היכן נפגשים נפלאות הבריאה וקישוט סוכה - חלק שני

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אחרי שכולנו עשינו כאן היכרות עם עץ האורן החכם הגיע הזמן לחלק השני -
ובא יסופר על הקשר לסוכה שלנו.

כל שנה [ומי שעוקבת בטוח זוכרת..] יש לנו שיגעון חדש איך לקשט את הסוכה -
אשתקד זה היה ספוג...אספנו מזרנים ישנים חתכנו בשטנץ וצבענו - היה נחמד וצבעוני אבל לא היה אתגר לילדים..
הם גדולים בין השטנצים ומכונות חיתוך , הם כבר מכירים את היכולות והמגבלות של הציוד שיש לנו ב'אות לי'.

האצטרובל לעומת זאת היה אתגר , ועוד איזה אתגר :
לחפש אורנים
לגלות שבעונה זאת של השנה אין נשירה של אצטרובלים
אצטרובל שבכל זאת נשר לרצפה הוא רזה/חולה/אנמי/או מתולע מחקו את המיותר
להשיג 'איש קוף' שמסוגל לטפס אל מרומי האורן ולקטוף אצטרובלים יפים שלמים וגדולים
להביא אותם הביתה ולשמוע את הצעקה הקבועה 'על גופתי זה נכנס הביתה - זה מלוכלך - זה מלכלך - זה יכניס לי תולעים/ג'וקים/מכרסמים - אז מה נעשה ?? תסבנו אותם ואז נדבר [:eek:]

תסבנו אותם -
צמד מילים שהם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו - יש אנשים שאצלם נקי ,
הם מכבסים הם שוטפים הם מנגבים והם רוחצים - אצלנו זה אחרת...יש דרישה לסבן :confused:

סיבנתם
ת'ידיים
סיבנתם
את הירקות והפירות
סיבנתם את התריסים - הקירות - החלונות - הרצפות - כל היום זה רק סיבונים וסיבונים..

אז בלית ברירה סיבנו את האצטרובלים - לקחנו דלי גדול עם סבון נוזלי ומברשת ירדנו לגינה ושפשפנו פעם ועוד פעם עד שהרגשנו שזה כבר ממש סיבון מושלם ואפשר לעלות הביתה עם האצטרובלים המסובנים..:confused:

היצירה:

עכשיו כשיש לנו אצטרובלים יפים ונקיים אבל סגורים מהמים הנחנו אותם במרפסת וחיכינו לשמש כמו שמעולם לא חיכינו לה ;)
והיא כמובן הגיע ובגדול חייכנית וחמה מתמיד , כאילו אמרה אני יודעת שממתינים לי - אני כאן בשביל נוי הסוכה שלכם..

השמש אף פעם הרי לא מאכזבת , היא פתחה לנו אותם ועוד איך פתחה והם נקיים [מסובנים כן !] התמכרו לשמש החמה ונפתחו ממש לגודל הרצוי לנו.

ריססנו אותם בספרי צבע , לא את כולם היו שרצו אותם כך כמו שהם - פתחנו כמה חבילות פונפונים צבעונים והילדים עיצבו להם את האצטרובלים בפונפונים בכל מיני צבעים.

עכשיו הגיע אתגר התלייה , מאוד פשוט לקחת וו מתכת להבריג אותו בראש האצטרובל ולתלות -
הילדים התנגדו כי הם רצו משהו טבעי - אז לקחתי פקקי שעם ואותם הדבקנו בראש האצטרובל -

והחוט - מטבע הדברים נדרש חוט טבעי אבל לנו לא היה זמין ולהמתין הם לא רצו..אז חוט ורוד עשה את העבודה במקום.

בסוכה שלנו עצרנו מובייל כזה שבבסיסו מוט עץ שאליו היו מחוברים אשכולות של אצטרובלים צבעוניים - זהו זה כל הסיפור.

טיפ - זה מתאים ליצירה כל השנה מובייל אצטרובלים ופונפונים הוא יפה וססגוני תמיד.

ההנאה והסיפוק - בחול המועד שכשנסענו לטייל בצפון שעמוס בעצי אורן אפילו הקטנים האדישים בדרך כלל ליצירה שלי ולנוף שמסביב צעקו - אמא סבתא -
"זה אורן - יש כאן בטח אצטרובלים חמודים ומקסימים - בואו נאסוף אותם נסבן אותם - ניצור מהם מוביילים נהדרים.

אצטרובל (1).jpg

אצטרובל (6).jpg

אצטרובל (7).jpg

אצטרובל (9).jpg

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו!
יצירתיות במיטבה!

ו8

משתמש מקצוען
מהמם!
והכי יפה שמדברים שלא עולים מאות שקלים(כמו חומרי יצירה אחרים) אפשר לעשות דברים כאלה!
כיף גדול לראות! ומגרה בהחלט להכין!
הכתיבה שלך, אות לי, עושה חשק לפחות כמו היצירה... תודה!

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אות לי, רק תגידי לי באיזה בקבוקים עדיין יש פקק שעם ?
זוכרים שבפורים היו שורפים את השעם ומציירים עם זה על הפנים שפם וזקן ?

מרגלית100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מקסים, כמו שאמרו קודמי היצירה ולא פחות הכתיבה הקולחת....

אות לי

משתמש סופר מקצוען
מהמם!
והכי יפה שמדברים שלא עולים מאות שקלים(כמו חומרי יצירה אחרים) אפשר לעשות דברים כאלה!
כיף גדול לראות! ומגרה בהחלט להכין!
הכתיבה שלך, אות לי, עושה חשק לפחות כמו היצירה... תודה!
זה גם זה , זה לא רק זה :
כי למרות שיצירה זה הפרנסה שלנו כמעט כל השיתופים מבית 'אות לי' הם יצירות שכל אחת יכולה להכין לבד או עם הילדים.
ויש לזה גם ערך מוסף שבעניי הוא הכי חשוב ,
זה מרחיב אופקים של ילדים - זה מגרה אותם לחקור לבדוק ולהתעניין בדברים בנאלים כמו באצטרובלים.

נמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עוד יצירה לרשימת ההמתנה!
תודה אותלי!

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חגיגה לעיניים! אצלנו הנכדים/ות באים ב'בין הזמנים' בקיץ יום אחד ליום כיף אצל סבא וסבתא ומכינים באותו יום קישוט חדש לסוכה (של סבא וסבתא) - תמיד מחומרים זמינים שיש בלאו הכי בבית. עכשיו יש לי בשבילם רעיון לבין הזמנים של השנה...
תודה גדולה!

אות לי

משתמש סופר מקצוען
חגיגה לעיניים! אצלנו הנכדים/ות באים ב'בין הזמנים' בקיץ יום אחד ליום כיף אצל סבא וסבתא ומכינים באותו יום קישוט חדש לסוכה (של סבא וסבתא) - תמיד מחומרים זמינים שיש בלאו הכי בבית. עכשיו יש לי בשבילם רעיון לבין הזמנים של השנה...
תודה גדולה!
אהבתי,
בעיקר אהבתי לדעת שיש בפורום עוד קשישות וקשישים ;)

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אות לי, רק תגידי לי באיזה בקבוקים עדיין יש פקק שעם ?
אמיתי ??
בבקבוקי מיץ ענבים אכן אין - כי אין צורך
בבקבוקי יין שעולים בסופר 9.9 שקל - גם אין...כי הפקק עולה יותר מהתכולה..

אבל בכל יין מאיכות בינונית ומעלה ברור שיש פקק שעם.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מקסים!!!
אהבתי את התהליך ואת התוצאה.

מירי456

משתמש מקצוען
אות לי! איזה חמוד!
תעלי תמונה של המובייל תולה בסוכה

וממש בא לי לנסות, אני כ"כ אוהבת ללמד את הילדים על העולם המופלא שהקב"ה ברא לנו
אי"ה הטיול הבא שלנו הוא לאסוף איצטרובלים

ואגב, בתמונות שלך יש איצטרובלים עגולים ומאורכים, אלו 2 סוגי עצים?

אות לי

משתמש סופר מקצוען
תעלי תמונה של המובייל תולה בסוכה

ואגב, בתמונות שלך יש איצטרובלים עגולים ומאורכים, אלו 2 סוגי עצים?

1. בשביל תמונה צריך לבנות שוב את הסוכה..:eek: דרישה מוגזמת לכל הדעות :)
2. אצטרובלים ובני אדם ברא אותו בורא...
יש שחורים - לבנים - צהובים - שמנים - רזים - גבוהים - נמוכים
כך גם האצטרובלים שונים אבל שווים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה