דיון המשכורות בהייטק לחרדיות, מחירי הדירות, ומה שביניהם.

מצב
הנושא נעול.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה בהחלט משקף חלק מהמציאות... כי יש כאלו (אחוז לא גדול) שמגיעים תוך שנה לסכומים של 16-18 ומעלה.

אני אישית התחלתי ב6...
לאחר שנה מסיום הלימודים מהקבוצה שלי יותר מ50 אחוז הגיעו ל18-20, אותן 50 אחוז אחרי 4 שנים עברו את ה30.
שאר ה 50 אחוז נשארו באותן חברות קבלן מההתחלה. מסיבות שהן לא מעונינות להתקדם / נתקעו עם ניסיון לא משהו לא הצליחו לצבור ניסיון משמעותי / וגם הן מגיעות ל20 לפחות (אחרי 4 שנים).
אבל ברור שזה לא הרוב, ומי שאומר שכל מתכנת מתחיל מקבל 25K הוא טועה ומטעה.
אף אחד לא אומר כזה דבר, אבל אצל בוגרי תואר בשיא הבועה זה בהחלט היה רווח ולא נדיר.
במצב הנוכחי זה 10 פחות, וגם על זה אומרים תודה...
אחרי 3-4 שנים בהחלט מגיעים לסכומים יפים של 22 ומעלה, ברוב המקרים.
אכן, לפחות.
בענף ההיטק יש גם מלא פיטורין
מי שטוב ומנוסה חוטפים אותו מהר...
חרדיה?
תוך שנה?
בדרך כלל חרדיות הן ללא תעודת בגרות, או תואר במדעי הרוח וכו'
זה היופי בתכנות, מענין רק דבר אחד, הידע והיכולת שלך.

וכן חרדיות מעדיפות לעבוד בסביבה מותאמת לחרדיות ששם מנצלים את זה ולא מפנקים בשכר
יש הרבה מאוד חברות הייטק שנותנות תנאים מותאמים לנשים חרדיות.
חממות זה מקום טוב לרווקות חרדיות שרוצות את הסביבה השמורה לתקופה של אחרי הסמינר.
וגם שם מתחילים היום ב7500 והשכר עולה בהמשך...

פירקוד!!

משתמש פעיל
אני לא חושבת שאת והחברות שלך מייצגות.. אתן בדיוק השנה שבה קמאטק התחילה והיתה דרכם השמה מטורפת היה והשוק היה בפריחה מטורפת. אני סיימתי את הלימודים לפני 7 שנים.. אופציות העבודה שעמדו לפנינו היו מטריקס וחברות דומות.. ובודדות הצליחו לפרוץ את התקרת זכוכית הזאת! וכולן מאז השתדרגו, אבל הרבה מהן למשרדי ממשלה שהשכר שם בסביבות 17-18. כי רמת הכשרה בסמינרים לפני קמאטק ומכון לב היתה ברצפה! וכאן המקום להודות להם על השינוי המטורף שהם עשו! בשנתיים האחרונות גם השוק מאד קשה, אבל לפחות לבנות יש יותר מודעות והכשרה יותר גבוהה ועבודה בשכר מינימום כמעט ולא קיימת.. אבל המשכורות שאת מתארת לשנתיים נסיון נדירות מאד..

זמר

משתמש פעיל
אני מכיר באופן אישי אברך ששאל את הרב שטיינמן הבת שלו מתלבטת בין תכנות או הוראה וקיבל תשובה תכנות
אברך פרומער, הבת למדה בסניף [הבנים למדו בפוניבז' ותפרח]
בעייתי מאד לצטט תשובה ספציפית לאברך ספציפי,
אני מכירה מישהו שהבת רצתה מאד תכנות והרב שטיינמן ענה תשובה אחרת לחלוטין,
אין כאן הוראה לציבור...

SASHLI

משתמש צעיר
1.הליטאים הם אלה שדורשים 600/800 (המצב היום לא קרוב לזה אפילו)
2.ההייטקיסטים אלו הטחונים שלא חושבים על העתיד ומסתנוורים מהמשכורת כרגע (תן להם קצת קרדיט..)
3.הליטאים בתחרות מטורפת לקנות דירות במרכז (מעניין מי המגזר הבולט בערים עפולה אופקים נוף הגליל ועוד)
4.הבחורים הליטאים מסונוורים משכר האישה וזה מה שהם מחפשים בראש ובראשונה (אישית הורדתי שלוש מתכנתות יש לי כמה דברים יותר חשובים לפני השכר שהן מרוויחות)
5.כל השאר שלא יכולים מרמים ועוקצים את הבנק
ועוד כמה שחלקם בין השורות ...
וזה לפני הסכומים שהבאת שמופקעים לחלוטין אבל זה לא הענייין
בנוגע למספר 3 יש ליטאים גם בעפולה וגם בנוף הגליל אני דווקא חושב שהם איכותיים
רק רחמונעס... לא למדו בישיבע טובה...

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
במגזר החילוני יש הרבה גננות ומורות (אפילו במעונות!!!) -בני דודים
כי אצלם יש את אותו בעיה כמו אצל החרדים לפני כמה שנים (ועדיין קיים בחלק מהמגזר)
כולם הולכים להוראה (כי אצל הנשים זה בעייתי לעבוד במשהו אחר) ואז יש עודף מורות.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
באינטל יש פער, מידיעה אישית.
באינטל קרית גת חיפה וירושלים מרוויחים פחות מאשר אינטל פתח תקוה.
מידיעה אישית, זה לא נכון.
החוזים באינטל אישיים ולא קשורים לסייט.
(אישית קיבלתי כמה אלפים טובים יותר מחברים לצוות, באותו level ובאותו site שלי, באינטל ירושלים. כך שנתונים לא אומרים כלום)

מרחבית

משתמש מקצוען
הבעיה שכל פעם אני מבטיחה לעצמי שזה פעם אחרונה שאני מגיבה...
ואז אני כן מגיבה,
ומקבלת תגובות נזעמות,
ואז אני מסבירה שוב..
ואז מבטיחה לעצמי שדי וזהו..
ואז אני מחליטה שיותר אני לא מגיבה באשכולות כאלו ...
וחוזר חלילה :)
כנ"ל ממש
וכל פעם מתעצבנת וצוחקת על עצמי ש-הי, עוד פעם אני מגיבה כאן :)
ממש צחקתי בקול
כמוני- כמוכן....
כנראה זה חזק ממנו....:):):ROFLMAO:

כנראה נכנסתם ללופ (אינסופי?) :)
מסוג הדברים שקורים (כמעט) לכולם...

ניחוחות

משתמש מקצוען
אר ה 50 אחוז נשארו באותן חברות קבלן מההתחלה. מסיבות שהן לא מעונינות להתקדם / נתקעו עם ניסיון לא משהו לא הצליחו לצבור ניסיון משמעותי / וגם הן מגיעות ל20 לפחות (אחרי 4 שנים).
לפעמים הם נשארות במקומות האלה מתוך אידיאל וערכים,
סביבה שמורה, פחות שעות עבודה ועדין מקבלות שכר נאה
אמנם לא בסכומים שאת מתארת אבל לא הכל קרירה בחיים

משפחה מעל הכל

משתמש רשום
חרדיות שמורות המחפשות עבודה בהייטק, מגיעות עם ערימת דרישות: סינון איכותי, סביבה נפרדת, אפשרות לא להשתתף בימי גיבוש, חופשה בחול המועד. לאמהות - עבודה בשעות סבירות ולא מ8-5 או מ9-6 (יש מקומות שדורשים עבודה בשעות מסוימות) ואם אפשר גם 8 שעות ולא 9 וכו' וכו'.
חלק מהדרישות - הם דברים שלא ניתן להתפשר עליהם ולכן גם למישהי ממש מוכשרת ואפילו עם ניסיון - לא כ"כ פשוט למצוא עבודה שגם תענה על כל התנאים וגם המשכורות שם יהיו 31K.... - אז לא להחליט כל כך בקלות שכל ההייטקיסטיות עשירות.
ולמי שטוען שאפשר להרוויח פחות ולגור בפריפריה - זה נכון ברמה מסוימת אבל קחו בחשבון שהמחיה שם יקרה הרבה יותר מאשר במרכז, וכן תלויים בנסיעות על כל דבר קטן.

מרחבית

משתמש מקצוען
היו שכתבו נגד עבודה בתכנות.
העולם היום הוא לא כמו פעם. מחשבים יש גם בהנהלת חשבונות, בגרפיקה, באדריכלות, במזכירות של כל מוסד, כולל מעונות ומוסדות לימוד, ואיפה לא?
ובהרבה מקצועות יש סביבת עבודה טובה יותר או טובה פחות. וצריכים לברר טוב, וגם לדעת איך לנהוג בכל מקום, ואיך לשים גבולות מתאימים. מאוד חשובה הדרכה.
האמנם תכנות זו הסכנה הגדולה מכולם?

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
ולמי שטוען שאפשר להרוויח פחות ולגור בפריפריה - זה נכון ברמה מסוימת אבל קחו בחשבון שהמחיה שם יקרה הרבה יותר מאשר במרכז
???
הבנתי מאשכול בנושא המגורים בפריפריה שדווקא הפוך, וזול להם שם...
ביגוד במחירים זולים, הנעלה, צילום אירועים, קייטרינג, תסרוקות, פאנית וכד'- הרבה יותר זול

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
ולמי שטוען שאפשר להרוויח פחות ולגור בפריפריה - זה נכון ברמה מסוימת אבל קחו בחשבון שהמחיה שם יקרה הרבה יותר מאשר במרכז, וכן תלויים בנסיעות על כל דבר קטן.
העיר תל אביב היא העיר הכי יקרה בעולם!
עריכה-נכון ל2022 היא לא הכי יקרה, היא מקום 3...

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה