שיתוף - לביקורת היה הייתי גוד'ל

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
היה הייתי גוד'ל.
גוד'ל ממש. מהסוג שמתפרסם בעיתונים וחותם על קולות קוראים.
קמתי מוקדם לפני התפילה ללמוד בקדושה ובטהרה. ברחתי מכל נדנוד קטן של חשש ספק ספיקא של עבירה. השתדלתי לא להנות מכבוד התורה שלי ובטח לא לעשות אותה קרדום לחפור בה. לא היה לי נהג צמוד ולא חצר מלאת משב"קים. הילכתי בצידי דרכים ושמחתי בחלקי. עשיתי הרבה מעשים טובים בסתר שרק אני והקב"ה יודעים עליהם.
השארתי מכל סעודה קצת לתענית הראב"ד ואת הקפה שתיתי רק כשהתקרר. היה לי בחור שישן איתי בחדר. לאחר חצות הלילה הייתי נכנס על קצות האצבעות וסוגר את הדלת בשקט גמור, כמו בסיפורים. אח"כ קראתי קריאת שמע שעל המיטה בדביקות רבה והרהרתי בלימוד עד שחטפתני שינה. בבוקר קמתי ואמרתי ברכות התורה בשמחה עצומה.
כל תפילה שלי היתה מעין נעילה.
בזתי בליבי לכל הבלי העולם הזה. ביטלתי אותם כעפרא דארעא והם לא תפסו מקום במחשבתי כלל. הייתי קודש להשם.

ומה קרה?
עבר שבוע מתחילת הזמן. התעייפתי. אולי בהמשך אהיה שוב גוד'ל.

נערך לאחרונה ב:

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
זה מרגש ומעורר רחמים לחילופין.
רק לי קשה עם הקביעה הזאת שמי שלא שואף להיות גנרל גם חייל פשוט לא יהיה?

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני דמעתי ולא מרגש אלא מכאב עליו. (עליך?)
תופעה כואבת. התיאור לתופעה מושלם ממש!

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
היה הייתי גוד'ל.
גוד'ל ממש. מהסוג שמתפרסם בעיתונים וחותם על קולות קוראים.
קמתי מוקדם לפני התפילה ללמוד בקדושה ובטהרה. ברחתי מכל נדנוד קטן של חשש ספק ספיקא של עבירה. השתדלתי לא להנות מכבוד התורה שלי ובטח לא לעשות אותה קרדום לחפור בה. לא היה לי נהג צמוד ולא חצר מלאת משב"קים. הילכתי בצידי דרכים ושמחתי בחלקי. עשיתי הרבה מעשים טובים בסתר שרק אני והקב"ה יודעים עליהם.
השארתי מכל סעודה קצת לתענית הראב"ד ואת הקפה שתיתי רק כשהתקרר. היה לי בחור שישן איתי בחדר. לאחר חצות הלילה הייתי נכנס על קצות האצבעות וסוגר את הדלת בשקט גמור, כמו בסיפורים. אח"כ קראתי קריאת שמע שעל המיטה בדביקות רבה והרהרתי בלימוד עד שחטפתני שינה. בבוקר קמתי ואמרתי ברכות התורה בשמחה עצומה.
כל תפילה שלי היתה מעין נעילה.
בזתי בליבי לכל הבלי העולם הזה. ביטלתי אותם כעפרא דארעא והם לא תפסו מקום במחשבתי כלל. הייתי קודש להשם.

ומה קרה?
עבר שבוע מתחילת הזמן. התעייפתי. אולי בהמשך אהיה שוב גוד'ל.
ממש הרגשתי שאתה מדבר עלי, עד שהגעת לקפה הקפוא. מהיכן מצאת את החומרה הזו? איך אפשר בלי קפה רותח?
אוף.
זוהתה חומרה חדשה...

ציורי לשון

משתמש פעיל
צובט. ונכון כל כך.
אולי בהמשך אהיה שוב גוד'ל.
ובהמשך, מה יהיה? אולי בהמשך תהיה שוב גוד'ל. וכן, כך גם בהמשך של ההמשך...
אז מה התכל'ס?
מה התכל'ס של החיים האלו?
זהו, שכנראה להיות גוד'ל זה לא אמור להיות ההישג הראשוני של תחילת הזמן, כן המטרה, לא ההישג.
אלא להתחיל בטיפין טיפין, בסוף, אחרי הטיפות הללו, בטוח תוכל לבוא ולהכריז שזהו, אתה גוד'ל, לא פחות.
בעצם, מספיק יאן, בווריאציה הטובה יותר שלו.
(מעודדת את עצמי בעיקר;), אחרי שייאשת אותנו כהוגן)
בהקשר ישיר לזה:
רק לי קשה עם הקביעה הזאת שמי שלא שואף להיות גנרל גם חייל פשוט לא יהיה?
אם הבנתי אותך נכון; לשאוף להיות גנרל זה לא אומר להיות גנרל בו ברגע - להיות גוד'ל על תחילת הזמן.
לשאוף להיות גנרל זה אומר לעשות בו ברגע טיפה אחת שהיא מתאימה לגוד'ל הגדול, שהיא מקדמת אותך בעוד צעד קטן אל עבר הגנרל שבשאיפותיך.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה לא סותר לקביעה של תשאף להיות גנרל כדי שלפחות תהיה חייל.
הפניתי אלומת אור לעבר התחושה הרווחת אצל צעירים שחיים בדמיונות על רמתם הרוחנית הנוכחית והעתידית.
כמו שאומר הביטוי "יום מלאך יום גלח".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה