החזר על לימודי BA

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
למדתי השנה תואר BA וגמולים ואני מקבלת החזר מהמעסיק.
מה שקורה שהמעסיק נתן לי החזר ב 2 פעימות על סכום הלימודים 5000 ש"ח כל חודש והכניס לי את זה בתוך המשכורות, שזה אומר שירד לי קרוב ל1800 שקל מיסים פי 3 מהרגיל
במחלקת שכר הם אומרים שכך זה תמיד ואין מה לעשות, אני ביקשתי לקבל את הכסף ככסף גלום ואז לא ירד ממנו מיסים - הם לא מסכימים!

הם גם הביאו לי את זה בדיוק החודש שיש גם תוספת של הבראה שכך ירד לי המון מיסים יוצא בפועל שאני מקבלת החזר תשלום רק על חצי מהסכום במקום על הכל
מה עושים?

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
מס הכנסה הוא שנתי ולא חודשי
אין הבדל אם מקבלים בחודש אחד או ב3 חודשים
כל חודש המערכת מחשבת את השכר שהתקבל עד עכשיו ואת המס ומקזזת או מחייבת בהתאם
נכון, אבל אם בחודש אחד מקבלים משכורת בתוספת 10000 אז יורד הרבה מס, איך זה מתקזז בשנתי?

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
נכון, אבל אם בחודש אחד מקבלים משכורת בתוספת 10000 אז יורד הרבה מס, איך זה מתקזז בשנתי?
ולשמח אותך אני יראה לך צילום מתלוש של מורה מהחודש (לא שלי) תראה כמה מס ירד לו :(

ודבר נוסף, אבא שלי אמר לי בזמנו משפט חכם שהתלוננתי שירד לי הרבה מס.
ככל שתספר לי שיורד לך הרבה מס אני ידע שב"ה אתה מרוויח טוב, תודה על הבשורות טובות.

קבצים מצורפים

• Screenshot_2023-07-16-02-19-38-351_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-07-16-02-19-38-351_com.android.chrome-edit.jpg
    KB 77.1 · צפיות: 39

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
ולשמח אותך אני יראה לך צילום מתלוש של מורה מהחודש (לא שלי) תראה כמה מס ירד לו :(

ודבר נוסף, אבא שלי אמר לי בזמנו משפט חכם שהתלוננתי שירד לי הרבה מס.
ככל שתספר לי שיורד לך הרבה מס אני ידע שב"ה אתה מרוויח טוב, תודה על הבשורות טובות.
אם המשכורת היתה ברמה כזו שירד לי כל חודש 2000 שקל מיסים, לא הייתי מדברת
אבל כשהמשכורת לא בכיוון ואני מקבלת החזרים על הלימודים אז.. .זה כבר משהו אחר

טוב, לא מתלוננת תודה לה' על הכל רק רציתי לדעת אם זה אכן כך ואם זה חוקי ואם יש דרך לעקוף את ההורדה של המיסים.

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!

טוב, לא מתלוננת תודה לה' על הכל רק רציתי לדעת אם זה אכן כך ואם זה חוקי ואם יש דרך לעקוף את ההורדה של המיסים.
החזר הוצאות חייב במס.
אין דרך לעקוף
בסופו של דבר זה אמור להתאזן במהלך השנה
ולכן לא משנה איך יכניסו את זה

מביאה את המשיח

משתמש פעיל

סליחה שאני מקפיצה אבל זה לא עובד ככה במס הכנסה
זה לא חישוב שנתי כך שזה לא משנה באיזה חודש קיבלת את זה החישוב הוא שנתי עד סכום מסוים לא משלמים ומסכום מסוים כן ויש נק זיכוי וכו
אבל בגלל שבחודש אחד הם רואים שפתאום ההכנסה קפצה הם לא לוקחים סיכון שאולי זה משהו קבוע וישר מורידים כאילו מעתה ואילך זה המשכורת ברגע שהם רואים שבחודשים הבאים זה יורד חזרה הם אמורים לעשות חישוב ולתת זיכוי עד דצמבר זה אמור לחזור ואם לא אפשר להגיש החזר מס
כמובן אם באמת לא עברת את התקרה בחישוב השנתי
מקווה שדייקתי אני לא עובדת את זה אך מדברת מנסיון אישי של מקרה דומה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה