התייעצות הערבוצ'ים שהגיעו לבני ברק היום....

מצב
הנושא נעול.

שידרוגים

משתמש מקצוען
+
עצבי חלשים מדי....
כשהצצתי הבוקר מהחלון ראיתי 2 בני דודים עובדים ברחוב:mad:, במרחק קטן צהם 2 חיילי פיקוד העורף עם רובים.
לא מתאים לי!!! בכלל לא!!!
אתם לא מבינים איזה תרחישים רצים לי בראש
אני גרה ליד אזור שמלאאא במוסדות למוד, סמינרים בצי ספר ות"תים, לחיילים אין אפילו אפודי מגן, ואני רק מדמיינת איך פוגעים בהם ולוקחים מהם את הנשק ו...................
אז בנתיים אני בעמדת שמירה מהחלון, (והפועלים כברהבחינו בזה, אחד מהם כבר נפגש עם מבטי ולא הסיט את מבטו...)

תכלס, עכשיו הפועלים חצו את הכביש ונעלמו משדה הראיה שלי, ו2 החיילים משוחחים ביניהם יחד , ומתחילים לצעוד בניחותא לכיוון השני...

נשמע לכם הגיוני?

שידרוגים

משתמש מקצוען
ברור שכן, לא מכניסים עובדים לעבוד בפיקוח צמוד של חיילים, אז או שזו הייתה ביקורת או שהם הזדמנו להם במקרה.
לא הבנתי
נשמע לכם הגיוני? שערבים יסתובבו כאן?
בבני ברק? שידוע שאין בה נשקים? 2 ערבים צעירים יסתובבו חופשי ליד אזור שמלא במוסדות לימוד?
והבוקר בכללי בשכונה שלנו היו הרבה חיילים עם נשקים - משהו שלא היה עד עכשיו....

שמעון963852741

משתמש פעיל
לא הבנתי
נשמע לכם הגיוני? שערבים יסתובבו כאן?
בבני ברק? שידוע שאין בה נשקים? 2 ערבים צעירים יסתובבו חופשי ליד אזור שמלא במוסדות לימוד?
והבוקר בכללי בשכונה שלנו היו הרבה חיילים עם נשקים - משהו שלא היה עד עכשיו....
שימי לב שאין ברירה, יש המון עבודות שאין מספיק ישראלים שיעבדו בהם, בניה פינוי זבל סידור מדפים בסופר משלוחים נהגי אוטובוסים ומה לעשות גם רופאים ואחיות בבתי חולים או רוקחים בבתי מרקחת.
לחלק מהעבודות ניתן למצוא תחליף ביבוא עובדים מחו"ל לחלק בעידוד עבודה יהודית והעלאת משכורת, ולחלק כנראה שאין תחליף. גם כשיש תחליף לא מדובר על מחר בבוקר, אז מעצבן מכעיס ומפחיד, אבל אין ברירה אחרת, ונצטרך ללמוד לחיות עם זה.

שידרוגים

משתמש מקצוען
בלכל אלה שאומרים שאין בריריה וכו'
גם בעוטף עזה אמרו ככה, ובסוףהם היו אלה שעזרו וכיוונו והנחו את המחבלים...

אם היו יולים לחזור שנה אחורה ולספר לאותם תושבי העוטף מה הפועלים האלה מתכננים - הם היו משאירים אותם בטענה שאין ברירה אחרת?
ברור לי שלא!
ואם ברור שלא - מוצאים פתרונות אחרים...
ברגע שמסתכלים על זה בצורת "אין ברירה" - לא מחפשים פתרונות אחרים...
(אם לא היו ערבים ישראלים, האם היו מכניסים עכשיו ערבים עזתיים כי אין ברירה?)

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
ערבי ישראלי הוא אזרח כמו כל תושב בני ברק או גאולה, אפילו עם אותם זכויות ואותם חובות..
בעבודה שלי עובדים ערביות תושבות רמלה/לוד והן מגיעות רגיל לעבודה.

ערביי השטחים לא מורשים כרגע להכנס לעבדה והם לא נהגי אוטובוס..הם עובדי בניין ואכן אתרי הבנייה סגורים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בלכל אלה שאומרים שאין בריריה וכו'
גם בעוטף עזה אמרו ככה, ובסוףהם היו אלה שעזרו וכיוונו והנחו את המחבלים...

אם היו יולים לחזור שנה אחורה ולספר לאותם תושבי העוטף מה הפועלים האלה מתכננים - הם היו משאירים אותם בטענה שאין ברירה אחרת?
ברור לי שלא!
ואם ברור שלא - מוצאים פתרונות אחרים...
ברגע שמסתכלים על זה בצורת "אין ברירה" - לא מחפשים פתרונות אחרים...
(אם לא היו ערבים ישראלים, האם היו מכניסים עכשיו ערבים עזתיים כי אין ברירה?)
לכל אלה חושבים שעכשיו מדינת ישראל תהפוך להיות שוויץ
ויבוא שלום על הארץ
ושקט בלי אוייבים
גם השמאל אמר את זה בהסכמי אוסלו ובהתנתקות וכו'
בקיצור אם אתם חושבים ש-2 מיליון ערבים עם אזרחות ישראלית
הולכים ללכת לאן שהוא
אז ממש לא!

הלוואי הלוואי שהמדינה הייתה רק יהודית
אבל זה חלק מהגלות (להוציא את הציונות הדתית שחושבת שאחנו בגאולה)

נערך לאחרונה ב:

לארג'

משתמש מקצוען
יותר קל
בקיצור אם אתם חושבים ש-2 מיליון ערבים עם אזרחות ישראלית
הולכים ללכת לאן שהוא
אז אתם חיים בסרט
נכון
וצריך לזכור שאין הבדל בין ערבים בעזה לערבים כאן הם עשויים מאותו חומר
כבשה אחת בין שבעים זאבים

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
יותר קל

נכון
כבשה אחת בין שבעים זאבים
מהחפץ חיים

"
התורה הקדושה אומרת על ישמעאל: 'והוא יהיה פרא אדם' (בראשית ט"ז, י"ב). הלא ידוע כי התורה שלנו היא נצחית, ואם היא אומרת זאת על ישמעאל, משמעות הדברים היא, שישמעאל ישאר לנצח פרא אדם. גם אם יתאספו כל עמי התרבות שבעולם וירצו לחנך את ישמעאל ולעשותו בן תרבות, לא יעלה הדבר בידם. התורה העידה עליו שיהיה פרא אדם, ו"יהיה" פירושו גם לעתיד, לנצח.

ה"חפץ חיים" נאנח ואמר: מי יודע מה פרא אדם זה עלול עוד לעשות לעם ישראל באחרית הימים!

הוא סיים את שיחתו ואמר לי: מכל מקום, אין חשש זה צריך להיות עיכוב לעלות לארץ ישראל". הוא בירך אותי בברכת עלה לשלום, וה' יצליח את דרכך, נפרדתי ממנו לשלום."

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
יותר קל

נכון
כבשה אחת בין שבעים זאבים
יותר מזה..
שמעתי שבעלי עסקים ביפו בכל פעם שיש אזעקה יוצאים לחזית העסק ושרים שירי הלל...זה מרתיח
אבל מה לעשות שהמעמד שלהם זהה למעמד של כל תושב אחר בישראל.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה