דרוש מידע הסבת רכב לגפ''מ (גז) מומלץ?

efrat.walla

משתמש צעיר
רשמית אכן אין כניסה לחניונים סגורים
אבל מעולם לא עצרו אותנו, הם לא באמת מסתכלים על זה
ובקשר למחיר- גם למיטב ידיעתי זה רק מעלה את הערך ולא מוריד
מנסיון גם כשמכרנו רכב וגם כשקנינו
ובאמת יש את הרכבים הידועים שמתאימים לגז, אז אני מדברת עליהם

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
אם זה לא רכב מדי זקן, ואתה מאמין שהוא ישאר לחיות לפחות עוד כמה שנים טובות אז בלי ספק זהה כדאי.
אם לא, אז לא כדאי.
תעשה את השיקול שלך ותחשוב כמה שנים אתה עוד נותן לו תקוה. השאלה הכמעט יחידה שצריך לברר בהקשר הזה
אני הייתי אומר הפוך: אם זה רכב חדש חבל להרוס אותו עם הגז (כל מוסך שעושה שיפוץ למנועים יוכל לספר כמה רכבים כאלו הוא מקבל לשיפוץ כי הקומפרסיה יורדת עם הזמן). אבל אם מדובר באוטו ישן שבין כך לא במצב מזהיר, אז לא נורא אם יוסיפו לתיקונים גם שיפוץ ראש - כל כמה שנים (אחרי השיפוץ זה בד"כ לא חוזר להיות כמו חדש).

נערך לאחרונה ב:

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
רשמית אכן אין כניסה לחניונים סגורים
אבל מעולם לא עצרו אותנו, הם לא באמת מסתכלים על זה
ובקשר למחיר- גם למיטב ידיעתי זה רק מעלה את הערך ולא מוריד
מנסיון גם כשמכרנו רכב וגם כשקנינו
ובאמת יש את הרכבים הידועים שמתאימים לגז, אז אני מדברת עליהם
נכון, רכבים אירופאים נחשבים יותר מתאימים מאשר היפניים (כי השסתומים מחוזקים יותר).
לגבי חניה במקום סגור זה לא פשוט בכלל, כי בהרבה רכבים המערכת גז דולפת מעט והביטוח צד ג' לא מכסה את הנזקים שעלולים להיגרם משריפות ועוד (בנוסף לבעיה הלכתית ומוסרית שהבעלים פשוט לא מאשר לכם להיכנס למקום שלו).

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
(בנוסף לבעיה הלכתית ומוסרית שהבעלים פשוט לא מאשר לכם להיכנס למקום שלו).
קפצת מהר מידי
לפני המוסרי
יש רכבים שמותר להם להכנס כלומר שהם מספיק בטיחותיים
תלוי מה רשום ברשיון

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
נדמה לי שבכל החניונים הסגורים , הבעלים לא מרשים בכל מקרה ויש שילוט ברור על כך, כי לא רוצים להסתבך עם הגפ"מ. ולכן זה לא משנה מה רשום ברשיון אא"כ החניון פרטי שלך

נערך לאחרונה ב:

יוגורט

משתמש מקצוען
נדמה לי שבכל החניונים הסגורים , הבעלים לא מרשים בכל מקרה ויש שילוט ברור על כך, כי לא רוצים להסתבך עם הגפ"מ. ולכן זה לא משנה מה רשום ברשיון אא"כ החניון פרטי שלך
זה משנה, כשאסור גפ"מ הכוונה מה שלא בטיחותי.

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
זה משנה, כשאסור גפ"מ הכוונה מה שלא בטיחותי.
מבחינת מפעיל החניון הוא מתקין את השלט לפי דרישה של יועץ בטיחות וכיבוי אש כשההנחייה לא להכניס בכלל גפ"מ מתחת לקרקע וזה לא מעניין אותם באיזה רכב הכנסת , זה חושף אותך לתביעות במידה ויקרה משהו חלילה (החוק מתיר להיכנס כלפי בעל הרכב אבל לא מחייב אותם להכניס אותך, זה כמו שתיכנס לחניון פרטי של מישהו ותגיד שלפי הרשיון רכב אין בעיה עם זה).
מניסיון מומלץ מאד גם לכאלו שלא נוסעים מאוד הרבה
אם אתה כותב מניסיון אז אשמח שתכתוב גם כמה זמן וק"מ יש לך ניסיון? תבדוק ק"מ לפי תאריך ההסבה ברשיון (כי הנזקים הם בטווח הארוך). אצל כולם היה ניסיון "חיובי" בחדשים הראשונים.

נערך לאחרונה ב:

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אחרי בערך שנתיים עם גז, התחושות הם (אחרי דיבור עם חברים עם גז ועם כאלה שמתעסקים בזה):

כדאי מאוד להשקיע ולטפל בזמן! וכמה שפחות להגיע למצב שהמערכת לא מטופלת בזמן

כמובן שיש רכבים שיותר מתאימים לגז, ומסתמא כדאי לפני קניית רכב, כשרוצים בהמשך להתקין מערכת גז - להתייעץ איזה רכב מתאים

גם ברכבים מתאימים - יש רכבים שכדאי ויש רכבים שחובה - להתקין 'משמנת' שהיא דואגת לשימון ברכיבים במנוע שיכולים להתעוות בגלל שינויי טמפרטורות בין איך שהדלק עובד לבין איך שהגז עובד

צ'אלמר

משתמש צעיר
ם אתה כותב מניסיון אז אשמח שתכתוב גם כמה זמן וק"מ יש לך ניסיון? תבדוק ק"מ לפי תאריך ההסבה ברשיון (כי הנזקים הם בטווח הארוך). אצל כולם היה ניסיון "חיובי" בחדשים הראשונים.
עשיתי הסבה לגז ב 6000 K ולאחר שנתיים מכרתי את הרכב וכמובן הגפ"ם העלה את הערך של הרכב +חיסכון של
כ13000 K ש"ח

dudis

משתמש חדש
ממליץ מאוד!!
(למי שנוסע יחסית הרבה ומתכוון להחזיק את הרכב לתקופה לא קצרה.)

Tzivia770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אנחנו עשינו לפני שנתיים גפ"מ לרכב מיצובישי גרנדיס, הרכב שהכי מתאים למערכת גז..
פשוט חלום
כל נסיעה ונסיעה חצי מחיר

קובי רמי

משתמש רשום
לפני שנה העברתי מיצובישי גרנדיס לגז לקחתי את המיכל הגדול של 100 ליטר התקנתי גגון על גג הרכב ופשוט לדעתי כבר כיסיתי את ההוצאה ומהיום זה חיסכון ענק בפרט במחירי הבנזין היום
לדעתי אני כבר לא מכיר מישהו שיש לו גרנדיס ולא העביר לגז
כנראה שזה הרכב הכי מתאים לגז
בקיצור מומלץ

קובי רמי

משתמש רשום
אני התקנתי אצל איגור בחולון נראה לי הוא קורא לעצמו קו גז
בלי אחריות אני מרוצה

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מישהו מכיר מקום זול להתקנת מערכת גז?
יש עניין להתקין בצורה איכותית וטובה, שלא תגרום בעיות בהמשך הדרך.
מציינים בעניין את ערן וייס מבאר שבע.

נ.ב. אני קניתי רכב שכבר התקינו עליו מערכת, אז אין לי ניסיון אישי.

קובי רמי

משתמש רשום
מה שכן והרבה לא יודעים חשוב גם איפה למלאות גז כי יש מקו במרכז הארץ הכי הכי זולים בגז והם לא מחליפים פילטרים בזמן וזה גרם לי כבר פעמיים לסתימות במערכת
וכשהגעתי לתקן הוא ישר שאל אותי איפה אני ממלא גז והוא אמר לי שכל אלו שממלאים שם באים אליו עם הבעיה הזו....

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מה שכן והרבה לא יודעים חשוב גם איפה למלאות גז כי יש מקו במרכז הארץ הכי הכי זולים בגז והם לא מחליפים פילטרים בזמן וזה גרם לי כבר פעמיים לסתימות במערכת
וכשהגעתי לתקן הוא ישר שאל אותי איפה אני ממלא גז והוא אמר לי שכל אלו שממלאים שם באים אליו עם הבעיה הזו....
בית דגן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה