קורונה הפעם לא נתרים מאצ'ינג!

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

שלוש ארבע ו... אקשן!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
את פשוט מבקשת להקדים
את פשוט רוצה לראות
לפני שאת מוותרת
אני ממש לא מדברת אליך אישית
אז אפילו שלא דברת אישי... אני אענה אישי...
אני לא בעד חתונות ולא נגד חתונות אני פשוט חיה את החתונות. היתה לי אתמול היתה לי שלשום וכנראה גם מחר (לא יודעים עדיין בעקבות העוצר מה יהיה) באמת השתדלנו להקפיד על הכללים לא היינו הרבה זמן כדי לתת לאנשים נוספים לבא ולשמח את החתן והכלה.
מבקשת את סליחת כל הזועמים והלחוצים לא התכוונתי לפגוע בהוראות משרד הבריאות בקשתי רק לתת לכם תמונות מצב לצד השני של האזרחים כאן בישראל- להסביר לכם שיש אנשים שמשתגעים מכל הסיפור הזה ובמיוחד מהחתונות האלו (מבטיחה לכם שאם היינו מרכזים את כל הבכיות של הכלות בשבוע האחרון זה היה נשמע יותר לוויות מאשר חתונות....)

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
אכן. פניתי אישית אלייך, ועניתי לכל הטוענים כמותך.
להסביר לכם שיש אנשים שמשתגעים מכל הסיפור הזה ובמיוחד מהחתונות האלו
אז שוב לשינון:
סדרי עדיפויות בחיים, מכירים?????
אם לא, אז בחברה שפויה הסדר הוא כזה:
1. חיים. (של כולם. לא רק שלי)
2. ערכים מקודשים אחרי קדושת החיים.
3. צרכי החיים הבסיסיים.
4. כל שאר צרכי האדם, ביניהם חגיגות ושמחות ועוד כהנה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כן, תורידו את הראש
אנשים איבדו בכלל את היכולת לכופף את הראש מול הגל שמאיים
לא - אנחנו חזקים, לנו - זה לא יקרה.
ואני מצלם בחתונות, ורואה את הסבים והסבתות - משתעלים.
אדמורים מגיעים לחופה - משתעלים, ומליון איש מסביב.
הייתי בחתונה שהביאו איזה 300 איש לפחות - בלי חשבון.
כל הכבוד להם, ממש מגיע להם מחיאות כפים, הצליחו לנצח את המערכת.
כוחי ועוצם ידי עשו לנו איורע עם הפקה מהממת.
כאילו יש תחרות מי יותר מסכן את הציבור.
נותנים לך הנחיות בסודי סודותת - כי אולי תגיע משטרה.
ממשטרה אתם מפחדים?
אתם רציניים?
וכשיפרסמו את רשימת ההדבקות (לפי המצב כבר לא נראה לי שיהיה צורך...)
ואחד מהמקומות יהיה - חתונת רוזנברג במקלט של בית הכנסת
מה תגידו?
מה תגידו לסבתא?
מה תגידו לילדים שלכם?
איזה פנים יהיו לכם בכלל?

אני בכל מקרה החלטתי שאני לא לוקח יד בחתונות המטורפות האלה, אז אל תתקשרו בכלל לנסות.

A Y G

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
חבר'ה!! לקחת פורפורציות, דברתי על משו אמיתי- פקוח נפש זה כאשר מדובר בחיים ומוות ועדיין לא שמענו על מות אחד בישראל מה שמראה לנו שלא מדובר על מלחמה בנגיף אלא במשו הרבה יותר מורכב (מדברים על מלחמה ביולוגית שבטעות עברה מסין לאירן דרך איטליה ושם זה המקומות הנגועים ביותר) זה סיפור מוזר מתחילתו ועד סופו כל הטררם הזה נגד הנגיף ולכן כשכתבתם פה פיקוח נפש זה "קצת" הרתיח אותי כי אני ראיתי במו עיניים אנשים שנהיים חולים רק מהעוגמת נפש של החתונות האלו בצל הקורנה- ואם כבר מדברים על פיקוח נפש אז ככל הניראה המוות הראשון בישראל יהיה מפניקה... !
אבל שמענו על אלפי מקרי מוות באיטליה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
חבר'ה!! לקחת פורפורציות, דברתי על משו אמיתי- פקוח נפש זה כאשר מדובר בחיים ומוות ועדיין לא שמענו על מות אחד בישראל מה שמראה לנו שלא מדובר על מלחמה בנגיף אלא במשו הרבה יותר מורכב (מדברים על מלחמה ביולוגית שבטעות עברה מסין לאירן דרך איטליה ושם זה המקומות הנגועים ביותר) זה סיפור מוזר מתחילתו ועד סופו כל הטררם הזה נגד הנגיף ולכן כשכתבתם פה פיקוח נפש זה "קצת" הרתיח אותי כי אני ראיתי במו עיניים אנשים שנהיים חולים רק מהעוגמת נפש של החתונות האלו בצל הקורנה- ואם כבר מדברים על פיקוח נפש אז ככל הניראה המוות הראשון בישראל יהיה מפניקה... !
אני מבינה שיש לך דוקטורט באפידמיולוגיה ואת גם יכולה לקבוע מי יחיה ומי ימות ומתי.
מקווה בשבילך ובשביל כולנו שלא תתחרטי על הודעות מהסוג הזה.

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני נאלצת לצאת לעבודה באוטובוס
העומס באוטובוסים
מילא אברכים שנוסעים לכולל
אבל למה אמהות עם ילדים ועגלות יוצאים למסע קניות
ממלאים את האוטובוסים

אתמול בשביל הקטע קצת הגזמתי עם השיעול שלי באוטובוס
אחת האמהות החכמות
אומרת לי תזהרי את לא רואה שיש פה ילדים קטנים
עניתי לה
הילדים ואמא שלהם צריכים להיות עכשיו בבית
לא לצאת לטיול משפחתי
(אח"כ ראיתי אותם עורכים שופינג עם הילדים בחנויות עמוסות במרכז עילית)

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני נאלצת לצאת לעבודה באוטובוס
העומס באוטובוסים
מילא אברכים שנוסעים לכולל
אבל למה אמהות עם ילדים ועגלות יוצאים למסע קניות
ממלאים את האוטובוסים

אתמול בשביל הקטע קצת הגזמתי עם השיעול שלי באוטובוס
אחת האמהות החכמות
אומרת לי תזהרי את לא רואה שיש פה ילדים קטנים
עניתי לה
הילדים ואמא שלהם צריכים להיות עכשיו בבית
לא לצאת לטיול משפחתי
(אח"כ ראיתי אותם עורכים שופינג עם הילדים בחנויות עמוסות במרכז עילית)
זה מה שמחריד בשאננות פה.
אם היה מדובר על מחלה שפוגעת דווקא יותר בילדים וילדים היו באחוזי סכנה גדולים יותר. כולם היו נשארים יפה יפה בבית גם אם היו להם 10 ו-14 ילדים. אף אמא לא היתה יוצאת לקנות גרב תואמת לבגד לפסח וגם לא את הבגד. כולם היו נשארים בבית ולא מוציאים את האף. פשוט יושבים ואומרים תהילים וגם מושיבים את כל הילדים לאמר תהילים.

זה מחריד בעיני פשוט מחריד. כי אנחנו עם יהודי. והיהודים ערבים זה לזה. אז לאיפה זה נעלם? עם מה נבוא לגאולה? אם איזה פנים?

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
זה מה שמחריד בשאננות פה.
אם היה מדובר על מחלה שפוגעת דווקא יותר בילדים וילדים היו באחוזי סכנה גדולים יותר. כולם היו נשארים יפה יפה בבית גם אם היו להם 10 ו-14 ילדים. אף אמא לא היתה יוצאת לקנות גרב תואמת לבגד לפסח וגם לא את הבגד. כולם היו נשארים בבית ולא מוציאים את האף. פשוט יושבים ואומרים תהילים וגם מושיבים את כל הילדים לאמר תהילים.
ואני שמעתי ממישהי ששמרה על מרחק, שאחת שאלה אותה ברצינות- מה, את מאמינה בקורונה? אומרים שמי שמאמין בזה נדבק, ומי שלא, לא קורה לו כלום!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני לא בעד חתונות ולא נגד חתונות אני פשוט חיה את החתונות. היתה לי אתמול היתה לי שלשום וכנראה גם מחר (לא יודעים עדיין בעקבות העוצר מה יהיה) באמת השתדלנו להקפיד על הכללים לא היינו הרבה זמן כדי לתת לאנשים נוספים לבא ולשמח את החתן והכלה.
מבקשת את סליחת כל הזועמים והלחוצים לא התכוונתי לפגוע בהוראות משרד הבריאות בקשתי רק לתת לכם תמונות מצב לצד השני של האזרחים כאן בישראל- להסביר לכם שיש אנשים שמשתגעים מכל הסיפור הזה ובמיוחד מהחתונות האלו (מבטיחה לכם שאם היינו מרכזים את כל הבכיות של הכלות בשבוע האחרון זה היה נשמע יותר לוויות מאשר חתונות....)
לפני אלפי שנים היו הרבה יהודים שבכו בכי אמיתי. זה פרץ להם מתוך הלב, הם חיו את המצב שלהם עד הסוף. הכאב שלהם היה גדול מנשוא.
כל בר דעת יכל להרגיש ולחוש עד כמה הגיוני ומובן הצער שלהם.
עד כמה הקושי הגדול שיתוסף לחייהם יעכיר את תחושתיהם ונוחותם העתידית. עד כמה החלום היפה שהם חולמים עליו יגוז⁦. עד כמה תקוות וציפיות יעלמו ובמקומן תחזיות עכורות יכסו את אופק הימים.
הרגע המיוחל לו ציפו וייחלו, לו חיתתו רגליהם וסיכנו עצמם שנים רבות הולך לההמר בשחורות ורעות.

אף אחד לא מנע מהם לבכות. אף אחד לא ביטל את בכיים ולא הבטיח להם נצורות.
אף אחד לא היה שם בשביל לספוג את דמעותיהם וללטף את לבבותיהם השבורים.

היה רק אחד וליתר דיוק שניים, שקולם דיבר אחר, שמענה לשונם לא הצליח להוציא הסרה. שניסו למחות בקול וקולם נבלע ברעש הדמע.
שסכרו פיהם מלדבר נגד הארץ המיוחלת של ה' ורק הם ראו בהתגשמות ההבטחה.
שפיהם אשר לא דבר רע זכה לטעום מאותו המשובח שהובטח.
שלשונם נשמרה שלימה ואילו לחבריהם נתמלאה תולעים עד בטן מנופצה...
שכל בני דורם קברו עצמם במו ידם בקבר אדמה.
שבאותו הדור נקבע בידי ה' בכיה לדורות, ביום ההוא!
וממול שמם מוזכר לטובה!

העולם היה על סף תיקון. העם המושלם שקיבל את התורה, עוד רגע בונה בית לשכינה בארץ המובטחת של ה'. שיא השלימות. לתקן עולם במלכות שקי.
ושכנתי בתוכם!
ערעור קטן באמונה, בהבטחת ה', חיבל בהכל והגלות התמשכה לאין סוף עד ימינו אנו.
הכל בגלל בכיה לחינם.

שמיט

משתמש מקצוען
כולם צודקים פה ללא ספק,
הרגש אומר: הכאב של הכלות הוא איום.
השכל אומר: למרות הכאב האיום, חייבים להקפיד בהקפדה יתירה על ההוראות ובכללן לא לקיים חתונות גדולות.
לא בטוח שהכלה מבינה אותנו, כי היא כעת בעולם הרגש, צריך להבין אותה.
אבל שורה אחרונה, צריכים להשליט שכל על הרגש, ואסור שיקרו אירועים כאלו בשום אופן.
תראו את השבת האחרונה איזה התפרצות ענק בציבור החרדי בהמון מוקדים, הכל בגלל אירועי פורים בהם לא שמרו כל הרחקה, אז כעת כל הנורות האדומות מהבהבות לנו בחוזק: שמרו מרחק!!!
תבינו את הכאב של החתנים והכלות וכל אלו שהשקיעו חודשים ארוכים באירוע שלהם, אבל בשום אופן אל תתנו להבנה הזו שהיא רגשית לנהל אותנו.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
תפנימו- מי שקודח חור בספינה
הוא משוגע לא רק לעצמו!
הוא משוגע לכולם
המים השוטפים לא מבדילים בין מי שקדח את החור ומי שצעק נגד.
לא מדובר בדמיונות, ולא בחרדות שווא
הנפטר הראשון בישראל כבר מולנו.
הוא שרד את השואה, גטאות מחנות, רעב, שרד מלחמות שיחרור ואינטיפאדות
ולא שרד את המגיפה הזאת!

מישהו מוכן ח"ו לקחת בנ"א מבוגר או בעל רקע רפואי ולומר- הוא מיותר בעולם??
בואו נקריב אותו ח"ו בשביל לשמח כלה מסכנה???

אין כזה דבר!
לא לחינם גדו"י ביטלו דברים שלא ביטלו מעולם
תפילות בבתי כנסת, חיידרים, ישיבות, כוללים ושיעורי תורה.

רק חתונות לא מבטלים בגלל הצער של החתן והכלה???
מי פסק את הפסק ההלכתי המטופש הזה?
כמה ילדות בנות 20 שחושבות שהעולם מתחיל ונגמר בהפקת חלומותיהן שקוראים לה חתונה???

מרחבית

משתמש מקצוען
כולם צודקים פה ללא ספק,
הרגש אומר: הכאב של הכלות הוא איום.
השכל אומר: למרות הכאב האיום, חייבים להקפיד בהקפדה יתירה על ההוראות ובכללן לא לקיים חתונות גדולות.
לא בטוח שהכלה מבינה אותנו, כי היא כעת בעולם הרגש, צריך להבין אותה.
אבל שורה אחרונה, צריכים להשליט שכל על הרגש, ואסור שיקרו אירועים כאלו בשום אופן.
תראו את השבת האחרונה איזה התפרצות ענק בציבור החרדי בהמון מוקדים, הכל בגלל אירועי פורים בהם לא שמרו כל הרחקה, אז כעת כל הנורות האדומות מהבהבות לנו בחוזק: שמרו מרחק!!!
תבינו את הכאב של החתנים והכלות וכל אלו שהשקיעו חודשים ארוכים באירוע שלהם, אבל בשום אופן אל תתנו להבנה הזו שהיא רגשית לנהל אותנו.
נכון מאוד.
אך אם קוראים על מה שנעשה באיטליה ובעוד מקומות, גם הרגש 'מבין' או 'מרגיש' מה עומד לעומת מה.
אני לא יכולה שלא להזדעזע מהסבל הבלתי נתפס העובר על האנשים שם! בני אדם, צלם אלוקים, חווים קטסטרופה איומה ונוראה! שבר שקשה לתאר! ולא רואים לו בינתיים סוף!

ולחשוב שאפשר בע''ה לעשות השתדלות כדי למנוע סבל גדול, שלא יבוא, מהעם היושב בציון. ויש אחוזים בציבור, שלא מבינים במה מדובר, או מתעלמים כמנגנון הגנה, או מה שלא יהיה -
זה כמו שכתבה כנפיים:
זה מרגיש כאילו יש חבורה שצורחת ומוציאה ת'גרון, כדי לעצור רכבת דוהרת, וחבורה שלימה אחרת, מאחורי קיר זכוכית שצועקת בחזרה- מה??? מה??? מי אמר לכם שהיא באה????? ומאיזה תחנה???? ולאן???? לכאן????? בטוח?????

וזה קורה כאן באשכולות ולא רק, כבר כחודש וחצי! מאז הוטל הבידוד הראשון על החוזרים מסין!

ד' ירחם על עמו היקר, וגם על כל העולם, ושתהיינה בע''ה ישועות גדולות ונפלאות בקרוב ממש!

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
כמה מילים לחתנים ולכלות ולבני משפחותיהם: נקלעתם לניסיון עצום! צער גדול לחגוג כל-כך בקטן וכל כך שונה את יום שמחתכם הגדול! צער ובלבול עצום! ומותר לבכות, לגמרי מובן.

רק מציעה, למי שזה מתאים: אולי מתוך הצער, תוכלו לראות בזה תפקיד. תפקיד נכבד וגדול, שד' בחר אליו דווקא אתכם!
יש לכם הזדמנות יותר מלאחרים, לוותר על המון, כדי להציל יהודים מסבל ומהסתכנות!

מי שמציל נפש מישראל, כאילו קיים עולם מלא! לא לכל אחד ניתנת אותה הזדמנות להציל יהודים, ולוותר לשם המטרה הזו על כל-כך הרבה!

אפילו לא תדעו את מי בדיוק הצלתם, או ממי מנעתם סבל של שבועות ארוכים של מחלה!
אולי יהיו אלה אנשים רבים, שהיו עלולים חלילה לסבול בשרשרת, אבל אתם, מתוך ערבות הדדית, מנעתם את כל השרשרת הזו!

אתם, שוויתרתם על דבר שכל-כך קשה לוותר עליו, ביום המיוחד בחייכם, תזכו בזכויות מיוחדות, שלא בכל יום מגיעים אליהם!
ויהי רצון, שד' הטוב ישמח אתכם בכפל כפליים עד אינסוף, ותזכו לחיים ארוכים טובים ומאושרים כל הימים!

yaffab

משתמש מקצוען
וסתם, חשיבה נוספת בענין החתונות.
כמה הורים אני מכירה שהיו מוכנים לשלם כל הון שבעולם כדי לחתן את ילדיהם במנין, אבל לחתן סוף סוף...
תשאלו אותם על חתונה במנין, הם יצחקו עליכם.
הלוואי שתהיה כבר חתונה, שימצאו את זווגם.

שלוש ארבע ו... אקשן!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וסתם, חשיבה נוספת בענין החתונות.
כמה הורים אני מכירה שהיו מוכנים לשלם כל הון שבעולם כדי לחתן את ילדיהם במנין, אבל לחתן סוף סוף...
תשאלו אותם על חתונה במנין, הם יצחקו עליכם.
הלוואי שתהיה כבר חתונה, שימצאו את זווגם.
אלף לייקים!!
אבל (מנסיון אישי) אחרי שהנס נעשה והרווק/ה מתארס/ת מתחילים לחשוב כרגיל.... :eek:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה