Make הכנסת קטע קוד למייק

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש לי מודול שאין לי דרך לצפות מראש כמה מידעים יגיעו אליו, ואני זקוקה לכל המידע שיבוא, בפריטים בודדים.
הצלחתי לגרום לו לרוץ איך שרציתי אבל המידעים הגיעו בצורת גוש אחד לא נוח בעליל.
הדרך שנראית כרגע הכי הגיונית זה להטמיע קוד של לולאה ולהגדיר לה מראש שתרוץ רק את המודול הספציפי הזה
לפי כמות המידעים שמגיע. כך אני חוסכת את המודולים של אגרגטור וכו' שמסבכים אותי כאן.
השאלה שלי היא איך ואיפה אני יכולה להכניס קטע קוד כזה?

שלמה אבן

יעוץ ואפיון פתרונות אוטומציה לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש דוגמא של המידע שהגיע?

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
וודאי שיש, ותודה על ההתייחסות.
רק שכרגע נתקלתי בבעיה אחרת מוזרה.
אני מנסה להיכנס להיסטוריית הלוגים של הסינריו ובכל לחיצה, אני מקבלת את השגיאה הזאת:
1685299479763.png

זה קורה בכל הסינריוס לכאורה. מה יכול לגרום לכך?
אני רוצה להעתיק לכאן את פרטי ההרצה בפורמטים השונים שניסיתי.

שלמה אבן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
האם עבר מעל שבוע מהפעילות האחרון בסינריו?

אם כן לפעמים זה נמחק בחשבון חינמי - אם לא כנראה בעית חיבור

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש דוגמא של המידע שהגיע?
מגיע בצורה הזאת:

[{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, מוסר וחסידות, הרב אלימלך בידרמן","FolderID":123975},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, לתנ\"ך, פרשה ומועדים, שיעורים ושיחות בפרשת השבוע ומועדים, לרבנים ששמם מתחיל ב-א עד ג, הרב אלימלך בידרמן","FolderID":123975},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, מוסר וחסידות, שיעורים ושיחות בחסידות, הרב אלימלך בידרמן - שיעורים ושיחות באידיש","FolderID":123975},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, מוסר וחסידות, שיחות, הרב אלימלך בידרמן - באמונתו יחיה , חיזוקים, שיחות שבועיות, אידיש, הרב אלימלך בידרמן - שיעורים ושיחות באידיש","FolderID":123975},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"עברית, מוסר וחסידות, שיעורים ושיחות בחסידות, הרב אלימלך בידרמן - שיעורים ושיחות בעברית","FolderID":77937},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, מוסר וחסידות, שיחות, הרב אלימלך בידרמן - באמונתו יחיה , חיזוקים, שיחות שבועיות, עברית, הרב אלימלך בידרמן - שיעורים ושיחות בעברית","FolderID":77937},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"עברית, לתנ\"ך, פרשה ומועדים, עלונים - גליונות שבועיים בפרשת השבוע, הרב אלימלך בידרמן - באר הפרשה","FolderID":348468}]

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
זה כתוב בג'ייסון, אבל כיוון שמדובר ברצף אחד ארוך, הפונקציות של מייק לא מפרקות לי את זה לפי מפתחות.
אם אני מנסה להשתמש בכלים של מערך זה שולף לי רק את הערך הראשון מכל מפתח כיוון שאני לא יכולה להגדיר לו מראש לאיזה מקום במערך לגשת, כי אני לא יכולה לצפות מראש כמה חלקים יכלול המערך.

שלמה אבן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מגיע בצורה הזאת:

[{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, מוסר וחסידות, הרב אלימלך בידרמן","FolderID":123975},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, לתנ\"ך, פרשה ומועדים, שיעורים ושיחות בפרשת השבוע ומועדים, לרבנים ששמם מתחיל ב-א עד ג, הרב אלימלך בידרמן","FolderID":123975},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, מוסר וחסידות, שיעורים ושיחות בחסידות, הרב אלימלך בידרמן - שיעורים ושיחות באידיש","FolderID":123975},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, מוסר וחסידות, שיחות, הרב אלימלך בידרמן - באמונתו יחיה , חיזוקים, שיחות שבועיות, אידיש, הרב אלימלך בידרמן - שיעורים ושיחות באידיש","FolderID":123975},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"עברית, מוסר וחסידות, שיעורים ושיחות בחסידות, הרב אלימלך בידרמן - שיעורים ושיחות בעברית","FolderID":77937},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"אידיש, מוסר וחסידות, שיחות, הרב אלימלך בידרמן - באמונתו יחיה , חיזוקים, שיחות שבועיות, עברית, הרב אלימלך בידרמן - שיעורים ושיחות בעברית","FolderID":77937},{"RavID":674,"SortUserNameHebrew":"בידרמן, הרב אלימלך","PathDesc":"עברית, לתנ\"ך, פרשה ומועדים, עלונים - גליונות שבועיים בפרשת השבוע, הרב אלימלך בידרמן - באר הפרשה","FolderID":348468}]
סליחה אבל נורא קשה להבין תורדי את זה לקובץ JSON ותשלחי את הקובץ

בנוסף אם אפשר לכתוב מה בדיוק רוצים ולפי נשמח לעזור

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
זה בדיוק הבעיה שמגיע מבולגן... זה בדיוק מה שאני רואה אצלי.
מה שקורה זה שאני רוצה להחזיר חזרה למשתמש את המידע שהגיע ולתת לו לבחור איזה שיעור הוא רוצה לעשות מנוי.
אני לא יכולה לשלוח חזרה כזה מידע מבולגן, לכן עשיתי את הדבר הזה:
1685351978928.png

צירפתי קובץ ג'ייסון אחרי הפירמוט (parse json)
הבעיה בדבר הזה שאני לא יכולה למספר את התוצאות ולהגיד למשתמש לבחור את השורה הרצויה,
וכן שאני לא יכולה לגשת לשורה ספציפית, כי אני לא יודעת כמה שורות קיימות.
בנוסף, אין לי דרך להגדיר לו לרדת שורה כדי לסדר את המידע שמגיע.
בהתחלה השתמשתי בטקסט אגרגטור, אבל אז פשוט נהיה לי גוש מידע אחד גדול, לא מסודר לפי המידעים.
מקווה שהסברתי מספיק ברור ,זה פשוט קצת מורכב וגם עבר הרבה גלגולים בדרך.
תודה.

קבצים מצורפים

• גייסון.pdf
    KB 40.7 · צפיות: 30

שלמה אבן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מעיון בגייסון ששלחת הנתנוים מגיעים מאוד מסודר - נראה שמה צריך זה קודם איטורטור לפתיחת כל הנתונים ולשלוח אותם אחד אחד (לא נכנס לעלויות) ואח"כ אגרגטור לחיבור הכל.

בנוסף ממעבר על הסינריו מלמעלה - נראה שצריך לאפיין את זה אחרת כי למשל את שם הרב יש לעשות בין השלב של האיטורטור ולפני האגרגטור

מקווה שעזרתי וזה יתן לך רעיון לפיתרון של הבעיה

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מעיון בגייסון ששלחת הנתנוים מגיעים מאוד מסודר
רק אחרי שאני מסדרת אותם לאגרגטור.
קודם איטורטור לפתיחת כל הנתונים ולשלוח אותם אחד אחד (לא נכנס לעלויות)
זה בדיוק הקטע, מדובר באלפי הרצות, חוששת שזה באמת יצא סכומים גבוהים מדי.
נראה שצריך לאפיין את זה אחרת
אני באמצע, זה בדיוק מה שאני עושה, זה סינריו שאני עובדת עליו מחדש.
למשל את שם הרב יש לעשות בין השלב של האיטורטור ולפני האגרגטור
לא, זאת פשוט הייתה הדרך שלי לזהות איפה מתחיל מידע חדש כאשר הכל הגיע בגוש אחד, לפני שסידרתי את זה. הגדרתי בנוסחה במייק שכל מקום שיש שם רב, תרד שורה. לכן זה מופיע שם.

חוץ מזה מה זה יעזור לי להפריד? אני צריכה את כל המידע יחד.
אני צריכה לשלוח חזרה לבוט את כל המידע ברצף, מחולק לשורות.
נניח שאני עושה איטרטור, ואז מה?
אין לי למעשה תהליך לעשות עם כל מידע בנפרד.
מה שאני צריכה זה לזהות איפה מתחיל בנדל חדש, לרדת שורה ולמספר אותה.
ואת המידע הזה לשלוח בצורה מסודרת חזרה למניצ'אט.

שלמה אבן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
רק אחרי שאני מסדרת אותם לאגרגטור.
זה בדיוק היה השאלה שלי מההתחלה איך הנתונים הגולמים מגיעים - רק ככה ניתן לראות מה הדרך היעילה והנכונה לפתור את זה

חוץ מזה מה זה יעזור לי להפריד? אני צריכה את כל המידע יחד.
אני צריכה לשלוח חזרה לבוט את כל המידע ברצף, מחולק לשורות.
נניח שאני עושה איטרטור, ואז מה?
אין לי למעשה תהליך לעשות עם כל מידע בנפרד.
מה שאני צריכה זה לזהות איפה מתחיל בנדל חדש, לרדת שורה ולמספר אותה.
ואת המידע הזה לשלוח בצורה מסודרת חזרה למניצ'אט.
שוב זה תלוי באיפיון בכזה מצב אני הייתי משלב מסד נתונים מסויים, שתוכלי לקבל את הנתונים בצורה מסודרת לתוך הבוט.

סתם רעיון - ברגע שאת יודעת איזה תיקיות מדובר את יכולה לבצע בקשה למסד נתונים שיתן לך רשימה של התיקיוןת/ רבנים. וככה את רק מקבלת את הנתונים לחיפוש מהשאילתא הראשון ואין צורך לעבד את המידע בתוך מייק אלא לקבל את נתוני החיפוש בשביל הבוט.

מנוי פרימיום!

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
סליחה אבל נורא קשה להבין תורדי את זה לקובץ JSON ותשלחי את הקובץ
להבא תוכל להיעזר בכלים אונליין לפיענוח JSON

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תודה על התשובות.
ישבתי עכשיו עם המתכנת של החברה שבונה לי את הקריאות ואכן הוחלט לפצל את הקריאות.
מה שכן עלה זה שנהיה חייבים כן לשלב קטעי קוד של לולאות, כדי להריץ קריאות.
זה אכן אפשרי גם ללא קוד אבל מסורבל יותר בלי השוואה, מה גם שככל הנראה זה סוג של
תהליך שניתקל בו הרבה בפרויקט הנוכחי.
ולכן אני חוזרת לשאלה המקורית שלי - איך אפשרי לשלב קטעי קוד של java script במייק?
מחיפוש בגוגל נראה שהמודולים של saas יכולים אולי להיות רלוונטיים, אבל מעולם לא התעסקתי עם
זה ואני לא מכירה. יודעים אולי לתת לי רקע מה זה ואיך מתחברים לזה? (דורש autorithation)

מרדכי קאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר עם pipedream
אין לי נסיון עם זה
ליאור הראה לנו את זה באחד השיעורים

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אפשר עם pipedream
אין לי נסיון עם זה
ליאור הראה לנו את זה באחד השיעורים
אכן זה פתרון טוב. ניסיתי בעצמי ויכול לעבוד.
למעשה, מצאתי פתרון פשוט יותר שמייתר את הצורך בקוד, משתפת לטובת כולם:
כמו שכתבתי, הצורך שלי היה במשתמש דינאמי שיספור את מספר ההרצות כדי שנדע כמה מידע מגיע.
ובנוסף, דרך לשלוף בכל פעם שדה אחד, דינאמי, מתוך המידע.
השתמשתי במודול repeater של מייק, כך שהערך שלו (i), למעשה מייצג לי את מספר ההרצות.
וזה מה שעשיתי:
1686040178105.png

המודול של repeater חוזר על הפעולה של העלאת המידע לדאטה סטור, כך שכל פעם מכניס מידע חדש.
אנסה לצרף צילומי מסך של הפונקציות בהן השתמשתי:
1686040252217.png

1686040280738.png

כאן, כמו שאפשר לראות, השתמשתי בi כדי למספר את השורות בסדר עולה, כמו שרציתי. יצרתי טקסט אחד מסודר של כל שמות הרבנים, מחולקים לשורות, בטקסט אגרגטור.
ולמה לאחד את הטקסט? כדי שאוכל להכניס אותו כערך לקאסטם פילד ולהחזיר אותו למניצ'אט.
לאחר מכן ספרתי את המידע שיש לי בדאטה סטור, והיה והוא גדול מאחד (כל נרצה של סינריו מאפסת את המידע)
אז אני יודעת שהגיע יותר ממידע אחד ומכוונת אותו לראוטר המתאים עבור תוצאה בודדת.
עד כאן הכל טוב ויפה, ולכאורה מצאנו פתרון מושלם.
אממה, שמה יקרה כאשר יפנה יותר ממשתמש אחד בו זמנית לתהליך הנ"ל?
הרי כל הרצה מוחקת את המידע מהדאטה סטור, ואיך נדע מה המידע שנכנס רגע אחד קודם ועדיין לא סיים את התהליך??
לסיכום: הבאתי פה פתרון שיכול לעבוד טוב בהרבה פעמים. ספציפית למקרה שלי, אני צריכה למצוא פתרון כזה, ללא השימוש בדאטה סטור.
מה מונע ממני כרגע? זה שאין לי אפשרות לשלוף מידע מהמערך ולעשות ראוטר לפי כמות מידעים לאחר שאיגדתי אוו לטקסט אגרטור.
בתמונה שהעליתי הראשונה, ניתן לראות שיש ראוטר בהתחלה שאמור לבדוק האם יש יותר ממידע אחד (אחד מהניסיונות שלי לייתר את השימוש בדאטה סטור) אבל למעשה גם כאשר התנאי מתאים, הסינריו ממשיך לרוץ על הערוץ הראשון בלבד.
השאלות שלי הן כאלה:
1. למה המידע ממשיך תמיד לערוץ הראשון ואיך אני יכולה לנתב אותו בראוטר לפי התנאים?
2. האם יש דרך הגיונית יותר לשלוף את המידע מהמערך בהמשך, למרות הטקסט אגרגטור?
ואסביר: במידע שמגיע יש רב id ויש שם. אני צריכה לדעת כל רב לאיזה id הוא משויך. ברגע שבן אדם הקליד שם רב, אני צריכה דרך לגשת למידע הקודם במערך ולבדוק מה הid שלו, ולכן חייבת גישה לכל הפרמטרים לכל אורך הסינריו.

תודה על הסבלנות למי שהגיע עד כה, מקווה שהובנתי, ועוד יותר תודה לעונים.

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מוסיפה, עשיתי כמה שינויים כדי לנסות לאתר את הסיבה, ומה שקורה כרגע זה שפשוט כל קריאה רצה על שני הנתיבים... למרות שהפילטרים עובדים תקין.
מצו"ב צילום מסך.
1686041369309.png

כמו שניתן לראות, מתקבלות תוצאות לשני הערוצים. מה הסיבה לכך?

מרדכי קאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא יודע אם הבנתי את הבעיה עד הסוף
אבל אולי ההגדרה הזו יכולה לעזור גם לך

ואולי הפתרון הוא באמת להוסיף קוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה