החלפת מספרים לאותיות בוורד

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש לך בוורד מפתח לפי מספר העמודים ורוצה להחליף לאותיות?
רוצה גימטריא של כל המספרים בקובץ וורד?

המאקרו הוסר עקב עדכון

ראה הודעה מספר 3.

לייזער

משתמש צעיר
עימוד ספרים
קרש, הרעיון הוא אכן גאוני. אני אוהב את ה"thinking out of the box" שלך. ומשתדל אני ללמוד מזה.

כיון ש"זרקת עצם" שניתן לעקוף ע"י IF את מגבלת ה"שצב", ניסיתי לעשות כן (ב'מסגרת הלימודים' שבכאן..) ובעז"ה עלה בידי, והנה התוצאה (המגבלה עברה כעת ל"תשצב", אבל על בסיס הבא לקמן אפשר בקלות להרחיב הלאה):

האם לזה התכוונת, או שישנה דרך פשוטה עוד יותר (ושגם יעקוף את המגבלה הנ"ל ע"י פעולה אחת בלבד)?

מאקרא היא וללמוד אני צריך...

המאקרו הוסר עקב עדכון

ראה הודעה מספר 3.

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה רבה לך לייזער, כבר למדתי ממך הרבה בעבר ועכשיו בהוה.

אני כוונתי על "שדה" IF שבו אפשר לעבור המגבלה גם ב-page number אלא שמסובך הרבה יותר ממה שכתבת.

הוספתי משו על מאקרו שלך ועתה המגבלה עד למספר "תתשצב"
קוד:
Sub Gimatria()
start:
With Selection.Find
    .ClearFormatting
    .Execute findText:="[COLOR=Red]^t[/COLOR][0-9]{1,}", MatchWildcards:=True, Format:=False, Wrap:=wdFindContinue
    If .Found = True Then
    [COLOR=Red]Selection.MoveStart Unit:=wdCharacter, Count:=1[/COLOR]
     Gim = Val(Selection.Text)
        If Gim > 792 Then
            If Gim > 800 Then
                Selection.TypeText Text:="תת"
                Selection.Fields.Add Range:=Selection.Range, Type:=wdFieldEmpty, Text:= _
                "SEQ Gimatria\* hebrew1\r" & Gim - 800, PreserveFormatting:=True
                GoTo start
            ElseIf Gim = 800 Then
                Selection.TypeText Text:="תת"
                GoTo start
            End If
            Selection.TypeText Text:="תשצ"
            "SEQ Gimatria\* hebrew1\r" & Gim - 790, PreserveFormatting:=True
            GoTo start
                ElseIf Gim > 392 Then
                    If Gim > 400 Then
                        Selection.TypeText Text:="ת"
                        "SEQ Gimatria\* hebrew1\r" & Gim - 400, PreserveFormatting:=True
                        GoTo start
                    ElseIf Gim = 400 Then
                        Selection.TypeText Text:="ת"
                        GoTo start
                    End If
                    Selection.TypeText Text:="שצ"
                    "SEQ Gimatria\* hebrew1\r" & Gim - 390, PreserveFormatting:=True
                GoTo start
        End If
        "SEQ Gimatria\* hebrew1\r" & Gim, PreserveFormatting:=True
GoTo start
    End If
End With
    'Selection.WholeStory
    'Selection.Fields.Unlink
  '   Selection.HomeKey
End Sub
עריכה:
הניק Yisrael העלה פה מאקרו מצויין. מומלץ להשתמש רק בו.

לייזער

משתמש צעיר
עימוד ספרים
לא רק הוספת (ובסדר יותר נכון), גם תיקנת את טעותי (מס' 400 עצמו). תודה.

לייזער

משתמש צעיר
עימוד ספרים
קרש,
א נייער וועלט אנטפלעקט. תודה על הגירוי.

באם אין בזה טירחא רבה מדאי, ולכשירווח לך הזמן, שמא תוכל לעיין בהקובץ המצורף ולהביע דעתך באם כעת הוא כפי הכוונה?

קבצים מצורפים

• IF.doc
    KB 30.5 · צפיות: 25

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זה בדיוק מה שהתכוונתי...

אתה צודק לחלוטין שקל יותר לכתוב פקודת IF בVBA,
אבל אני נסיתי לעבור הגבלת "שצג" אצל 'מספר עמודים', ושם קל יותר לילך ידנית עם "שדה" IF, לכן פשוט לא חשבתי שבSEQ אפשר לילך ע"י VBA, ואני חייב לך תודה על שפתחת לי העינים.

הוספתי משו על קובץ שלך ועתה עברה המגבלה במספר עמודים עד ל"תתשצב".

רק רציתי להוסיף מה שיש עוד לעשות בשדה IF,
בכותרת אפשר לכתוב styleref - styleref, ולהגדיר ע"י "שדה" IF שאם יש על העמוד רק מופע אחד מאותו סגנון לא יכפול בכותרת (לדוגמא פרק א - פרק א).
בהצלחה!
צפה בקובץ המצורף 11940

קבצים מצורפים

• IF-1.doc
    KB 37 · צפיות: 24

לייזער

משתמש צעיר
עימוד ספרים
{IF {STYLEREF "heading 1" \l}={STYLEREF "heading 1"} "{STYLEREF "heading 1" }""{STYLEREF "heading 1" } - {STYLEREF "heading 1" \l}"}​

[שורת הקוד אינה יוצאת כאן בסדר נכון. להעתיק למקום אחר. ומובן שיש גם להפוך (בתוך ווארד) את הצומדיים לצומדיים של "שדה", בכדי שיעבוד].

קרש, התודה על פקיחת העיניים מגיע לך!!

(נ.ב. יש סיבה מדוע הסוויטש "\l" אינו פעיל כי אם בכותרות?)

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
לא הבנתי כ"כ את הפקודה START
במיוחד שהיום כל המתכנתים לא עובדים איתה.. (מחקו אותה מהספר.. )
לא תקבל עליה תמיכה אצל שום מתכנת..

לייזער

משתמש צעיר
עימוד ספרים
עזריאל,
באם אינני טועה - ה"start" שבכאן אינו איזה קוד.. כי אם "ציון דרך", בכדי שיהי' ביכולת לאחר מכן להפנות להתחיל שוב מ'ציון דרך' זו.
ובאותה מידה אתה יכול לרשום (במקום "start:" שבתחילת ה'ציון דרך') ככל העולה על רוחך (כמו "azriel:"..), וגם בעברית(!), ולאחר מכן בשורה שרושמים "goto" לרשום שוב את שם אותו ה'ציון דרך' שנתת.
כמו כן אפשר שיהי' בתוך מאקרא אחד כמה וכמה 'ציוני דרך' עם שמות שונים, ולהפנות כנ"ל לכולם.

אשר

משתמש רשום
עימוד ספרים
קרש,
קודם רב תודות על עזרתך והתמסרותך לרבים, אני אישית נהנה ממך מאד.

ועכשיו אני מעמד ספר מסובך ב-WORD ואני נתקל בבעית ה-שצג
העתקתי את הנוסחא המיוחדת שלך מהקובץ הנ"ל והדבקתי לתוך הקובץ שלי בכותרת
ולצערי קיבלתי התשובה "תת!סימניה לא מוגדרת, ה"
לעומת זאת נסיתי להדביק אותו לקובץ ריק, אזי הוא עובד מצוין

אודה לך שוב על עזרתך
אשר

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
צריך להגדיר מספרי העמודים על מספרים (1,2,3) ולא אותיות (א, ב, ג).

בהצלחה.

מיקי7

משתמש חדש
לכבוד "קרש" הנבון
ראיתי את המקרו שכתבת, והוא פתרון נאות למספור עמודים
בבקשה ממך אם לא קשה לך, לומר לי איך עושים מספור בהערות שוליים בלי הגבלה של שצ"ב
וגם בבקשה לפרט לי איך מתקינים את המאקרו, כי אינני בקי כל כך בענין
תודה רבה מראש
מיקי7

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
האם יש גם פיתרון כשיש לי טקסטים מלאים פרקים וסעיפים לפי מספור ואני רוצה אותם באותיות דהיינו 1=א 11=י"א וכו' במקום החלפה???

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש לי תוסף להמרת מספרים לאותיות ראה בקטלוג שבאתר שלי תוסף שנקרא 'ממיר מספרים לאותיות'

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
אני מחפש איזה קידוד או משהו לעבודה עצמית , לדעת בעצמי להסתדר עם בעיות כאלו ואחרות , בתודה

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
אני מנסה להיכנס לזה, יש לי כמה מושגים (אם ניתן לקרוא לזה רקע, לא יודע...), אבל עדיף לי לדעת בעצמי ,
תודה על ההיענות.:) ואם יש לך איך לעזור לי אשמח..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה