תנו לי ביקורת הכוכבים רוקדים בלילה

יעקב-משה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
צילום והערמה של 500 תמונות. יש לי בערך 1200 אבל כרגע עשיתי דרך אפליקציה שלא נתנה לי יותר. ניתן לראות כמה מטאורים שנתפסו בעדשה. התמונה מוקטנת.
Photo_1653602415541.jpg

יעקב-משה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תודה על התגובות האשכול נמחק משום מה

יעקב-משה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
תמונה יפיפיה!!

נ.ב.
מחקתי את האשכול השני. כי האשכול הנוכחי טוב יותר מבחינת התצוגה של התמונה. (בגדול זה אשכול כפול).

איש חדש

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
וואו... מטורף.

שתף קצת מאחורי הקלעים,

כמה זמן חשיפה לכל תמונה? ובאיזה תדירות?
‏(חלק מהשבילים מקוטעים, זה אומר שחסר תמונות/רציפות)
אתם הארתם את ההר?
היכן נקודת הפוקוס?

יעקב-משה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אז ככה צילום כוכבים נושא בפני עצמו שאני עדיין לומד אותו. יש כל מיני אפשרויות ואסביר רק מה שרואים בתמונה הזאת.
הכוכבים נחשבים לאובייקט בתנועה מחמת סיבוב כדור הארץ ולכן תמונה של כוכב בפוקוס לא תעלה בדרך כלל מעל 10 שניות אחרת הוא יצא קצת מרוח.
כדי לקבל מעגל כוכבים פשוט מצלמים המון תמונות ברצף שכל תמונה בין 8-10 לשניות עדיף כמה שיותר תמונות ולאחר מכן מערימים את התמונות בתכנה במחשב. מכיוון שהכוכבים כביכול זזים אז בכל תמונה יוצא שהכוכבים נמצאים קצת במיקום שונה. במקרה שלי כיוונתי את המצלמה בדיוק לכיוון צפון והתזוזה היא מעגלית. לכן בהערמה של כל התמונות מקבלים מריחה מעגלית של תנועת הכוכבים.
ברור שלא בכל מקום ניתן לצלם כוכבים צריך מקום חשוך מאוד ומקום שאין בו זיהום אוויר מדי.
ספציפית התמונה הזאת צולמה במצדה בתקופה של מטאורים שזה זמן טוב.
יש לי גם תמונות של שביל החלב אבל עדיין לא הגעתי לזה לערוך אותם.

יעקב-משה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עוד דבר הפוקוס הוא על כל כוכב בשמים לא משנה ועדיף לעשות עוד תמונה גם לפוקוס על הקרקע

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה