כללי הדפסה בשני צבעים

אסתי

משתמש צעיר
עיצבתי קבלה ללקוח בצבע מלא.
עכשיו הוא ביקש שאשלח לו אותה בשני צבעים בלבד כדי לחסוך בעלויות ההדפסה.

1. איך צריך לבנות ולסגור לדפוס עבודה כזו?
2. האם הצבעים יכולים להיות כל צבע CMYK?

תודה ויום טוב

אסתי

משתמש צעיר
אולי בכל זאת מישהו יודע לענות?
אין לי מושג איך ניגשים לעבודה הזו [עשיתי חיפוש באתר ולא מצאתי תשובה].

תודה וסליחה על הנדנוד..

alizae

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כמו שביררתי פעם בבית הדפוס אמרו לי שהם מוכנים להדפיס רק מהצבעים CMYK ואם אני רוצה צבעים אחרים זה תוספת תשלום משמעותית.
בחלון FLATTEREN PRIVIEW את יכולה להגדיר את הצבעים שברצונך להדפיס.

alizae

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני ביררתי רק בבית דפוס אחד וכמעט בטוחה שבמקום אחר היו יכולים להדפיס גם בצבעים אחרים באותו מחיר.

nava

משתמש רשום
צריך לראות את הקובץ.
מאוד תלוי אם זה וקטורי או פיקסלי.

חסיד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם זה מודפס ב2 צבעים צריך לבנות אותו מלכתחילה ב2 צבעים עפ"י רוב M ושחור
ובדפוס הם מגידים את הM לצבע הרצוי

ידידיה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לפי מה שידוע לי זה אכן חותך בעלויות, ואפשר כל צבע שרוצים, רק לבחור אותו מספריית פנטון. העלות של דיו פנטון לעומת הדיו הרגיל של הפרוצס, היא זהה (כך ידוע לי). אחרי שהוא נבחר מהפנטון הוא נהיה צבע ספוט, כך שיהיה מסמך עם שני צבעי ספוט/פנטון - שזה אותו הדבר.
צבעי הפנטון המקובלים נמצאים בספריות של אדובי, והם נקראים pantone solid coated/uncoated, כשההבדל ביניהם האם ההדפסה היא על נייר מצופה - כרומו, או על נייר נטול עץ ("רגיל").
דרך אגב, גם אחרי שיש קובץ שמורכב מצבעי CMYK, התוכנות של אדובי יודעות להמיר את זה לפנטון הקרוב לצבע.
לסיכום - הלקוח יודע מה הוא רוצה...

ודרך אגב לא ידוע לי על קשר כלשהו אם הקובץ וקטורי או מפוקסל...

LMNT

משתמש פעיל
אם אני לא טועה, התהליך עובד ככה:

בונים את העיצוב ב-2 צבעים, ובהדפסה לפוסט סקריפט מהאילוסטרייטור בוחרים בתפריט Output , בלשונית Mode בוחרים בseparations ובוחרים את הצבעים הנבחרים.

התוצאה תהיה שיצא קובץ pdf עם 2 קבצים זהים שבכל אחד מופיע צבע אחר כאשר הכל מופיע בשחור לבן, ואז מעבירים לדפוס את הקובץ בתוספת הגדרות הצבעים הרצויים.

ידידיה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י LMNT;542432:
אם אני לא טועה, התהליך עובד ככה:

בונים את העיצוב ב-2 צבעים, ובהדפסה לפוסט סקריפט מהאילוסטרייטור בוחרים בתפריט Output , בלשונית Mode בוחרים בseparations ובוחרים את הצבעים הנבחרים.

התוצאה תהיה שיצא קובץ pdf עם 2 קבצים זהים שבכל אחד מופיע צבע אחר כאשר הכל מופיע בשחור לבן, ואז מעבירים לדפוס את הקובץ בתוספת הגדרות הצבעים הרצויים.

לפי הידוע לי זה לא נצרך. כי אם עובדים עם צבעי פנטון, הם יכולים להיות בקובץ אחד, כאשר כל הקובץ הוא מכיל רק את שני צבעי הפנטון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה