מידע שימושי הורים ימניים לילדים שמאליים, חייבת להגיד לכם משהו

אחת צפונית

משתמש מקצוען
הן נראות אותו דבר. ההבדל בכיוון של השיוף של הלהב.
לא משהו שרואים מרחוק...
אבל אם הוא אוהב, אולי עדיף לך להשאיר ככה.
המספריים של שמאליים כל צד צבוע בצבע אחר ולא כל המספריים אותו צבע ככה מבדילים בין סוגי המספריים

פ.נ

משתמש מקצוען
לראשונה בחיי התנסיתי במספרים שמיועדות לשמאליים, ופתאום הבנתי מה זה להיות מיעוט....
לגזור במספריים שלא מתאימות ליד שאת משתמשת בה, זה ממש אתגר. מה ששונה זה לא צורת האחיזה כפי שחשבתי עד היום אלא הזוית של להב המספרים.
ועכשיו, עזבו הרהורים פילוסופיים, בואו לפרקטיקה.
אם יש לכם ילד שמאלי שאומרים לכם שהוא מתקשה במוטוריקה - לפני כן תבדקו, אולי הוא פשוט צריכים כלים מותאמים לעבודה.
זה הכל.
(אם הוא מסתדר מצוין אז עזבו, חבל שיפתח תלות בכלים שקשה יותר להשיג אותם.)
העיקר המוח שלהם עובד(צד ימין!!!)

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני שמאלית (כבר המוןןןן שנים...) ויש לי מוטוריקה עדינה מצוינת. בלי שום עזרים (חוץ מקופסאות שימורים. פותחת עם פותחן פרפר כזה. וחלק ניכר מנכדי שמאליים. לא יודעת אם זה תורשתי. וכמובן - כולנו חכמים, נבונים ומבריקים. כמו שמאליים...

קריה נאמנה

משתמש מקצוען
נלך לתשאל על הדורות הקודמים ?
לא בטוח שידעו לענות לך...
זוכרת את עצמי בתור ילדה בגן, לא מצליחה לגזור בשום אופן.
רק בזוג אחד של מספרים הצלחתי, לא יודעת אם הוא היה ייעודי לשמאליים או סתם יותר הצליח לי,
וכל פעם הגננת התעצבנה עלי שאני לא "מוותרת" אותו לאחרות.
ורק לאחרונה נודע לי פה בפרוג שהדפקט שלי עם פותחנים ג"כ קשור לזה.
ואני לא מבינה,
איך יש היום לכל דבר הנגשות לנכים, חרשים, עוורים,
כשהאחוז של השמאליים באוכלוסיה הוא גדול הרבה הרבה יותר ויש המון חפצים שמתעלמים מקיומם לחלוטין.
שמאליים הם כנראה מוכשרים במיוחד.
בדורות עברו, רובם ככולם הצליחו ללמוד לתפקד לחלוטין ביד ימין, כולל פעולות עדינות כמו כתיבה (רובם היו מסוגלים לכתוב בשתי הידיים, אבל השתמשו בימין, כי אחרת זה באמת בלגן הלכתי) היום כבר לא מקובל להכריח שמאליים לתפקד ביד ימין, ועדיין יש המון שמאליים, שהתרגלו ומסתדרים מצוין עם מספרים פותחן וכדו' רגילים, כך שלא בטוח שיש שוק כזה גדול למוצרים יעודים לשמאליים.

avi++

משתמש מקצוען
הוכחה שזה גנטי.
גן חבוי כנראה (רצסיבי)
בהחלט גנטי
לפי מחקר, הסיכוי של אדם שנולד לשני הורים ימניים להיות שמאלי הוא 2%, הסיכוי של אדם שנולד להורה שמאלי והורה ימני להיות שמאלי הוא 17%, והסיכוי של אדם שנולד לשני הורים שמאליים להיות שמאלי הוא 46%.
ויקיפדיה

פ.נ

משתמש מקצוען
לא בטוח שידעו לענות לך...

שמאליים הם כנראה מוכשרים במיוחד.
בדורות עברו, רובם ככולם הצליחו ללמוד לתפקד לחלוטין ביד ימין, כולל פעולות עדינות כמו כתיבה (רובם היו מסוגלים לכתוב בשתי הידיים, אבל השתמשו בימין, כי אחרת זה באמת בלגן הלכתי) היום כבר לא מקובל להכריח שמאליים לתפקד ביד ימין, ועדיין יש המון שמאליים, שהתרגלו ומסתדרים מצוין עם מספרים פותחן וכדו' רגילים, כך שלא בטוח שיש שוק כזה גדול למוצרים יעודים לשמאליים.
רק ביגלל שהמוח שלהם על עובד בצד ימין!!!

העיקר המוח שלהם עובד(צד ימין!!!)

ריקי שחור

משתמש מקצוען
אני קניתי מספריים לשמאליים ב"הכל לגן", הן נראות רגיל.

ויש תחום אחד שבו יש יתרון לשמאליים:
סופרי סת"ם.
אחד הבעיות של סופרי סת"ם, שהיד הכותבת מורחת את האות הקודמת שכתבו. שמאליים כותבים הפוך, וכך חוסכים את הבעיה.

saltz

משתמש מקצוען
גם אני!
אבל אפשר פשוט לקנות פותחן עם גלגלי שיניים.
מצאת פותחן כזה שמתאים לשמאליים?
יש לי פותחן כזה יקר ובגלל שאני שמאלית קשה לי לפתוח איתו הרבה יותר מאשר פותחן רגיל
ואפילו הוא נהרס בגלל זה :(

מסוגלת

משתמש צעיר
יש לי פותחן כזה יקר ובגלל שאני שמאלית קשה לי לפתוח איתו הרבה יותר מאשר פותחן רגיל
לא חושבת שהוא לשמאליים, אבל אני מצליחה לפתוח איתו.
עם פותחן ברזל פשוט- אין סיכוי!!! (עד שעליתי על זה שזה בגלל שאני שמאלית...)
דווקא עם שאר הדברים שהזכירו כאן- עכבר, מספריים..- מסתדרת מצויין ביד ימין.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

לחברת טאפרוואר היה פותחן לשמאליים עם אחריות לכל החיים, עלה משהו כמו 100 שח.
לא יודעת מה היום.

saltz

משתמש מקצוען
לחברת טאפרוואר היה פותחן לשמאליים עם אחריות לכל החיים, עלה משהו כמו 100 שח.
לא יודעת מה היום.
תאמת שלא חשבתי שקיים כזה מוצר
ממש מוצר הכרחי שיהיה מיוחד לשמאליים
נראה לי שאני אחפש ואקנה

studentit1

משתמש פעיל
חחח אני השמאלית היחידה שלא מצליחה להשתמש במספריים לשמאליים, בעכבר בצד שמאל ולא מתקשה בפתיחת שימורים??:rolleyes:
מתחילה לתהות אולי אני ימנית בכלל....

ירוק בהיר

משתמש פעיל
חחח אני השמאלית היחידה שלא מצליחה להשתמש במספריים לשמאליים, בעכבר בצד שמאל ולא מתקשה בפתיחת שימורים??:rolleyes:
מתחילה לתהות אולי אני ימנית בכלל....
יש שמאליים שעושים הכול ביד שמאל ויש כאלה שחלק מהפעולות עושים בשמאל (למשל כותבים) וחלק בימין.

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אחותי שמאלית יחידה במשפחה.. גוזרת מצוין במספריים רגילים. הבעיה היא באמת פתיחת קופסאות שימורים. כשהיא התחתנה, אמא שלי הביאה לה מתנה מכשיר חשמלי שפותח קופסאות שימורים. נמצא בשימוש עד היום..

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
ויש תחום אחד שבו יש יתרון לשמאליים:
סופרי סת"ם.
אחד הבעיות של סופרי סת"ם, שהיד הכותבת מורחת את האות הקודמת שכתבו. שמאליים כותבים הפוך, וכך חוסכים את הבעיה.
לא רק, יש הרבה עטים עם דיו קצת רטוב שהכתיבה בעברית ביד ימין מורחת אותו.
בקטע הזה - בעברית ובשפות השמיות שווה להיות שמאליים, בשפות האחרות ימניים :)

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מספרים?

כשמאלן לא הצלחתי בחיי לפתוח קופסת שימורים. (כן, אני מאלה שקונה רק עם הלשונית)
גם אני אף פעם לא הצלחתי.
ואגה, אני לא יודעת מה זה מספריים של שמאליים ומסתדרת טוב מאוד עם מספריים רגילים.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
פעם ראשונה שאני שומע על דבר כזה
יש לנו במשפחה כמה שמאליים ואאל"ט כולם גוזרים מצויין בלי שום בעיה
גם אני שמאלית והסתדרתי מצוין עם רגילים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה