הוצאת לאחרונה ספר לאור? מה גרם לך...

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
50 % ??

בשביל הדוגמה: הוצאת "ידיעות אחרונות" מביאה לסופר -שקל אחד שלם על כל ספר שנמכר.
בהוצאות החרדיות משלמים יותר. אבל הסכום המשולם לסופר יותר קטן, ככל שההוצאה לוקחת על עצמה יותר הוצאות.
וכשהוצאה מציעה 50% לסופר - זה לא כולל שרותי עריכה לשונית, הגהה, עימוד, גרפיקה וכד'. מה נשאר לסופר מה-50%? אני לא יודעת. פשוט כי לא ניסיתי להוציא בתנאים הללו.

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נוי;1255484:
50 % ??

בשביל הדוגמה: הוצאת "ידיעות אחרונות" מביאה לסופר -שקל אחד שלם על כל ספר שנמכר.
בהוצאות החרדיות משלמים יותר. אבל הסכום המשולם לסופר יותר קטן, ככל שההוצאה לוקחת על עצמה יותר הוצאות.
וכשהוצאה מציעה 50% לסופר - זה לא כולל שרותי עריכה לשונית, הגהה, עימוד, גרפיקה וכד'. מה נשאר לסופר מה-50%? אני לא יודעת. פשוט כי לא ניסיתי להוציא בתנאים הללו.

מותר לשאול מה כן ניסית?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י גרפיקהil;1255661:
מותר לשאול מה כן ניסית?
לא הוצאתי שקל. ההוצאות היו אך ורק על ההוצאה.
אוצרות הרוח והזמן- זה מה שהקדשתי.

א.ד.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שוק הספרים היום גדוש ורווי בספרים ובמחברים כחול אשר על שפת הים, קחו בחשבון שגם ההוצאות לאור יש להם את החשבונות שלהם ולא תמיד הוצאה לאור מעונינת בספר...
ולגבי לעשות הכל לבד, לפעמים מהצד נראה שזה לא כזאת הוצאה ונמצא מישהו שידפיס בזול... וההגהות נעשה לבד, והגרפיקה ברור... ואז מגלים שאחרי כל החשבונות שהיו בטוחים במאה אחוז וסגורים סופית מתברר כל מיני דברים שלא לקחו בחשבון, והדפוס עבד עלינו בגרמים של הנייר או הצבע של הכריכה יצא זוועה, וכן על זה הדרך...... לא עליכם חס ושלום!
ואז מגיע החלק שנקרא שיווק...........

טוב כבר כתב מישהו לפני שצריך קודם כל נסיון.

בכל מקרה המון הצלחה בכל דרך שתבחרו.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
יצא ספר לא מזמן (בהוצאת 'תפארת') משהו כמו יוצאים לאור, ספר קטן ומרתק שמכיל הכל הכל הכל על כל הנושא מכל צד וזווית אפשרית, מי שמעוניין להוציא ספר חייב לקנות אותו, הוא לא נמכר בחנויות רק בהזמנה ישירות מהם העלות בערך 50 ש"ח, עברתי על הספר ולדעתי הוא שווה כל שקל.

ירחמיאלל

משתמש צעיר
נכתב ע"י פרוזה;1255410:
אם זה לא מאוחר מידי, אני רוצה להעיר עוד נקודה. היום חולשות על השוק רשתות של חנויות שהן בעצמן גם ההוצאה לאור ובמלחמה בניהם, נופלים חללים רבים שבחרו לא להוציא דרכם.
ואסביר את עצמי: רוב הקונים שרוצים להתרשם ממגוון וממבחר ספרים פונים לחנויות הענק של הרשת הרבה יותר מאשר לחנויות קטנות ועצמאיות. חנויות הרשת מקדמות את הספרים שמוצאים דרכם בעיקר, כי באלה הרווח שלהם גדול יותר. במסגרת הסכמים עם הרשת המקבילה הם נאלצים להכניס גם את הספרים שלהם כדי שהמתחרים גם הם יאותו להכניס את שלהם.
הוצאות קטנות או ספרים פרטיים שאין להם עניין בהם לא יזכו ליחס הולם. יעשו טובה וישימו אותם בקרן זוית וכשאלו יגמרו , לאף אחד לא יהיה אינטרס להזמין נוספים , אלא אם כן מדובר ברב מכר היסטרי.
המפיץ יצטרך להסיע המון בשביל לנסות ולהכניס את הספר לחנויות ולא ברור שיצליח. אני בכל אופן עוד לא מצאתי מפיץ כזה ולכן עברתי לאחת מההוצאות הגדולות ומאז אינני צריכה לבלוש האם יש בחנויות הגדולות. כי זו הדאגה שלהם. מה שכן ברשת המתחרה, אין כמעט סיכוי להזמנות חוזרות.
ועוד משהו, לרשתות הגדולות יש חוזים עם ספריות וארגונים גדולים נוספים שקונים מאות . זה משהו שמפיץ עצמאי לא יוכל בחיים להגיע וזה גם שיקול משמעותי.
אבל לגבייך לא הבנתי, 2000 זה סכום נאה מאד. אם מישהו הבטיח שיקנה למה את צריכה מפיץ?
זו התגשמות חלום של כל מחבר ספר.

לפי מה שאת טוענת - שכדאי לבחור באחת מבין שתי ההוצאות - הפצות הגדולות, יהיו כאלו שיחלקו עלייך.
היחסים בין ההוצאות הגדולות הם מורכבים. אם בחרת ברשת אחת - כעבור חודש חודשיים לא תוכל למצוא את עצמך ברשת המתחרה על המדף.
יש כאלו שטוענים שעדיף לבחור דווקא באחת מן ההוצאות שלא שותפות ב'מלחמה הקרה'.
ההוצאות הקטנות שאף אחד אולי לא בעדן, אבל אף אחד גם לא נגדן.
הוצאות ספרים קטנות יותר משקיעות יותר בהפצה של כל ספר, ולא מתיחסות אליו כ'עוד ספר'.

עפולה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י עוד אחד;1255732:
יצא ספר לא מזמן (בהוצאת 'תפארת') משהו כמו יוצאים לאור, ספר קטן ומרתק שמכיל הכל הכל הכל על כל הנושא מכל צד וזווית אפשרית, מי שמעוניין להוציא ספר חייב לקנות אותו, הוא לא נמכר בחנויות רק בהזמנה ישירות מהם העלות בערך 50 ש"ח, עברתי על הספר ולדעתי הוא שווה כל שקל.

יש בזה ניגוד אינטרסים מובהק!:confused:;)

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכון, ולמרות זאת.
יש שם חישוב מדויק של כל ההוצאות וההכנסות.
הסבר על כל אופני הפרסום האפקטיביים.
דוגמאות והסברים על חוזים מול הוצאות הספרים.
הסבר כללי איך זה עובד, הברטרים קידום המכירות וכו'.

עפולה

משתמש מקצוען
אך בסופו של דבר הם מגיעים למסקנה שהכי טוב להפיץ דרכם!:rolleyes::cool:

פרוזה

משתמש סופר מקצוען
בערב פסח האחרון נכנסתי לאחת הרשתות וחיפשתי ספר מסוים שיצא ע"י אחת ההוצאות הקטנות. מדובר בחנות ענק במרכז ירושלים . הספר לא היה שם. והסיבה?הרשת הוציאה ספר ברעיון דומה ולא רצתה שיקנו את המתחרה אז היא פשוט חסמה את דרכו אל המדפים.
נכנסתי לרשת המקבילה וגיליתי שמה שיש כאן אין שם ומה שיש שם אין כאן.
המצב היום בשוק הספרים הוא בעייתי מאד. ואיך שלא יהיה , כל הוצאת ספר היא הימור מסויים.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י עפולה;1255760:
אך בסופו של דבר הם מגיעים למסקנה שהכי טוב להפיץ דרכם!:rolleyes::cool:

נכון, אבל יש לך שיקול הדעת כי אתה מקבל אינדקציה עדכנית על כל מה שקורה בשוק.
ביררתי את המספר למי שמעוניין (אני לא צד בעניין, ולמי ששואל, למרות שהספר מתייחס במילים ברורות למה שקורה בשוק אין שם לשה"ר)

029669696
הספר עולה 50 ש"ח כולל דמי משלוח

נ.ב. אני נלהב לסייע בגלל כל אלו שבוער להם להוציא ספר ובטוחים שהם הולכים להרוויח עשרות אלפים ובסוף עלולים להישאר עם הרבה חובות (אין כוונתי לפותח האשכול כלל).

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עוד אחד;1255903:
נכון, אבל יש לך שיקול הדעת כי אתה מקבל אינדקציה עדכנית על כל מה שקורה בשוק.
ביררתי את המספר למי שמעוניין (אני לא צד בעניין, ולמי ששואל, למרות שהספר מתייחס במילים ברורות למה שקורה בשוק אין שם לשה"ר)

029669696
הספר עולה 50 ש"ח כולל דמי משלוח

נ.ב. אני נלהב לסייע בגלל כל אלו שבוער להם להוציא ספר ובטוחים שהם הולכים להרוויח עשרות אלפים ובסוף עלולים להישאר עם הרבה חובות (אין כוונתי לפותח האשכול כלל).

תודה רבה, עשית עמדי חסד:)

r_a

משתמש פעיל
נכתב ע"י גרפיקהil;1255202:
הרבה זמן שאני מתחבטת בשאלה: "למה לפנות להוצאת ספרים?"
ואסביר את עצמי. אני רואה לפעמים ספר יחודי בשוק, תמונות וציורים מושקעים, עיצוב מעניין (לדוג' "סיפורים מחוץ לקופסא" שהעלו לכאן פעם), ו...חותמת גדולה של הוצאת ספרים! והתמיהה כמובן, למה הצייר פנה להוצאת ספרים? למה הוא לא הוציא את הספר לבד?
מבירורים שעשיתי מתברר שהוצאת ספרים נותנת לסופר / צייר / מוציא לאור 30% במקרה הטוב.

בבקשה, מי שיודע פרטים, שישתף:)

יש לי שאלה דומה,
אני רואה לפעמים במקררים של המכולות, שקיות ניילון שמכילות חלב טרי שנמכר במחיר מופרז, עם עיצוב מעניין על השקית ותמונה של פרה מוציאה לשון.
וכאן התמיהה הגדולה,,, למה המושבניק מהרפת פנה למכולת, למה שלא ינסה להביא את הפרה לעיר לפתוח בסטה קטנה ולמכור חלב בעצמו?? מבירורים שעשיתי מתברר שהחלבן מקבל אחוזים נמוכים מאוד מתפוקת החלב במקרה הטוב.

התשובה ל-2 השאלות פשוטה בתכליתה.

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י r_a;1255973:
יש לי שאלה דומה,
אני רואה לפעמים במקררים של המכולות, שקיות ניילון שמכילות חלב טרי שנמכר במחיר מופרז, עם עיצוב מעניין על השקית ותמונה של פרה מוציאה לשון.
וכאן התמיהה הגדולה,,, למה המושבניק מהרפת פנה למכולת, למה שלא ינסה להביא את הפרה לעיר לפתוח בסטה קטנה ולמכור חלב בעצמו?? מבירורים שעשיתי מתברר שהחלבן מקבל אחוזים נמוכים מאוד מתפוקת החלב במקרה הטוב.

התשובה ל-2 השאלות פשוטה בתכליתה.

אתה צודק כשאין לחלבן אפשרות למכור את חלבו בעצמו, אבל ע"ע "מחלבת גד" שהחליט לקחת את הסיכון, השקיע ציוד וכל הנלווה ואכן מוציא את שכרו כפול ומכופל מחבריו החלבנים ההולכים דרך מפיצי החלב למיניהם...

לכן הבהרתי את השאלה שלי, שאם מאן דהו כן מוכן לקחת על עצמו את הסיכון, ומוכן להשקיע עבודה קשה, האם הוא עדיין חייב להוריד נתח מכובד מרווחו או שיש אפשרות לעשות את כל הקופה לעצמו;)

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אם הספר לא יעמוד על השולחנות בחנויות, הוא יכול להיות הכי טוב בעולם ולא להימכר אפילו בעותק בודד.
וזה כמו שאמרו רק עניין של אינטרסים ושיתופי פעולה.
המקום על השולחנות מצומצם מאוד, והוא מיועד לספרים חדשים שהרשת חפצה ביקרם.
ספרים שלא יצאו בהוצאות הגדולות יושבים על המדפים עד יבוא גואל. (בעצם עד שמגיעים ספרים חדשים למלא את המדפים ואז מחזירים אותם הביתה) אף אחד לא יידע אף פעם שהם היו יפים.
יוצאי דופן יחידים הם ספרים שיצאו על ידי סופרים מוכרים מאוד מהשורה הראשונה, וזכו לפרסומת אגרסיבית. אלה נמכרים גם אם לא יצאו בהוצאה מוכרת.

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עפרה;1256293:
אם הספר לא יעמוד על השולחנות בחנויות, הוא יכול להיות הכי טוב בעולם ולא להימכר אפילו בעותק בודד.
וזה כמו שאמרו רק עניין של אינטרסים ושיתופי פעולה.
המקום על השולחנות מצומצם מאוד, והוא מיועד לספרים חדשים שהרשת חפצה ביקרם.
ספרים שלא יצאו בהוצאות הגדולות יושבים על המדפים עד יבוא גואל. (בעצם עד שמגיעים ספרים חדשים למלא את המדפים ואז מחזירים אותם הביתה) אף אחד לא יידע אף פעם שהם היו יפים.
יוצאי דופן יחידים הם ספרים שיצאו על ידי סופרים מוכרים מאוד מהשורה הראשונה, וזכו לפרסומת אגרסיבית. אלה נמכרים גם אם לא יצאו בהוצאה מוכרת.

אני משערת שבעלי החנויות הפרטיות מרוויחות מכל ספר כמה שקלים בודדים בלבד.
למה אי אפשר ללכת הפוך? במקום לתת את הכסף הגדול להוצאות הגדולות, ניתן לפנות ישירות לחנויות הפרטיות להציע להם הרבה יותר מהכמה שקלים שההוצאות הגדולות מציעות להם וכך יהיה להם אינטרס במכירות ועדיין ישאר נתח גדול יותר למו"ל.

כך זה נראה בעיניי חסרות הנסיון. אשמח אם מישהו יתקן אותי מתוך נסיונו או ידיעותיו בעניין.

עפולה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י גרפיקהil;1256433:
למה אי אפשר ללכת הפוך? במקום לתת את הכסף הגדול להוצאות הגדולות, ניתן לפנות ישירות לחנויות הפרטיות להציע להם הרבה יותר מהכמה שקלים שההוצאות הגדולות מציעות להם וכך יהיה להם אינטרס במכירות ועדיין ישאר נתח גדול יותר למו"ל.

כך זה נראה בעיניי חסרות הנסיון. אשמח אם מישהו יתקן אותי מתוך נסיונו או ידיעותיו בעניין.

א. רוב החנויות הפעילות שייכות לרשתות הגדולות.
ב. זה יקח לך המון זמן וכוח להתרוצץ בכל הארץ להפיץ את ספרך.

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ההשוואה לחלב אינה נכונה בעיני.
חלב- הולך כל הזמן.
ספר זה ברוב הפעמים משהו חד פעמי. הוא נמכר במשך תקופה מסוימת עד שהוא אוזל.
לפעמים מוצאים מהדורה נוספת, ולרוב- גם זה לא.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י גרפיקהil;1256433:

כמה חנויות פרטיות יש?
הרשתות הגדולות השתלטו בכל מקום.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם תחשבי את ההוצאות ואת הזמן לרוץ מחנות לחנות ולהבטיח לכל אחת נתח יפה ממחיר המכירה, כבר תגיעי לאותו הרווח המועט שנותנות ההוצאות הגדולות בלי כל הריצות האלה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה