הסוד נחשף: הקמפיין של השנה

• פותח הנושא קופירייט
  • פורסם בתאריך

איש קטן

משתמש צעיר
היי חברים, מזמן לא התראנו, געגועיי. תודה למפרגנים, ויתר מכך למבקרים.

ולענייננו.

טרם נמצא הפרסום שיענה על השאיפות והציפיות של כל המגזרים, בוודאי לא מוצר שמיועד למגזר מאד מסוים (חסידים) הנמצא בתוך מגזר עוד יותר מסוים (חרדים). כאן הענין והציפייה שמעוררים אצל האנשים שתחום הזנבות מעניין אותם כשלג דאשתקד שלא הגיע, יכול להנפיק מהם תגובות של תסכול וכעס. הם ציפו למשהו שיגע גם בלב שלהם. ובצדק.

ולכן, הקמפיין הנוכחי, שהוא אתגר בפני עצמו, להמשיך לעניין אנשים גם ביריד הרביעי במספר, התמקד בשיטת פרסום מאד מגזרי. אכן, שלב הטיזר נחשף לעין כל, והרי אין באפשרותינו להחשיך את עיני אחינו חובשי הפראק וההמבורג, לצד יוצאי מרוקו ותוניסיה - בעת הליכתם ברחובות הסואנים של גאולה ורבי עקיבא. אך השלב השני והמרכזי, הגיע בדיוור ישיר באיזורים בהם יש ריכוז חסידי גבוה בלבד. לא תמצאו את אלבום הסוד, לא בקרית-ספר, ולא בפרדס-כץ. לא בשכונות הר נוף, ובטח לא ברכסים.

לפני שאגע באסטרטגיה שעומדת מאחורי המהלך, הרשו לי להתייחס לענין ההגזמה. שימו לב, מדובר ביעד מכירות בן פחות משבוע ימים, שאמור למכור בין 500-1000 שטריימלים, בעלות כוללת של בין חצי מליון למליון דולר. מי שרואה ביעד הזה ענין שולי שלא כדאי לבזבז עליו את כל הארטילריה, מוזמן לשכנע אותי למה זה פחות חשוב מ'מטלית-הפלא', עליו מבזבזים בפרסום במדיה פי כמה וכמה.

לגבי ההגזמה בפן השני, ניפוח וכדומה, לענ"ד אין כאן יותר הגזמה מפרסום בייגלה שטוחים במגזר הכללי, שם רואים שכולים פשוט שרופים על הבייגלה הזה, בן אבא אמא וסבתא. הבן מתפרץ באמצע ישיבת חירום של אבא, ולאחר מכן מתפרץ באמצע ניתוח שמבצעת אמו המנתחת, כאילו דא, הכל בגלל השטוחים? באמצע ניתוח? השתגעתם?. וטיזר "זה קורה פעם במאה שנה" של שלמור עבור פרוייקט גינדי שכמותו היו פרוייקטים רבים, ובכל זאת, המהלך הטיזרי המנופח הביא רף "מכירתי" ששבר ימינה לשיאים אסטרונומיים. (וכעדותו של עמיחי עצמו, הסוד טמון במהלך הטיזר, קליק לדבריו).

ביריד הקודם תחת הכותר "עושים היסטוריה" גם טענו שיש הגזמה, סוף סוף עדיין לא מדובר בנפילת חומת ברלין, ואפילו לא בצניחת מובארק בארמונו שבשארם, היסטוריה? תיסלם. אבל בשורה התחתונה והכי מעניינת בתחום הפרסום, מכירות. מכירות ושוב מכירות. זה מכר, ובענק. וכשאשר מארח מעוניין לדעת האם התבשיל היה אחלה בחיך האורח, אזי אין טוב יותר מבקשה מעודנת שנפלט בחצי בושה מהאורח: 'אפשר בבקשה עוד צלחת?'. כך שאלה שטענו שזה מעלה את ערך הפרסומאי ולא את ערך המוצר, טעו במגרש המציאות, (לפחות עד היריד הנוכחי, שאת תוצאותיו טרם יודעים).

ולאסטרטגיה שעמדה מאחורי המהלך. ייצור השטריימל היה סוד, וזה כתוב וחתום בעשרות כתבות שכתבו על התחום, הן ע"י כתבים חרדים והן ע"י כותבים חילוניים. אני אישית, בגלגולי הקודם ככתב 'בקהילה' כתבתי מאמר ארוך על גלגולו של שטריימל, ונתקלתי בקיר אטום כשניסיתי לדלות מעט על סוד הייצור, במקביל ובאותו שבוע, כתב גם ירוחם לנדסמן מ'משפחה' כתבת ענק על השטריימל, ותחושותיו היו דומות. וראו את עדותו של קופירייט, והדברים ידועים וניתנים להוכחה.

ולכן, באתי ואמרתי, אני רוצה שתדעו, הסוד הזה יש לו סיבה אחת מרכזית: הצדקת המחיר הגבוה של מוצר שסוד ייצורו אינו ידוע. ברגע שנדע פחות או יותר איך בנוי שטריימל, אזי תעורער באחת ההילה המוגזמת המנסה להצדיק מחיר מוגזם.

מאידך, הצבתי לעצמי גבול ברור, תקראו לזה קו אדום, אני לא כותב מילה אחת נגד השטריימל-מאכערס, ויהי מה. אתמקד בחיובי שלי, ולא בשלילי שלהם. הפתרון לזה בעיניי היה מהלך של שקיפות, הנה, בואו תראו איך בונים שטריימל. מהלך שמעולם לא פורסם, ובוודאי לא תועד. (אם כי ברור שאין שם באמת את המתכון המדוקדק של איך תופרים, איך מדביקים, כמה שעות ייבוש וכמה צבע נשפך, הרי יש גבול עד כמה יצרן שטריימל, גדול ככל שיהיה, יהיה מוכן לבנות את המתחרים שלי במו ידיו, אך בכל זאת יש כאן משהו מעבר לעומת הסוד הגמור והמוחלט ששרר בתחום).

אני סבור, שאת השאלות האנשים יתחילו לשאול קודם כל בינם לבין עצמם, זה יקח קצת זמן, כי לא שמתי להם את המילים בכפית של זהב מחמת ההגבלה שהצבתי לעצמי. אבל הדיון יתעורר, ולאט לאט יחדור, מהתת-מודע למודע, מתאי המוח לגזע. ולדעתי האסטרטגיה היא ארוכת טווח שיתן מימד אחר לשטריימלך של מיללער גם במכירות הקבועות שלהם בחנויות. יעד שהיה לנגד עיני בכל המהלך החשיבתי.

פרט לכך התנהל תהליך מעניין בשת"פ פורה עם יצרן GB שמייצר הלבשה חסידית ומתעתד לפתוח רשת רצינית כאן בארץ. כל רוכש שטריימל יקבל בעקיטשע תמורת 99 ש"ח, במקום מחירו האמיתי, כ 150 דולר. ההטבה היא פרי עמלו של הפרסומאי האמריקאי הייחודי, אייזיק איידליס, (Media on the Go) שמחזיק תחת ידיו את תיק הפרסום של מיללער שטריימל ו GB בארה"ב הגדולה. ושוב, מדובר בהטבה מצד GB והאינטרס המוצהר שלו, וכאן לפחות אני לא צריך לנמק הסברים ולצאת במסע הצתדקות, 'איך ניתן גם למכור בזול וגם לחלק 600 ש"ח לכל אחד, בטח המוצר זבל זבלים'.

--------------------------

orli_dimri

משתמש פעיל
כושר הבעה בכתב מעולה ועל אחת כמה כמה הבעה בעל פה...
רק מי ששמע הרצאה על פרסום / קופי מפי איש קטן, מבין.

תוסס

משתמש פעיל
מוגזם. מדי.

אין קשר ל'מי צריך דירה כשיש פנטהאוז'. כעת צריך לגלות מי עומד מאחורי הקמפיין הזה.

cmyk

משתמש צעיר
נכתב ע"י תוסס;526500:
מוגזם. מדי.אין קשר ל'מי צריך דירה כשיש פנטהאוז'. כעת צריך לגלות מי עומד מאחורי הקמפיין הזה.

הפנטאוז הוא מבית היוצר של קלמן בורשטיין, להגרלה החדשה של הידברות.

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י cmyk;526512:
הפנטאוז הוא מבית היוצר של קלמן בורשטיין, להגרלה החדשה של הידברות.

באמת???
זה מה שעלה לי לראש כשקראתי. :)

חסידה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י איש קטן;526300:
אך השלב השני והמרכזי, הגיע בדיוור ישיר באיזורים בהם יש ריכוז חסידי גבוה בלבד... לא בשכונות הר נוף,
ומה עם הריכוז הוויזניצאי שיש שם? נגזר חלקו לא לדעת...?

מקארתור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
טיזר נקי חלק, ומבריק,
ההוזלה באמצעות האיסטרטגיה החשיפתית על הייצור, מבריקה אף היא, (קרדיט: איקאה)

nava

משתמש רשום
שאלה קטנה לי אליך איש:
למה הדרך שלך להפתיע זה טיזרים.
מילא מימד - זו הדרך שלהם המסתורית להוציא תקציבים
אבל יש כ"כ הרבה דרכים חוץ מטיזרים.

איש קטן

משתמש צעיר
נכתב ע"י nava;526564:
שאלה קטנה לי אליך איש:
למה הדרך שלך להפתיע זה טיזרים.
מילא מימד - זו הדרך שלהם המסתורית להוציא תקציבים
אבל יש כ"כ הרבה דרכים חוץ מטיזרים.

יש רושם מאד מוטעה בענין הזה. הטיזר האחרון שעשיתי היה לפני שנה, "קורעים את המסיכה", מאז ועד היום עברו דרכי כמה וכמה דברים מעניינים לא מטוזרים כלל. אך התשובה טמונה בשאלה, עובדה שהטיזרים זכירים הרבה הרבה מעבר לפרסום רגיל.

שיטת הטיזר נפוצה בצורה מטורפת, וגם המדיה החרדית נחשפת כמעט מידי שבוע לטיזרים. זה שהטיזרים שלי מצליחים לעורר ענין מיוחד, זה משהו שאני אמור להתבייש בו?

דניאל נ

משתמש מקצוען
אני לא חושב שאם קוקה קולה יפרסמו את המתכון הסודי שלהם ביריד כולם יבואו לקנות קוקה קולה
ואיך שאני מבין החסידים יקנו כל אחד שטריימל לפי המלצה כדרכם בקודש ואת הסוד הם יקראו בעיתונים או ישמעו במקווה בבוקר:)
לרוץ ולקנות שטריימל בשביל לשמוע סוד כמוס נשמע לי סקרנות שעולה ביוקר
בלי קשר הפרסום לכשעצמו יפה מאוד
לגבי היעד : אם המחירים יהיו זולים הציבור החרדי יבוא בהמוניו בלי קשר לתותחים הכבדים וקולות המלחמה שנשמעו ואם המחירים יהיו מחירי שוק רגילים ( לפחות לעניות דעתי ) הסיבה היחידה שהם יבואו זו ההטבה על מחיר הבקיטשע

הברקהבפרסום

משתמש פעיל
נכתב ע"י דניאל נ;526617:
אני לא חושב שאם קוקה קולה יפרסמו את המתכון הסודי שלהם ביריד כולם יבואו לקנות קוקה קולה
ואיך שאני מבין החסידים יקנו כל אחד שטריימל לפי המלצה כדרכם בקודש ואת הסוד הם יקראו בעיתונים או ישמעו במקווה בבוקר:)
לרוץ ולקנות שטריימל בשביל לשמוע סוד כמוס נשמע לי סקרנות שעולה ביוקר
בלי קשר הפרסום לכשעצמו יפה מאוד
לגבי היעד : אם המחירים יהיו זולים הציבור החרדי יבוא בהמוניו בלי קשר לתותחים הכבדים וקולות המלחמה שנשמעו ואם המחירים יהיו מחירי שוק רגילים ( לפחות לעניות דעתי ) הסיבה היחידה שהם יבואו זו ההטבה על מחיר הבקיטשע

מצד שני יש מושג לפרסם כדי להגדיל את שם החברה בלי שום סיבה אחרת.

כמו שכובעי פרסטר עשו לפני הרבה שנים המון פרסומת רק על "זה המקור" עם תמונת מקור הציפור והפרסומת על הסודות שיש להם בכובעים וכו' וכו'

מה אתה חושב כשקוקה קולה מפרסם בעיתונים בדף שלם "קוקה קולה לכבוד שבת" וכו' יש בזה משהוא שכנוע? רק התשובה כנ"ל לפרסם את שם החברה זה נותן לבן אדם הבט אחר בחברה (ב-רק לחשוב "כמה כסף החברה משקיע בפרסומת של כלום" כנראה שהם באמת גדולים)

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הברקהבפרסום;526621:
מצד שני יש מושג לפרסם כדי להגדיל את שם החברה בלי שום סיבה אחרת.

כמו שכובעי פרסטר עשו לפני הרבה שנים המון פרסומת רק על "זה המקור" עם תמונת מקור הציפור והפרסומת על הסודות שיש להם בכובעים וכו' וכו'

מה אתה חושב כשקוקה קולה מפרסם בעיתונים בדף שלם "קוקה קולה לכבוד שבת" וכו' יש בזה משהוא שכנוע? רק התשובה כנ"ל לפרסם את שם החברה זה נותן לבן אדם הבט אחר בחברה (ב-רק לחשוב "כמה כסף החברה משקיע בפרסומת של כלום" כנראה שהם באמת גדולים)
נכון מאוד לגבי חברות כמו קוקה קולה וכדו' בהם אדם עומד בסופר ומתלבט איזו חברה לבחור ואז הפרסום הצדדי (כוונתי לא על עצם המוצר אלא מיתוג החברה בכלל ) משפיע עליו בתת הכרה (אצל תתי הרמה בהכרה אולם להשפיע זה תמיד משפיע ) ואולם אין אדם שעומד ומתלבט איזה שטריימל לקנות ואז כשהוא רואה את המודעה הוא אומר לעצמו: וואלה בוא נקנה את השטריימל של מילר ונרוויח סוד על הדרך
שטריימל זו הוצאה ענקית ואדם מעדיף לקנות אותה : א. דרך המלצה של חבר או שראה אצלו והתרשם לטובה . ב. דווקא אצל מישהו פרטי בלי הרבה לחץ שיעבוד על השטריימל ברוגע ולא מתוך לחץ להספיק עוד 10 שטריימלך היום ושתמיד אם יהיה לי בעיה הוא יהיה זמין ונגיש במדידות וכדו' בדיוק כמו שנשים קונות פאה הן מעדיפות מישהי טובה ומפורסמת אבל בגבול מסוים .. יריד נשמע לי המוני מידי והפרסום יכול לא רק לא להביא קונים אלא אפילו להרחיק

חסיד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תוסס;526500:
מוגזם. מדי.

אין קשר ל'מי צריך דירה כשיש פנטהאוז'. כעת צריך לגלות מי עומד מאחורי הקמפיין הזה.

זה באמת הידברות
(וכנראה שנוחעם וקלמן הם לא רק חברים... יש להם משהו משותף מעבר לחברות!)

קבצים מצורפים

• טיזרים מודעות רחוב_Page_1.jpg
    KB 108.7 · צפיות: 12
  • טיזרים מודעות רחוב_Page_2.jpg
    KB 127.7 · צפיות: 12

פרסומאית

משתמש רשום
לגבי ההגזמה בפן השני, ניפוח וכדומה, לענ"ד אין כאן יותר הגזמה מפרסום בייגלה שטוחים במגזר הכללי, שם רואים שכולים פשוט שרופים על הבייגלה הזה, בן אבא אמא וסבתא. הבן מתפרץ באמצע ישיבת חירום של אבא, ולאחר מכן מתפרץ באמצע ניתוח שמבצעת אמו המנתחת, כאילו דא, הכל בגלל השטוחים? באמצע ניתוח? השתגעתם?. וטיזר "זה קורה פעם במאה שנה" של שלמור עבור פרוייקט גינדי שכמותו היו פרוייקטים רבים, ובכל זאת, המהלך הטיזרי המנופח הביא רף "מכירתי" ששבר ימינה לשיאים אסטרונומיים. (וכעדותו של עמיחי עצמו, הסוד טמון במהלך הטיזר, קליק לדבריו).

אכן במגזר הכללי מקובל להגזים ולהפריז? אבל להכניס את השגעון הזה אלינו? לא חבל?!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה