דרוש מידע הטבלת מסחטת גזר

נאור שהם

משתמש רשום
כן.
היתה לי בדיוק את אותה שאלה.

בהתחלה חשבתי שבכלל לא מטבילים, אך כשאמרו לי שכן ואז צלצלתי לבית הוראה- נוכחתי בטעותי הגדולה.
בתחילה מישהו ייעץ לי לפנות לטכנאי שיעשה לי במסחטה שינוי שיגרום לה שלא תהיה היא ראויה עוד לשימוש במשהו שאפשר להחזיר אותו למצב הקודם וכשהוא יחזיר אותו אח"כ למצב הקודם וזה יהיה ראוי לשימוש- זה יקרה שזה נוצר ביד יהודי, אלא ש:
שלחו אותי לרב וחוקר תורני שמבין בעניין ולכתחילה זה לא מצא חן בעיניו, כי חלק גדול מהכלי בכל מקרה נשאר כאן בגדר כלי ומעוד סיבות...
מה שכן, שהוא וגם שאח"כ שמעתי מעוד שהאפשרות הפשוטה היא פשוט להטביל את המסחטה עד שיכנס אליה מים לכל הכיוונים ואחר כך ליבש אותה כשבוע ימים תחת שמש ובצורה כזו- אין מה לחשוש מהאזהרות שעל גבי המסחטה.
עשיתי כנ"ל ואכן הכל עבד כשורה.

בנוסף, אמר לי הרב חידוש, שבהטבלה אין כל צורך להסיר מדבקות שעל המסחטה אלא אם כן הם מפריעים לי בראש, כי כל הדין של חציצה בכלים- זה מה שמפריע לכלי להראות כפי שרציתי שהוא יראה...

אספקה טכנית

משתמש צעיר
לכאורה תמוה מה שאמר אותו רב כיוון שהפלסטיק לא צריך טבילה לכאורה, והמתכת ללא חשמל איזה כלי נשאר
ולכן לכאורה האפשרות הפשוטה היא אכן שטכנאי יהודי יעשה בה מעשה אומנות ויחשב כיצרן הכלי
(חשוב להשים לב שלא אבד האחריות עקב כך וכן להפעיל עוד קודם לוודא שאכן פעיל)

נאור שהם

משתמש רשום
שאלה יפה.
לא יודע.
אבל מה שכן, שהרב אמר לי שרק לכתחילה עדיף שלא לסמוך על זה ושרק לכתחילה עדיף לי לנסות להסיר מלבי את החששות מלהטביל...

סמינר דוד

משתמש מקצוען
שמעתי, ואולי זה טעות, שאפשר להשתמש במסחטה בלי המנוע.
אפשר להשתמש במסננת, שרק היא מתכת, ורק היא צריכה טבילה, לסינון.
וממילא, מספיק לטבול רק אותה.

נערך לאחרונה ב:

נאור שהם

משתמש רשום
איך מנקים את המסננת אם אי אפשר לפרק אותה?
במסחטה שאני קניתי- שופכים מים בסיום השימוש במקום של הכנסת הגזר בו בזמן שהיא עדיין בפעולה והמסננת יוצאת נקיה כמעט לחלוטין אם כי אחרי זמן רב נוצרים בחורים שלה שאריות של צבע לבן (כנראה משאריות של גזר ישן שכבר הלבין מהתיישנות)

פצצת תאורה

משתמש מקצוען
לא מכיר את המסחטה המדוברת, אבל אם יש כמה חלקים שאפשר לחליפם א' עם השני וכמו שמצוי בבלנדר מקל שיש לו רגל / מקציף או קופסא לחיתוך. בכזה אופן הבסיס (וכגו' בדוגמא של הבלנדר - המנוע) אינו טעון טבילה.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
במסחטה שאני קניתי- שופכים מים בסיום השימוש במקום של הכנסת הגזר בו בזמן שהיא עדיין בפעולה והמסננת יוצאת נקיה כמעט לחלוטין אם כי אחרי זמן רב נוצרים בחורים שלה שאריות של צבע לבן (כנראה משאריות של גזר ישן שכבר הלבין מהתיישנות)
אם תנגבו את המסננת בסיום העבודה, לא יצטברו שאריות לבנות.
לא מכיר את המסחטה המדוברת, אבל אם יש כמה חלקים שאפשר לחליפם א' עם השני וכמו שמצוי בבלנדר מקל שיש לו רגל / מקציף או קופסא לחיתוך. בכזה אופן הבסיס (וכגו' בדוגמא של הבלנדר - המנוע) אינו טעון טבילה.
במסחטת גזר, אין חלקים להחלפה.
אבל כל החלקים מתפרקים. ויש חלק אחד מתכת, והוא המסננת, שקוצצת את הגזר בבסיס, ומסננת את המיץ בדפנות.
ללא הבסיס היא לא מסחטת גזר.
ולכאורה, אפשר להשתמש במסננת לשימושים נוספים, שלא צריכים את המנוע.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
בעלי שאל בבית הוראה הספרדי, ואמרו שצריך להטביל את כל החלק העליון, אין צורך בהטבלת החלק שיש בו את המנוע.
בדומה שמה שכתב 'פצצת תאורה', לגבי בלנדר מקל. למרות שהחלק של המופעל יושב על המנוע ולא כמו בבלנדר מקל, שהוא הבסיס.

תודה רבה!
עזר לנו לחשוב.

112123

משתמש מקצוען
יש אפשרויות נוספות
לתת את זה מתנה לגוי ולשאול ממנו את המכשיר
או להפקיר את המכונה בפני אחרים ולקחת אותה הביתה על דעת שלא לזכות בה
ובכך פטורים מטבילה

סמינר דוד

משתמש מקצוען
השאלה מגוי, זה זמני.
הפקר - אף פעם זה לא הפקר שלם. כי אם כן, כל אחד היה מרגיש נוח לקחת אותה.

הכי טוב להטביל. ולקבל מכונה כשרה בלי התחכמויות.

112123

משתמש מקצוען
השאלה מגוי, זה זמני.
הפקר - אף פעם זה לא הפקר שלם. כי אם כן, כל אחד היה מרגיש נוח לקחת אותה.

הכי טוב להטביל. ולקבל מכונה כשרה בלי התחכמויות.
אני פעם "לא התחכמתי" והטבלתי מכשיר להכנת פסטה והיא העלתה חלודה עוד לפני שהשתמשתי
על אף שניסיתי ליבש מיד
לא כל מכשיר נועד שיטבילו אותו ועבורם יש פתרונות הלכתיים

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אמת. ולא התכוונתי שמי שמתחכם עושה משהו גרוע.
רק התכוונתי שאם יש אפשרות להטביל, בלי להשאיר עכבות, ועם דעת רבנית, אז למה לא.

ותודה רבה על ההערה!
כי מדברי באמת נשמע שהתכוונתי להתחכמות לא נקיה. ולא לזה היתה כוונתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה