תמחור הצעת מחיר

• פותח הנושא IMOD
  • פורסם בתאריך

IMOD

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימדתי קובץ קטן, כ40 עמודים [אולי יגיע ל43 עם תוכן עניינים], כך שמעניין אותי לדעת, כמה הוא עולה בשוק.
אז ברצוני לבקש מחברי הפורום היקרים להגיד תמחור על העבודה הזו [וכמובן בצורה הגיונית ולא להתחיל לסחוט את הלקוח...]
תודה.

נ.ב. שימו לב שיש שתי סוגים בטקסט למעלה, ולכול טקסט יש הדגשות וסוגריים שונות.

קבצים מצורפים

• דוגמא מעודכן.pdf
    KB 268.8 · צפיות: 47

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
פחות מ100 עמודים לענ"ד המחיר צריך להתחיל ב1-2 ש"ח יותר מהמחיר הרגיל שלכם לעימוד.
כך שיצא משתלם במינימום המחיר לשעה שלכם [ואף יותר]

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

מכון באר שלמה

עריכה, עימוד, עיצוב, הדפסה ושיווק והפצה לספרי קודש
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
עימדתי קובץ קטן, כ40 עמודים [אולי יגיע ל43 עם תוכן עניינים], כך שמעניין אותי לדעת, כמה הוא עולה בשוק.
אז ברצוני לבקש מחברי הפורום היקרים להגיד תמחור על העבודה הזו
העבודה כבר בוצעה ללא חוזה והסכם מראש???
בכל מקרה אצלנו יש מינימום לעבודת עימוד של 450 ש"ח.

גלעד82

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בשביל שתהיה מרוצה מעיסוקך אתה צריך להרוויח.
הצעות מחיר זה כמעט תמיד עסק ביש... ובמיוחד בתחילת הדרך.
די בתחילת דרכי לקחתי על עבודות כאלו קרוב לאלף בגלל שהשקעתי המון זמן, היום אקח אפי' חצי מכיון שאוכל לתת שירות בפחות השקעה.
לכן מומלץ לקבוע לך מינימום של מחיר שיתן לך להרגיש שיצאת עם משהו.

הערות על הקובץ אם יורשה?! העיצוב של המקטע הצר לא מספיק מבודל מגוף הטקסט ולכן נראה מוזר כשהוא עובר לעמוד אחר. יש אי אחידות בהפניות, יש שצמודות לפני המילה ויש לאחריה פעם ההפניה רחוקה מדי פעם קרובה מדי. קטעים שלמים מודגשים? 3 שורות בעמוד? (עמוד יג).

הצלחות!

מכון באר שלמה

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
1500-2000 ש"ח מינימום. בלי לסחוט את המעמד.
במחילה מכבודך,
אך לא הבנתי אך הגעת לסכום הזה???
ראית את הקובץ???
מדובר בעבודת עימוד חביבה מאוד,
אך לא עבודה שאתה כמעמד מנוסה ומקצועי היית מסכים לחתום עליה!
אצלנו במכון לא היו שולחים כזו עבודה ללקוח בשופו"א

ר' @IMOD העבודה שלכם מאוד יפה, אך כמו שהעיר ר' @גלעד 82 יש עדיין כמה נקודות לשיפור, ככל הנראה אתם עדיין באמצע קורס העימוד, ור' @ש. ברגר ילמד אתכם את הדברים בהמשך

מדובר על קובץ של 40 עמודים, שרובו טקסט אחד ועמודים בודדים הינם רב טקסט, ככה שמדובר על בהצעה שלכם על 40-50 ש"ח לעמוד, מחיר כזה לעימוד ספרי קודש??? לא שמענו???

אלא מאי? יש כאן בניית קובץ סגנון שלא תלויה במספר העמודים, אז תיקח 150 ש"ח על קובץ סטייל ראשון, 100 ש"ח על הקובץ השני, ועוד מקסי מקסימום 8 ש"ח לעמוד הגענו ל 570 ש"ח. אך הגעתם ל 1500-2000???

מכל מקרה אם אין חוזה ה' יעזור שהלקוח יסכים לשלם 450, גם זה לא בטוח!!! לכן תמיד חשוב סיכום מראש וחוזה מסודר!

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
ראית את הקובץ???
מדובר בעבודת עימוד חביבה מאוד,
לא נתתי מחיר לפי התוצאה, אלא לפי סוג העבודה. ובגלל שמדובר במעט עמודים, התמחור לפי עמוד הוא שגוי.
וקיצרתי, מחוסר זמן.

מכון באר שלמה

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לא נתתי מחיר לפי התוצאה, אלא לפי סוג העבודה. ובגלל שמדובר במעט עמודים, התמחור לפי עמוד הוא שגוי.
מסכים אתך שלתמחר לפי עמוד בכמות קטנה זה שגוי,

לכן אצלי במכון יש מינימום לעבודות עימוד של 450 ש"ח.

האחראי על צוות העימוד אצלי במכון סיפר לי שבעובדות פרטיות הוא תמחר מחיר על בניית קובץ סגנון ראשון 150 ש"ח, קובץ סגנון שני 100 ש"ח, ועוד 4 ש"ח לטקסט בעמוד.

אצלך ראיתי הצעת מחיר שונה,
אשמח להחכים ולדעת איך בנית אותה (לך תדע אולי זה אני אעבור לחשב כך... ;))

נקודה נוספת:
למה לתמחר לפי העבודה ולא לפי תוצאה?
אתה חושב שמעמד בתחילת קורס עימוד בלי מספיק ידע וניסיון, צריך לקבל על עבודה כמו מעמד עם ידע וניסיון כמוך?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
באופן עקרוני אני מסכים למחיר שכתב @יענקי R.

למה? כי אצלי המינימום זה 1000 ש"ח (עד 100 עמודים) לטור אחד ו-1200 לשני טורים. וזה כולל שני סוגי טקסט (הקדמה וטקסט רץ, כולל הכותרות הראשיות והמשניות).
שנית, אני תמיד מתמחר לפי החלוקה של סוגי עיצוב, ועימוד על הדף. כל עיצוב של סוג טקסט נוסף יש לו תג מחיר של לפחות 200 ש"ח (תלוי מה יש באותו סוג טקסט). וכל עימוד על הדף יש לו תג מחיר נפרד שתלוי בטור אחד או שני טורים.
ואם זה הערות שוליים יש לו תג מחיר אחר.

כך שבקלות אפשר להגיע במקרה דנן ל-1500 ש"ח.
רק שכמובן, שמבחן התוצאה זה לא כ"כ מקצועי ויפה, וא"א לבקש מחירים כאלה.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

א. ד.

משתמש פעיל
עימוד ספרים
אני מעמד חוברת שאמורה לצאת מדי שבוע, רב טקסט
למעשה זה יוצא פעם בחודש, וכשהוא הזמין את העבודה הוא דיבר על 70 עמודים בשבוע
ואכן נתתי לו מחיר לפי עמודים, כי כל שבוע מחדש אמורים רק לקודד ולעמד, בלי לבנות קובץ סגנון חדש
אך למעשה זה יוצא רק פעם בכמה שבועות, וגם לא מספר העמודים שהוא חשב.
אז אם אקח לפי עמודים אני רק מפסיד, אז עברתי אתו לתמחור לפי שעות והכל על מקומו בא בשלום

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא נוגע במקלדת פחות מ-800 ש"ח.
גם על 20 עמודים, ויתמהו המתמיהים, ויתמהו.

מכון באר שלמה

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אבקש לשאול שאלה שמעניינת אותי, סליחה על הסטת נושא האשכול.

ראיתי תגובות של מספר מעמדים חשובים ומוערכים בנוגע להצעת מחיר, חלקם / רובם ללא התייחסות לעבודה ספציפית, אלא יותר בנוגע לעבודות קטנות.

בנוגע לעבודות גדולות, בדרך כלל לוקחים לפי קוביות טקסט, דהיינו קוביית טקסט אחת בעמוד X ש"ח, שני קוביות טקסט וכו'. כאשר המחיר נע ונד בין 3-10 ש"ח לקוביית טקסט, וכל מעמד או מכון הוצאה לאור בוחרים מחיר לפי הפרמטרים שלהם (הוצאה לאור: עלויות שכר, מעמד פרטי: זמן עבודה) ובהתחשב כמובן באיכות העבודה.

אישית אצלנו במכון ע"פ עלויות השכר ואחוזי רווח וכו' לוקחים 6 ש"ח לקוביית טקסט בודדת בעמוד, 9 ש"ח לקוביית טקסט עם הערות שוליים, 12 ש"ח לשני קוביות טקסט, ועוד 6 ש"ח על כל קוביית טקסט נוספת.

אולם בעבודות קטנות, הדירוג לפי עמודים בעייתי:

א. עבודת העימוד מחולקת לשניים, חלק הארי הנו {קידוד ו} עיצוב תבנית, והחלק המשני הנו חלוקת עמודים. כך שהמחיר פר עמוד כולל בתוכו לא רק את חלוקת העמודים אלא גם את מחיר העיצוב תבנית, מה שמחייב מינימום של עמודים (כפי שהעיר ר' @א. ד.).
ב. מעמד ובטח הוצאה לאור אינם קיוסק בו קונים מצית בשקל, יש מחיר מינימום של פתיחת תיק (כפי שהעיר ר' @צח מלול).

כך שמוסכם כי יש צורך לקבוע צורת תמחור נוספת לעבודות קטנות:
ע"מ לפתור את הבעיות דלעיל יש לקבוע שני כללים:
א. תמחור לפי שעות ולא לפי עמודים (מה שמכסה על הקידוד ועיצוב תבנית).
ב. גם אם העבודה לקחה דקה, יש לקבוע תעריף מינימום שרק תמורתו פותחים כרטיסיית לקוח, ובלשונו של ר' @צח מלול 'נוגעים במקלדת'.

וכאן אני באמת מנסה להבין את המעמדים החשובים ר' @יענקי R ר' @שיקול דעת וגם קצת את ר' @צח מלול

אמנם אני אישית בדר"כ עוסק יותר בניהול ולא בעימוד, אך אני ב"ה מחזיק מספר מעמדים, ואני ב"ה 'קצת' בקיא בתחום,
למעמד מומחה ב"ה שלושתכם מומחים מפרט עבודה דנן (בתוצאה מקצועית איכותית ויפה כמובן) הוא עבודה של סביבות שעתיים ואפילו פחות.

איך אתם מתמחרים???
אני משלם למעמד נטו 120 ש"ח לשעה, כולל מיסים פנסיה וכדו' יוצא לי עלות של 150 ש"ח לשעה, אני לוקח על שעה שלו 225 ש"ח, ועדיין העבודה הזו לוקחת לו פחות משעתיים כך שאני מכניס את זה במחיר מינימום של 450 ש"ח לא כולל מע"מ.
ר' @יענקי R ר' @שיקול דעת אתם לוקחים 700 ש"ח לשעה ???
אולי אתם אוחזים שבפחות מ 1,500 ש"ח אתם קיוסק??? למה??? לדעתכם, מעמד פרטי לא דומה למעצב גרפי או כל בעל מלאכה אחר שבדר"כ שווה לו לפתוח כרטיסיית לקוח על 450-500 ש"ח???

מעניין אותי להחכים ולהבין, (ולכו תדעו, אולי גם אני ישנה שיטת תמחור. ;))

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אחח אתה בטח חולם שהיה אפשר לעמד ספר מודפס עם ספויילרים מטושטשים ככה

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חח אפילו אני הופעתי באותם ספויילרים... :)
לעניין הקצת טענה עליי, מכל שמונה שנותיי כמעמד, לא עבדתי לפי שעה אלא לפי תוצר.
ממש כמו אותו טכנאי מייבש כביסה שהחליף גומיה קרועה, עבד 10 דק' וקיבל 500 ש"ח (גומיה מקורית, כן...)
כך שיוצא שהוא שהוא לוקח 3000 ש"ח לשעה. מושחת. :devilish:

מכון באר שלמה

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים

מכון באר שלמה

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
לעניין הקצת טענה עליי, מכל שמונה שנותיי כמעמד, לא עבדתי לפי שעה אלא לפי תוצר.
ממש כמו אותו טכנאי מייבש כביסה שהחליף גומיה קרועה, עבד 10 דק' וקיבל 500 ש"ח (גומיה מקורית, כן...)
כך שיוצא שהוא שהוא לוקח 3000 ש"ח לשעה. מושחת. :devilish:
הטענה על הטכנאי לדעתי שגויה,
הטכנאי לא לקח על שעה 3,000 ש"ח.
הטכנאי לקח 500 ש"ח על מכלול נקודות, הנקודה העיקרית לא הייתה שעת עבודה.
לדוג':
200 ש"ח על הפרסום המקיף שגרם לכם לקחת אותו (עלות הפרסום, זמן עבודה והתעסקות סביב הפרסום).
100 ש"ח על זמינות (יש לו 2-3 לקוחות ביום טוב, בעוד שהוא לא עובד בכל שעת היום).
150 ש"ח על ביקור בית (הוא לא עובד במשרד, הוא השקיע זמן דלק וכו' להגיע אליכם הביתה, ואגב ביקור בית בכללותו הוא פחות נעים, אתה מרגיש שנכנסת לפרטיות של משפחה זרה, גם על זה מגיע כסף).
30 ש"ח על הגומייה (כן, גם גומייה בטח מקורית עלתה לו כסף).
20 ש"ח על ה 10 דקות (כן, כמו שמעמד שלמד 180 שעות מקבל 120 ש"ח לשעה, גם טכנאי שלמד לא פחות מגיע לו 120 ש"ח לשעה).

אז נכון, מעמד גם כן יש לו חלק מההשקעה הנ"ל.

אך אם נחלק את זה:

פרסום, אנחנו כמכון הוצאה לאור משקיעים בסביבות 60 אלף ש"ח בשנה לפרסום (על 12 עובדים),
אך מעמד פרטי כמה משקיע על פרסום בשנה? הרוב פחות מ 3,000 ש"ח.
טכנאי בדר"כ משקיע בפרסום מינימום 70 אלף ש"ח לשנה (אתם יודעים כמה עולה מודעות בעיתון? כמה עולה פרסום בספר טלפונים? כמה עולה עיצוב הדפסה וחלוקה של מגנטים לכל בית בעיר? במקרה יש לי קצת ידע).

זמינות, כמה שעות מעמד עובד בסופו של דבר ביום, מעמד טוב יכול לעבוד גם 7 שעות יומיות, יש לך טכנאי שעובד שעה ביום?

ביקור בית, מעמד עובד בדרך כלל מהבית או מהמשרד, אין לו עלות נסיעות וכו' אין לו אי נעימות של ביקור וטיפול במכונת כביסה בבית הפוך ומבולגן... וכו'. (עלות משרד, למעמד פרטי בדר"כ עד 1,000 ש"ח בחודש לחלק למעל 100 שעות עבודה בחודש יוצא פחות מ 10 ש"ח לשעה).

אז נכון, יש את העלות של הפונטים, העיצובים וכו', וגם ללמוד בפרוג זה לא בחינם, אך עדיין אני לא חושב שזה מצדיק מחיר של מעל 120 ש"ח לשעה.

@צח מלול אשמח לשמוע את חוות דעתך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה