התייעצות היה לו זקן לבן והוא רק רצה שהחתונה של דושינסקי תתקיים כסדרה

מצב
הנושא נעול.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נניח ואתם בשדה התעופה, ומגיע אליכם יהודי של צורה, זקן לבן ארוך ועיניים טובות, חליפת רבנית ושקית מלאה ספרי קודש.
הוא מבקש ממכם להעביר חצוצרה מוזהבת לחתונה של דושינסקי, או צנצנת קפה מיוחדת לנכדה האלרגנית שלו בבני ברק.

איך תוכלו להבטיח לעצמכם שלעולם, אבל לעולם, לא תעבירו דברים שלא שלכם ממדינה למדינה?
האם יש דרך ללמד את הדבר החשוב הזה, לעצמנו; אותנו כאנשים פרטיים וכציבור?
(אין לי תשובה, מעניין אם יש כזו בכלל)

לב זהבה

משתמש מקצוען
נסענו פעם כמה בני משפחה יחד לשמחה ומישהו שלח עם אחד האחים שלי בקבוק לחתן, כששאלו האם שלחו אתכם משהו? אחי ענה: כן את זה. בדקו לו את זה בביטחון ואמרו אתה יכול לקחת זה בסדר. אחי סיפר שתמיד עושה את זה ואז הוא בטוח שהכל יעבור בסדר. הוא אמר שהוא לא מבין את העניין שאומרים אל תגידו ששלחו אתכם משהו, כי אתם אף פעם לא יכולים להיות בטוחים מה שלחו.

@Simcha

משתמש מקצוען
אפשר תמיד להסביר לבן אדם שאתה לא חושד בו חלילה אך מאחר ואינך מכירו אתה רוצה לנקוט צעדי בטיחות, כמובן תפתחו את החבילה ותבדקו בדיוק מה יש בה, ניתן גם לומר לו מפורשות שאתה תבקש מאנשי הביטחון לבדוק את זה ועם הסימן הכי קל שמעורר חשד ואפילו מינימלי לומר יפה שאתה לא תוכל לסייע לו למרות רצונך העז וזאת עקב מחויבותך למשפחתך ולעצמך.

HLW מיתוג ועיצוב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
ובביטחון פתחו קופה קופה
איתי שלחו פעם מזוודה מליאה קופות צדקה, ובביטחון פתחו קופה קופה
למה לא היית פותח?
ברור שהרבה קופות נותן גם הרבה חשד...
לא יכלו לצרף את כל הכסף לקופה אחת גדולה?
לא יכלו לאחסן בשקיות? (- פחות משקל ותשלום..)
קצת היגיון....!

יחשבאף

משתמש מקצוען
אנחנו באופן מפורש לא לוקחים כלום!!!
הייתי עם בעלי פעם בדרך לארה"ב לחתונה משפחתית וניגשו אלינו שתי בחורי ישיבה ושאלו אם אנחנו יכולים לקחת עבורם תיק צד (מזוודת טרולי קטנה) הם פתחו והראו לנו שיש בפנים רק ספרי קודש, הם התחננו והסבירו שהם גרים בדרום אמריקה ולומדים פה בישיבה בארץ ואין להם כמעט ספרי קודש באזור שבו הם גרים והם רוצים שיהיה להם במה ללמוד בבין הזמנים בבית.
הם העלו את המשגיח שלהם על הקו שבעלי מכיר אותו באופן אישי ובכל זאת התעקש לא לקחת את זה מהם (המטרה היתה לחסוך תשלום עבור עודף משקל מכיוון שלנו היה רק תיק אחד ויכולנו לקחת שתיים) ואני חושבת שהוא צודק בהחלט.
לא לוקחים סיכון!!!! בחיים!!!

אבי2000

משתמש סופר מקצוען
ברור שצריך להיות חזקים , ולרחם על עצמנו, אדם קרוב הוא לעצמו" ובוודאי שצריך לדאוג לקרובים ;)

לגביי פתרונות,
אז ככה,
;)למתוחכם-אפשר לבקש מאבא שלכם שיגיד לכם שמתי שאתם לא רוצים אז הוא אוסר עליכם (דאורייתא כיבוד אב..)
:pהלא מתחסד- פשוט הוא אומר 'לא'
:eek:הביישן- נותן לו 50 ש"ח (אולי ממעשרות) ושולח איתו בחברת משלוחים
:mad:הטיפש- מנסה למלמל משהו, מסמיק, לוקח, ... ואז ביפן הוא מנסה למלמל משהו ביפנית...:(

איש גמזו

משתמש מקצוען
באופן עקרוני מותר וצריך לעשות חסד
אבל 'חייך קודמים' כלומר רק בתנאי שאין ספק וסיכון בדבר.

למשל במקרה של הספרים, הייתי מציע שאקנה בעצמי את הספרים ואקח
כך אין שום סיכון.

בדברים ובמקומות שאין אופציה לקנות לבד או לבדוק את החבילה
שכל אחד יעשה חישוב אם שווה לו לקחת סיכון ולהסתבך עבור המבקש.

או שאפשר לעשות כפי שהציעו ולגשת לבידוק הבטחוני שיבדקו,
אבל מומלץ לבדוק את החוקים של זה. מי מואשם אם יש משהו ח''ו? וכו'

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לדעתי זה ענין לפורום הפרסום והקופירייטינג.
אך כמו שאמרו באשכול של הגת, אומרים ליהודי הצדיק "אנחנו מאד נשמח לעזור לך בכל נושא אחר, אבל את החבילות שלך תשלח דרך חברת משלוחים".

copy

משתמש צעיר
עימוד ספרים
למה לא היית פותח?
ברור שהרבה קופות נותן גם הרבה חשד...
לא יכלו לצרף את כל הכסף לקופה אחת גדולה?
לא יכלו לאחסן בשקיות? (- פחות משקל ותשלום..)
קצת היגיון....!
קופות ריקות, לאיסוף צדקה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם מוצאים משהו בבידוק, זה עוזר שאמרו מראש שמישהו שלח איתי משהו??
זה לא עוזר כלום, דמיונות, אם ימצאו משהו דבר ראשון תלכו למעצר ולא תטוסו, אח''כ אם יהיה לכם עו''ד טוב והוכחות חותכות אולי תצאו זכאים במשפט לאחר שנתיים של דיונים.

הפתרון אולי זה אם ההוא מוכן לגשת ביחד איתכם לבידוק (כשזה בידים שלו כל הזמן) אז זה סיפור פשוט יותר.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
נניח ואתם בשדה התעופה, ומגיע אליכם יהודי של צורה, זקן לבן ארוך ועיניים טובות, חליפת רבנית ושקית מלאה ספרי קודש.
הוא מבקש ממכם להעביר חצוצרה מוזהבת לחתונה של דושינסקי, או צנצנת קפה מיוחדת לנכדה האלרגנית שלו בבני ברק.
לא אורך הזקן ולא חליפה רבנית קובעת אצלי, גם אם יבוא לי עם אלף שקיות ספרים מסיפורי מופת ועד תרחישי קבלה.
אבל העינים.. כן. העינים של הבנדם כן יכולות להשפיע עלי, בפרט כשמדובר באדם מבוגר. אם הוא עושה עלי רושם של אדם טוב ולא ביזניסמן, יש סיכוי שאעשה לו טובה. חסד, למה לא.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא אורך הזקן ולא חליפה רבנית קובעת אצלי, גם אם יבוא לי עם אלף שקיות ספרים מסיפורי מופת ועד תרחישי קבלה.
אבל העינים.. כן. העינים של הבנדם כן יכולות להשפיע עלי, בפרט כשמדובר באדם מבוגר. אם הוא עושה עלי רושם של אדם טוב ולא ביזניסמן, יש סיכוי שאעשה לו טובה. חסד, למה לא.
לידיעתך את העיניים התמימות קל מאוד לזייף, בין הסיפורים המופורסמים של הברחות סמים זה סבא מבוגר וחביב שביקש להעביר דובי צעצוע לנכדתו החולה, או להעביר מסמכים רפואיים - תרופות, ומה לא.
ונוכלים כאלה מצליחים להוציא הלוואות ענקיות, מצליחים להוריד דמעות מזוייפות, בקיצור אל תסמוך על טביעות העין שלך בדברים שחייך וחיי משפחתך תלויים בהם.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
לידיעתך את העיניים התמימות קל מאוד לזייף, בין הסיפורים המופורסמים של הברחות סמים זה סבא מבוגר וחביב שביקש להעביר דובי צעצוע לנכדתו החולה, או להעביר מסמכים רפואיים - תרופות, ומה לא.
ונוכלים כאלה מצליחים להוציא הלוואות ענקיות, מצליחים להוריד דמעות מזוייפות, בקיצור אל תסמוך על טביעות העין שלך בדברים שחייך וחיי משפחתך תלויים בהם.
לוקח בע"מ את מה שאתה אומר..
מכיר לא מעט נוכלים עוד לפני שנודע לי על נכלילותם. וכן. אפשר לזהות לפי העינים, יהיה הזייפן והדמען אשר יהיה.
אולי לא כל אחד יכול להבחין בזאת, אבל אני כן. ואכמ"ל.

חכמיהרזים

משתמש מקצוען
שמעתי על רב מפורסם אחד שנסע מאנטוורפן לארץ והגיע אליו יהודי אחד שביקש להעביר שתי צנצנות קפה משובח לקרוביו בישראל
הלך אותו רב וקנה שתי צנצנות כאלו במכולת ואת המקורי השאיר בביתו שבאנטוורפן
זמן קצר אחרי שהמשלוח הגיע ליעדו הוא מקבל טלפון דחוף
זה לא הקפה ששלחתי................

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
שמעתי על רב מפורסם אחד שנסע מאנטוורפן לארץ והגיע אליו יהודי אחד שביקש להעביר שתי צנצנות קפה משובח לקרוביו בישראל
הלך אותו רב וקנה שתי צנצנות כאלו במכולת ואת המקורי השאיר בביתו שבאנטוורפן
זמן קצר אחרי שהמשלוח הגיע ליעדו הוא מקבל טלפון דחוף
זה לא הקפה ששלחתי................
כבר עלה עשן מהסיפור הזה באשכול ישן
גם לא בטוח שהוא נכון
ואם לדוגמא הטמין אותו יהודי איזו טבעת יקרה או יהלום יקר עבור קרוביו בתוך אותו קפה למען לא תחמדהו עין "טובה", מה רע בזה. ושמא בגלל זה טען אותו אחד שזה לא הקפה ששלח.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה