דרוש מידע הילד מלכלך את כל הבית - מה עושים ???

Tamar.S

משתמש רשום
שלום אשמח לעצות:
הילד שלי בן שנה וחצי ובזמן הארוחות מלכלך את כל האזור ואח"כ הלכלוך נמרח בכל הבית!!!
הוא זורק לרצפה חביתות, ירקות, בננות וכל מה שאפשר..
אח"כ הרצפה נראית בהתאם.. וצריך שפכטל בשביל לנקות ...
מה אפשר לעשות שפחות יתלכלך ואיך ניתן לנקות בקלות יותר את הבית ???
אם יש למישהו רעיון אפילו למגב פלא / איי רובוט / מכונת שטיפה בזול
משהו שיעזור ללכלוכים קשים כאלה
ובכלל איך והאם אפשר לחנך לא לזרוק על הרצפה את האוכל..
אני ניסיתי ולא הצלחתי ☹
תודה רבה !

יעל!!!!!!!!!!!!!

משתמש מקצוען
שלום אשמח לעצות:
הילד שלי בן שנה וחצי ובזמן הארוחות מלכלך את כל האזור ואח"כ הלכלוך נמרח בכל הבית!!!
אני ניסיתי ולא הצלחתי ☹
תודה רבה !
לשים מגבת \מפת נילון חד פעמיית או כל משהו אחר מתחת לכסא אוכל שלו ובסיום הארוחה לכבס \לזרוק לפח

שניצל קריספ

משתמש רשום
אי חושבת שוודאי אפשר לחנך
אבל רעיון קטן- תפרסי מתחת לכיסא אוכל שלו מפת ניילון של שולחן שיקיף את כל האזור שלו
ולאחר ארוחת ערב 'תקפלי' לפח

דור העתיד

משתמש צעיר
ברוכה הבאה למועדון...
זה תואם גיל לגמרי,
והעצה שלי - לנקות מיד!!! על כל העצבים עוד לפני המקלחת...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לשים מפת ניילון באזור שהוא אוכל, אח"כ להרים את המפה ולהנות מהרצפה הנקיה :)
לגבי החינוך- הוא אזורק כשהוא גומר לאכול או שהדרך שהוא אוכל גורמת להרבה לכלוך? (משחק עם האוכל תוך כדי, חצי עף בדרך לפה וכו'...)

Tamar.S

משתמש רשום
לשים מפת ניילון באזור שהוא אוכל, אח"כ להרים את המפה ולהנות מהרצפה הנקיה :)
לגבי החינוך- הוא אזורק כשהוא גומר לאכול או שהדרך שהוא אוכל גורמת להרבה לכלוך? (משחק עם האוכל תוך כדי, חצי עף בדרך לפה וכו'...)
הוא זורק כשהוא שבע/לא רוצה את האוכל/כשהוא לא רגוע...

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוכר ממש.
יצא לי לקרוא באיזה ספר שהילד בעצם עושה את זה מרצון טוב. כנראה הוא רואה את אמא שלו מנקה את השולחן ורוצה לעזור גם.
מאז שקראתי זה שינה לי את הגישה והתייחסתי לזה בצורה הרבה יותר נינוחה.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא זורק כשהוא שבע/לא רוצה את האוכל/כשהוא לא רגוע...

אז אחרי שיש מפה מתחת כדי שלא ילחיץ אותך שהוא זורק, תאמרי לו- זהו? גמרת לאכול? יופי. תביא לאמא את הבננה, את הצלחת, את הכוס וכו'...
אם הוא לא רוצה את האוכל, אז תקחי ותשאלי אם הוא רוצה לאכול עוד מעט או משהו אחר שיש לך להציע וכו'.
בגדול, להיות רגועה שמה שהוא זורק א מלכלך, ולשיים לו מה הוא מרגיש / רוצה לומר וללמד אותו מה עושים במקום לזרוק.

נעמה לוי

משתמש מקצוען
אני גם חושבת שצריך לחלק בין לכלוך נורמלי לילד בגיל הזה שזה בריא וטוב ומפתח עצמאות ומוטוריקה וכל זה....
ולא כדאי בכלל להאכיל אותו לבד הכל....
אבל הלכלוך הקיצוני הוא לא ממקום טוב, וכדאי מאד לחנך מגיל צעיר שעם אוכל לא עושים כזה טרררם אלא יושבים ואוכלים ומקסימום קצת מלכליכם או אפילו משתוללים אבל לא מידי קיצוני....

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אם מנקים מיד- זה לא כזה נורא
אם משאירים ודורכים על זה ומתפזר בכל הבית - זה באמת נורא

נ.ס.

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
שלום אשמח לעצות:
אני ניסיתי ולא הצלחתי ☹
תודה רבה !
לא מובן לי כ''כ מה המורכבות ?????
הילד מלכלך ואז כל הבית מתלכלך ??
1. כפי שאמרו קודם לזהות קודם מתי הוא כבר לא יהיה מעוניין באוכל ואז להרחיק ממנו.
2. לא זיהית ? והוא זרק ? אז מיד לנקות לפני שמשחררת אותו לשחק...
3. אין כח לנקות אז מפת ניילון גם רעיון רק קצת יתר מידי עסק.....
4. אבל אין סיבה שכל הבית יתלכלך אם מנקים לפני שהילד יורד מהכסא ובאמת מומלץ לקנות כסא מיוחד לילדים קטנים אך גם מי שאין לו והילד יורד לבד אז מיד לנקות והכל בסדר.....

5. האם אפשר לחנך את הילד בכזה גיל ??? בוודאי ובוודאי כמובן בלי לחץ והרבה סבלנות וחכמה וכמובן בלי ציפייה מרובה זה יכול לעבוד דיי יפה !!!
אני למשל חינכתי את התינוק שלי שאת הטיטול זורקים לפח ואחריי החלפה הוא מחכה שאשים בתוך שקית ולבד הולך לזרוק לפח !!
מרים את המכסה וזורק !! וכנ''ל גם בלכלוך עטיפות חטיפים וכו' הוא יודע שמקומם בפח רק אומרים לו שים בפח והוא רץ לעשות את זה אז כן !!!! זה אפשרי !!!!

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
אפשר להושיב את הילד בלול ולתת לו לאכול שם. כך הוא מלכלך רק בפנים. זה מפתח אותו ועוזר לו לגדילה לאכול לבד.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אז אחרי שיש מפה מתחת כדי שלא ילחיץ אותך שהוא זורק, תאמרי לו- זהו? גמרת לאכול? יופי. תביא לאמא את הבננה, את הצלחת, את הכוס וכו'...
אם הוא לא רוצה את האוכל, אז תקחי ותשאלי אם הוא רוצה לאכול עוד מעט או משהו אחר שיש לך להציע וכו'.
בגדול, להיות רגועה שמה שהוא זורק א מלכלך, ולשיים לו מה הוא מרגיש / רוצה לומר וללמד אותו מה עושים במקום לזרוק.
מקסים!
מוסיפה, שאפשר ללמד אותו לומר 'זהו',
כל פעם שהוא עושה ככה את אומרת? סיימת לאכול? אתה שבע? ז-ה-ו (במנגינה ארוכה..) בליווי תנועה מתאימה עם היד, והוא ילמד ככה לסמן לך כשהוא לא רוצה יותר.

אייל?

משתמש צעיר
דרך אגב יש שיטה מאד טובה לנקות מאכלים "רטובים" כמו ירקות/חביתה/אורז וכו', לפזר עליהם מלח ואז לטאטא... זה עובד פלאים!!

רפרפת

משתמש פעיל
יש לכלוך שטוב לנקות מיד כמו מעדן, לבן, פסטה עם רוטב וכד', סמרטוט או מגבון לפני שמורידים את הילד.
אבל יש דברים כמו אורז למשל, שאני בכוונה מחכה קצת שיתייבש, ואז זה שניה לטאטא ולא משאיר זכר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה