דרוש מידע הורים לילדים אסתמטיים - מה עושים?

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לקחת מניעה קבועה. כמו שכתבו מעלי (הכי נוח המשאפים). רופא מומחה לראות ממליץ בדרך כלל.

ובהחלט יכול להיות תוצאה מאלרגיה אז גם כדאי לבדוק.

שושני1

משתמש צעיר
איזו קופה את? במכבי מביאים בטנזול בחבילות.
ויש גם סירופ(שממש מגעיל אותם) שעושה את אותה פעולה שקוראים לו דנלון.
תבקשי את זה מהרופא שיהיה לך לעזרה ראשונה. הוא כן יתן לך לדעתי...

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מנסיון שלי עם אחד הילדים בשנים האחרונות, אכן בטנזול שאינו בריא כ"כ מאד עוזר אבל קשה לקבל אותו, אבל לנו בס"ד היתה רופאה מביה"ח רמב"ם מסורה שליוותה אותנו ממש יד ביד, וב"ה הילד יצא מזה, הוא הי בעבר בטיפול נמרץ מס' פעמים והמון אישפוזים נוספים וכיום הכל בסדר, אני חושב (מלבד כל מה שהציעו כאן) שיש מקום לחפש טיפול ספציפי על הילד הזה, ובעז"ה תצאו מזה.
אגב, מידע חשוב לכל מי שסובל מתופעה כזו של אסטמה/קוצר נשימה חריף לעיתים קרובות אצל ילדיו, אנחנו מקבלים כבר יותר מ-5 שנים נכות 100% מביטוח לאומי שזה 3,000 ש"ח לחודש (מלבד עוד הטבות נוספות בחשמל, מים, מעונות, וכו'), צריך ללכת למישהו שמבין בהגשה של זה, וממש בקלות ניתן לקבל, יש כמה דברים ספציפיים שצריכים להופיע בתיעוד הרפואי ולא כל הרופאים מכניסים את זה, לכן חשוב להתייעץ קודם לכן, אשמח לעזור מנסיוני בפרטי למי שירצה.
אשמח מאוד לשמוע!
זה דורש הסטוריה רפואית משמעותית של אשפוזים?
כי אצלנו זה מסתכם באשפוז אחד,
אבל גם היינו כמה פעמים ב'טרם', וכמובן ביקורים אצל רופאת ילדים ורופא ריאות
והמון תרופות שנקנו וחוסלו...

שושני1

משתמש צעיר
מנסיון שלי עם אחד הילדים בשנים האחרונות, אכן בטנזול שאינו בריא כ"כ מאד עוזר אבל קשה לקבל אותו, אבל לנו בס"ד היתה רופאה מביה"ח רמב"ם מסורה שליוותה אותנו ממש יד ביד, וב"ה הילד יצא מזה, הוא היה בעבר בטיפול נמרץ מס' פעמים והמון אישפוזים נוספים וכיום הכל בסדר, אני חושב (מלבד כל מה שהציעו כאן) שיש מקום לחפש טיפול ספציפי על הילד הזה, ובעז"ה תצאו מזה.
באופן כללי הוא טופל בבטנזול במקרי קיצון, ובמשאפים או אינהלציות (לפי הגיל) היו תקופות באופן קבוע והיו תקופות שרק בעת התקף, וכן בסינגולייר שמאד עזר.
אגב, מידע חשוב לכל מי שסובל מתופעה כזו של אסטמה/קוצר נשימה חריף לעיתים קרובות אצל ילדיו, אנחנו מקבלים כבר יותר מ-5 שנים נכות 100% מביטוח לאומי שזה 3,000 ש"ח לחודש (מלבד עוד הטבות נוספות בחשמל, מים, מעונות, וכו'), צריך ללכת למישהו שמבין בהגשה של זה, וממש בקלות ניתן לקבל, יש כמה דברים ספציפיים שצריכים להופיע בתיעוד הרפואי ולא כל הרופאים מכניסים את זה, לכן חשוב להתייעץ קודם לכן, אשמח לעזור מנסיוני בפרטי למי שירצה.
אשמח גם לשמוע פרטים בנושא. עם מי ממומלץ להתייעץ? ואילו רישומים רפואיים אמורים להיות מתועדים?

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איזו קופה את? במכבי מביאים בטנזול בחבילות.
ויש גם סירופ(שממש מגעיל אותם) שעושה את אותה פעולה שקוראים לו דנלון.
תבקשי את זה מהרופא שיהיה לך לעזרה ראשונה. הוא כן יתן לך לדעתי...
אני בלאומית.
פעמיים בלבד קיבלנו חבילת בטנזול -
פעם אחת מרשם שקיבלנו מביה"ח,
ופעם שניה אחרי שלחצתי מאוד על רופאת הילדים.

ביקשתי מהרופא ריאות שיהיה לי בבית בדיוק למקרים כאלו, אבל הוא לא הסכים :cry:
טען שעלולות להיות טעויות במתן התרופה, שעלולים לתת לא בשיקול דעת נכון,
למרות שהסברתי לו שאני כבר מנוסה בעניין.

בייביגרו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אשמח מאוד לשמוע!
זה דורש הסטוריה רפואית משמעותית של אשפוזים?
כי אצלנו זה מסתכם באשפוז אחד,
אבל גם היינו כמה פעמים ב'טרם', וכמובן ביקורים אצל רופאת ילדים ורופא ריאות
והמון תרופות שנקנו וחוסלו...
באופן כללי, כל מה שאכתוב צריך להיות רשום בסיכום הרפואי של רופא הריאות של הילד:
כמובן שיש סעיפים שניתן לבקש מהרופא שיכתוב את זה
  • צריך ביקורים קבועים במרפאת ריאות (לפחות אחת לחצי שנה),
  • וכן שהילד זקוק להשגחה 24 שעות יותר מבני גילו (דגש חזק על מילים אלו) בכדי למנוע מעצמו סיכון,
  • וכן שהילד מטופל בקביעות במשאפים או אינהלציות פעמיים ביום (בוקר וערב),
  • אם יש גם טיפול קבוע באנטיביוטיקה זה עוד סעיף שעוזר (אצלנו הילד קיבל בקביעות אזניל כיון שכל הזמן היה לו דלקות ריאה).
זה מה שאני יודע, כתבתי את זה כשאני בודק את הפרוטוקול של ביטוח לאומי, ומהנסיון שלי אני מקבל כבר 5 שנים בס"ד מרובה (אני צריך לחדש את זה מידי שנה וחצי-שנתיים, אבל לרוב ללא וועדות, אלא רק הגשת מסמכים).
אני מקוה שעזרתי לציבור, רק אני באופון אישי חושב שמומלץ להסתייע באלו שמבינים בזה (עם כסף או בלי כסף).

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ממליצה לבדוק אלרגיות כמה שיותר מהר.
יכול להיות שיש משהו באוויר שמפתח לו את זה

בייביגרו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בהמשך למה שכתבתי, אסייג את דברי, שגם אם מצאתם את הסיטואציה שלכם בדברים שכתבתי, יתכן ואם תפנו למומחים בתחום הם יביאו רעיונות נוספים איך אפשר לקבל על זה, אני כתבתי את מה שהיה אצלנו.

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כפי שכתבו מעלי
יש מעגל מוכר וקשה של: אלרגיות-אסטמה-אטופיק דרמטיטיס...

כדאי ללכת לאלרגולוג, (בקופה מחכים המון זמן, לכו לפרטי מומלץ, ואם יש לכם ביטוח פרטי תקבלו החזר)
לבדוק האם יש אלרגיות.

תנסו לזהות דפוס קבוע - מה בד"כ קרה לפני ההתקף.. אוכל מסוים? פעילות גופנית? מאמץ? קרבה לאנשהו? שהייה ליד בע"ח מסוימים? שהייה בגינה או באיזור עם עצים שונים?
זה יכול מאד לעזור בזיהוי אלרגיה.

המון המון רפואה שלמה!!!

בייביגרו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
איך ניתן להוכיח את הסעיף הזה?
כמו"כ, תוכלו לשתף דרך מי פניתם ומי עזר לכם כדי לקבל קיצבה?
לא צריך להוכיח, פשוט שהרופא ריאות יכתוב את זה בצורה ברורה, ואם הוא יוכל גם להוסיף כמה מילים על חומרת המצב זה יוסיף המון.
לדוג' אני ביקשתי מהרופאה לכתוב עבור הגן של הילד, פירוט על חומרת המצב שלו ועל הצורך לשמור עליו יותר משאר חבריו, וכך היא עשתה, היא כתבה מילים מאד ברורות וחדות, אגב, אני באמת לקחתי את זה לגן כדי שאכן ישגיחו על הילד כמו שצריך, כי באותה תקופה היו לו התקפות.
אנחנו בתחילה נעזרנו באחת מהחברות של מימוש זכויות בביטוח לאומי, וכעת אנחנו כבר הולכים לבד בס"ד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה