דרוש מידע הטסת רחפן

ארועים

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
בעקבות המלחמה והאיסור להעלות רחפנים
רציתי לשאול אם מישהו יודע, אם אני רוצה לצלם משהו (לדוגמא, חופה)
ולא אעלה את הרחפן לגובה רב מדי,
יש סיכון ?

אשמח לשמוע מצלמים שיודעים (אין לי אפשרות כתיבה בפורום צילום)
מה הסיכון ?
קנס? החרמת הרחפן ?

shani123

משתמש מקצוען
יש בהרבה מאד מקומות שיבושי קליטה שלא מאפשרים הטסת רחפן
קחי בחשבון שיתכן ותתחילו להרים ולא תצליחו לעבוד...
(לא מנסיון אישי אבל ממישהו שניסה בכמה מקומות בארץ)

גריז

משתמש פעיל
אין לי מושג אם זה חוקי, אבל אם לא כדאי להיזהר מאוד אם זה באזור שוקק אנשים וכו'.
ישבתי במרפסת יום אחד ופתאום אני רואה מולי רחפן!! נלחצתי נורא! עד שראיתי את הילדים במרפסת ממול מתפוצצים מצחוק.
יש אנשים שיכולים להתקשר על זה למשטרה. (בצדק. זה נורא מפחיד).

ant

משתמש צעיר
החוק כיום מחייב רישום עם התקן שמאפשר לעקוב אחר המיקום של רחפנים מעל משקל מסויים (400 גרם אוליי?)
וחוץ מזה החוק אוסר הטסת רחפנים מעל 100 מטר באזור מגורים (לא תמיד אוכפים...)

shlomor

משתמש רשום
מנסיון וידע רב
רשות התעופה האזרחית הודיעה על איסור גורף להטסה של כל סוג של רחפן, כולל אלו שמיועדים למטרות פנאי וכן כאלה שמיועדים לספורט מקצועי. האיסור תקף לכל רחבי הארץ. זה כולל גם מטיס שעבר הכשרה ורישוי.

קיימות כיום ברחבי הארץ יחידות רחפנים רבות שנועדו לתת מענה ביטחוני לישובים. הם מוחרגים מהאיסור במידה והם מתואמים עם כוחות הביטחון. החל מ 24/12 גם רחפנים כאלו יהיו חייבים לישא אמצעי זיהוי ברחפן או דרך התוכנה שרשום ומחובר למערכת ארצית (HIGHLANDER).

מעבר לכך, בזמנים מסויימים (לא קבועים ולא ידועים מראש) יש שיבושי GPS רבים בכל הארץ ב, מה שיכול לגרום לרחפן לזהות את עצמו במיקום שונה לחלוטין ולהאבד / להתרסק גם כאשר טסים באישור.

הדרך לאכוף את זה, זה עם מערכות חכמות שמזהות במרחב רחפנים (או דיווחים אזרחיים למשטרה / מוקד עירוני), ויש כמה דרכים להפיל רחפנים כאלו (שיבוש קליטה מהשלט / לכידה במכשיר יעודי / ירי מנשק).
אני יודע על למעלה מעשרה רחפנים שהופלו בחודש האחרון

מי שבוחר להטיס למרות זאת, למרות שיתכן וברוב הפעמים בגובה נמוך וזמן מועט לא יתפסו אותו, הוא לוקח סיכון גדול על הרחפן ויתכן גם על אנשים / חפצים שיפגעו ממנו. בנוסף בירושלים, ביו"ש ובישובי קו התפר זה יוצר הרבה פעמים נזק ממשי לביטחון (דוג' מהשבוע - מארב של חיילים ששכבו 5 שע' בהמתנה למפגעים שמתקרבים ליישוב, וברגע האמת רחפן חובב הרתיע את המפגעים שנמלטו לפני שהספיקו לתופסם).

לא אחראי בכלל להטיס כעת רחפנים.

רוב

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
מתקשרים למוקד ושואלים אם אפשר.
בדרך כלל הם מעדכנים את גורמי הביטחון לא ליירט באזור ההטסה ובשעות.
מניסיון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה