לימוד נהיגה המרת רישיון אוטומט לידני

95567

משתמש רשום
אי פעם כשהוצאתי רישיון נהיגה [בשלהי המאה ה-18, נראה לי] המורה המליץ לי לעשות אוטומט, ממילא עוד מעט יבטלו את ההגבלה ובעל רישיון אוטומט יוכל לנהוג על ידני [היה לו רק רכב אוטומט...] ומי בכלל נוהג היום על ידני?
לפחות במשהו אחד הוא צדק, עם כל הוותק שלי לא יצא לי לנהוג על ידני.
אבל משהו הולך להשתנות!!!
יש למישהו המלצות על מורה בירושלים/מעלה אדומים, דרכו אוכל לעשות את זה במינימום משאבי זמן, כוח וממון?
מישהו אולי יכול להחכים אותי כמה זה דרש ממנו? כמה שיעורים וכו?
אשמח לדעת מבעלי ניסיון

רוב תודות

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אי פעם כשהוצאתי רישיון נהיגה [בשלהי המאה ה-18, נראה לי] המורה המליץ לי לעשות אוטומט, ממילא עוד מעט יבטלו את ההגבלה ובעל רישיון אוטומט יוכל לנהוג על ידני [היה לו רק רכב אוטומט...] ומי בכלל נוהג היום על ידני?
לפחות במשהו אחד הוא צדק, עם כל הוותק שלי לא יצא לי לנהוג על ידני.
אבל משהו הולך להשתנות!!!
יש למישהו המלצות על מורה בירושלים/מעלה אדומים, דרכו אוכל לעשות את זה במינימום משאבי זמן, כוח וממון?
מישהו אולי יכול להחכים אותי כמה זה דרש ממנו? כמה שיעורים וכו?
אשמח לדעת מבעלי ניסיון

רוב תודות
ללמוד תפעול של הגיר הידני זה מספר שיעורים בודדים, הבעיה הגדולה שאתה צריך לעבור טסט... וזה אומר לתרגל נהיגה נכונה כמו נער צעיר ולהיפסל על פניה ימינה שהתקרבת קצת למדרכה, זה לא הדבר הכי קל בעולם (דיו כתובה על נייר מחוק....).
היתרון הגדול שלך שבין השיעורים תוכל לקחת את הרכב האוטומט שלך ולהסתובב בכבישים ולתרגל את הדגשים שהמורה לימד אותך (מלבד תפעול הגיר הידני שזה תדמיין תו"כ בראש)

נ.ב. אם הצורך בידני הוא בשביל עבודה, כדאי לך לשקול להשקיע וללמוד על משאית

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ללמוד תפעול של הגיר הידני זה מספר שיעורים בודדים, הבעיה הגדולה שאתה צריך לעבור טסט... וזה אומר לתרגל נהיגה נכונה כמו נער צעיר ולהיפסל על פניה ימינה שהתקרבת קצת למדרכה, זה לא הדבר הכי קל בעולם (דיו כתובה על נייר מחוק....).
היתרון הגדול שלך שבין השיעורים תוכל לקחת את הרכב האוטומט שלך ולהסתובב בכבישים ולתרגל את הדגשים שהמורה לימד אותך (מלבד תפעול הגיר הידני שזה תדמיין תו"כ בראש)

אולי זה באמת הצורך שלו בעבודה?

95567

משתמש רשום
הידני לא הולך להיכחד והצורך ברישיון ידני כנראה הולך להיכחד רק אצל מורי נהיגה של אוטומט שרוצים עוד קליינטים....
הרישיון שלי הולך להשתנות מאוטומט לידני [החלטה שלי] וביקשתי לגייס את ניסיון הציבור.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען

אכן לענ"ד.
אם כבר עושים רישיון וטסט מחדש.
אז כדאי לשדרג את הרישיון לרכב יותר גדול.
לאו דווקא משאית.
אולי מה שיותר שימושי מיניבוס.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אכן לענ"ד.
אם כבר עושים רישיון וטסט מחדש.
אז כדאי לשדרג את הרישיון לרכב יותר גדול.
לאו דווקא משאית.
אולי מה שיותר שימושי מיניבוס.
מיניבוס זה רכב ציבורי, הבדל תהומי בין זה לבין משאית גם במחיר וגם במשאבים. (רכב ציבורי: אבחונים במרב"ד, קורס עיוני של 150 שעות, ועוד),

וללמוד על משאית זו עצה שנתתי למי שהולך על כיוון של עבודה ורכב מסחרי, מי ש"סתם" מנקרת לו ההגבלה הרשומה ברשיון שיעשה המרה וגמרנו.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אם אתה בכיוון של מסחרי, לך על משאית (כמו שכמה המליצו כאן) ויכול להיות שאתה זכאי למימון הלימודים, תבדוק בכיוון

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון,
ואין לך מה לעשות עם רשיון כזה חוץ מלקנות רכב עם 16 מקומות למשפחה המורחבת.
רוב מוחלט של המיניבוסים דורשים רשיון ציבורי.

95567

משתמש רשום
כמו שכתבתי אני רוצה לעבור לידני אבל בתהליך הכי קל מהיר וזול שאפשר.
יש למישהו מורה מומלץ בירושלים/מעלה אדומים?
כזה שאם יספיקו לי 3 שיעורים הוא לא ימרח אותי סתם 10 שיעורים?
הבעיה הגדולה שאתה צריך לעבור טסט... וזה אומר לתרגל נהיגה נכונה כמו נער צעיר ולהיפסל על פניה ימינה שהתקרבת קצת למדרכה, זה לא הדבר הכי קל בעולם (דיו כתובה על נייר מחוק....).
לגבי תרגול נהיגה נכונה, נראה לי שאני יצליח להסתדר עם זה למרות הוותק.

אם אתה בכיוון של מסחרי, לך על משאית (כמו שכמה המליצו כאן) ויכול להיות שאתה זכאי למימון הלימודים, תבדוק בכיוון

הכוונה שלי לא הייתה מסחרית אבל אם יש מימון ? אולי יש על מה לדבר, אבל זה לא הרבה שיעורים?
תודה לכל המגיבים.

קפוצון

משתמש מקצוען
ותיקח בחשבון שברגע שתקבל רישיון אתה נחשב נהג חדש לעניין ביטוח והשכרת רכב
לכן לי הומלץ לעשות רישיון על אוטומט (הוא היה נצרך במהירות) ולאחר 3 חודשים לעשות על ידני
כמובן שלא עשיתי על ידני ...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זו תקנה לרשיון D1 - רכב ציבורי עד 19 מקומות.
אנחנו מדברים על D3

בכל מקרה, לא ראיתי אף פעם רכב 19 מקומות שרשום כרכב פרטי, זה כנראה לא כ''כ כלכלי... גם 16 יש מעט מאוד.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הכוונה שלי לא הייתה מסחרית אבל אם יש מימון ? אולי יש על מה לדבר, אבל זה לא הרבה שיעורים?
תודה לכל המגיבים.
לדעתי זה באזור 20 שיעורים, אבל אני לא יודע, לא עשיתי את זה, (יש לי B) חברים שלי עשו את זה, פשוט תרים אליהם טלפון או תרד לשם ותשמע את הפרטים

ארכיצדק

משתמש רשום
שמעתי מחבר שניסה להמיר מאוטומט לידני, לא עבר בטסט ונשלל לו גם האוטומט
נשמע לי הזוי לגמרי, וגם קצת חיפשתי על זה ולא מצאתי כזה מידע
אבל אם אתה הולך לעשות את זה כדאי שתברר את הענין
וכמובן, תעדכן!
בהצלחה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה