חגים המשך הדרכה - קישוט דונאטס

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בכוונה פתחתי אשכול חדש.
התלבטתי אבל מה שהכריע את ההחלטה לפצוח אשכול חדש היה העובדה שהאשכול הקודם כבר ארוך ונעלם לאט לאטת ואני הבטחתי להביא עוד קצת רעיונות- לכן בשביל שכל מי שרצתה תראה את ההמשך- פתחתי אשכול חדש שבה הכותרת מגלה מה יש באשכול.
באשכול הישן אשים קישור לכאן.

טוב.

קודם כל-
הנה המתכון מומר לכוסות מדידה וכפות [שקלתי עכשיו הכל]:
1/2 שקית אבקת אפיה
קצת פחות מ- 2/3 כוס מים
2 כפות שמן
2 כוסות קמח
1/4 כוס סוכר
קורט מלח
1 ביצה

אז הכנתי כבר נגלה גדולה לחנוכה, לצורך מישהו, וקישטתי בכל מיני.
הכי פשוט- סוכריות. כן כבר אמרתי, אבל יש כל מיני ואפשר על גנאש שחור או על לבן:
צפה בקובץ המצורף 267223
צפה בקובץ המצורף 267224
אפשר גם שוקולד צבעוני, כמו הורוד כאן:
צפה בקובץ המצורף 267225

וכמובן- ליצור דוגמא של פרח [או קורי עכביש]. לזה יש הדרכה בשלבים:
שלב ראשון טובלים בגנאש חום [או לבן] אחר כך מזלפים שתיים או 3 עיגולים מצבע מנוגד. ממש לא צריך להיות מדויק, כי עוד רגע הורסים את העיגולים. גם שלי רוטט ולא מדויק וזה בסדר גמור. הנה ב-2:
צפה בקובץ המצורף 267226
בשלב הבא, מושכים בעזרת קיסם מהחוץ לפנים במספק נקודות. ככל שתמשכו במספק גבוה יותר של נקודות, תקבלו יותר "עלי כותרת"
צפה בקובץ המצורף 267227

אם מושכים ההיפך מהפנים לחוץ מקבלים צורה של קורים:
צפה בקובץ המצורף 267228
קל, נכון?

והנה מגש מלא:
צפה בקובץ המצורף 267229
צפה בקובץ המצורף 267230

חנוכה שמח!
ואם נכין עוד משהו מעניין בחנוכה [אולי עוגיות בשילוב סביבוני שוקולד...עוגיות עם חלונות דמוי זכוכית ועוד...הכל אם, אז לא נחסום מכן...]

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
שיואו!!!
אבל כל אחד רוצה לטעום מכל סוגי הקישוטים, לא?
אז מגש כזה מספיק לשלוש אנשים.

יותר יפה מכל חנות שמוכרת מוכן.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו איזה יופי!
זה נשאר טרי עד חנוכה?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י תמר;1879539:
וואו איזה יופי!
זה נשאר טרי עד חנוכה?

נשמר מעולה בהקפאה בכלי סגור היטב, גם אחרי הקישוט להרבה זמן.
אני מכינה כמות ענקית וכל פעם מוציאה כמה שצריך, מפשירה כ-20 דקות.

הכנתי עכשיו רק כמות קטנה [40] כי זה לאיזו מסיבה שמישהי ביקשה למחר.
נגלה לכם שלקח לי כשעה הדונאטס + הקישוט.....ממש לא הרבה זמן.

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מדהים. פצצה!!
למה אין לך בלוג?

אלונית

משתמש פעיל
מדהים!!!!!

תודה !
גם על המתכון המומר!

הכל פה במולטיקייק?
בתמונות הם נראים ממש גדולים!

והמתכון המצורף הוא ל 40 יח' או שהכפלת אותו?

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה! יפים ומגרים!

אפשר לשאול מאיפה את משיגה את הסוכריות המיוחדות יותר? כמו בשני הדונאטס הקדמיים בתמונה הראשונה? מצאתי סוכריות מושקעות או בכשרות לא משהו או במחיר לא משהו…
או אשאל אחרת- את משלמת 15 שקל בשביל 30 כוכבים? אם כן, אז אני יודעת איפה להשיג...

ONE1

משתמש מקצוען
בקר היקרה!
את יודעת אם ניתן לאפות לחמניות ביס במכשיר של הסופגניות??

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מדהים. פצצה!!
למה אין לך בלוג?
לא מתאים לי. גם מסיבות אידיאולוגיות..

הכל פה במולטיקייק?
בתמונות הם נראים ממש גדולים!

והמתכון המצורף הוא ל 40 יח' או שהכפלת אותו?
הכל במולטיקייק- רק נראה גדול יותר כי זה בתמונת תקריב...
הכפלתי פי 2.5 ויצא לי 42

אפשר לשאול מאיפה את משיגה את הסוכריות המיוחדות יותר? כמו בשני הדונאטס הקדמיים בתמונה הראשונה? מצאתי סוכריות מושקעות או בכשרות לא משהו או במחיר לא משהו…
או אשאל אחרת- את משלמת 15 שקל בשביל 30 כוכבים? אם כן, אז אני יודעת איפה להשיג...
הסוכריות המיוחדות יותר הם מארה"ב של חברת "ליברס"- חברה בבעלות חרדית ובהכשר מעולה של הרב ווייסמנדל. אני קונה באושר עד. כל סוג יש לו מחיר אחר. בבית עכשיו יש לי 3 סוגים ובהם השתמשתי. כל השאר ישראלי.
הכוכבים עלו לי 19.90 ל 210 גרם. [לשם השוואה קופסא רגילה בארץ היר כ-70 גרם]. סוכריות מאורכות בטעם שוקולד [והם טעימות- בניגוד לחברותיהן הישראליות] 13.90 ל 310 גרם.
הכי יקר זה הסוכריות שנראות כמו עדשים. זה שוקולד צ'יפס מיניאטורי מצופה בציפוי דרז'ה צבעוני 25.90 ל 310 גרם.
כולם אותו גודל קופסא [ממש גדולה]. המשקל השונה של הכוכבים הוא בגלל שהם קלים יותר לכן יש פחות גרם בקופסא.

את יודעת אם ניתן לאפות לחמניות ביס במכשיר של הסופגניות??
לא יודעת. אני בטוחה שיש אחרות שיוכלו לענות לך על השאלה הזו. לי אין נסיון עם זה...

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י hbecker;1879681:
הסוכריות המיוחדות יותר הם מארה"ב של חברת "ליברס"- חברה בבעלות חרדית ובהכשר מעולה של הרב ווייסמנדל. אני קונה באושר עד. כל סוג יש לו מחיר אחר. בבית עכשיו יש לי 3 סוגים ובהם השתמשתי. כל השאר ישראלי.
הכוכבים עלו לי 19.90 ל 210 גרם. [לשם השוואה קופסא רגילה בארץ היר כ-70 גרם]. סוכריות מאורכות בטעם שוקולד [והם טעימות- בניגוד לחברותיהן הישראליות] 13.90 ל 310 גרם.
הכי יקר זה הסוכריות שנראות כמו עדשים. זה שוקולד צ'יפס מיניאטורי מצופה בציפוי דרז'ה צבעוני 25.90 ל 310 גרם.
כולם אותו גודל קופסא [ממש גדולה]. המשקל השונה של הכוכבים הוא בגלל שהם קלים יותר לכן יש פחות גרם בקופסא.

תודה על הפירוט! באמת לא התכוונתי שתלכי למזווה לבדוק! היית אומרת שזה של ליברס ואיפה ניתן להשיג במחיר שפוי, זה מספיק. תודה רבה רבה!

Ok - מירי טריטל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
וואו, בקר, את כל כך מוכשרת וכל כך טובה ומפרגנת!!
איזה עבודה יפה ואסתטית! מקסים!

בת יהודה

משתמש פעיל
בקר, אין מילים!
תגידי, ואם אין לי מולטי קייק, אין סיכוי להכנת הדונאטס?

צחצח

משתמש רשום
בקר המקסימה והמיוחדת במינה איזה שוקולד לבן את קונה צימקאו ? זה טוב צימקאו? ואיך עושים את הורוד עם אפשר מתכון לציפוי השוקולד אשמח מאד תודה ושוב תודה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תייגתי לך!
אבל אני יכולה לשים רק 2 תגיות כי אני לא פותחת האשכול
נראה מדהים
לא יאומן שרק שעה של עבודה...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
תגידי, ואם אין לי מולטי קייק, אין סיכוי להכנת הדונאטס?
כתבתי בהודעה המקורית איך אפשר בלי מכשיר- תראי שם

איזה שוקולד לבן את קונה צימקאו ? זה טוב צימקאו? ואיך עושים את הורוד עם אפשר מתכון לציפוי השוקולד אשמח מאד תודה ושוב תודה.
שוקלד לבן במטבעות מחנויות מתמחות למוצרי אפיה. אם אין אז אפשר צמקאו- קצת יותר בגוון צהבהב. ממיסים עם יותר שמן כ-2-3 כפות לכל 100 גרם שוקולד.
הורוד- שוקולד לבן מומס שהוספתי לו קצת צבע מאכל ורוד.
ציפוי שוקולד גנאש- מבשלים יחד בסיר שוקולד וריצ' ביחס של שוקולד כפול מריצ'. מערבבים כל הזמן עד שמתקבל קרם חלק.

תייגתי לך!
אבל אני יכולה לשים רק 2 תגיות כי אני לא פותחת האשכול
נראה מדהים
לא יאומן שרק שעה של עבודה...
הוספתי עוד תגיות.
לקח אפילו קצת פחות משעה. שעה היתה הגזמה...

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
סתם שאלה- מה את עושה עם כל הסופגניות האלו? אתם אוכלים אותם? כל שנה אני מתלהבת ומכינה סופגניות (לא הרבה) וזה יוצא מעולה! אבל כל המשפחה ביחד מצליחה לגמור סופגניה אחת... זה מוציא את כל הטעם לעבוד.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י אחת אחת 11;1880208:
סתם שאלה- מה את עושה עם כל הסופגניות האלו? אתם אוכלים אותם? כל שנה אני מתלהבת ומכינה סופגניות (לא הרבה) וזה יוצא מעולה! אבל כל המשפחה ביחד מצליחה לגמור סופגניה אחת... זה מוציא את כל הטעם לעבוד.

אלו שהכנתי היום היו ברובם עבור מישהי שלוקחת לאורחים כבר לשבת הזו....
והם מצוינים בהקפאה. אז לא אכפת לי. בכל חנוכה כל השכנים זוכים, כל משפחה כמספר בני הבית...סוג של כיף לילדים לחלק.
אגב, אצלנו אוהבים דונאטס לא רק בחנוכה. בתכל'ס אין קשר בין הדונאטס שאני מכינה לחנוכה [אין בהם טיגון שזה כל הענין בסופגניות] זה רק לסמליות.

ושלא לדבר על המפגש המשפחתי שלי שעבורו אני מכינה למעלה מ -100 כאלו.
סופגניות אני מכינה רק פעם אחת. אחד לכל נפש וזהו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה