ירושלמי בגלות

משתמש רשום
השיר הראשון יש לו איזה עצירה באמצע זה כנראה הסיבה להעלה מחדש
נ.ב
המילים הם לא באמת ישי ריבו פרפקט למשל ויקהל פקודי היו השנה בשבת אחד
אבל המסר הרעיון השיר הקול הם ריבו המושלם

אנטר | גרפיקה ווידאו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מוטי ויזל מקהלת מלכות והרשי סגל - קדש ורחץ
אגדה של פסח: ה'סדר' של מוטי ויזל, מקהלת 'מלכות' והרשי סגל!
כך ישבו מוטי ויזל ומקהלת מלכות בניצוחו של פנחס ביכלר, ל'סדר נאכט' חגיגי ומרגש, לשיר בצוותא את סידורו של הלילה הקדוש "קדש ורחץ" בלחנו של הרשי רוטנברג.
מלווה אותם מוזיקאלית תזמורתו של הרשי סגל שבחרה הפעם לצאת למסע גמלים מדברי, בעקבותיהם של אבותינו בצאתם ממצרים.
פריט אחד לא הוחסר על שולחן הסדר המפואר בדרך להפקה המושלמת, מהמצה ועד המרור, מהכרפס והחרוסת ועד כוסו של אליהו, ואפילו מים צלולים מבית 'נועם 1' הועמדו לרשות המסובין.
במרכזו של השיר מפליג מוטי – לשעבר ילד הפלא הבלתי נשכח 'אהרן הלוי' – אל הקטע המרגש עליו הטביע את חותמו כילד 'כאשר זכינו', מבית היוצר הויז'ניצאי, ושב לבצע אותו בקולו היום.

יש למישהו זמין להורדה?

נפתול

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המשתמש נחסם
לא אהבתי את השיר החדש של ישי ריבו - כתר מלוכה, אה מותר לי לא?!
[חבל שהקורנה לא היה גם בין הפרשות של בלק - וקורח, זה היה יותר מעניין:rolleyes:]
משחקי המילים נבלעים בין הפרשות שבוע, למבינים בלבד!

כוכב נוגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה

ישראל מאיר יחזקאל

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יותר מצד המילים (בגלל כל הפרשות)
אני יגיד לך אתה צודק שזה לא מתאים להכניס 'פרשיות' בתוך שיר... אבל המטרה של ישי ריבו זה להכניס אותך לאוירה, על זה הוא בעיקר מתמקד במוזיקה שאותה הוא מגיש אני ראיתי בראיון שהוא נתן לאיזה עלון של מזרוחניקים, ובזה אפשר לומר שהוא אלוף להכניס את האנשים לאוירה, וכל הענין הזה של 'הפרשיות' זה בעצם להכניס עניין של אוירה בשיר....

צביצי

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
שמעו את השיר כמה פעמים עד שתבינו את העומק.
וגם את הלחן.
לפעמים זה גם נכון - צריך לשמוע שיר כמה פעמים כדי לאהוב אותו
אבל פה עולה השאלה (חקירה - בשפה ישיבתית):
האם כשאני שומע את השיר ואני כבר כביכול אוהב את השיר:
1. זה בגלל שיש בו עמקות ובגלל זה לקח לשיר זמן לחלחל בתוכי
2.או שפשוט המוח כבר התרגל למהלך של השיר (אפי' שהשיר לא כ"כ יפה) בגלל זה כביכול הוא אוהב את השיר (כי כיף לשמוע שיר שאתה מכיר........)וכו'

לדעתי (עכשיו) שזה שניהם, לפעמים ככה ולפעמים ככה.
כך או כך כבר תחליטו לבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה