הנדסת תוכנה\פיתוח תוכנה

NCMI

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני חדשה בתחום ומתעניינת בלימודי תכנות. אני שומעת כל הזמן על הנדסת תוכנה ועל פיתוח תוכנה. יש הבדל ביניהם?

Yosef 1

משתמש צעיר
בוודאי שיש הבדל

מדעי המחשב זה לימודים של 3.5 שנים
והנדסת מחשב זה 4 שנים

ובנוסף במדעי המחשב לומדים להיות מתכנת
ובהנדסת תוכנה לומדים להיות מהנדס

מדעי המחשב והנדסה הם שני פנים של אותו התחום. בשל כך קיימת חפיפה בתכנים וחלק מהקורסים אף זהים. אולם, בעוד שבלימודי מדעי המחשב נלמד הבסיס המדעי, והדגש הוא על חקירה ופתרון של בעיות ספציפיות, הרי שבהנדסת תוכנה לומדים הן את הבסיס המדעי והן את הכלים ושיטות העבודה הנחוצות לבניית מערכות תוכנה איכותיות", מסבירה ערמון.

למדעי המחשב כמו להנדסת תוכנה יש קורסים הנלמדים במהלך התואר אשר מטרתם לתת לסטודנט להבין את התחום לעומקו, כאשר ההתמקדות בכל אחד מהם היא שונה. "במדעי המחשב יש התמקדות בהבנת הטכנולוגיה על מנת לשפר אותה, ובהנדסת תוכנה יש התמקדות בהבנת הטכנולוגיה כדי לבחור את החלופות האופטימאליות למערכת ההנדסית שאותה רוצים לפתח", היא מוסיפה.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
בוודאי שיש הבדל

מדעי המחשב זה לימודים של 3.5 שנים
והנדסת מחשב זה 4 שנים

ובנוסף במדעי המחשב לומדים להיות מתכנת
ובהנדסת תוכנה לומדים להיות מהנדס

מדעי המחשב והנדסה הם שני פנים של אותו התחום. בשל כך קיימת חפיפה בתכנים וחלק מהקורסים אף זהים. אולם, בעוד שבלימודי מדעי המחשב נלמד הבסיס המדעי, והדגש הוא על חקירה ופתרון של בעיות ספציפיות, הרי שבהנדסת תוכנה לומדים הן את הבסיס המדעי והן את הכלים ושיטות העבודה הנחוצות לבניית מערכות תוכנה איכותיות", מסבירה ערמון.

למדעי המחשב כמו להנדסת תוכנה יש קורסים הנלמדים במהלך התואר אשר מטרתם לתת לסטודנט להבין את התחום לעומקו, כאשר ההתמקדות בכל אחד מהם היא שונה. "במדעי המחשב יש התמקדות בהבנת הטכנולוגיה על מנת לשפר אותה, ובהנדסת תוכנה יש התמקדות בהבנת הטכנולוגיה כדי לבחור את החלופות האופטימאליות למערכת ההנדסית שאותה רוצים לפתח", היא מוסיפה.
זה ההבדל בין תואר במדעי המחשב לתואר בהנדסת תוכנה.
אין הכוונה למסלול של מה"ט.

NCMI

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה ההבדל בין תואר במדעי המחשב לתואר בהנדסת תוכנה.
אין הכוונה למסלול של מה"ט.
אני לא מתכוונת ללימודים בסמינר.
השאלה שלי זה אם אני הולכת לבית המורה ולומדים שם הנדסת תוכנה או שאני הולכת ללוסטיג ולומדים שם פיתוח תוכנה, האם זה שני מקצועות שונים? או שזה אותו מקצוע בשם אחר?

racheli.

משתמש פעיל
אני לא מתכוונת ללימודים בסמינר.
השאלה שלי זה אם אני הולכת לבית המורה ולומדים שם הנדסת תוכנה או שאני הולכת ללוסטיג ולומדים שם פיתוח תוכנה, האם זה שני מקצועות שונים? או שזה אותו מקצוע בשם אחר?
זה אותו מקצוע בדיוק.
ההבדל הוא שמלוסטיג תצאי עם תואר וממהט לא תצאי עם תואר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה