חרבות ברזל הנספח השבועי • 11

הסקר השבועי: לפניכם חלק מהשמות שהוצעו. בחרו שם למלחמה והשפיעו

• מלחמת עזה

• מלחמת בראשית

• מלחמת שמחת תורה

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
כטבמ אירני שוגר לעבר ספינה עם קשרים ישראליים סמוך להודו
ספינה שנחכרה מחברה אירופית שעליה בעלות עקיפה של איש עסקים ישראלי.
בערך כמו להגיד שכל יהודי רנדומלי הוא קרוב משפחה שלי דרך יעקב אבינו.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
הוא לא נציג ארה"ב. נציג ארה"ב אמור לשבת לידו. התג של המדינה המיוצגת נמצא לצד שמאל של הנציג. אפשר לראות שאמור להיות תג של מדינה שלשמאלו של איש נוטרי קרתא הזה ואין שם תג יש רק את תופסן התג.
לא אתפלא אם גם "נציג" ארה"ב זה הטרלה.
שהם ישלחו נציג לועידה כזו באירן? ושימו לב שהכסא ריק

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תוך כדי הישיבה - אזעקות חסרות תקדים בכל הצפון, לכאורה ההוכחה שחיזבאללה אכן התחיל מלחמה. רק כעבור כמה דקות יתברר שמדובר בהתראת שווא, אולי עקב להקת עגורים.
ואולי באמת זה לא היה להקת עגורים, וזה היה ניסוי כלים של החיזבאללה וכשהם ראו שישראל מספרת שזה אזעקות שוא, אז הם הבינו שישראל לא רוצה לפצוח במלחמה...אני גם זוכר שלקח די הרבה זמן עד שאמרו שזה אזעקת שוא, כמעט שעתיים

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש נפגעים בגבול הצפון
פרטים נוספים ברגע שיתאפשר מהצנזורה.

אירוע ביטחוני בגבול הצפון
חילופי אש כבדים בגבול...

‏לוחמים ומפקדים בגזרת הצפון בביקורת קשה: ״מרגישים ברווזים במטווח, רצף האירועים גובר כאן - מלחמה לכל דבר, ובדרגים הגבוהים חושבים שהכל בסדר״.

נציין שהאירוע בצפון הארץ הוא לא חטיפה או חדירת מחבלים כמו שרץ ברשתות...

(הלל ביטון רוזן)
יש עידכון נוסף על זה?

סבא ישראל

משתמש מקצוען
נמצא בעדכון של מוצ"ש
הותר לפרסום: סמל עמית הוד זיו הי"ד בן 19, מראש העין, לוחם בגדוד 71, עוצבת ׳הברק׳ (188), נפל אמש במהלך פעילות מבצעית בצפון הארץ כתוצאה מהשיגורים שביצע חיזבאללה משטח לבנון לעבר מרחב שתולה.

yv14

משתמש פעיל
נמצא בעדכון של מוצ"ש
הותר לפרסום: סמל עמית הוד זיו הי"ד בן 19, מראש העין, לוחם בגדוד 71, עוצבת ׳הברק׳ (188), נפל אמש במהלך פעילות מבצעית בצפון הארץ כתוצאה מהשיגורים שביצע חיזבאללה משטח לבנון לעבר מרחב שתולה.
ברור לכולם -
מלחמה בצפון היא עניין של זמן. מבחינת ישראל המצב כרגע הוא אופטימלי - יש תירוץ מושלם לפתיחה במלחמה מצד אחד, מצד שני המצב מספיק רגוע בשביל שישראל תוכל להתחיל בזמן שנוח לה.
(דהיינו - סוף החורף, וירידת עצימות המלחמה בעזה)

yv14

משתמש פעיל
יואב זיתון:

בכניסה השנייה לעזה מג"ד אמר לי שהוא לא רוצה להוציא את לוחמיו הביתה, בשום אופן, לכל אורך המלחמה. "מקסימום לבא"ח בריענונים, שההורים יבואו לשעה וזהו".

חשבתי שהוא סתם קצין קשוח, אבל אז הוא הסביר: "בבית הם ייחשפו לכל הטינופים והגידופים וההשנאות שמתחילים לחזור. ואיך אקבלם אחרי זה בעזה? מתווכחים? רבים? לא מפוקסים במשימה? היום בני 19 הם בוגרים, דעתניים, זה לא פקודות עבור. זו סכנה ממשית להמשך הלחימה אם ייחשפו למה שיקרה בארץ וחשבנו שנעלם ב-7.10".

שלשום אמר לי מפק"צ סדיר שיצא הביתה אחרי חודשיים בעזה: "הייתי בטוח שישראל תיראה אחרת, מאוחדת. פתחתי לראשונה מזה חודשיים אינטרנט, חדשות, רשתות, הכל שחור. שוב אותה שנאת אחים. מדכא"
דייייייייייייייי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
למה ממשיכים לתת מקום לתקשורת המחלישה שממוטטת אותנו מבפנים????????
למען ה', למה???????
העם מאוחד, חזק, מנצח.
הבעיות מתחילות ומסתיימות בתשקורת.
אתם מתעקשים לגרום לנו להפסיד במלחמה הזאת??
אני לא מצליח להבין את זה.
מהעיתונאים התייאשתי.
אבל למה אנחנו נותנים במה לזבל הזה?????
איך אמר אב שכול בריאיון לגל"צ (כמובן מיד לאחר מכן הורד ונקטע בצורע הכי בוטה ומכוערת שיש. ציטוט לא מדוייק) "אנחנו העם, ננצח אתכם. תסגרו את הטלוויזיות!"
למה, למה, למה, נותנים להם להוביל את דעת הקהל???
יחיא סינוואר יודע עברית. תאמינו לי, הוא רואה ערוץ 12 ונהנה מכל רגע.

ראויה לשבח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא למדו כלום: בסיסי צה"ל מסווגים חשופים בפני פועלים ערבים

עוד ועוד חיילים מתלוננים על כך שעובדים ערבים מהרשות הפלסטינית מועסקים בתוך בסיסי צה"ל. רק בסוף השבוע האחרון קיבלנו במערכת הקול היהודי תלונות אודות העסקת פועלים במוצב בישוב עפרה, בחטמ"ר יהודה ואף בבסיס אוגדת איו"ש.

הלוחמים מביעים תסכול רב על כך שבצה"ל לא הפיקו לקחים מהמידע המודיעיני הרב שהיה ברשות חמאס בטבח בשמחת תורה, וממשיכים להכניס את אויבינו לתוך בסיסי צה"ל כולל בסיסים משמעותיים כגון אוגדת איו"ש.

בקול היהודי חשפנו, מאז פרוץ המלחמה ועוד קודם לכן, על מספר רב של מחדלים בהם הופקרו בסיסי צה"ל ונחשפו לפועלים ערבים. בחלק מהמקרים מדובר בסיסים של יחידות מסווגות, מוסך למטוסי F16, בסיס צוללות ועוד.

השבוע חשפנו בקול היהודי, מחדל שנראה כאילו נלקח היישר מספרי ההיסטוריה של מלחמת יום הכיפורים.

במוצבי החרמון, המוגדרים בידי צה״ל כבעלי חשיבות אסטרטגית מטכ״לית, מועסקים באופן חיצוני עובדים דרוזים רבים מיישובי רמת הגולן.

בניגוד למרבית הדרוזים בישראל המשרתים בצה"ל ורבים מהם נמצאים ברגעים אלו בלחימה בחזיתות השונות, מדובר בעובדים מקרב המיעוט הדרוזי בכפרים שבהגדרה אינם משרתים בצבא ורבים מתושביהם מזדהים עדיין עם המשטר הסורי, אליו היו שייכים לפני מלחמת ששת הימים.

יוסי גרשון, חוקר שבויים בתקופת מלחמת יום הכיפורים, סיפר על החקירה שערך עם מפקד הקומנדו הסורי: "הוא אומר לי הכרנו את מוצב החרמון הישראלי טוב מאוד. העסקתם בבינוי של מוצב החרמון דרוזים מרמת הגולן, חלק מהדרוזים האלו עבדו לטובת המודיעין הסורי ודרכם היתה לנו תמונת מצב לא רעה ואפילו טובה איך המוצב הזה בנוי מעל הקרקע ומתחת הקרקע".

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
דייייייייייייייי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
למה ממשיכים לתת מקום לתקשורת המחלישה שממוטטת אותנו מבפנים????????
למען ה', למה???????
העם מאוחד, חזק, מנצח.
הבעיות מתחילות ומסתיימות בתשקורת.
אתם מתעקשים לגרום לנו להפסיד במלחמה הזאת??
אני לא מצליח להבין את זה.
מהעיתונאים התייאשתי.
אבל למה אנחנו נותנים במה לזבל הזה?????
איך אמר אב שכול בריאיון לגל"צ (כמובן מיד לאחר מכן הורד ונקטע בצורע הכי בוטה ומכוערת שיש. ציטוט לא מדוייק) "אנחנו העם, ננצח אתכם. תסגרו את הטלוויזיות!"
למה, למה, למה, נותנים להם להוביל את דעת הקהל???
יחיא סינוואר יודע עברית. תאמינו לי, הוא רואה ערוץ 12 ונהנה מכל רגע.

תקשורת שממוטטת אותנו מבפנים, יכולה להיות גם זו, שנוח ונעים לך לשמוע את דעותיה והגיגיה, לא חכמה לצעוק אחדות רק על הצד השני (שבינינו, אתה לא סובל אותו גם סתם כך), ולהתעצבן רק שהצד השני מדבר על פוליטיקה.

על 'כולנו' לדבר, לעשות, ולחשוב אחדות, אם נמשיך לשנוא ולקלל את אחינו מהצד השני, בלב, לא יעזור לנו שנסתום את הפה לכמה חודשים, זה כמו מייקאפ שטבעו לדהות עם הזמן. אחדות אמיתית פירושה, להתחבר ולהבין (באמת!!), שכולנו אחים, גם אם דעותינו חלוקות פה ושם.. וכמו שר' גרשון זצ"ל היה נוהג לומר תדיר, 'שצריך להבין, ולדון את הצד השני לכף זכות, באמת!

דיני

משתמש מקצוען
תקשורת שממוטטת אותנו מבפנים, יכולה להיות גם זו, שנוח ונעים לך לשמוע את דעותיה והגיגיה, לא חכמה לצעוק אחדות רק על הצד השני (שבינינו, אתה לא סובל אותו גם סתם כך), ולהתעצבן רק שהצד השני מדבר על פוליטיקה.

על 'כולנו' לדבר, לעשות, ולחשוב אחדות, אם נמשיך לשנוא ולקלל את אחינו מהצד השני, בלב, לא יעזור לנו שנסתום את הפה לכמה חודשים, זה כמו מייקאפ שטבעו לדהות עם הזמן. אחדות אמיתית פירושה, להתחבר ולהבין (באמת!!), שכולנו אחים, גם אם דעותינו חלוקות פה ושם.. וכמו שר' גרשון זצ"ל היה נוהג לומר תדיר, 'שצריך להבין, ולדון את הצד השני לכף זכות, באמת!
את החילוני הפשוט שהולך כעדר אחר מנהיגיו לא קשה לאהוב. הם יהודים טועים, תינוקות שנשבו, גם אם הם צועקים בקול בסך הכל הם מהדהים את מה שסוכני התעמולה מסבנים אותם.
אבל טיפוסים כמו אהוד ברק, אחייניתו, דן חלוץ וכל הגרעין הקשה של רעים לנשק וכח קפלן, אני חושבת שעליהם נאמר: הלא משנאיך השם אשנא
ולאהוב אותם זה פשוט להושיט את הלחי השניה כמנהג הנוצרים
מה שכן, עדיף שלא להתייחס אליהם, גם נפשית.
לא להיחשף לתעמולה שלהם
כמה שיותר להתרחק מהרוע והזבל שהתקשורת נוטפת.
לעשות סיבוב מרחוק ולתת יריקה הגונה, כמו לכנסיה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...