שאלות למתחילים הצעת מחיר

מלכהב

משתמש רשום
צילום מקצועי
התבקשתי לצלם עובדי משרד (כ-20 עובדים) וביקשו הצעת מחיר.
אני לא בדיוק יודעת איך לחשב את זה... יש למישהו אולי רעיון כמה להציע?

aynoah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
כמו כל שאלה שעולה פה בפורום, איך וכמה.
המטרה היא רק להצליח במשימה זו, אלה להשאיר טעם של עוד. שיהיה בע"ה עוד סבב צילומים בזמן אחר, שיזמינו לצילום אירועי החבר'ה, להבין שזה הולך להתפרסם ואמור להיות תשובה לשאלה:
"מי צילם? גם לי מתאים כזה צילום"....
להערכתי, זה צילום תדמיתי בפועל, לכן כל אחד ירצה להראות במיטבו. לכן כל פיגורה לא תסתפק בצילום /שניים ואז יאללה נקסט (שלא כמו צילום סוף שנה בת"ת/בתי ספר/גן/ישיבה). אלה יש לקחת בחשבון מיצמוצים, חיוך לא מספיק יפה / יותר מידי יפה וכד'. יהיו בארסנל אפילו 20 תמונות לכל דמות (שלא לדבר על צילום בישיבה, בעמידה, חצי גוף וכד'.

אז קודם לכל, לפני הצילום ולפני הצעת המחיר, כדאי להבין איפה ואיך יתפרסמו הצילומים? מה נראה להם כאטרקטיבי לצילום: רקע צילומי, סביבת העבודה שלהם וכד'.
ואז, להבין כמה הולכים להשקיע בצילום: בתאורה, בעיבוד התמונות וכד'.
מה עושים הלאה עם התמונות: גרפיקאית... מה הנתח שאפשר לקבל בעיבוד וההפקה.
ומזה לשקלל הצעת מחיר...
מחיר זול מידי "יבזה" את המציע, ומנגד גבוהה מידי "יזרוק" את המציע מההצעה.

20 עובדים, יכול להיות 5-10 שעות צילום בפועל. ועוד כמה שעות עיבוד. בנוסף, עוד זמן התארגנות, הקמת תאורה ופירוק, תחבורה להסעת הכבודה וכו'.

ומזה לגזור את הקופון.

בהצלחה.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
התבקשתי לצלם עובדי משרד (כ-20 עובדים) וביקשו הצעת מחיר.
אני לא בדיוק יודעת איך לחשב את זה... יש למישהו אולי רעיון כמה להציע?
אני מקווה מאד (למען כל הצדדים..) שהמצלמה לא הולכת להיות ה-D1300, בטח לא עם עדשת קיט!
למען ה'.. רק לא זה!!

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני מקווה מאד (למען כל הצדדים..) שהמצלמה לא הולכת להיות ה-D1300, בטח לא עם עדשת קיט!
למען ה'.. רק לא זה!!
אם היא תצלם עם פלאשים על צמצם F8 זה יסלח. להגביר מעט חידוד. התמונה לא תצא כ"כ רע. מחיר=גם בהתאם לרמת הציוד!

ח. רוזנבלום

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
-
למען ה'.. רק לא זה!!
חולקת עליך.
בתנאי תאורה טובים אפשר להוציא בהחלט תמונות מצויינות!
ההמלצה של ראובן מצויינת, אין סיבה שלא יצא טוב.
עדשה זה החלק החשוב יותר, עדיף עדשה עם אור מוקד ארוך. (לפחות 50).

מלכהב

משתמש רשום
צילום מקצועי
למען ה'.. רק לא זה!!

אני עובדת עם הקנון 1300D כבר יותר משנה, ובה המצלמה לא אכזבה אותי.
עשיתי כבר צילומי פנים וצילומי חוץ ולא חושבת שיש צורך לזלזל בה.
בכללי לא חושבת שמתאים לזלזל במצלמות. צלם טוב ידע להתאים את עצמו והתאורה מסביב למצלמה שיש לו.
נכון, האיכות יותר טובה במצלמות יותר מתקדמות אבל כל עוד מצלמה לא מאכזבת לא רואה עניין להחליף אותה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
-

חולקת עליך.
בתנאי תאורה טובים אפשר להוציא בהחלט תמונות מצויינות!
ההמלצה של ראובן מצויינת, אין סיבה שלא יצא טוב.
עדשה זה החלק החשוב יותר, עדיף עדשה עם אור מוקד ארוך. (לפחות 50).
העלית נקודה חשובה.
ההמלצה על אורך מוקד היא רק לפורטרטים אני מניח.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מצד אחד אכן כל מצלמה יכולה להוציא תוצאות טובות בהינתן תאורה נכונה ומיומנות טובה של הצלם, הצלם ודאי משפיע יותר מהמצלמה.
אבל בכל זאת אי אפשר לצלם במצלמה ברמת כניסה ולטעון שהיא לא מאכזבת והכל בסדר, יתכן שאת לא מודעת למה שאת לא מקבלת ממנה ולכן את לא מאוכזבת אבל בפועל יתכן ואת רחוקה מלהגיע לרמה הגבוהה הנדרשת מצילום מקצועי

איש מקצוע צריך להשתמש בכלים מקצועיים
גם ספר יכול לעשות תספורת עם מכונה שקנה בצומת ב30 ש"ח, ואם הוא מיומן וסבלני - גם יצאו לו תוצאות לא רעות
אבל זו שיטה מעוותת כמובן

הציוד המקצועי לא אמור רק לייצר תוצאה X (שאפשר להגיע אליה גם בציוד נחות)
אלא להסיר ולמנוע ממך כמה שיותר מגבלות והפרעות בדרך
לכן הגוף יהיה עמיד יותר ופחות יפתיע אותך עם תקלות טכניות
יהיה עמיד יותר למים
יהיו בו 2 כרטיסים - לגיבוי
הפוקוס יהיה מהיר יותר
יתן לך גמישות ISO למצבי תאורה בעייתיים
ועוד

כשאת הולכת לרופא משפחה כדי שיבדוק את הגרון ויגיד ש'זה וירוס וזה יעבור' - הוא לומד בשביל זה 7 שנים...
למה? כי הוא צריך ליצור לעצמו ארגז כלים שיכול לתת לו את הפתרון גם אם יצוצו בעיות חמורות ומסכנות חיים.

אם את צלמת מקצועית את צריכה לבוא עם סט כלים שמאפשרים לך לעשות הרבה מעבר למשימה המוגדרת, מה גם שלפעמים המשימה המוגדרת מתבררת כמשהו שדורש הרבה יותר ממה שחשבת.

אם את בשלבים התחלתיים בלבד את יכולה להשתעשע עם ציוד בסיסי ולנסות להגיע לאותן גבולות שיתנו לך חשק לשדרג ציוד, אבל אני לא בטוח שזה מתאים לעבוד מול לקוחות שאולי לא מכירים סטנדרטים מקצועיים ולמעשה את מושכת את השוק למטה במקום לשדרג את עצמך למעלה..

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה גדולה, כולנו התחלנו עם מצלמות כניסה
(עוד יש לי את ה400D שלי מלפני למעלה מעשור, כשאני מסתכל עליה אני לא מצליח לגמרי להתנתק מרגשות ההערצה שחשתי כלפיה באותה תקופה..)

רק אל תגידי משפטים כמו 'לא רואה ענין להחליף אותה'
חובבת לא רואה ענין, צלמת מקצועית רואה גם רואה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה