הפרעת קשב. יעוץ דחוף.

נמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י אלה;1799573:
החיסרון הגדול בקונצרטה פוגע באיכות השינה אם לא לוקחים אותה בזמן... וכן אין שנ'צ.. גם אם מאוד עייפים לתנומה קלה

קונצרטה פעילה להמון שעות וזה יתרון עבור מי שצריך את זה. באמת בד"כ לא רושמים קונצרטה לילדים.

ירוֹק

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הייתי רוצה לשמוע מכאלו שלוקחים קונצרטה האם יש לה באמת פחות תופעות לוואי? והאם יש סבסוד מקופת חולים כמו בריטלין?
ומישהו שמע באמת על התופעת לוואי בעיניים? זה הכי מפריע לי.
ונראה לי שרק אני סובל מזה :(

אלה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L

ירוֹק

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י אלה;1799651:
תהיו אגרסיביים, אינטנסיביים, אסטרטיבים כמו שרק בעלי הפרעות קשב יכולים להיות.. ותנסו את ה-כ-ל ריטלין 10, Sr (מימון מלא של הקופה),la, קונצרטה. מינונים שונים תעלו, תורידו... עד שתרגישו הכי נח עם מה שלוקחים.. ואם הרופא מעקם את האף לכו לרופא סימפטי:D בהצלחה

לקחתי את שני סוגי הריטלין, אבל לא ניסיתי קונצרטה.
ונירולוג טוב עדיין לא מצאתי!

תחשוב טוב

משתמש רשום
נכתב ע"י פרוֹג;1798723:
יש לי הפרעת קשב ADD שגורמת לי לדחות דברים, אי שמירה על סדר יום שגרתי, לא להתמקד במטלות, לא להירדם בלילה בזמן, ושאר הסיפטומים הידועים.

וואלה. אבחנת אותי :eek:
איפה מאבחנים מקצועית?

אלה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L

ירוֹק

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י תחשוב טוב;1799661:
וואלה. אבחנת אותי :eek:
איפה מאבחנים מקצועית?

יש הרבה מכונים מקצועיים.
תבררי בקופת חולים על מכונים שבהסדר עימם.

ירוֹק

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י אלה;1799666:
בקונצרטה יש פחות תופעות לוואי, יש סבסוד חלקי (תלוי איזה מבוטח) והשריפה בעיניים ייתכן שזה נגרם מעייפות?? כי הקונצרטה פעילה הרבה מאוד שעות ולגוף אין הפוגה מההשפעה הפעילה, ופעמים העיניים שורפות עד כדי דמיעה..

את התופעות לוואי בעיניים קיבלתי דווקא מריטלין.
וגם את הדיכאון הזה שהורס לי את שמחת החיים האופיינית שלי.

נמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י פרוֹג;1799650:
הייתי רוצה לשמוע מכאלו שלוקחים קונצרטה האם יש לה באמת פחות תופעות לוואי? והאם יש סבסוד מקופת חולים כמו בריטלין?
ומישהו שמע באמת על התופעת לוואי בעיניים? זה הכי מפריע לי.
ונראה לי שרק אני סובל מזה :(

כתבתי באישי

אלה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L

נמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י פרוֹג;1799672:
את התופעות לוואי בעיניים קיבלתי דווקא מריטלין.
וגם את הדיכאון הזה שהורס לי את שמחת החיים האופיינית שלי.

כמו שכתבתי קודם.
נוירולוגית (מומחית להפרעת קשב וריכוז בהתפתחות הילד של מאוחדת) שטיפלה באחד מילדי טוענת שרוב תופעות הלוואי של ריטלין, ובעיקר תופעות שקשורות למצב רוח, כמו אפאטיות, קוצר רוח, תחושה של אי נחת, ותחושה 'כבויה' של דיכוי שמחת חיים ויצירתיות, נגרמות ממינון חסר (ולא כמו שאומרים כל מיני מומחים בעיני עצמם להוריד במינון)

בנתיים בכל פעם שהקשבנו לה בקשר להעלאה במינון היה תמיד שיפור לטובה.
היא גם המליצה לעבור מריטלין לפוכלין xr שיש לה פחות תופעות לוואי

ירוֹק

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י נמה;1799699:
כמו שכתבתי קודם.
נוירולוגית (מומחית להפרעת קשב וריכוז בהתפתחות הילד של מאוחדת) שטיפלה באחד מילדי טוענת שרוב תופעות הלוואי של ריטלין, ובעיקר תופעות שקשורות למצב רוח, כמו אפאטיות, קוצר רוח, תחושה של אי נחת, ותחושה 'כבויה' של דיכוי שמחת חיים ויצירתיות, נגרמות ממינון חסר (ולא כמו שאומרים כל מיני מומחים בעיני עצמם להוריד במינון)

בנתיים בכל פעם שהקשבנו לה בקשר להעלאה במינון היה תמיד שיפור לטובה.
היא גם המליצה לעבור מריטלין לפוכלין xr שיש לה פחות תופעות לוואי

תודה אבדוק את זה.

וויני פו

משתמש פעיל
מניסיון, כדאי לבדוק מזונות אלרגניים. בהרבה מקרים הפרעות קשב והיפראקטיביות קשורים לרגישות סמויה לכל מיני דברים.
ובאופן כללי לעבור לתזונה נטולת עב"מים (מונוסודיום, צבעי מאכל, אלף ה-Eיים).
זה נכון גם לגבי נטיה לדכאונות, בלוז וכו'.

stm3948

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני לא יודעת לאיזה גיל זה מתאים אבל יש משהו חדש אני חושבת שקוראים לזה זום בבית מרקחת אומרים שזה תחליף לרטלין( זה טבעי נדמה לי) נרא לי שכתוב שזה נבדק קלנאית לבעיות קשב.. אני מכירה ילד שהרטלין עשה לא מלא מלא תופעות לואי וזה ממש עזר!!!!!!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י OR_Design;1799855:
בדיוק נתקלתי בזה השבוע בבית מרקחת,
וממש ענין אותי אם זה אמיתי או סתם עוד דרך להרוויח כסף על אנשים.
כמה זמן הילד ההוא לוקח את זה שזה כבר עזר לו?

זה ראיון קצר על התרופה
http://www.youtube.com/watch?v=ZK5SveUvsKw

בקצרה - היא טוענת שזה ממש לא האפקט של ריטלין שיותר ממקד קשב , אלא משהו שיותר נותן רוגע בתזזיתיות יתר שיש בעיקר אצל ילדים.
זה מה שהבנתי.. כך שלעניות דעתי לא כ"כ מתאים לפותח האשכול

נראה כמו משהו שעוזר להורים, לא לילדים.

stm3948

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י OR_Design;1799855:
בדיוק נתקלתי בזה השבוע בבית מרקחת,
וממש ענין אותי אם זה אמיתי או סתם עוד דרך להרוויח כסף על אנשים.
כמה זמן הילד ההוא לוקח את זה שזה כבר עזר לו?

זה ראיון קצר על התרופה
http://www.youtube.com/watch?v=ZK5SveUvsKw

בקצרה - היא טוענת שזה ממש לא האפקט של ריטלין שיותר ממקד קשב , אלא משהו שיותר נותן רוגע בתזזיתיות יתר שיש בעיקר אצל ילדים.
זה מה שהבנתי.. כך שלעניות דעתי לא כ"כ מתאים לפותח האשכול
נרא לי כבר תקופה ארוכה שהוא לוקח את זה ולא את הרטלין, באמת אולי הרטלין יותר עוזר ועדיין יש כאלה שאומרים לו לנסות מינוניים שוניים (מטפלים וכו'..)
אבל אחרי התופעות לוואי שהרטלין הזה עשה ההורים העדיפו את זה שזה פחות עוזר אבל עדיף מכלום ועדיף מהרטלין!!!!!!!!! מתוך הכרותי כשהוא לקח את הרטלין בזמן הרטלין זה היה בסדר אבל כשזה היה פג(חוץ מהחוסר תאבון וכו') הוא היה על הפרצןף.... אולי עכשיו הוא עדיין לא ילד מרוכז כ"כ כמו שהרטלין מצליח אבל בהחלט עדיף מהרטלין!!!!!! (למי שהרטלין עושה בעיות)

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עד כמה שידוע לי תופעות לוואי כאלה הם תוצאה של מינון לא נכון

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לדעתי יש כאן באשכול איזשהי אי הבנה.
יש בעיות קשב אצל ילדים, ויש בעיות למבוגרים.
יש בעיות קשב וריכוז, (ADD) ויש תזזיות יתר (ADHD)
השואל הוא לפי הבנתי מבוגר, עם בעיה מן הסוג הראשון.
כל אב ואם שהיה להם נסיון בשימוש בריטאלין ודומיו עם ילדיהם - לא תמיד יבינו את ההשפעה של הריטאלין על מבוגר ואת התועלת לה הוא זקוק.

וכמי שהתנסה בבעיה מכל כיווניה, לדעתי כמעט בטוח שתופעות הלוואי הם תוצאה של מנת יתר.

הכרתי תלמיד שאביו עשה עליו דוקטורט ממש עד שהגיע למינון המדויק שמתאים לו, בלי שיהיה אפטי מחד, ותוסס מידי מאידך.
צריך הרבה סבלנות.
גם של ההורים וגם של הילד.

אבל,
לא תמיד זה ממנת יתר.
לפעמים שורש הפרעת הקשב לא נובע מחוסר דופמין וכדו', אלא נעוץ בבעיית תחושה או בעיה רגשית.
בכהאי גוונא הריטלין לא יהיה חלק.

לכן תמיד כדאי לבדוק עוד אפיקים.

גם במידה שאין חוסר דופמין, עדיין יהיו מצבים בהם הריטלין יהווה סיוע ראשוני ליציאה ממצב התקיעות הרגשית.
אבל לא לעצור בריטלין. יש בעיה שורשית? טפלו בה!

אולי מעניין אותך גם...