הפקידה בביטוח לאומי התחרטה...

תמי היין

משתמש מקצוען
כהמשך לאשכול הזה https://www.prog.co.il/threads/קיבלתי-רק-מחצית-מדמי-חופשת-לידה.338851/#post-5280842
בעלי ישב היום אצל הפקידה שוב, והיא אמרה לו שבעצם נכנס לנו רק מחצית מהסכום כיון שהיה לנו חוב על 2016, אז קיבלנו "עונש" ושולמו לנו רק מחצית מדמי הלידה.
(האי בפעם הקודמת הוא נכנס לשלם ועשה הו"ק, אז היא טוענת שהו"ק זה רק משלם את התשלום השוטף ולא חובות).

בכל מקרה, הוא שילם את החוב ואז הוא היה צריך לחתום על טופס בקשה למענק שאר דמי הלידה (כאילו לא שילמנו להם שנה שלמה סכומים יפהייפיים כל חודש...)

מה שאני רוצה לדעת, האם יש לנו סיכוי לאור כל זאת למשוך את הסכום, או שנכונה לנו מלחמת התשה עם בטו"ל?

בנוסף, יש לי 7 תלושים משני מקומות עבודה במהלך 2017, על חודשים- 1,2,3,4,5,10,11 ואותה פקידה טענה שלא נוכל לקבל עליהם דמי לידה כיון שאין לי משלושת החודשים האחרונים שלפני הלידה.
צודקת?

תודה לכל מי שיסייע לי במידע!

נערך לאחרונה ב:

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
מי שלא קיבל דמי לידה או קיבל חלקי יכול להגיש "בקשה להענקה מטעמי צדק".

בפס"ד נקבע כי תנאי ליישום תקנות הענקה מטעמי צדק, הוא כי סיבת אי תשלום דמי הביטוח נובעת כתוצאה של "נבצרות" שהיא "הימנעות כתוצאה מנסיבה אובייקטיבית.

סיבות אחרות: אי ידיעת חובת הרישום/תשלום, כל טעות/שכחה או מעשים של מייצג של המבוטח או נציג אחר שטיפל בענייניו - לא יתקבלו!

לגבי התלושים אם הנכם עומדים בתנאי הזכאות תוכלו לקבל.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מי שלא קיבל דמי לידה או קיבל חלקי יכול להגיש "בקשה להענקה מטעמי צדק".

בפס"ד נקבע כי תנאי ליישום תקנות הענקה מטעמי צדק, הוא כי סיבת אי תשלום דמי הביטוח נובעת כתוצאה של "נבצרות" שהיא "הימנעות כתוצאה מנסיבה אובייקטיבית.

סיבות אחרות: אי ידיעת חובת הרישום/תשלום, כל טעות/שכחה או מעשים של מייצג של המבוטח או נציג אחר שטיפל בענייניו - לא יתקבלו!

לגבי התלושים אם הנכם עומדים בתנאי הזכאות תוכלו לקבל.
אם לא הספקתי לשלם- זה נקרא נבצרות?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
ושאלה נוספת:
יש מה לנסות להילחם על זה, או שמדובר בחוק יבש?
אם נפנה לחכים וכאלו, וכו?

תמי היין

משתמש מקצוען
תודה.
עדיין לא הבנתי מהי ההגדרה של "נבצרות".

לגבי תלושים- איפה כתובים תנאי הזכאות? באמת צריכים 3 חודשים אחרונים?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
לנסות תמיד אפשר, אם לא יועיל לא יזיק.

"נבצרות" חוסר יכולת לשלם מסיבה שאינה תלויה במבוטח, אני לא משפטן אבל כך הבנתי בהשתלמות בביטוח לאומי.

חשוב לציין! שמבירור שלי בד"כ לא מתקבלים הבקשות רק כשמוכיחים שפעלו לפי כל ההוראות של ביטוח לאומי.

תלושים לפני הלידה - מי שיש לה 6 תלושים מתוך 10 חודשים שקדמו ללידה זכאית לדמי לידה חלקיים (חצי), מי שבחודשים האחרונים הכנסותיה היו נמוכות משמעותית תוכל לבקש לחשב לפי תקופה קודמת.

ציטוט מאתר הביטוח לאומי:
  • עובדת שכירה – אם לא קיבלת שכר מלא ב-6 החודשים שקדמו להפסקת העבודה, אנו נבדוק את האפשרות לחשב את הקצבה לפי שכר גבוה יותר, או לפי חודשים קודמים.

תמי היין

משתמש מקצוען
סוף דבר-
הגשנו בעזרת הר' גולדנטל תביעה בבי"ד לעבודה.
קיבלנו הזמנה לפגישה עם עו"ד מטעם הסיוע המשפטי, לבדוק אם יש לנו סיכויים והאם נקבל עו"ד מטעמם (העו"ד ידעה עוד פחות מהפקידה בבטו"ל. אחרי שהגשנו את כל הטפסים, היא אמרה- אני לא רואה שיש לכם הרבה סיכויים כנגד בטו"ל, ואחרי שהתעקשנו היא אמרה- טוב, אני אתייעץ....)
בסופו של דבר אישרו לנו עו"ד שקבעה איתנו פגישה להכנה לדיון,
ו------
אחרי יומיים אנחנו רואים בבנק שנכנסה שארית הקצבה של דמי הלידה!!

היום הגיע המכתב שמסביר שבתחילה קיבלנו רק על 50 ימים אבל בבדיקה חוזרת (שנעשתה כנראה ביום שבו ראו שתבענו אותם...) הם גילו שבעצם מגיע לנו על 100 ומשהו ימים....

טוב מאוחר....
ושיהיה במזל טוב!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה