עזרה ה'טעמי' הפך להיות עם קמח חיטה וזה ממש חבל. תעזרו לנו לפנות לעלית?

מבורכת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
ציטוט מ
האם מותר לקנות מוצרים עליהם כתוב "חשש לעקבות גלוטן"?

"מוצר שלא כתוב עליו מהי כמות הגלוטן המכסימלית שהוא מכיל, אלא כתוב "עלול להכיל כמויות מזעריות של גלוטן" או: "חשש לעקבות גלוטן" - אסור, מאחר שאף אחד לא יודע מהי כמות הגלוטן שבמוצר, והאם הינה מתחת או מעל לרף ה- 20ppm."

מהי כמות הגלוטן המותרת?

היום ידוע וברור לכל אנשי המקצוע כי חולי צליאק יכולים לצרוך כמות מזערית של גלוטן, שנמדדת ב-20 חלקיקים ממיליון. כמות זו אינה נצפית בעין רגילה וניתנת לבדיקה במעבדה.
חשוב לציין, שגם במדינות המחמירות ביותר, מוצר שמכיל עד 20ppm גלוטן נחשב כמוצר שאינו מכיל גלוטן ועל כן מותר לחולי צליאק.
בשנת 2011 שונו התקנות לסימון גלוטן במזון, כך שמוצר שמכיל עד 20ppm גלוטן, נחשב כמוצר ללא גלוטן.

משה גל

משתמש מקצוען
ציטוט מ
האם מותר לקנות מוצרים עליהם כתוב "חשש לעקבות גלוטן"?

"מוצר שלא כתוב עליו מהי כמות הגלוטן המכסימלית שהוא מכיל, אלא כתוב "עלול להכיל כמויות מזעריות של גלוטן" או: "חשש לעקבות גלוטן" - אסור, מאחר שאף אחד לא יודע מהי כמות הגלוטן שבמוצר, והאם הינה מתחת או מעל לרף ה- 20ppm."

מהי כמות הגלוטן המותרת?

היום ידוע וברור לכל אנשי המקצוע כי חולי צליאק יכולים לצרוך כמות מזערית של גלוטן, שנמדדת ב-20 חלקיקים ממיליון. כמות זו אינה נצפית בעין רגילה וניתנת לבדיקה במעבדה.
חשוב לציין, שגם במדינות המחמירות ביותר, מוצר שמכיל עד 20ppm גלוטן נחשב כמוצר שאינו מכיל גלוטן ועל כן מותר לחולי צליאק.
בשנת 2011 שונו התקנות לסימון גלוטן במזון, כך שמוצר שמכיל עד 20ppm גלוטן, נחשב כמוצר ללא גלוטן.

איך אמר הרופא שלנו?
"למה הם כותבים כך? הם צריכים להצדיק את קיומם"...

zahav1

משתמש מקצוען
גם לי כתבו את אותה תשובה,
והרשימה שהם צרפו פשוט מצחיקה....
לצרף לי סלטי חומוס כמוצרים ללא גלוטן...

לבן+

משתמש צעיר
לא קראתי בדיוק מה שכתוב ואולי כבר כתבו זאת, אבל זו התשובה שיקבלתי משטראוס:

טעמי מעולם לא התאים לבעלי צליאק. הוא מיוצר באגף המייצר מוצרים עם גלוטן וסימן הפרח שלנו לא הודפס על האריזה.

סומן בעבר על המוצר "עלול להכיל" ולכן הוא לא התאים לרגישים לגלוטן.

לפני זמן מה , לאחר שניתחנו פניות רבות של צרכנים אלרגיים למזון ( שהסתבר כי קיבלו תגובה ממוצר שרשום עליו "עלול להכיל") החלטנו להחמיר את הסימון ע"מ שיהיה חד משמעי . כך ובמידה וקיים אלרגן הנמצא בקו ייצור של מוצרי הממתקים ושלא ניתן להבטיח שיימצא ברמות נמוכות, אנו נסמן את אותו תחת הכותרת "מכיל" למרות שאינו אחד מרכיבי המוצר.

חשוב לציין כי בעלי צליאק צריכים להימנע ממוצרים עליהם כתוב "עלול להכיל" ובוודאי "מכיל". בנוסף, רשום על האריזות כי יש שינוי בסימון האלרגנים.

חשוב לדעת שקהילת הצליאק יקרה מאוד לליבנו, ואנו מרחיבים את מגוון המוצרים באופן קבוע בכל שנה, יש לנו למעלה מ 300 מוצרים ללא גלוטן שמסומנים כך, ואני מצרפת את הרשימה למייל זה.

תודה רבה,

קארין משירות הצרכנים,

שטראוס-גרופ.

רשימת המוצרים ללא גלוטן מצורפת בקובץ PDF

גם אני קיבלתי את אותה התגובה

זושא כץ

משתמש מקצוען
אולי כדאי לשלוח לכימאי את המוצר לבדיקה.
)יש את הרב שרשבסקי משארית ישראל)

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תרשו לי לקפוץ על העגלה/אשכול
טעמי אמנם זה ממתק נחמד לבעלי הצליאק, אך יש מוצר אחר בסיסי יותר, שממש מרגיז שהוא הפך להכיל גלוטן.
אני מתכוונת לדגני 'על הבוקר' של טעמן.
לפני שנה פלוס הם פתאום החליפו מתכון וזה הפך להכיל גלוטן.
רק בפסח הם מייצרים את אותם דגנים וברכתם שהכל (אותו טעם ממש), ואנחנו קונים כמויות, אם כי לא מסחריות (יש לנו כמה רגישים במשפחה), ואחרי כמה חדשים לא נותר פירור.
כשפנינו אליהם טלפונית הבנו שאין כ"כ מצב לשנות את רוע הגזירה.
אבל לא חשבתי להקים כאן את החבר'ה שיעזרו לי.
אולי נעבוד על זה גם כן, (לא בשעה הזו.....:))

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תרשו לי לקפוץ על העגלה/אשכול
טעמי אמנם זה ממתק נחמד לבעלי הצליאק, אך יש מוצר אחר בסיסי יותר, שממש מרגיז שהוא הפך להכיל גלוטן.
אני מתכוונת לדגני 'על הבוקר' של טעמן.
לפני שנה פלוס הם פתאום החליפו מתכון וזה הפך להכיל גלוטן.
רק בפסח הם מייצרים את אותם דגנים וברכתם שהכל (אותו טעם ממש), ואנחנו קונים כמויות, אם כי לא מסחריות (יש לנו כמה רגישים במשפחה), ואחרי כמה חדשים לא נותר פירור.
כשפנינו אליהם טלפונית הבנו שאין כ"כ מצב לשנות את רוע הגזירה.
אבל לא חשבתי להקים כאן את החבר'ה שיעזרו לי.
אולי נעבוד על זה גם כן, (לא בשעה הזו.....:))

נכון. ובכלל, יש ממש מחסור בדגני בוקר טעימים (ועדיף בלי הררי סוכר...)
אנחנו קונים דגני בוקר מחו"ל, 'קוקו רולס' קוראים להם כמדומתני, או משהו דומה. כדורים חומים. נמכר באזורים החוצניקים של ירושלים.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
דווקא עכשיו הבנתי שתלמה הוציאו ליין של דגני בוקר לילדים מופחתי סוכר...
קהילת הציליאקים די גדולה ככה שלא מובן למ הם לא משקיעים בדגנים ללא גלוטן ?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
דווקא עכשיו הבנתי שתלמה הוציאו ליין של דגני בוקר לילדים מופחתי סוכר...
קהילת הציליאקים די גדולה ככה שלא מובן למ הם לא משקיעים בדגנים ללא גלוטן ?
מה חבל שטעמם של הדגנים הוא נטול טעם. לאריזת הקרטון ולתכולתה יש טעם זהה. ;)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש לה תואר בלפחד מתביעות משפטיות...

הבעיה שהיא שבגלל האלרגיות לחלב/אגוזים, שהן באמת עלולות לסכן חיים גם בחלקיק בודד, כולנו סובלים.
לכו תסבירו למפעלים, ששום צליאקי לא מת ולא ימות מפס ייצור חמץ, ואין להם מה לדאוג...
שישאירו אזהרות בלהה לגבי אגוזים, בוטנים וחלב, ויעזבו את הגלוטן לנפשו.
אבל גם ברגישות לגלוטן יש את עניין הזיהום המשני לא?

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
ולכן, ואחרי המון המון שנות נסיון באמהות צליאקית, ילד שלא קורה לו כלום מ'עלול להכיל', למרות שמאכל עם קמח מביא אצלו תגובות מידיות - הוא ילד שהייתי נותנת לו 'עלול להכיל'.
אני לא בטוח שזו המלצה נכונה.
לא כל תגובה היא תגובה מיידית.
מי שרגיש לגלוטן עלול לפתח תסמינים לאורך זמן,
כגון אי ספיגה של ברזל וויטימינים מקבוצה b.
ועלול להביא לחולשות וירידה בזכרון וריכוז.
לטווח ארוך זה עלול להיות מזיק מעוד הקאה.
למרות הקושי שבדבר כדאי להיזהר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה