הפיכת חדר קטן ל"סטודיו"

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לנו חדרון 280 על 210 ס"מ ואני רוצה להפוך אותו ל"סטודיו" נעים שבו אני אעבוד על המחשב וגם אתן שיעורים פרטיים (במתמטיקה),
עד עכשיו החדר הזה שימש לשתי המטרות הנ"ל אבל צפוף בחדר וצפוף על השולחן (יש על השולחן גם מכונת תפירה וגם מחשב וכשאני יושבת עם תלמידות זה לא כזה נוח. )בנוסף בחדר יש ספרייה+ארונות עם הרבה מאד ספרים + עוד דברים שאין לי איפה לאחסן (כמו תרופות חומרי עבודה ועוד) בקיצור הכל מאוחסן בחדר המסכן הזה.
יש לכם עיצה איך אני מנצלת את החדר ? איזה שולחן לקנות ? איפה לאחסן את כל הספרים והציוד ועדיין שיהיה חדר נעים והכי מרווח שיכול להיות? איפה לקנות את הריהוט המשרדי? איקאה? או נגר? יש לכם תמונות להשראה
אשמח לתשובות מועילות- תודה רבה

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לדעתי תעשי נגר שיתאים את הריהוט מביוחד בשבילך בניצול מקסימלי כי החדר ממש קטן....

ניקול

משתמש מקצוען
ממליצה מאד לסגור את העומס הויזואלי (ספרים וכו') מאחורי דלתות בהירות שיקנו תחושות מרחב לחדר.
איקאה טובה להשראה (למשל מדפי ספרים מעל החלון).
לגבי איכות, הרהיטים שלהם קצת רגישים לדעתי

Yony

משתמש רשום
בנוסף להנ"ל

לגבי השולחן - תבדקו אופציה של פלטת שולחן ארוכה לאורך אחד הקירות בהזמנה אצל נגר

לגבי מכונת התפירה - תבדקו אופציה של אפסון בארון מיוחד שהדלת שלו נפתחת בציר אופקי והופכת למשטח עבודה

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
תשלחי שרטוט, עם מיקום חלון ודלת, יהיה קל ונכון יותר להתרשם וליעץ לך.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מעלה שרטוט פשוט אם זה יעזור
ותודה בינתים לכל העונים כאן
באיקאה הכל יפה אבל איכות לא משהו
איפה אתם מציעים לרהט?
חשבתי מצד אחד שולחן ארוך ורחב וממול מדפים על כל הקיר עד למעלה סגורים\לא סגורים. מה דעתכם?
ושוב המון תודות

sh12

משתמש מקצוען
לדעתי, איקאה נותנת השארה לריהוט.
אבל במיוחד כאן זה לא נכון בכלל.
המוטו של איקאה זה נגישות ונוחות, שכל החפצים יהיו זמינים ונוחים לשליפה, כך במטבח ובשאר חדרי הבית, תליה, מדפים פתוחים וכד'

מבחינה פרקטית טוב יותר ארון עם דלתות, השומר את כל הסדר/בלאגן + אבק מוסתר ומוגן.

וגם אני ממליצה על ארון בהיר שיתן תחושת מרחב.

יש לי שכנה שיש לה ספריה להשאלת ספרי קריאה. המקום היחיד שהיה לה להעמיד - הוא בסלון.
ולכן עשתה ארון צר ברוחב ספר ממוצע [22 ס"מ] והסתירה אותו בוילון גלילה בצבע הקיר - שמנת.
הספריה מוטמעת בקיר ולא מפריע למראה הסלון. מצד שני היא נגישה! ונוחה!

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהו מכיר נגר שעושה עבודות כאלה בב"ב איכותי ומחירים סבירים?

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
את הריהוט כולל השולחן הייתי ממקמת על קיר אחד, ומסתובבת איתו ב- ר' מתחת לחלון.
אם בין החלון לקיר יש 70-80 ס"מ הייתי מסיימת בארון 2 דלתות ארוך, שיאחסן בתוכו את מכונת התפירה.
[את המכונה הייתי ממקמת במדף בגובה שולחן, עם אפשרות לפתוח דלת בצד הארון כדי לשלוף אותה ישר למשטח]

את הר' כדי להתחיל גם בארון גבוה. בין לבין - שולחן, ומעליו מדפים פתוחים / סגורים כפי הצורך.

מאחר והחדר צר, לא כדאי למקם ריהוט על שני הקירות המקבילים, למנוע תחושת חנק.
כמובן כמו שאמרו לפני, ריהוט בהיר.

על הקיר ממול תוכלי לתלות תמונות/ מראה - לתחושה רחבה יותר, ציור קיר, או כל רעיון אחר שינעים עליך את השהות בחדר.

בהצלחה.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נוש;993847:
את הריהוט כולל השולחן הייתי ממקמת על קיר אחד, ומסתובבת איתו ב- ר' מתחת לחלון.
אם בין החלון לקיר יש 70-80 ס"מ הייתי מסיימת בארון 2 דלתות ארוך, שיאחסן בתוכו את מכונת התפירה.
[את המכונה הייתי ממקמת במדף בגובה שולחן, עם אפשרות לפתוח דלת בצד הארון כדי לשלוף אותה ישר למשטח]

את הר' כדי להתחיל גם בארון גבוה. בין לבין - שולחן, ומעליו מדפים פתוחים / סגורים כפי הצורך.

מאחר והחדר צר, לא כדאי למקם ריהוט על שני הקירות המקבילים, למנוע תחושת חנק.
כמובן כמו שאמרו לפני, ריהוט בהיר.

על הקיר ממול תוכלי לתלות תמונות/ מראה - לתחושה רחבה יותר, ציור קיר, או כל רעיון אחר שינעים עליך את השהות בחדר.

בהצלחה.
תודה על הפרוט
אני חשבתי לא למקם ארונות\מדפים בקיר של השולחן\מעליו מאחר שאם השולחן יהיה מעט רחב יהיה קשה לשלוף ספרים מהארונות למעלה (בגלל רוחב השולחן)

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כמו בכל ספריה רגילה.
לדעתי, בגודל החדר, אין לך את הפריוולגיה לחלק, שולחן לחוד וארון לחוד. אלא אם כן, תפרקי את האחסון ומשטח העבודה ל- 2 קירות מקבילים, ואז ההתנהלות בחדר תהיה צפופה מאד.

[בהנחה שהאחסון יתפוס 30-40 ס"מ, והשולחן - 50-70 ס"מ, הרי שבמקרה הטוב תשארי עם מרחב תפקוד של 1.20]

ניקול

משתמש מקצוען
כל כך אהבתי את הרעיון של נוש שפשוט לא התאפקתי ועשיתי לו פרספקטיבה חובבנית

את הקטע שולחן שבקיר החלון לעשות פחות עמוק, בעומק של ספריה (מקס' 30 ס"מ) כך גם הספרים יהיו נגישים, וגם לא יתבזב מקום יקר בחדר)

קבצים מצורפים

• חדר קטן.JPG
    KB 378.4 · צפיות: 8

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ניקול;994244:
כל כך אהבתי את הרעיון של נוש שפשוט לא התאפקתי ועשיתי לו פרספקטיבה חובבנית

את הקטע שולחן שבקיר החלון לעשות פחות עמוק, בעומק של ספריה (מקס' 30 ס"מ) כך גם הספרים יהיו נגישים, וגם לא יתבזב מקום יקר בחדר)

יפה השרטוט! עכשיו יותר מובן לי מה אמרה נוש, העניין שפה אין בכלל מספיק אחסון!

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אפשר להוסיף שידות או ארוניות ניידות מתחת לשולחן. אבל כשתשלפי אותן החדר יהיה צפוף.
אפשר גם להמשיך את הארון מעל שולחן הכתיבה, לפריטים נצרכים פחות.

dk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם הייתי יודעת לשרטט הייתי משרטטת לך את שלי, תאור: שולחן תלוי ב'ר' (ללא רגליים) מעל השולחן ארונות סגורים בהירים עם דלתות. לצד השולחן 3 מגירות תלויות מהרצפה. והיה לי עוד מקום מאחורי הדלת שם יש ארון מרצפה עד תקרה מחולק ל-2 למטה תליה למעילים + מדף לכובעים למעלה אחסון אלבומים וכו' הכל עם דלתות בהירות והארון לא מפריע למראה של החדר בגלל שכאשר הדלת פתוחה הוא מאחורה

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י dk;994537:
אם הייתי יודעת לשרטט הייתי משרטטת לך את שלי, תאור: שולחן תלוי ב'ר' (ללא רגליים) מעל השולחן ארונות סגורים בהירים עם דלתות. לצד השולחן 3 מגירות תלויות מהרצפה. והיה לי עוד מקום מאחורי הדלת שם יש ארון מרצפה עד תקרה מחולק ל-2 למטה תליה למעילים + מדף לכובעים למעלה אחסון אלבומים וכו' הכל עם דלתות בהירות והארון לא מפריע למראה של החדר בגלל שכאשר הדלת פתוחה הוא מאחורה

אפשר תמונה?

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ניקול;994817:
ביקשת עזרה בתכנון סטודיו, לא בתכנון מחסן...

אמרתי מראש סטודיו עם הרבה אחסון. כי סטודיו פשוט היתי יודעת איך לתכנן, אבל סטודיו שמאחסן הרבה ונשאר עדיין נעים זה הקושי כאן
בכל אופן תודה רבה על המידע

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
רותי מנסיון שלי בחדר עבודה בן 2*2
אין מנוס מלהעיף דברים
ריק בעניים מלא בלב :)

לבנות שלי יש חצי חדר שרציתי שיהיה בו כמה שיותר מקומות איכסון
כשתכננתי את החדר עם בעלת החנות היא התחננה בפניי שלא אעשה מכתביה שלמה
אלא שולחן וכמה מדפים פתוחים ומעוצבים כדי שיהיה אויר בחדר
ויראו יותר קירות ופחות פורמיקה (גם אם היא בהירה)
אני כמובן לא שמעתי בקולה והחדר אכן מאכלס ה-מ-ו-ן
אבל קצת צפוף שם בתחושה
הוא יפה, מעוצב, תואם והרמוני ויש בו כל מה שחדר צריך כדי שיהיה נעים לחיות בו
אך עם כל זאת ולמרות זאת אני חושבת שהיא צדקה
קחי אויר לחדר
והרעיון של נוש נראה מקסים
כמובן את יכולה לשים מדפים מעל בצורה מענינת (אם את מתעקשת על מדפים סגורים בדלת, תשאירי בכל זאת כמה פתוחים עם קישוטי מדף)
ואולי ארונית מגירות מתחת לשולחן על גלגלים

בהצלחה
ואל תשכחי להראות מה עשית בסוף
זה מענין

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שקדיה;994845:
רותי מנסיון שלי בחדר עבודה בן 2*2
אין מנוס מלהעיף דברים
ריק בעניים מלא בלב :)

לבנות שלי יש חצי חדר שרציתי שיהיה בו כמה שיותר מקומות איכסון
כשתכננתי את החדר עם בעלת החנות היא התחננה בפניי שלא אעשה מכתביה שלמה
אלא שולחן וכמה מדפים פתוחים ומעוצבים כדי שיהיה אויר בחדר
ויראו יותר קירות ופחות פורמיקה (גם אם היא בהירה)
אני כמובן לא שמעתי בקולה והחדר אכן מאכלס ה-מ-ו-ן
אבל קצת צפוף שם בתחושה
הוא יפה, מעוצב, תואם והרמוני ויש בו כל מה שחדר צריך כדי שיהיה נעים לחיות בו
אך עם כל זאת ולמרות זאת אני חושבת שהיא צדקה
קחי אויר לחדר
והרעיון של נוש נראה מקסים
כמובן את יכולה לשים מדפים מעל בצורה מענינת (אם את מתעקשת על מדפים סגורים בדלת, תשאירי בכל זאת כמה פתוחים עם קישוטי מדף)
ואולי ארונית מגירות מתחת לשולחן על גלגלים

בהצלחה
ואל תשכחי להראות מה עשית בסוף
זה מענין

בטח אראה לכן
הבעיה שאין לי מקומות אחסון אחרים (אין לנו מרפסות בדירה וכל הבוידם עמוס הסלון גדול אבל יש שם כבר ספרייה גדולה כך שאין לי איפה לסדר את כל הספרים- לזרוק חבל- אני צריכה. אנחנו חובבי ספרים , זה המקום שלי לתרופות, לחומרי עבודה ועוד)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה