החזר שליש ממשכנתא של 300,000 ש"ח, מה להחזיר

נדל

משתמש חדש
שליש פריים, שליש צמוד למדד משתנה,ושליש קבוע לא צמוד, יש לי שליש להחזיר מה הכי שווה להחזיר מבחינת קנס פירעון מוקדם שלא יהיה קנס עמלות פירעון מוקדם

שרה נ.

משתמש רשום
אפשר לראות באתר האם יש עמלת פרעון מוקדם וכמה בכל מסלול (לפחות ככה זה באתר של 'פועלים')

נקודה למחשבה שאצלנו עשינו טעות -
פרענו בשלמות את אחד המסלולים וכתוצאה מזה ירד לנו ההחזר החודשי (בערך ב1000 שח) ולא אחזנו שזה מה שיקרה
המטרה שלנו היתה לקצר את התקופה ולא להוריד את ההחזר החודשי
היה עדיף שהיינו מורידים סכום חלקי משני מסלולים ושתיהם היו מתקצרים בזמן אבל ההחזר היה נשאר אותו דבר

ראובן 23

משתמש מקצוען
שליש פריים, שליש צמוד למדד משתנה,ושליש קבוע לא צמוד, יש לי שליש להחזיר מה הכי שווה להחזיר מבחינת קנס פירעון מוקדם שלא יהיה קנס עמלות פירעון מוקדם
עכשיו הסיכוי שיש לך קנס הוא אפסי.
בכל מקרה עמלות היוון זה אחד הפרמטרים אבל יש עוד הרבה פרמטרים.
ציינת רק תמהיל בלי ריביות (ובל עוגנים ומרווחים).
תעלה דו"ח יתרות לסילוק מסודר ונעזור לך בשמחה.
אם אתה מעוניין לשלוח אנונימי למייל גם אפשרי yossi :unsure: mika.co.il

ראובן 23

משתמש מקצוען
אפשר לראות באתר האם יש עמלת פרעון מוקדם וכמה בכל מסלול (לפחות ככה זה באתר של 'פועלים')

נקודה למחשבה שאצלנו עשינו טעות -
פרענו בשלמות את אחד המסלולים וכתוצאה מזה ירד לנו ההחזר החודשי (בערך ב1000 שח) ולא אחזנו שזה מה שיקרה
המטרה שלנו היתה לקצר את התקופה ולא להוריד את ההחזר החודשי
היה עדיף שהיינו מורידים סכום חלקי משני מסלולים ושתיהם היו מתקצרים בזמן אבל ההחזר היה נשאר אותו דבר
הרעיון הכי טוב שתעשו עכשיו זה שתפרישו את ה1000 שקל בקופת גמל להשקעה או בפק"מ ותרוויחו ממנו.
אם אל תעשו את זה כנראה זה יבלע לכם בחשבון(בקיצור כלכלה התנהגותית)

r120

משתמש חדש
מנוי פרימיום
לגבי להפקיד את הכסף לחיסכון לא הייתי סוגר על זה הייתי עושה בדיקה קודם כמה חוסכים במשכנתא ואיזה ריביות יש לך וכמה מרוויחים מהחיסכון אחרי המיסים שמשלמים
וגם זה תלוי מה המצב הכלכלי כי בפירעון משכנתא מייד יורד החזר ובחיסכון תקבל את הכסף עוד מספר שנים
במידה וכן תרצה לפרוע אז בפריים אין עמלות אלא 60 שקל עמלה תפעולית בנוסף יש תשלום של עשירית האחוז מהמסלול שניתן להיפטר על ידי הודעת 10 ימים מראש
אבל לא תמיד זה שווה כי לפעמים ובפרט בתקופה הזאת שהפריים יקר יתכן וישלמו יותר מעשירית האחוז במידה ויחכו עשרה ימים
לגבי השני מסלולים האחרים צריך לבדוק מה הריבית היתה בשעת ההלואה ויתכן ואין ריבית
אמנם יתכן וכדאי למחזר ואז לפרוע כי אז ניתן לעשות דברים נוספים לחיסכון

זבון וזבין

משתמש מקצוען
קופץ על האשכול - בתקווה שאקבל מענה מהמומחים כאן,

הציעו לי משכנתא (עם יועץ - אבל היועץ מסכים לסיעור מוחות....) בסכום של כמיליון ש"ח בתמהיל כדלהלן:

מחצית מההלוואה מל"צ כל שנתיים 4.5 אחוז
שליש מההלוואה קל"צ 4.8 אחוז
היתרה (פחות מ-20 אחוז) מ"צ 2.85 אחוז,

השאלות:
1.האם זה כדאי מבחינת התמהיל ?
(מדגיש שוב שזה גמיש מבחינת היועץ),
2. האם זה כדאי מבחינת האחוזים ?
3. במידה ויש לי כעת סכום מיותר - איפה שווה לי לפרוע מיידית ?
4. עד כמה שניתן לחזות פני העתיד (...) - אם אני בונה על סכום של כמאה אש"ח שיתאפשר לי לפרוע בעוד כשנתיים-שלוש בעז"ה - מה עלי לקחת כעת בחשבון על-סמך זה ?
5. כל שאלה נוספת שלא ידועה לי - ולכם יש תשובה ע"ז- אשמח להחכים...

בתודה מראש

נערך לאחרונה ב:

r120

משתמש חדש
מנוי פרימיום
צריך לדעת לכמה שנים ומה אחוזי מימון והאם היה בעיות בחשבון

אליהוא

משתמש חדש
גם אני קופץ על האשכול,
משכנתא של מליון ש"ח
שליש קל"צ - 4.6%
שליש מל"צ - 4.58%
שליש מק"מ (פריים) - 4.78
האם זה נראה לכם משתלם????
משכנתא בלי ערבים, הכנסה של כ 16000.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  36  פעמים

לוח מודעות

למעלה