דרוש מידע ההבדל בין המפות המקוונות השונות

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שלושת המפות המקוונות הידועות ביותר היום, עכ"פ בתחום הניווט, הם: מפות גוגל, ווייז, ומפות אפל.
בעוד שלא ברור לי למה אפל הכניסה את עצמה לתחום שההצלחה שלה ממנה רחוקה להחריד (ולכאורה בכך דפקה במידת מה את המותג המצליחני שלה), כשמפות גוגל מאפיל עליה מכל כיוון אפשרי, הרי שווייז דווקא כן נכנס חזק בכל הנוגע לתחום הניווט, עד כדי כך שבשנת 2013 גוגל קנו אותו בכמעט מיליארד דולר!*
מכל מקום מלבד שלושת החברות הנ"ל, יש עוד אינספור חברות המעניקות שירותי מיפוי ברחבי העולם.
ואני שאלה: למה?
למה שחברת Here תועדף ע"י משתמשים יותר מאשר מפות גוגל? מה הייחודיות שיש בה? במה מתייחדת חברת City Maps יותר מאשר שירות המפות הנפוץ ביותר בעולם?
[מילא מפות אפל השיגו חשיפה אדירה אצל חלק ענק ממשתמשי המכשירים שלה, אבל שאר החברות לכאורה לא השיגו חשיפה שווה?!]
ומעל הכל אני עומד ותמה: למה מייצרים היום מכשירי GPS?

* ראיתי כאן מחקר מעניין שמישהו ערך בנוגע לאפליקציות ניווט. אני לא מסכים עם המחקר הזה לחלוטין, כמו גם עם הנתונים לפיו הוא נערך, אבל זה כן נותן רעיון וכיוון:

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי בתמחור?

הטמעת מפות גוגל באתר עולה כסף, ויתכן שיש חברות שמציעים את המפות שלהם בזול / משתלם יותר, כך שלמרות שהם פחות טובים משתלם לבעלי האתרים להשתמש בהם.

מיליארד

משתמש פעיל
D I G I T A L
אולי בתמחור?

הטמעת מפות גוגל באתר עולה כסף, ויתכן שיש חברות שמציעים את המפות שלהם בזול / משתלם יותר, כך שלמרות שהם פחות טובים משתלם לבעלי האתרים להשתמש בהם.
שרות מפות גוגל הוא חינמי לחלוטין כולל הטמעה באתרים אחרים

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שרות מפות גוגל הוא חינמי לחלוטין כולל הטמעה באתרים אחרים
לא ממש

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה