המצלצה לקניית קלידים

הללל

משתמש חדש
שלום.
אני קלידן עם psr700. בא לי להשתדרג למשהו מקצועי. איזה דגמים של אורגן ממליצים לקלידן חסידי בלבד. מה ההבדל בין ימהה,קורג ורולנד?
תודה.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רולנד EA7, עולה 6500 ש"ח והוא האורגן הטוב ביותר באיזור המחירים האלה.
קורג PA4X עולה 15000 ש"ח, וזה הכלי הטוב ביותר שיש היום.
בתקציב נמוך מזה כדאי לקנות רק יד שניה.
בכללי לרולנד יש צלילים מובנים הכי טובים, בקורג הכי קל ליצור ולתכנת ולהתאים את האורגן אליך ולא עצמך לאורגן, בימהה יש את המעלה שאפשר למכור אותו ולקנות קורג.

אלישר

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
נכתב ע"י דוד מרדכי;2273011:
בימהה יש את המעלה שאפשר למכור אותו ולקנות קורג.
:D

אבל לא נכון.
כמה מעלות טובות לאחרונות של ימהה על הנ"ל, והטיירוס -עולם ומלואו!
הפלוסים הבולטים זה איכות הצליל ואפשרויות התכנות.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני ממליץ כמובן על קורג,
עם אפשרות תכנות יצירתי ואין סופי, עם דגימת כל צליל, רק קורג!!!
יש ביד שנייה קורג pa3x בפחות מ9,000 ש''ח.

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזה דגמים של אורגן ממליצים לקלידן חסידי בלבד?
נכתב ע"י דוד מרדכי;2273011:
דוד מרדכי, אתה לא יודע להיות אובייקטיבי? אם הוא חסידי באמת הכי מתאים לו ימהה טיירוס, ולא משנה מהי דעתך האישית!
הבן-אדם על PSR, אז יהיה לו יותר קל להסתדר עם טיירוס.
בלי קשר לעובדה שטיירוס באמת יותר מוצלח מקורג לאירועים חיים...

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י dLive;2275432:
דוד מרדכי, אתה לא יודע להיות אובייקטיבי? אם הוא חסידי באמת הכי מתאים לו ימהה טיירוס, ולא משנה מהי דעתך האישית!
הבן-אדם על PSR, אז יהיה לו יותר קל להסתדר עם טיירוס.
בלי קשר לעובדה שטיירוס באמת יותר מוצלח מקורג לאירועים חיים...

זה היה בקצת הומור.. החברה פה יודעים את הדעה שלי.
וה"עובדה" האחרונה אני כמובן לא מסכים איתה, ובקשר לעניין ה"חסידי" אולי תפרט יותר, כי אני ועוד כמה קלידנים עושים כל הזמן אירועים מדהימים גם בסגנון החסידי ולא נתקלנו בשום קושי...
וזה שהוא על PSR, לכן הצעתי לו את רולנד, כי ההפעלה די דומה.

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י דוד מרדכי;2275523:
בקשר לעניין ה"חסידי" אולי תפרט יותר, כי אני ועוד כמה קלידנים עושים כל הזמן אירועים מדהימים גם בסגנון החסידי ולא נתקלנו בשום קושי...

זה כבר עניין לדיון שלם, כי יש כאלו שחושבים ש"חסידי" זה סגנון מוזיקלי...
כשאני כותב חסידי הכוונה להשתייכות לקהילה חסידית ספציפית (ויז'ניץ, בעלזא, גור או אחרת שתרצה), ולא ליטאי או ספרדי ש"מכירים את כל הז'אנרים". לא יודע, אולי אני היחיד פה שמשתייך לחֶבְרָה שקוראת לקלידן "אורגניסט", לרמקולים - "בוקסות", ולמיקרופון - רמקול...
כשאני כותב חסידי אני מתכוון לאנשים שגם מנגנים לציבור הזה (ישיבות חסידיות - ולא כלל חסידיות).

בסגנון החסידי הזה ספורים האנשים שיושבים על קורג, והם גם לא (או שכבר גמרו להיות) מצליחים. אני מכיר כמה שקנו קורג והיום אוכלים את הלב, כי עם כל הכבוד - בחתונה זה לא זה. סאונד נקי, אפשרויות תכנות, הגדרות וקונטרולים מתקדמים; הכל לא יעזור לך, כי בחתונה מה שקובע זה ה"מאצעב". הרוח. האווירה. כי לא רוקדים בחתונה בגלל אקורדים מדהימים, לא בגלל סאונד רחב ומושלם, ולא בגלל ביצועים מוקפדים וליווים מדויקים. רוקדים בחתונה כשיש בסים שגורמים להתקפי לב, כשהדי-טון קורע לך את האוזניים, והזמר "מִידִי" (מלשון מִיד) עם כמויות של דיליי. זה מה שעושה את זה. ממוזיקה נהנים עם כאלו שמבינים בה, אבל לקהל נותנים את מה שהוא מבקש. ואת זה הטיירוס מספק.

(נ.ב. לצערינו, אלו פניה של המוזיקה החסידית כיום...)

לסיום, אם תרשה לי להגיב על זה:
א. האמת המרה מנסיון של חבר טוב: החיסרון של קורג הוא שאי אפשר למכור אותו ולקנות טיירוס. הוא קנה קורג ועכשיו אוכל את הלב, אבל כסף לטיירוס כבר אין לו, כך שמה שכתבת זו אכן מעלה לטיירוס...:p
ב. אצלנו דווקא אומרים שהסיבה שקורג מגיע עם סמפלר היא כדי שתוכל לדגום את הסאונדים של טיירוס...

נ.ב.2 זה היה תורי לשחרר את ההומור...

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
ינון פלח שואל

מלחמת
קורג ויאמהה
זה אפל וסמסונג?:D

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י dLive;2275569:
זה כבר עניין לדיון שלם, כי יש כאלו שחושבים ש"חסידי" זה סגנון מוזיקלי...
כשאני כותב חסידי הכוונה להשתייכות לקהילה חסידית ספציפית (ויז'ניץ, בעלזא, גור או אחרת שתרצה), ולא ליטאי או ספרדי ש"מכירים את כל הז'אנרים". לא יודע, אולי אני היחיד פה שמשתייך לחֶבְרָה שקוראת לקלידן "אורגניסט", לרמקולים - "בוקסות", ולמיקרופון - רמקול...
כשאני כותב חסידי אני מתכוון לאנשים שגם מנגנים לציבור הזה (ישיבות חסידיות - ולא כלל חסידיות).

בסגנון החסידי הזה ספורים האנשים שיושבים על קורג, והם גם לא (או שכבר גמרו להיות) מצליחים. אני מכיר כמה שקנו קורג והיום אוכלים את הלב, כי עם כל הכבוד - בחתונה זה לא זה. סאונד נקי, אפשרויות תכנות, הגדרות וקונטרולים מתקדמים; הכל לא יעזור לך, כי בחתונה מה שקובע זה ה"מאצעב". הרוח. האווירה. כי לא רוקדים בחתונה בגלל אקורדים מדהימים, לא בגלל סאונד רחב ומושלם, ולא בגלל ביצועים מוקפדים וליווים מדויקים. רוקדים בחתונה כשיש בסים שגורמים להתקפי לב, כשהדי-טון קורע לך את האוזניים, והזמר "מִידִי" (מלשון מִיד) עם כמויות של דיליי. זה מה שעושה את זה. ממוזיקה נהנים עם כאלו שמבינים בה, אבל לקהל נותנים את מה שהוא מבקש. ואת זה הטיירוס מספק.

(נ.ב. לצערינו, אלו פניה של המוזיקה החסידית כיום...)

לסיום, אם תרשה לי להגיב על זה:

א. האמת המרה מנסיון של חבר טוב: החיסרון של קורג הוא שאי אפשר למכור אותו ולקנות טיירוס. הוא קנה קורג ועכשיו אוכל את הלב, אבל כסף לטיירוס כבר אין לו, כך שמה שכתבת זו אכן מעלה לטיירוס...:p
ב. אצלנו דווקא אומרים שהסיבה שקורג מגיע עם סמפלר היא כדי שתוכל לדגום את הסאונדים של טיירוס...

נ.ב.2 זה היה תורי לשחרר את ההומור...

לדעתי זה יותר קריזה מאשר משהו הגיוני.
יש לי על האורגן את כל אותם מקצבים שרצים בחתונות החסידיות, כולל הדאנסים המקפיצים עם הבסים המטורפים, ואת כל הדגימות של של הקטרון והמוטיף והאלסיס בדיוק כמו אצלם בטיירוס, (ויש לי גם את הדגימות מהטיירוס אבל אני לא משתמש בהן כי הן לא משהו, הדגימות הטבעיות הרבה יותר טובות) ואני כמובן יכול להרים את הבס כמה שאני ירצה, אני ב"ה יודע לנגן בסגנון הזה (שבו אין ליד ימין מנוחה לשניה...) והאפקטים של הזמר לא מגיעים מהאורגן בדרך כלל, (וגם אם כן מה הבעיה לעשות אותם) עוד לא שמעתי ממך שום דבר שקשור ל"מצב" שאי אפשר לעשות בקורג יותר טוב.
ולעומת זה - בקורג יש אפשרויות תכנות הרבה יותר טובות, אפשר לבנות מקצב טוב בכמה דקות, ועוד ועוד.
הדבר היחיד שמקובל עלי זה "ככה כולם" (שלפני שנתים הכריח את כולם לקנות את קטרון X1), מי שרוצה להיות מקובל בחברה הזאת חייב לעשות מה שהנורמות מכתיבות. אבל הטובים ביותר אף פעם לא שוחים עם הזרם. אדלר התחיל את הסגנון שלו לבד, ומה שהולך עכשיו גם הגיע ממישהו שעשה לא כמו "כולם" אלא משהו טוב יותר והצליח, אז..
ועוד דבר, הקלידנים של המגזר הפחות החסידי (דרור, מושמוש והשאר) מקפיצים וסוחפים לא פחות, אפילו שהסגנון יותר מוזיקלי ואפילו שהסאונד יותר טוב. לא ראיתי שחסר שם "מאצעב"..
ושיהיה ברור, אני חסיד נלהב בכל נשמתי, מקושר לרבינו בכל ליבי, אל תסתכל בקנקן...:rolleyes:

Michal R

משתמש רשום
:D:D
שיח חרשים.
:)
מה שבטוח, שכשאני ארצה לקנות אורגנית, המקום האחרון שאתייעץ- יהיה כאן.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Michal R;2275922:
שיח חרשים.

לא צריך להגזים, נראה לי שאני וDlive מבינים היטב אחד את השני, והויכוח האינסופי הזה לא קשור לאורגניות הזולות שהרוב קונים, שעליהן יש פה הסכמה רחבה.

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י Michal R;2275922:
שיח חרשים.

מה שכן שתיהיי בעיניינים: בקניית אורגן - גברים ונשים זה שני עולמות הפוכים לגמרי , לכן הויכוחים שלהם ממש מצחיקים. כי מה שממש חשוב להם- אותנו בכלל לא מעניין - ולהפך...
נ.ב אני כותבת את זה על סמך שכל הגברים במשפחה שלנו משני הצדדים מנגנים (זה כולל את בעלי) ולשנינו יש חילוקי דעות בעניין הקורג-ימהה .בסוף יש לנו את שניהם והכל בא על מקומו בשלום:)

Michal R

משתמש רשום
נכתב ע"י סולפג' solfege;2276949:
מה שכן שתיהיי בעיניינים: בקניית אורגן - גברים ונשים זה שני עולמות הפוכים לגמרי , לכן הויכוחים שלהם ממש מצחיקים. כי מה שממש חשוב להם- אותנו בכלל לא מעניין - ולהפך...
נ.ב אני כותבת את זה על סמך שכל הגברים במשפחה שלנו משני הצדדים מנגנים (זה כולל את בעלי) ולשנינו יש חילוקי דעות בעניין הקורג-ימהה .בסוף יש לנו את שניהם והכל בא על מקומו בשלום:)

:D:D:D

FILE10

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י סולפג' solfege;2276949:

הנשים יותר בימהה.?! זה מה שראיתי סביבי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה