מידע שימושי הולכי רגל? בפרט בחורף? מכירים כאלו? - שימרו על החיים! (נראות בחושך))

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
בעקבות האשכול על שמירת הולכי הרגל יבשים, עלה בדעתי לכתוב לציבור - מנקודת מבט של נהג והולך רגל:

לא רואים אתכם\אתכן. נקודה.
מעילים, סוודרים, צעיפים, מטריות - מבוגרים וילדים כאחד, פשוט לא רואים אתכם החל מהשקיעה, וביותר בזמן שיורד גשם.
אני מתאמץ, נוסע לאט גם כשאני יחיד בסביבה (לא מצדיקות, מחשש להחלקה), ועדיין - הלבוש הכהה של החורף פשוט לא נותן לראות את הולכי הרגל.
בשבוע שעבר לבדו פעמיים וכמעט פגעתי בהולך רגל במעבר חציה, פשוט לא ראיתי אותו על הרקע הכהה של הכביש.
אז לקחתי על עצמי עוד יותר להאט, ועוד יותר לשים לב.

אבל גם אתם (ואני), הולכי הרגל, שימו לבכם לצאת בשעות החשכה עם בגדים שקל לראות בחושך, או לחלופין קחו סימן מזהה בולט.
(בעבר היו ממליצים על פסים מחזירי אור לבגדים, איני יודע איפה קונים וכו', אבל תיק לבן וכדו' יכול להוות סימן בולט).

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ממש ככה!
אין לי רישיון נהיגה, אבל מלשבת ליד בעלי ברכב מקדימה אני יכולה להעיד שכל מילה אמת.
קחו משהו בהיר אתכם:
תיק, שקית, צעיף, מטריה (תלוי אם אתם בנים או בנות) ושתדעו שאין תחליף למחזירי אור. רק כשיושבים בתוך הרכב רואים כמה הם משמעותיים.

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
חשבתי שהאופנה של הבדים המבריקים פתרה את הבעיה...
כל המעילים היום של הבנות ממש זורחים.

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
חשבתי שהאופנה של הבדים המבריקים פתרה את הבעיה...
כל המעילים היום של הבנות ממש זורחים.
אני לא מתמצא כלל ועיקר בשום אופנה לבישה, אבל כנהג - לא שמתי לב לשינוי מיוחד בשנים האחרונות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה