דרוש מידע המרוץ במירון

מצב
הנושא נעול.

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חלק מהגלות בין אחים...
חלק מהגלות בין אחים הוא שלמדנו מהם לא להתחשב בשני, כל אחד חושב רק על עצמו.
כשהוא בחוץ הוא דוחף כדי להכנס, לא איכפת לו ממי שבפנים.
כשהוא בפנים הוא מתעכב, לא איכפת לו ממי שמחכה בחוץ.
כשהוא בתור לאוטובוס הוא דוחף, לא איכפת לו שיש המון שהגיעו לפניו/זקנים/ילדים וכו'.
כשהוא בתוך האוטובוס לא איכפת לו מאלו שבחוץ, העיקר שהאוטובוס יסע כבר.
זה הגלות, וזה הגורם להמשך הגלות.

ואם אדם התעלה משהו בל"ג בעומר, גם ההתנהגות שלו היתה אמורה להיראות קצת אחרת.

עסק

משתמש פעיל
על רקע המהומה הגדולה שהתעוררה לאחר פרסום התיעוד בו נראים שוטרי מג"ב מכים בחור צעיר מישיבת "שיח סוד" לבעלי מוגבלויות, ועל רקע הגינויים נגד משטרת ישראל - היה אתמול רגע קסום של שוטר אחד שהראה שאפשר גם אחרת.
וזה הסיפור המרגש שהגיע לאזני 'בחדרי חרדים': ילד שלא הצליח מרוב הדוחק והצפיפות לראות את האדמו"ר מבאיאן מדליק את המדורה במירון ביקש משוטר שירים אותו על ידיו כדי שיראה.
השוטר נאות לבקשתו והחזיק את הילד בידיו במשך 20 דקות עד לאחר ההדלקה. אחד האנשים שנכחו במקום מספר בשיחה ל'בחדרי חרדים': "אני הייתי שם וראיתי את זה וזה היה מאוד יפה לראות את זה. מותר להגיד שיש שוטרים עם לב".
8291d0facac82491e41d.jpg
במשך 20 דקות רצופות. צילום: באדיבות המצלם
בחדרי חרדים

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
זה לגמרי עניין של הסתכלות!
התור נסע, כל אחת שרצתה יכלה להיכנס, במצטבר תוך כדי הליכה היינו בטח 5 דקות בפנים, והשוטרות היו ממש עדינות שממש התחשק לי להגיד להן תודה (אבל הייתי באמצע פרק...)
בשנים שלא היו המסלולים האלו, היו התעלפויות, היו צרחות, היו דחיפות מרפקים, היו צריכים שוטרי מג"ב כדי לעשות שם סדר!

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אין ספק שבעיית הצפיפות במירון, וסמוך למערה בעיקר, מורכבת.

לאחר שנה אחת בה המתנתי כשעה להכנס ל"מסלול המהיר" החלטתי לוותר. ולהתפלל בחוץ.
הנקודה המתסכלת היא זמן ההמתנה הארוך והמתיש בצפיפות ובחום. לעומת הזמן הקצרצר במערה.

המערה באופן יחסי, רחבת ידיים והשטח לא מנוצל ביעילות. בהערכה גסה ניתן לומר שמחצית מן המערה ריקה.
אפשר היה להוסיף עוד מסלולים או ליצור מסלולים רחבים יותר שיתנו מרווח לשהות מעט יותר ארוכה.

ומי שחושב שניתן להפעיל מערכת כזו אצל הגברים והיא תעבור בשתיקה, טועה...
מצד שני, אצל הגברים הנטייה להשאר יותר זמן פחותה, אי לכך הלחץ לא מגיע למימדים שהיו בעזרת הנשים כל השנים.
--
פעם דימינתי מסועים אפשרי עם כסאות לאורך המערה - כמו המסוע בשדה התעופה - תוך ניצול מלא של שטח המערה. מתוך הנחה שיתאפשר לכל אחד לשהות יותר זמן.
ולא פחות חשוב - ויחסוך את "הטיפול" של החיילות בנושא.

מי דוחף את הרעיון?? כל הזכויות שמורות וכו' וכו'

העיקר שיתקבלו התפילות של כולם. לטובה ולברכה לישועה ולגאולה שלמה.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה מדהים כל שנה מחדש לקרוא את האשכולות על מירון-
תמיד יהיו את אלו שבטוחים שהמשטרה והחיילים נגדנו/ שונאים אותנו/ נאצים וכל תיאור אחר. (וימצאו את הסיפורים הנוראיים, ואפילו את ההסרטות האכזריות..)

ולעומתם תמיד נמצא פה את אלו שמעריכים את ההשקעה, הסדר והארגון.. ניסיונות ההתיעלות שמתחדשים בכל שנה ושנה.
(תמונות מרגשות, שמחה והתרגשות רבה..)

גילוי נאות:
ב״ה אני שייכת לקבוצה השניה.
הסדר המופתי והמחשבה על כל פרט בעיני ראויה להערכה!!

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
הלחץ הוא רק עד שנכנסים למסלול, אחר כך הכל נוסע!
להזכירכם בשנים עברו היו נשים שהיו ישנות במערה או יושבות שם 24 שעות, ולהתפלל כשאין אוויר לנשימה זה הרבה יותר מורכב!
אם המסלול היה רחב יותר מאחת, היו נדחפות בו 3 והבעיה לא היתה נפתרת.
מסוע אגב לא פותר את הענין, הוא רק יריץ אותך יותר מהר...

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הלחץ הוא רק עד שנכנסים למסלול, אחר כך הכל נוסע!
להזכירכם בשנים עברו היו נשים שהיו ישנות במערה או יושבות שם 24 שעות, ולהתפלל כשאין אוויר לנשימה זה הרבה יותר מורכב!
אם המסלול היה רחב יותר מאחת, היו נדחפות בו 3 והבעיה לא היתה נפתרת.
מסוע אגב לא פותר את הענין, הוא רק יריץ אותך יותר מהר...

כשעה של לחץ=3 דקות של נסיעה חלקה. מבלי לבוא בטענות. אפשר להבין את התיסכול.
צודקת לגבי המסלולים הרחבים. יותר מסלולים כן יכולים לעזור.
מהירות המסוע נתונה להכוונה לפי הצורך.

מי שלא מבינה על מה מדברים כאן, כנראה לא עברה את החוויות של השנים הקודמות.
מעדיפה לא לפרט. מי שרוצה שיחפש באשכולות ישנים. ואין שם הגזמה.
לטעמי, הגיעו הרבה תלונות בשנים קודמות. ושמתי לב השנה ליחס שונה! יותר מכבד וסבלן.

מה שמביא למסקנה שצריך להתלונן. חובה להתלונן! מגיע לנו יחס מכבד, למרות כל הלחץ.
יש הרבה צורות להתנהלות, ואין סיבה שנוותר על הנהלות מכבדת.

(גילוי נאות: "זכיתי" לדחיפות הגונות של שוטרים וחיילות בשנים קודמות, למרות ששהיתי במערה רק מספר דקות.)

איך אמר בן דביר על הארוע הטרי:
עורך הדין איתמר בן גביר כתב: ‏"רק תביעה של מאות אלפי שקלים לכיס האישי שלהם. אין דרך אחרת מללמד אותם זכויות אזרח (אני מדבר כמובן על מי שבתמונה. יש הרבה מאוד מגבניקים ושוטרים הגונים וראויים אבל יש גם עשבים שוטים!)".

דוכי בחול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כשעה של לחץ=3 דקות של נסיעה חלקה. מבלי לבוא בטענות. אפשר להבין את התיסכול.
צודקת לגבי המסלולים הרחבים. יותר מסלולים כן יכולים לעזור.
מהירות המסוע נתונה להכוונה לפי הצורך.

מי שלא מבינה על מה מדברים כאן, כנראה לא עברה את החוויות של השנים הקודמות.
מעדיפה לא לפרט. מי שרוצה שיחפש באשכולות ישנים. ואין שם הגזמה.
לטעמי, הגיעו הרבה תלונות בשנים קודמות. ושמתי לב השנה ליחס שונה! יותר מכבד וסבלן.

מה שמביא למסקנה שצריך להתלונן. חובה להתלונן! מגיע לנו יחס מכבד, למרות כל הלחץ.
יש הרבה צורות להתנהלות, ואין סיבה שנוותר על הנהלות מכבדת.

(גילוי נאות: "זכיתי" לדחיפות הגונות של שוטרים וחיילות בשנים קודמות, למרות ששהיתי במערה רק מספר דקות.)

איך אמר בן דביר על הארוע הטרי:
עורך הדין איתמר בן גביר כתב: ‏"רק תביעה של מאות אלפי שקלים לכיס האישי שלהם. אין דרך אחרת מללמד אותם זכויות אזרח (אני מדבר כמובן על מי שבתמונה. יש הרבה מאוד מגבניקים ושוטרים הגונים וראויים אבל יש גם עשבים שוטים!)".
בן גביר אמר את זה על הארוע עם הבחור שהוכה בירושלים.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אז נכון שיגידו שההתנהלות הייתה למופת, הכול דפק, לא היו דחיפות ובלאגן והסדר היה מופתי
אבל מרוב שדאגו שהכול ידפוק ולא יהיה צפיפות, הגזימו מעל ומעבר!
הכניסה לקבר הייתה מסביב, עמדנו צפופות עד שהסדרניות נתנו את האות והכניסו בכל פעם קבוצה קטנה של נשים
לדבר הכי הזוי:
נכנסים במעבר צר מאד, גדר ברזל עומדת מכל צד, בקושי 2 אנשים יכולים לעבור יחד ומשם מתחיל המרוץ.
לאורך כל הדרך עד לקבר עומדות חיילות ומזרזרות את הציבור, להתקדם להתקדם אתם מעכבות את כולם, מהר, מהר....
אוקי, עוד אכשהוא מובן, התקדמנו בשורה אחת אחרי השניה עד שהגענו לקבר ושם, אותו דבר!
הקבר היה ריק מספסלים, כסאות ושולחנות, וגם שם היה מסלול, גדר מ-2 הכיוונים,
מעבר צר ומסלול מתפתל כמו מבוך מהכניסה לקבר ועד ליציאה.

אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק, עומדות נשים ובחורות, עם סידורים ביד ודמעות בעיניים,
וחיילות לאורך כל הדרך צועקות, מזרזרות ואפילו דוחפות! מהר, להתקדם כולם, לא לעצור להתפלל,
ללכת מהר ולצאת אתן מעכבות את כולם, מהר, מהר, מהר. זה פשוט היה הזוי והזכיר התנהלות של קלגסים
נשים התחננו שם- הגענו מאילת, מנתיבות, מכל קצוות הארץ, בבקשה, תנו לנו דקה להתפלל!
אבל לא היה עם מי לדבר ומי שנעמדה יותר מכמה שניות על עומדה ניגשה אליה חיילת
שפשוט דחפה, אומנם לא בגסות אבל דחפה קדימה תוך כדי זירוז של להתקם להתקם.

אז נכון שצריך להתחשב גם באחרות ובשנים קודמות היה אולי בלאגן ודוחס אבל יש גבול,
בעיני הם הגזימו ממש, כל הצורת התייחסות, הייתה פשוט זלזול בציבור!
צודקת שמעצבן שזרזו אבל בשנים עברו היה זוועה בפנים! גם אם רצית להתפלל לא יכולת מחמת העומס, הלחץ וחוסר האוויר.
אפשר להתפלל גם תוך כדי הליכה. וביננו אין שום חובה להתפלל בפנים.

יערי

משתמש מקצוען
רעיון המסוע הוא לא חדש וכבר הוצע לפני כעשר שנים כמדומני, וכל שנה (כגבר) אני מתפלא שעדין לא עשו את זה, כשראיתי פה שעשו מעין זה אצל הנשים אני מתפלא עוד יותר למה לא עושים את זה אצל הגברים ג"כ.
הדוחק הוא נוראי, וכל כמה דקות בממוצע מוזעקים כוחות ההצלה.
ההגיון מאוחרי זה הוא פשוט, בדרך כלל כל אחד מגיע ואומר תהלים (כולו, חלקו, או כמה פרקים), ואז הוא מתפלל את הבקשות האישיות שלו. בשביל הבקשות האישיות אפשר להתסדר עם סרט נע שיגיע עד לציון ממש (שאני כבר שנים לא זוכה לעשות, אלא רק לשהות במערה), ואת התהלים אפשר להגיד במפרסת הכהנים או באזור שם. יש המון אנשים בגילאי 40 פלוס שכבר שנים לא היו במערה בל"ג בעומר.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הלוואי שיהיה ככה גם אצלינו הגברים, ואני אומר את זה אחרי שאני חוזר ממירון וניסיתי להיכנס למערה ואחרי שאשתי היתה ונכנסה.

תמיד יהיו תלונות ומתלוננות.
לא צריך להתייחס.

אגב, הייתי גם באירוע של ר' מיילך.
התגובה המתלוננת הזויה.

ההדלקה נקבעה לשעה 3, אחרי שעה שר' מיילך מעורר את הציבור, היה מרגש, ונעלה, אבל בד בבד הוא חרג בשעה מהשעה שסוכם מול המשטרה והמקום התמלא עד מינוס מקום, ראיתי את פריסת השוטרים שניסו למנוע מהמון עם חדש להצטרף, פשוט כי לא היה לאן ללכת, ה'מנועים' התחילו כמובן להתקוטט עם השוטרים, עד שהמפקד ניגש לאחראים שיזדרזו ואחד מהם ניגש לר' מיילך ולחש על אוזנו משהו.
לאחר מספר דקות המשטרה שוב דיברה איתם ואחד הגבאים לקח את המיקרופון וביקש לא להתקוטט עם השוטרים כי יסגרו לו את האירוע, וכשעבר עוד חצי שעה.. 4:30.. איחור של שעה וחצי העניינים התחילו להתחמם.
אני אישית כבר פרשתי.

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
. בשביל הבקשות האישיות אפשר להתסדר עם סרט נע שיגיע עד לציון ממש
ממש!!!
שוטרת נחמדה תעמוד לך על הוריד ברגע שתעצור ותנסה לעזור לך להתקדם :)
איזה מרגש!!-להגיע עד הציון ולתת נשיקה
איבדתם את זה לגמרייי

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לכל המתלוננות חובה לקרוא!!

לפני שנתיים נכנסתי להתפלל בציון, תכננתי להגיד פרק תהילים ולצאת, היה שם עומס נוראי, לא הצלחתי להתקדם, מסביבי עומס של אנשים צפופים צמודים אלי, הרגשתי שאני לא מצליחה לנשום (אגב אני מאוד נמוכה ככה שהאף שלי נמצא בערך בכתפיים של אלו שלידי...)
לא הצלחתי לקחת אויר, זו הייתה הרגשה גרועה, ואז.. התעלפתי, אפילו לא היה לי מקום ליפול, אחת הנשים שלידי תפסה אותי וצעקה לכולם שמישהי התעלפה ושיתרחקו, איך שהוא הוציאו אותי משם.
שנה שעברה לא העזתי להתקרב לציון!!
המצב הקודם זה סכנת נפשות!!!
אז אולי ככה זה מעצבן, אבל זה עדיף.
כל שנה מפיקים לקחים לשנים הבאות ומשפרים, שנה הבאה אולי יהיה יותר טוב.
אבל גם שזה יהיה מושלם, אנחנו נמשיך לשמוע תלונות.... בטוח!!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
וואו, ממש משמח לשמוע שסוף סוף משהו קיבל שכל.
כבר שנים מדברים אצלנו שזה מה שצריך לעשות.

אין דרך אחרת בה קהל גדול יוכל להיות בבטיחות קרוב לציון.
ה' שומע מכל מקום. והמקום מסוגל לאוו דווקא בתוך הציון.

לעניין שנאה בעיניים.
בד"כ עיניים הן ראי.
אם יש שנאה באדם - זה מה שהוא מוצא בעיניים שמולו.
אם אין שנאה - היא לא תמצא.

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עדיף את זה מכלום.
עדיף כלום מאת זה
מה קרה לכם?
מהצד זה נראה בדיוק כמו המסילות בסופרלנד לרכבת הרים רק שיש את התוספת של השוטרים שמוסיפה עוד קצת[אולי הרבה...] אקשן
אי אפשר להתרכז שם וראיתי בעניי מה נשים עשו שם אולייייי 10% אמרו תהילים אולייי רובם התרגשו לפגוש את הדודה שבמסילה ליד ...

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה