התייעצות היא עקשנית----

המליונרית

משתמש מקצוען
מה הכוונה
זה לא המעדן
זה החינוך שלא כל דבר אמא מרשה ובכי לא עוזר
אז את אומרת שלא תתעקש איתה על המעדן אבל שכן תתעקש איתה על כביש
ואני אומרת שתתעקש איתה גם על מעדן אם לא מתאים לה הלכלוך ולא תתעקש איתה על להחזיק את התיק של אמא או כל דבר אחר שמתאים לה
הנקודה שלי היא רק שלא בשם ה"מה שטוב לילדה" היא תשכח את מה שמציק לאמא
לדוגמא הבן שלי בן שנה לוקח לי את המשקפיים כל הזמן
עד שהרגשתי שזה מעצבן אותי ניסיתי להסביר לו שאסור אבל אין התינוק לא קולט
אז עברתי בנתיים לעדשות. כשיגדל ויבין אני אנסה להסביר לו שוב.
הגיוני לריב איתו על זה?

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
לדוגמא הבן שלי בן שנה לוקח לי את המשקפיים כל הזמן
עד שהרגשתי שזה מעצבן אותי ניסיתי להסביר לו שאסור אבל אין התינוק לא קולט
אז עברתי בנתיים לעדשות. כשיגדל ויבין אני אנסה להסביר לו שוב.
הגיוני לריב איתו על זה?
יש פה כמה נושאים שונים:
- עד איפה לוותר על נוחות שלנו מול טובת הילד
היום מאוד אופנתי לוותר, יש המון מחקרים חדשים ותורות ושיטות וכל זה שם קצת את האמא בפינה. ואני אומרת - נכון שחשוב כל מיני דברים (כמו לאכול לבד כדי לחנך לעצמאות) אבל כל אחת יודעת את הגבולות שלה וצריך לשים גם את הרצונות של האמא בשולחן השיקולים.
- פרקטיקה
הדוגמה שלך למשל. בפרקטיקה הייתי עושה כמוך, כי חינוך לא חינוך, קטן לא קטן, זה קצת מורכב לחשוב על כל זה כשאת נלחמת על הישרדות המשקפיים.
- חינוך
העבודה השחורה. אחרי שהחלטנו בנקודה מסוימת לוותר ובנקודה אחרת לא. חייב להיות גבולות ברורים וילד יכול לחכות לדברים ולהתעצבן אם מתחשק לו. הבן שלי בן שנתיים מאודד חסר סבלנות ורוצה דברים מסוימים ואני לא מעניין אותי אם החלטתי לא אז זה לא - והוא עשה לי סצנות שחבל על הזמן אבל אני חד משמעית רואה שיפור. זה היה לאט לאט. היום הוא כבר מייבב קצת כשהוא מקבל לא רואה שאני סגורה בדעתי ועובר הלאה. לפעמים כשמאוד קשה לו לוותר אני עוזרת לו בהסחת דעת וכל הדברים החכמים שאמרו לפני.

המליונרית

משתמש מקצוען
יש פה כמה נושאים שונים:
- עד איפה לוותר על נוחות שלנו מול טובת הילד
היום מאוד אופנתי לוותר, יש המון מחקרים חדשים ותורות ושיטות וכל זה שם קצת את האמא בפינה. ואני אומרת - נכון שחשוב כל מיני דברים (כמו לאכול לבד כדי לחנך לעצמאות) אבל כל אחת יודעת את הגבולות שלה וצריך לשים גם את הרצונות של האמא בשולחן השיקולים.
- פרקטיקה
הדוגמה שלך למשל. בפרקטיקה הייתי עושה כמוך, כי חינוך לא חינוך, קטן לא קטן, זה קצת מורכב לחשוב על כל זה כשאת נלחמת על הישרדות המשקפיים.
- חינוך
העבודה השחורה. אחרי שהחלטנו בנקודה מסוימת לוותר ובנקודה אחרת לא. חייב להיות גבולות ברורים וילד יכול לחכות לדברים ולהתעצבן אם מתחשק לו. הבן שלי בן שנתיים מאודד חסר סבלנות ורוצה דברים מסוימים ואני לא מעניין אותי אם החלטתי לא אז זה לא - והוא עשה לי סצנות שחבל על הזמן אבל אני חד משמעית רואה שיפור. זה היה לאט לאט. היום הוא כבר מייבב קצת כשהוא מקבל לא רואה שאני סגורה בדעתי ועובר הלאה. לפעמים כשמאוד קשה לו לוותר אני עוזרת לו בהסחת דעת וכל הדברים החכמים שאמרו לפני.
מסכימה איתך מאה אחוז על גיל שנתיים ואילך
אבל פותחת האשכול דיברה על תינוקת בת שנה ורבע!! שלא מדברת (אולי כמה מילים) ולא בטוח שמבינה בכלל מה זה לא. למדת על זה? קראת? גיל שנה זה לא גיל חינוך!

mklj

משתמש צעיר
לאכול לבד ולהתלכלך זה לא רק עצמאות אלא חשוב להתפתחות המוטורית.

E.Tehila

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בת שנה ורבע,
ועקשנית-----
אם היא רוצה לאכול את המעדן לבד, ואני לא מרשה,
צרחות עד לב השמים,
רוקעת בידיים ברגליים נשכבת על הרצפה.
ובסוף לא אוכלת....
ככה כמעט בכל דבר,
הרגע את הבקבוק,
הרגע את התיק,
וכו...
הבו עיצות....
אני מרגישה שהיא בגיל שלא כ"כ מבין,
אבל מה אפשר לעשות?
עם עיקש תתעקש.
רק שלא יהיה סתם ראש בראש.

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
מסכימה איתך מאה אחוז על גיל שנתיים ואילך
אבל פותחת האשכול דיברה על תינוקת בת שנה ורבע!! שלא מדברת (אולי כמה מילים) ולא בטוח שמבינה בכלל מה זה לא. למדת על זה? קראת? גיל שנה זה לא גיל חינוך!
בכלל לא עניתי לפותחת האשכול
הקפיץ אותי שכמעט כולם כתבו לה שמה הבעיה לתת לילדה להתלכלך ממעדן.
ושאת ערבבת את הקטע עם המשקפיים וציטטת אותי עניתי לך שזה עניינים שונים - פרקטיקה, חינוך, ולשים לב גם לתחושות ולרגישויות של האמא. כל התגובות הקודמות שלי נגעו בכלל לזה

מאפרת מקצועית

משתמש רשום
תינוקת בת שנה ורבע מבינה מאוד.
זה מאוד תלוי ברמת ההתפתחות, התינוקת שלי בת שנה וחצי מדברת כמעט הכל,
ולא משנה באיזה נושא היא חייבת להבין שהיא לא יכולה לעשות ככל העולה על רוחה וכן- החינוך מתחיל כבר בגיל הזה.
תינוקת בת שנתיים שקיבלה הכל עד אותו הרגע , קשה מאוד להתחיל לחנך, חינוך זאת דרך חיים.
(אגב מכירה תינוקת בת שנתיים וחצי שבגיל הזה נתנו לה הכל ולא רבו על כלום והיום שנה וחצי אח"כ היא עושה מה שבא לה, מחריבה את הבית וכבר הרבה יותר מתיש לחנך. וזה מתסכל את ההורים והסובבים הרבה יותר.)
אני מדברת מניסיון עם ילדה קצת יותר גדולה, בת שנה וחצי,
תחליטי על מה חשוב לך להתעקש ובמה את יכולה לוותר
אמא אחת קשה לה ממש שילד אוכל לבד ואמא אחרת תתן בכיף ותנקה אח"כ אבל לא תתן לילדה ללכת לבד מחוץ לעגלה.... או ללכת עם קרוקס למעון במקום נעליים, כל אחת ומה שחשוב לה, אבל מאוד חשוב שיהיו עקרונות שבהם את חזקה ומחליטה ובמקום אחר גמישה ונותנת.
תראי לה בעדינות מה חשוב לך ותראי שהיא תבין.
(עקשנית היא תשאר כנראה.... זה אופי ;) )
בהצלחה.

sara s1

משתמש מקצוען
הייתי מציעה להתחיל לתרגל מעכשיו את בחירת המלחמות.
אני הייתי מקפידה על כל דבר מגיל 0.
בגיל שנתיים וחצי כשהתחיל לטפס על השולחן במטבח ואמרתי לא, מבחינתו זה כמו עוד מאות לאווים אחרים,
והוא לא לקח ברצינות..

לבן

משתמש סופר מקצוען
כל התשובות נכונות
העיקר לא ללכת על זה להנחיית הורים ולהרוס את הילד [לא מכלילה את כולם יש מצוינות]
במיוחד בב"ב יש צורך להזהר יש משהי שפיתחה שיאה שלה מהשטח ה' ישמור
מה הטעם לפתוח ניק כדי להשמיץ שוב ושוב שיטה ספציפית ואיש/ה ספציפי/ת ולהכנס לכל אשכול שעוסק בנושא שקשור קשר קלוש כדי להשמיץ בן אדם? זה לשון הרע גמור.
אם יש בעיה פשוט כדאי לפנות לרב או לדמות ציבורית שעוסקת בנושא. או לפתוח אשכול ברור תחת שם מלא בהסכמת רב.

פערי וויס

משתמש רשום
מה הטעם לפתוח ניק כדי להשמיץ שוב ושוב שיטה ספציפית ואיש/ה ספציפי/ת ולהכנס לכל אשכול שעוסק בנושא שקשור קשר קלוש כדי להשמיץ בן אדם? זה לשון הרע גמור.
אם יש בעיה פשוט כדאי לפנות לרב או לדמות ציבורית שעוסקת בנושא. או לפתוח אשכול ברור תחת שם מלא בהסכמת רב.
יש ענין להזהיר את הציבור שלא ח"ו יפלו בפח
תראי כמה קראו קיבלו או לא והמשיכו למה לך כ"כ אכפת האם נפגעת ח"ו?

לבן

משתמש סופר מקצוען
יש ענין להזהיר את הציבור שלא ח"ו יפלו בפח
תראי כמה קראו קיבלו או לא והמשיכו למה לך כ"כ אכפת האם נפגעת ח"ו?
כי זו צורה פסולה הלכתית ופחדנית אנושית.
אני מאמינה בלהזהיר את הציבור בצורה מבוקרת ותחת שם גלוי, ולא לפתוח ניק שנותן מכות מתחת לחגורה לאיזו מטפלת אנונימית בעשרות הודעות מעורפלות (לא ברור לי מי היא על אף שאני מכירה הרבה מטפלות...).
ובטח שאנשים יפלו בפח אם את כותבת ברמזים ובראשי תבות והודעות לא ברורות בכל אשכול שעוסק בטיפול רגשי אדרבה, קחי אישור מרב ועורך דין (לעניין תביעת דיבה) ותעשי את זה בצורה מכובדת וברורה.

פערי וויס

משתמש רשום
בגדול את צודקת רק אנו חיים בעולם הזה וזה הדרך אחרי ברורים מקיפים
יש לי אישור מת"ח כך לפעול
ויש הצלחות ולכן אני ממשיכה כך
והמבין מבין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה