגור שם! (לא מקומי אבל מתארח הרבה שם אצל משפחתי)

רחשי הלב

משתמש מקצוען

לא מבין מה עבר עליך...

נעליים

משתמש מקצוען

כנראה קרה לך משהו??!!:mad::mad::mad:

כאחת שיש לי משפחה קרובה בצפת, אני רואה מצב לגמרי שונה ממה שאת/ה מתאר/ת!!!!!

צפת פתאום תבנה:eek::eek::eek::eek:

דורהלה

משתמש פעיל

טיפה'לה נסחפת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה